PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لبتاپ یا pc؟

hossein1210
November 19th, 2014, 12:33
سلام
دوستان لبتاپی با مشخصات رم 16 و گرافیک 4 اختصاصی و شر شدن 6 گیگ بشه و همینطور سی پی یو هم ic 4700Q برای رندر خوبه؟و هم تو بازی؟
یا PCبخرم؟
چونکه سیستمی که بخرم رو نمیشه تو دفتر گذاشت چون تو خونه هم موقع کار چیزی نیست:D
نظر دوستان چیه؟

jalaljee
November 19th, 2014, 12:35
قدرت pc بیشتر برای برای و تبدیل فرمت و.......
با تجربه 6 ساله میگم

justfilm
November 19th, 2014, 12:37
قدرت pc که خیلی بیشتره و ولی واسه کار های دفتری لپ تاپ هم مناسبه

hamid.soltani92
November 19th, 2014, 12:46
سلام و عرض ادب.
کامپیوترها به چند دسته تقسیم میشن.
سرور و کامپیوتر شخصی و ...
Pc که شما فرمودین، همون کامپبوتر شخصیه که خودش میتونه به چند صورت باشه، از جمله
لپ‌تاپ
دسکتاپ
تبلت
...
اگر منظورتون از pc، همون دسکتاپ یا کامپیوتر رومیزی باشه،
شما مشخصات لپ‌تاپ رو ارائه کردید، اما مشخصات دسکتاپ رو خیر! چطور ممکنه کسی بتونه بین یک سخت افزار مشخص، و بین یک استایل فیزیکی کامپیوتر مقایسه انجام بده؟

hossein1210
November 19th, 2014, 13:42
سلام و عرض ادب.
کامپیوترها به چند دسته تقسیم میشن.
سرور و کامپیوتر شخصی و ...
Pc که شما فرمودین، همون کامپبوتر شخصیه که خودش میتونه به چند صورت باشه، از جمله
لپ‌تاپ
دسکتاپ
تبلت
...
اگر منظورتون از pc، همون دسکتاپ یا کامپیوتر رومیزی باشه،
شما مشخصات لپ‌تاپ رو ارائه کردید، اما مشخصات دسکتاپ رو خیر! چطور ممکنه کسی بتونه بین یک سخت افزار مشخص، و بین یک استایل فیزیکی کامپیوتر مقایسه انجام بده؟
مشخصات pcهم همونی که گفتم باشه منظورم بود

- - - Updated - - -

دوستان اگه میشه یه سیستم بهم پیشنهاد بدین که هم تو بازی و هم تو رندر کم نیاره
البته تا 4 تومن هارد و رایتر دارم
کیس و پاور و مادربرد و سی پی یو و رم و گرافیک
در ضمن اگه میشه برای مانیتور هم پیشنها بدین البته جزء اون 4 تومن نیست

pc30
November 19th, 2014, 14:01
سلام

خب برای بازی اصولا pc مناسبتره !

لپ تاپ بیشتر برای دفتری و شرکتی مناسب تره !

007
November 19th, 2014, 17:34
سلام بهتراست دسکتاپ تهیه کنین
به سه دلیل
۱-احتمال صدمه دیدن فیزیگی کمتری دارد
۲-قیمت مناسب تری دارد
۳-قابلیت ارتقا خواهد داشت

HPxf
November 19th, 2014, 18:04
چقدر بودجه دارید؟
لپ تاپ با رم 32 بگیرید مناسب است که تمام نیاز هاز های شما رو برطرف می کند و نیاز به ارتقا ندارید ولی یک قطعه مشکل پیدا کند باید برود گارانتی
اما پی سی قابلیت ارتقا همه قطعات دارد مشکلی پیدا کند فقط قطعه تغییر و به گارانتی ارسال می شود نه کل سیستم رو مثلا گرافیک بسوزد نیاز نیست کیس برود فقط قططعه ارسال می کنی و معمولا هم 2 گرافیک دارند میتوانین با گرافیک انبورد استفاده کنین
ولی لپ تاپ این مزیتها را ندارد

