PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد انتقال دامین

hidden-mafia
July 15th, 2010, 20:31
سلام ببخشید یه سوال من یه دامین ای ار دارم میخام انتقال بدم به ان ای سی دات ای ار هاستینگ گفته باید 5 تومن پول بدم ایا هزینه داره ؟

Online24
July 15th, 2010, 20:38
بله ! هزینه داره

به اندازه ی 1 یونیت هزینه باید پرداخت کنن به NIC.ir و اینکه کلی زحمت برای انتقالش وجود داره ...

Rezash
July 15th, 2010, 20:41
سلام ببخشید یه سوال من یه دامین ای ار دارم میخام انتقال بدم به ان ای سی دات ای ار هاستینگ گفته باید 5 تومن پول بدم ایا هزینه داره ؟
منظورتون انتقال به nic.ir هست؟دومين آي آر كه كلا تو نيك هست...يعني انتقال به اكانت خودتون در نيك؟بله يك يونيت هزينه داره...بستگي داره قيمت يونيت رو چجوري حساب كنند باهاتون از 1800 مي تونند حساب كنند تا 7 و خورده اي + دستمزدي كه ممكنه براي انتقال طلب كنند

hidden-mafia
July 16th, 2010, 00:16
میشه بگی برای انتقال باید چیکار کنم ؟ من تو سایت نیک عضو هستم یه اشتراک دارم الان باید بقیه کاراشو هاستینگ بکنه ؟

Rezash
July 16th, 2010, 00:42
میشه بگی برای انتقال باید چیکار کنم ؟ من تو سایت نیک عضو هستم یه اشتراک دارم الان باید بقیه کاراشو هاستینگ بکنه ؟
بله،بايد انتقال دومين رو آزاد كنند ، مراحل انتقال رو انجام بدند و مدارك تاييديه رو بفرستند

hidden-mafia
July 16th, 2010, 12:51
دوست عزیز اگه بخان بفرستن رو یه هاستینگ دیگه چی ؟

najvahost
July 16th, 2010, 13:09
اگر منظور شما تعویض دی ان اس می باشد که با داخل شدن به اکانت نیک این کار به راحتی قابل انجام است
و لی اگر منظور شما انتقال به یک سرویس دهنده ی دیگر(که صاحب دامین تغییر کنه)
طبق صحبت online24 عزیز،کلی دردسر داره و مدارک باید ارسال شه
بهتره که بیخیال این کار بشید.

در ضمن شما می توانید از همان ثبت کننده ی دامین خود در خواست پنل کنید
که با عضویت در نیک اینکار امکان پذیر است

Online24
July 16th, 2010, 15:03

به نقل از nic.ir (http://www.nic.ir/Frequently_Asked_Questions)

چگونه یک دامنه را منتقل کنم؟

نخست توجه کنید که فقط دامنه‌هایی که در سامانه جدید ثبت شده‌باشند یا شناسه صاحب امتیاز آنها جدید و قابل ورود (login) به سامانه باشد، قابل انتقال هستند.در زیر گام‌هایی را که هر طرف انتقال باید طی کند آورده‌ایم:

* انتقال دهنده (صاحب امتیاز فعلی)
* باشناسه کاربری خود وارد شوید( Login) .
* به صفحه انتقال دامنه مراجعه کنید، نام دامنه مورد نظر را در قسمت «فروش دامنه» قید کرده و دکمه «بعدی» را بزنید. یک شماره رمز(pin) برای ارائه به خریدار دامنه دریافت خواهید کرد. شما می‌توانید همین عملیات را از صفحه «دامنه‌های من» با کلیک روی نام دامنه مورد نظر انجام دهید.
* شماره رمز را به اطلاع دارنده جدید مورد نظر برسانید.
* منتظربمانید تا دارنده جدید عملیات مورد نیاز را انجام دهد سپس در قسمت «انتقال دامنه» دکمه مشاهده درخواست را کلیک کنید. درخواست انتقال ظاهر می‌شودکه می‌توانید آن را تایید یا رد کنید.
* درصورت تایید، عبارت «در انتظار تایید مرکز ثبت» (waiting for approval by the registration office) ظاهر خواهد شد و موضوع برای تایید به مرکز ثبت دامنه منتقل می‌شود.
* بسته به اینکه متقاضی جدید شخص حقیقی یا حقوقی باشد و نشانی رسمی در ایران یا خارج از ایران باشد، مرکز ثبت دامنه مدارکی را درخواست خواهد کرد.
1. متقاضیان داخل ایران می‌توانند فرم انتقال را تکمیل و پس از امضا به مرکز ثبت دامنه ارسال نمایند.
1. اشخاص حقوقی فرم فوق را در سربرگ شرکت یا سازمان خود تکمیل کرده و حتما با امضاء مدیرعامل یا شخصی که در روزنامه رسمی حق امضاءدارد به همراه کپی روزنامه رسمی شرکت ارسال نمایند.
2. اشخاص حقیقی علاوه بر فرم تکمیل شده فوق باید کارت ملی خود را نیز ارسال نمایند.

* متقاضی جدید (صاحب امتیاز پیشنهادی)
* شناسه کاربری دریافت کرده و درخواست کنید نشانی آن تایید شود
* نام دامنه و شماره رمز (pin) را که از صاحب امتیاز فعلی دریافت کرده‌اید در صفحه انتقال دامنه واردکنید.
* باید پذیرش ضوابط و شرایط ثبت دامنه (Terms and Conditions) و سیاست نامه حل اختلاف (Dispute Resolution Policy) را با کلیک کردن دکمه موافقم (I Agree) اعلام و ثبت کنید.
* باید مشخص کنید هزینه انتقال توسط کدام طرف پرداخت می‌شود: شما، انتقال دهنده یا شخص ثالث. لطفا توجه داشته باشید که فقط در این مرحله می‌توانید پرداخت کننده هزینه انتقال را تعیین کنید و پس از این مرحله این قسمت قابل اصلاح نخواهد بود.

نکته: هزینه انتقال یک واحد برابر با ۷۲۰۰۰ ریال است.

1. پس از مراحل بالا باید منتظر موافقت انتقال دهنده و مرکز ثبت دامنه بمانید. همواره می‌توانید با مراجعه به صفحه درخواست‌های من از مرحله فرایند آگاهی یابید.