PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وارانتی گواهینامه

thinking7
November 17th, 2014, 12:37
من در یک وب سایت که گواهی comodo extended validation داشت فعالیت می کردم و 20 دلار در اون سایت پول داشتم که این سایت بعد از مدتی اکانت ها رو بست و فهمیدم شرکتش واقعی نبوده حالا می تونم از comodo به خاطر تایید یک شرکت قلابی شکایت کنم و پولم رو بگیرم ؟ این گواهی نامه جدود 2 میلیون دلار گارانتی داره .

سرزمین
November 17th, 2014, 12:47
دوست عزیز چه ربطی به گواهی داره گواهی ssl صرفاً جهت کد کردن اطلاعات کاربر با سروره

الآن بنده بیام یه سایت بزنم و بر فرض کالایی رو بفروشم و کالا رو تحویل ندم کاربر من از کومودو باید شکایت کنه؟ هیچ ارتباطی به comodo نداره

hamid.soltani92
November 17th, 2014, 13:15
سلام.
گارانتیِ گواهی در رابطه با شکستن الگوریتم رمز‌گذاری هست و تضمین خرید شما نیست.

thinking7
November 17th, 2014, 14:13
دوست عزیز چه ربطی به گواهی داره گواهی ssl صرفاً جهت کد کردن اطلاعات کاربر با سروره

الآن بنده بیام یه سایت بزنم و بر فرض کالایی رو بفروشم و کالا رو تحویل ندم کاربر من از کومودو باید شکایت کنه؟ هیچ ارتباطی به comodo نداره

پس دلیل گرفتن یک گواهی EV که ممکنه سالی 200 دلار تا 600 دلار هرینه داشته باشه چیه؟ چرا همه سایتا از گواهی 10 دلاری یا 20 دلاری استفاده نمی کنن؟ گواهی EV یعنی صادر کننده گواهی نامه در مقابل گرفتن این همه پول باید هویت صاحبان اون سایت رو تایید بکنه . خوب اگه جعل کردن این گواهی نامه اینقدر راحته و گارانتی هم نداره اصلا دلیل ارایه این گواهینامه و گرفتن این همه پول چی هست؟

من منظورم تحویل ندادن کالا نبود . من گفتم که اومده یک شرکت که اصلا وجود نداره رو بهش گواهی EV داده !

از سایت کومودو :

you are insured for up to $1,750,000 when relying on the information provided by IdAuthority on this site.

hamid.soltani92
November 17th, 2014, 14:24
پس دلیل گرفتن یک گواهی EV که ممکنه سالی 200 دلار تا 600 دلار هرینه داشته باشه چیه؟ چرا همه سایتا از گواهی 10 دلاری یا 20 دلاری استفاده نمی کنن؟ گواهی EV یعنی صادر کننده گواهی نامه در مقابل گرفتن این همه پول باید هویت صاحبان اون سایت رو تایید بکنه . خوب اگه جعل کردن این گواهی نامه اینقدر راحته و گارانتی هم نداره اصلا دلیل ارایه این گواهینامه و گرفتن این همه پول چی هست؟

من منظورم تحویل ندادن کالا نبود . من گفتم که اومده یک شرکت که اصلا وجود نداره رو بهش گواهی EV داده !

از سایت کومودو :

you are insured for up to $1,750,000 when relying on the information provided by IdAuthority on this site.
صادر کنندگان گواهی‌ها، تنها وجود شرکت رو بررسی می‌کنند. کلاه‌بردار بودنشون رو بررسی نمی‌کنند.
شما اگه استعلام بگیرید، بدون شک شرکتی به اسمی که در سایت اعلام شده وجود داره.

سرزمین
November 17th, 2014, 14:25
دوست عزیز گواهی ssl ارتباط بین کاربر و سرور رو امن میکنه که در راه شنود نشه شما اگر دقت کید تمامی بانک ها از گواهی ssl استفاده می کنن تا اطلاعات کاربرانشون سرقت نشه گواهی جعلی وجود نداره یعنی نیازی نیست جعل بشه گواهی داریم با قیمت 6000 تومن سالیانه

شرکت های ارائه دهنده ssl برای هر گواهی که ارائه می کنن یه مقدار گارانتی هم براشون معین می کنن و این هم بستگی به نحوه الگوریتم گواهی داره بر فرض کومودو میگه من روی این گواهی 10000 دلار گارانتی می کنم تا در صورتی که این ssl شکسته بشه این خسارت در ازای شکسته شدن ssl به صاحب سایت پرداخت میشه و نه کاربر سایت در ضمن کد کردن گواهی ها هم باهم تفاوت داره.