PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک:چگونه سرعت را در سرور لینوکسی کنترل کنیم با پنل دایرکت ادمین

asrhosting
July 14th, 2010, 19:29
سلام . :)
استادان و بزرگان هاستینگ ایران سوال داشتم که چگونه میشه رو سروری که centos نصب هست و درش دایرکت ادمین نصب شده پهنای باند رو کنترل کنیم .
یعنی این طور باشه که هر تعداد نفر که وارد سرور می شوند بتوانند از سرعت یک سان استفاده کنند :^O ... فکر کنم متوجه نشدید این طوری متوجه می شید :
سرعت سرور 100 مگابیت هست یعنی حدود 12 مگ .
در اتصال 1 : تعداد کاربران آنلاین 1 نفر + 2 نفر تازه وارد شدند . حدودا سرعت کاربران هر کدوم یک مگابایت هست و حدود 3 مگ از سرعت سرور رو به خودشون اختصاص می دن .
در اتصال 2 : تعداد کاربران آنلاین 5 نفر + 15 نفر کاربر جدید وارد شدند .حدودا سرعت کاربران هر کدوم یک مگابایت پیش فرض هست و حدود 20 مگ نیاز دارند

ولی در اتصال 2 ما می خوایین که سرعت سرور که 12 مگ هست بینشون تقسیم بشه یعنی :
12 تقسیم بر 20 = یعنی بر هر کدوم 600 کیلوبایت برسه !
و با افزایش کاربران آنلاین همین عمل تکرار بشه ( سرعت مساوی بین کاربران )
مثلا 50 نفر می یان روی سرور ....
12 تقسیم بر 50 = یعنی بر هر کدوم 24 کیلوبایت برسه .
کلا نتونند وقتی که کاربران دیگه هم نیاز به سرعت دارند یه کسی که سرعتش خیلی زیاد هست کل سرعت سرور رو بگیره و با تعداد اضافه شدن نفر ( آی پی ) سرعت به صورت مساوی تقسیم بشه .
سیستم عامل لینوکس هست و پنل دایرکت ادمین . !

فکر کنم دیگه متوجه شدید :65:

اگر میشه نرم افزاری یا ... معرفی کنید و کمک کنید تا بشه این عمل رو انجام داد .:53:

lvlehrad
July 14th, 2010, 19:46
من تا الان فکر میکردم این قابلیت اتوماتیک هست که سرعت تقسیم شه ...

در ضمن 12مگابایت تقسیم بر 50 میشه 240 کیلوبایت یه صفر جا انداختید

asrhosting
July 14th, 2010, 19:49
من تا الان فکر میکردم این قابلیت اتوماتیک هست که سرعت تقسیم شه ...

در ضمن 12مگابایت تقسیم بر 50 میشه 240 کیلوبایت یه صفر جا انداختید

خیر .تا حدود میشه گفت مساوی تقسیم نمی شه ... یکی سرعت بالا باشد سرور می خوابد ( لالا )
حالا چه فرقی می کنه . راه حلش رو بگید !

Online24
July 14th, 2010, 20:18
راه حل شما

:39: Squid

asrhosting
July 14th, 2010, 20:53
راه حل شما

:39: Squid

سلام و علیکم
میشه در موردش و کارش توضیح بدید ؟

Sajad
July 14th, 2010, 21:03
اینجوری بخواهید تقسیم کنید که غیر منطقی هست ! همه که ۱ مگ ندارن !!!! شاید از این ۵۰ نفر که اومدن ۴۰ نفر سرعت ۶۴کیلو داشته باشند . یک نفر ۵ مگ . یکی دیگه هم ۱ مگ . بقیه هم ....
این منطقیه که اونی که ۶۴کیلو داره ۲۴۰ کیلو بهش تخصیص داده بشه اما فقط از ۶۴ تاش بتونه استفاده کنه و اونی که ۵ مگ داره ۲۴۰ تا بیشتر نتونه مصرف کنه در حالی که سرور پهنای باند خالی داره ؟

Online24
July 14th, 2010, 21:12
با سناریو که ایشون نوشتن و من برداشت کردم فکر کنم میخوان که یه محدودیت حداکثر استفاده از پهنای باند شبکه برای کل کاربراشون بزارن !
البته ممکن هست ولی در عمل مشکل پیش میاد ! چون سهم خیلی کمی میرسه به کاربراشون ...

من باز متوجه نشدم ! منظورتون از کاربر بازدید کننده های اون سایت هست ؟ یا کلا کاربر سرور ( مشتری ) که درخواست منابع داره ...