- - - Updated - - -

من یکبار خواستم لپ تاپم رو 5i به 7i ارتقا بدهم گفتند سی پی یو انبرد است باید مادربرد لپ تاپت هم کلا عوض کنی :|

hfiroozib
November 19th, 2014, 18:14
سلام
دوستان لبتاپی با مشخصات رم 16 و گرافیک 4 اختصاصی و شر شدن 6 گیگ بشه و همینطور سی پی یو هم ic 4700Q برای رندر خوبه؟و هم تو بازی؟
یا PCبخرم؟
چونکه سیستمی که بخرم رو نمیشه تو دفتر گذاشت چون تو خونه هم موقع کار چیزی نیست:D
نظر دوستان چیه؟
هرچی میخری فقط هارد ssd بگیر
دنیاتو عوض میکنه
اگه کاررت روز و شب و جاهای مختلف با لپ تاپه و عصای دستته که خب لپ تاپ بگیر ، اما اگه نه یه سیستم خفن برا خونه بگیر زیاد به رم کار نداشته باش ، چون Read & write روی هارد انجام میشه و هرچی سرعت خوندن و نوشتن هاردت بالا باشه بهتره ، من خودم رو یه سیستم با cpu i3 ، ram 8 و یه مادربرد ایسوس معمولی چه کارا که نمیکنم و بدون هیچ مشکلی دارم سنگین ترین تست هارو میگیرم بدون ذره ای تاخیرو هنگی
هارد من ssd adata sx 900 که 550MB سرعت خوندن و نوشتن روی هارده ، سه ثانیه نشده ویندوز بالاست

iroooni.com
November 19th, 2014, 18:15
pc خیلی قدرتمند تر هست حتی در سیستم های مشابه با لبتاب قدرت بسیار بالاتری داره

hossein1210
November 19th, 2014, 21:12
چقدر بودجه دارید؟
لپ تاپ با رم 32 بگیرید مناسب است که تمام نیاز هاز های شما رو برطرف می کند و نیاز به ارتقا ندارید ولی یک قطعه مشکل پیدا کند باید برود گارانتی
اما پی سی قابلیت ارتقا همه قطعات دارد مشکلی پیدا کند فقط قطعه تغییر و به گارانتی ارسال می شود نه کل سیستم رو مثلا گرافیک بسوزد نیاز نیست کیس برود فقط قططعه ارسال می کنی و معمولا هم 2 گرافیک دارند میتوانین با گرافیک انبورد استفاده کنین
ولی لپ تاپ این مزیتها را ندارد

- - - Updated - - -

من یکبار خواستم لپ تاپم رو 5i به 7i ارتقا بدهم گفتند سی پی یو انبرد است باید مادربرد لپ تاپت هم کلا عوض کنی :|
من نهایتا 4 تومن البته رو بعضی قطعات
تنها بدی لبتاپ اینه نمیشه ارتقا دادش

هرچی میخری فقط هارد ssd بگیر
دنیاتو عوض میکنه
اگه کاررت روز و شب و جاهای مختلف با لپ تاپه و عصای دستته که خب لپ تاپ بگیر ، اما اگه نه یه سیستم خفن برا خونه بگیر زیاد به رم کار نداشته باش ، چون Read & write روی هارد انجام میشه و هرچی سرعت خوندن و نوشتن هاردت بالا باشه بهتره ، من خودم رو یه سیستم با cpu i3 ، ram 8 و یه مادربرد ایسوس معمولی چه کارا که نمیکنم و بدون هیچ مشکلی دارم سنگین ترین تست هارو میگیرم بدون ذره ای تاخیرو هنگی
هارد من ssd adata sx 900 که 550MB سرعت خوندن و نوشتن روی هارده ، سه ثانیه نشده ویندوز بالاست
رم ssd زیاد بالاست یعنی قیمتش
مثلا میشه هارد معمولی و ssd رو با هم بست که سرعتش بالاتر از معمول بره یا حتما باید جدا باشه؟

xphost
November 19th, 2014, 21:15
درود
لپتاب بیشتر به درد کسی میخوره که نیاز داره که اطلاعاتی رو حمل کنه و همه جا دسترسی به اون اطلاعات داشته باشه
از نظر قدرت صد در صد pc بهتره
مخصوصا گرافیکش
در کل بنده pc رو ترجیح میدم به لبتاپ

saeed1988m
November 19th, 2014, 21:21
رندر کار سنگینی هست به نظرم pc بهتر میتونه جواب بده منظور برا بلند مدت هم هست ولی خب لب تاپ هم مزیت های خودشو داره