PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در افزودن دامین در دایرکت ادمین

WebArts
July 15th, 2010, 14:10
دامین زیر
http://mazaneh.ir
را به عنوان یک دامین اصلی (نه پارک و نه ادان دمین) در دایرکت ادمین ست کردم. دی ان اس هایش را هم دیروز تغییر داده ام و الان هم که به این آدرس می رم می بینم دیگر سایت قدیم را باز نمی کند و در عوض سایت جدید هم نمی رود بلکه server not found در مرورگر نمایش داده می شود.
مشکل چیست؟
آیا CSF فایروال مشکل دارد؟

Online24
July 15th, 2010, 16:40
ببینید برای این کار یک User جدید بسازید . منظورم اینه که اگر از user level دسترسی admin خودتون استفاده کنید و مثلا با domain setup بهش domain اضافه کنید این کارو مختل میکنه .

البته راه حلش اینه که بعد از اضافه کردن دامین ، اولا مطمئن بشید که دامین به صورت main یا default تنظیم شده باشه ( از قسمت domain setup )
و اینکه از اون دامین جای دیگه ای رو همون سرور استفاده نشده باشه ...
بعد از اون هم از قسمت DNS Management مطمئن بشید که dns ها و IP بدرستی تنظیم شده باشه ....

* از اونجایی که فکر میکنم مشکل جدیدا بوجود آمده و قبل از تغییرات شما در دامین اون بدرستی کار میکرده ، پس فکر نمیکنم که فایروال شما مشکلی رو ایجاد کرده باشه .

WebArts
July 15th, 2010, 18:22
این اولین دامین است که در پنل یوزر ساختم و کلا بعد از نصب csf رفتم سراغ ست کردن آی پی و دامین.

Online24
July 15th, 2010, 18:37
DNS های خود سرور بدرستی تنظیم شده ؟

*قسمت admin level , DNS Administration بدرستی تنظیم شده ؟

امکانش هست این دامین رو به کلی حذفش کنید از رو سرور و یک user جدید و مجزا از user ادمین تعریف کنید ؟ ( reseller level , Add New User ) و بعد از ساخته شدنش دوباره تنظیمات DNS رو چک کنید و امتحان کنید ببینید بالا میاد یا نه .

برای رفع این گمان که CSF مشکلی براتون ایجاد میکنه فعلا csf رو غیرفعال کنید ...

WebArts
July 15th, 2010, 19:16
آیا بین IP و DNS رابطه ای وجود دارد؟ من سه آی پی دارم که یکی سرور و دو تای دیگر آزاد هستند. من برای ریسلر و برای هر دامین دو DNS اختصاصی درست کردم.

دی ان اس سرور : ns1.exam.com ns2.exam.com
دی ان اس ریسلر: ns11.eaxam.com ns12.exam.com
دی ان اس دامین 1: ns100.exam.com ns101.exam.com

آیا این تنظیمات سبب اشکال شده؟

Online24
July 15th, 2010, 19:21
رابطه این که DNS نام ها رو به آی پی ( و برعکس) برای سرور ترجمه میکنه و اگر مشکلی داشته باشه دسترسی با دامین به سایت امکان نداره .

همین تنظیمات مشکل ایجاد کرده !

اگر میخواید به همین شکل سرویس بدید باید تمامی این DNS ها + IP ها رو به سرور معرفی کنید .

از قسمت admin level , DNS Administration میتونید این کار رو بکنید .

WebArts
July 15th, 2010, 19:40
آیا برای هر دو دی ان اس باید یک IP اختصاصی در نظر گرفت؟
یا اینکه ترتیب مثال زیر درست است:
دی ان اس سرور : ns1.exam.com ns2.exam.com ------> 120.120.120.120
دی ان اس ریسلر: ns11.eaxam.com ns12.exam.com------> 120.120.120.120
دی ان اس دامین 1: ns100.exam.com ns101.exam.com------> 120.120.120.120

یعنی همه دی ان اس های موجود را به یک آی پی ست کنیم؟

Online24
July 15th, 2010, 19:49
خیر . الزامی برای این کار نیست

دادن ip به هر DNS دیگه به سیاست کاری و نیاز خودتون بر میگرده
میتنونید همه ی این DNS ها رو روی یک IP ست کنید .
و یا برای هر IP , DNS مجزا تعریف کنید

( DNS دامین رو پیشنهاد میکنم با همون IP سرور تنظیم کنید ، برای صرفه جویی در ip ! )

ولی این DNS ها به شرطی روی سرور شما درست کار میکنن که اولا ip مخصوص شبکه سرور شما باشه ( اگه همه ی ip ها رو از دیتاسنترتون خریداری کردید مشکلی نداره و روی شبکه شماست ) و این که DNS ها رو روی سرور تعریف ( add ) کنید .

اگر سوالی در این رابطه دارید بپرسید .

WebArts
July 15th, 2010, 20:06
ولی این DNS ها به شرطی روی سرور شما درست کار میکنن که اولا ip مخصوص شبکه سرور شما باشه ( اگه همه ی ip ها رو از دیتاسنترتون خریداری کردید مشکلی نداره و روی شبکه شماست ) و این که DNS ها رو روی سرور تعریف ( add ) کنید .

اگر سوالی در این رابطه دارید بپرسید .

مگه دایرکت ادمین دی ان اس ها را روی سرور تعریف نمی کند؟ در فرم خرید سرور دی ان اس ها را پرسیده بود و من ns1 , ns2 تعریف کردم.

