PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پر فضاي هارد سرور با فايل هاي server-bin

ServerWorkerOne
November 21st, 2014, 21:10
اساتيد سلام
سرور من كه كلا حجم اشغال شده داخلش حدود ۶۰ گيگ هست سايت هام و غيره داخلش هست حدود ۳۲۰ گيگ هارد دارد هارد اس اس دي هست و سرور من اختصاصي هتس
داخلش اينترنت به انگليسي جستجو كردم كه چجوري فايل هايي با حجم بالا را پيدا كنم پيدا كه كردم خروجي دستورات كلي فايل با حجم هاي يك گيگي با نام server-bin.0000n منظورم از n يك تعداد اعداد هست كه نگاه كردم صد تا فايل هستن و صد گيگ حجم اشغال كردن شايد هم بيشتر باشن

فايل ها داخل var/lib/mysql هستند

سوال من اين هست كه اين فايل ها لازم هستند مي شود آن را پاك نمود
بعدشم اينكه يك فايل ديگه server.&&&.**&&.err هست كه ده گيگ حجم اشغال كرده

لطف كنيد راهنمايي كنيد سرور من داون هست

ممنون

- - - Updated - - -

آپ

hamid.soltani92
November 21st, 2014, 21:16
سلام.
تاپیکتون رو جای مناسبی ارسال نکردید.

این بخش ( بخش آموزشی >>سرور اختصاصی >> مباحث و مابع آموزشی ) همانگونه که از نام آن مشخص است ! صرفا جهت ایجاد تاپیک های آموزشی می باشد و نه ایجاد تاپیک سوال ، مشکل و موارد نامرتبط دیگر....!!

به هر حال، این‌ها فایل‌های باینری لاگ‌های mysql هستن. تمام اتفاقات و کوئری‌ها در این فایل‌ها ثبت میشن و استفاده‌های گسترده‌ای در ریکاوری و سیستم‌های تکرار اطلاعات از این فایل میشه.
برای مثال حذف تنها یک کوئری از میان ۱۰۰ هزار کوئری اخیر و بازگردانی اطلاعات!
در صورتی که استفاده‌ای از این فایل‌ها نمیکنید، میتونید حذفشون کنید.
برای جلوگیری از تولید مجدد این فایل‌ها، فایل زیر رو ویرایش کنید:
/etc/my.cnf
و قبل از عبارت زیر، یک # اضافه کنید.
log_bin
بعد سرویس mysql رو ری‌استارت کنید.
موفق باشید.

CityKala.net
November 21st, 2014, 21:20
سلام.
تاپیکتون رو جای مناسبی ارسال نکردید.

این بخش ( بخش آموزشی >>سرور اختصاصی >> مباحث و مابع آموزشی ) همانگونه که از نام آن مشخص است ! صرفا جهت ایجاد تاپیک های آموزشی می باشد و نه ایجاد تاپیک سوال ، مشکل و موارد نامرتبط دیگر....!!

به هر حال، این‌ها فایل‌های باینری لاگ‌های mysql هستن. تمام اتفاقات و کوئری‌ها در این فایل‌ها ثبت میشن و استفاده‌های گسترده‌ای در ریکاوری و سیستم‌های تکرار اطلاعات از این فایل میشه.
برای مثال حذف تنها یک کوئری از میان ۱۰۰ هزار کوئری اخیر و بازگردانی اطلاعات!
در صورتی که استفاده‌ای از این فایل‌ها نمیکنید، میتونید حذفشون کنید.
برای جلوگیری از تولید مجدد این فایل‌ها، فایل زیر رو ویرایش کنید:
/etc/my.cnf
و قبل از عبارت زیر، یک # اضافه کنید.
log_bin
بعد سرویس mysql رو ری‌استارت کنید.
موفق باشید.

گفته‌ي همكار گرامي تاييد مي‌شود.
اومدم بنويسم :) (شما نوشتيد)

بهتر هست قبل از حذف سرويس mysqld رو استاپ كنيد.

همچنين در اين موارد مي‌توانيد به سادگي با سرچ در گوگل به نتيجه برسيد:‌ /var/lib/mysql Files to delete - Hosting Security and Technology - Web Hosting Talk (http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=726305)
مواظب باشيد فايل‌ pid رو حذف نكنيد!

موفق باشيد.
ارادتمند شما،
خوش‌نويس