ببینید من سه تا آی پی دارم :
ip_1 = Server
می خواهم
ip_2 برای reseller باشد یعنی هر دامینی توسط ریسلر ایجاد شود تحت ip_2 باشد.
ip_3 را می خواهم به یک ساب دامین از یک دامین که در پنل ریسلری فوق موجود است اختصاص دهم

علاوه براین من موقع ایجاد ریسلر همان دامینی که سرور و دی ان اس های سرور تنظیم شده را به عنوان دامین ریسلر در پنل وارد کردم.

ممنون می شم راهنمایی کنید.

---------- Post added at 08:06 PM ---------- Previous post was at 07:56 PM ----------

الان در قسمت admin-->DNS Administration خود دایرکت ادمین با توجه به تنظیماتی که در بخش های دیگر دایرکت ادمین انجام داده ام 2 آی پی و یک جفت دی ان اس وجود دارد:
جفت دی ان اس های 1 و 2 در دامین ریسلری (دامنه ای که هنگام تعریف ریسلر به دایرکت ادمین می دهیم) به IP_1 یا آی پی سرور ست شده.
همان جفت دی ان اس 1و 2 در دامین های ریسلر (اکانتهای ساخته شده توسط ریسلر)به IP_2 یا آی پی که خواستیم برای ریسلر اشتراکی باشد.
یعنی یک جفت دی ان اس به دو آی پی ست شده.

Online24
July 15th, 2010, 20:08
دایرکت ادمین معرفتی هیچ کاری انجام نمیده ( :دی )

شما خودتون باید تک تک DNS ها رو روی DNS Administration تعریف کنید .

بعد از add کردن موقع ساخت reseller
DNS & IP رو براش تنظیم مینید و از اون به بعد همه مشتری هاشو با DNS خودش میسازه ...

برای مورد آخر !

وارد پنل همون domain میشید . در قسمت DNS Management ، یک A record میسازید

به این صورت که کادر اول ( از سمت چپ ) رو با ساب دامین پر میکنید ، ( sub.domain.com ) کادر روبروی اون ( A ) رو هم با ip ای که میخواید

باز هم سوالی داشتید بپرسید

WebArts
July 15th, 2010, 20:15
دایرکت ادمین معرفتی هیچ کاری انجام نمیده ( :دی )

شما خودتون باید تک تک DNS ها رو روی DNS Administration تعریف کنید .

من فکر کردم شما می گویید به دی ان اس باید به سرور معرفی شود منظورتان این است که با اس اس اچ یکسری دستور به سرور بدیم که دی ان اس تعریف کند و منظورم از دایرکت ادمین همین بود که در دایرکت ادمین دی ان اس تعریف کنیم.

نکته: من در پنل ادمین دایرکت ادمین در بخش dns admnistration هیچ چیزی اضافه نکردم ولی اکانت ریسلری و اکانتهای تعریف شده توسط ریسلر باعث شده که در بخش dns administration مواردی ایجاد شود.

Online24
July 15th, 2010, 20:19
بسیار خوب !

حالا یک بار دیگه از اول راهنمایی ها رو بخونید و اگه جوابی شبیه به " این کار ها رو انجام دادم و مشکل حل نشد " داشتید باز هم در خدمتتون هستیم .

WebArts
July 15th, 2010, 21:00
فعلا چند دامین با تنظیمات مختلف اضفه کردم ببینم چی میشه!

---------- Post added at 09:00 PM ---------- Previous post was at 08:52 PM ----------

یک سوال: دامنه ای که به عنوان نام سرور و دی ان اس ها از آن استفاده می کنم به آدرس دیگری پارک شده. این که اشکالی ندارد؟

WebArts
July 16th, 2010, 20:49
بالاخره فهمیدم اشکال کار در چیست. ( Admin.Site-Helper.com -- Helping Admins get the most out of DirectAdmin! (http://admin.site-helper.com/dnsadmin.html) )
غلط:

ns1.exam.com
درست:

ns1.exam.com.

باید در هنگام تعریف نیم سرور در انتهای یو آر ال یک نقطه بگذاریم!

nimafire
July 17th, 2010, 20:32
سلام بله
دقت کنید در دایرکت ادمین این نقطه اخری رو همیشه بعضی ها جا میندازن.

WebArts
July 27th, 2010, 12:22
تمام دایمین هایی که در دایرکت ادمین دارم در کنترل پنل دامین توسط IP معرفی شده اند.
یعنی مثلا دامین exam.ir در داخل پنل نیک آی آر دی ان اس های :
ns1.exam.ir و ns2.exam.ir به همراه آی پی تعریف شده اند.
در حالت فوق این دامین ها با سرورم ارتباط برقرار می کنند و کارمی کند.

من هنگام سفارش سرور دامین فرضا domain.com را در نظر گرفته و
server.domain.com
ns1.domain.com
ns2.domain.com
را به برپا کننده سرور اطلاع دادم.
اکنون وقتی یک دامین را در پنل مدیریت دامین مثلا در nic.ir یا enom.com بر اساس
ns1.domain.com
ns2.domain.com
تنظیم می کنم اصلا دامین با سرور ست نمیشود و فقط به روش قبلی با آی پی کار می کند.

علت چیست؟

1) آیا NS ها در هنگام پیکربندی سرور به درستی تعریف نشده اند؟
2) آیا باید در پنل مدیریت دامین domain.com تنظیمات خاصی انجام دهم؟