فلسفه سرویس Sharing هم اینه که قانون جنگل پیش بیاد و همینه که شما میتونید تعداد زیادی کاربر داشته باشید ...

Squid هم به عنوان پراکسی ، Cach Server ، و مدیریت پهنای باند حرفه ای کاربرد داره
نصبش کاری نداره ولی کانفیگش ریزه کاری زیاد داره ...

asrhosting
July 14th, 2010, 22:12
با سناریو که ایشون نوشتن و من برداشت کردم فکر کنم میخوان که یه محدودیت حداکثر استفاده از پهنای باند شبکه برای کل کاربراشون بزارن !
البته ممکن هست ولی در عمل مشکل پیش میاد ! چون سهم خیلی کمی میرسه به کاربراشون ...

من باز متوجه نشدم ! منظورتون از کاربر بازدید کننده های اون سایت هست ؟ یا کلا کاربر سرور ( مشتری ) که درخواست منابع داره ...

فلسفه سرویس Sharing هم اینه که قانون جنگل پیش بیاد و همینه که شما میتونید تعداد زیادی کاربر داشته باشید ...

Squid هم به عنوان پراکسی ، Cach Server ، و مدیریت پهنای باند حرفه ای کاربرد داره
نصبش کاری نداره ولی کانفیگش ریزه کاری زیاد داره ...

عزیزان ... فداتون بشم ... قربونتون برم . خاک زیر پاتونم ....... یه ساعت روضه خوندم بابا !
آقا اصلا ریست !!!
ببنید سروری داریم که مثلا الان چند کاربر می یان که کل پهنای باند سرور رو به خودشون اختصاص می دن ... نوش جونشون به خدا
حالا کاربر بد بختی که تازه می یاد می خوام بتونه سهم خودش رو از پهنای باند برداشت کنه
یعنی تا وقتی مثلا کسی سرعتش 12 مگ هست (پیش فرض: الان دوستان نیان هرچی به زهنشون می رسه بگن ! یکی میگه وجود نداره ... عه ... ) و کل پهنای باند رو می کشه .... بعد دو تا می شن هر کدوم 6 مگ ! بعد ... بعد .و..
یعنی هر کسی که وارد شد پهنای باند بین کل کاربران تقسیم بشه ... حالا کاربری بیشتر نمی تونه استفاده کنه ... چون سرور شلوغ هست .. نرم افزار اجازه نمی ده .

ای خدا ... امید وارم .. اساتید فهمیده باشن

Online24
July 14th, 2010, 22:34
میتونید محدودیت دانلود (استفاده از پهنای باند) برای هر کاربر بزارید .
با وب سرور یا بطور پیشرفته با squid میتونید این کارو کنید ...

الان محدودیت بزاریم برای هر کاربر که مثلا حداکثر با سرعت 100kb ( یا هرچی ) حداکثر بتونه دانلود کنه ، این کارتونو راه میندازه ؟
اگه نه که بازم باید بیشتر توضیح بدید ...

Roka
July 14th, 2010, 22:38
Squid و ... واسه شبکه های اینترنتی ( ADSL / Dial UP / v-pn) کاربرد داره ، که همه چیز کاربر میره زیر ذره بین ، حتی میشه فهمید چه سایت هایی رفته ، چه برسه به کنترل سرعت !
ولی ایشون واسه سرور hosting میخوان ، که مثلاً تعیین کنند هر کسی بخواد فایل دانلود کنه حد اکثر با 50 kB/s بتونه دانلود کنه ( مثلاً )

که این کارها رو فقط به فایروال میشه انجام داد ، که فکر کنم با csf بشه چنین کاری انجام داد ( احتمال خطا توش خیلی زیاد هست و اصلاً توصیه نمیشه )

asrhosting
July 14th, 2010, 22:49
ممنون ولی باز هم دوستان منظور اصلی من رو نفهمیدید
ببنید تا وقتی سرور کاربر نداره و پهنای باندش خالی باشه هر چقدر که کاربر آنلاین می خواد سرور بهش بده حتی اگر همش باشه !
بعد اگر دو تا شدن سرعت بینشون نصف بشه و کسی نتونه کامل استفاده کنه .
اگر سه تا شدند سرعت بین سه نفر تقسیم بشه و به همین ترتیب

Online24
July 14th, 2010, 22:50
roka جان با سناریو ای که ایشون نوشتن من خاستم یه پراکسی سرور جدا براشون پیاده کنیم :دی

ولی تو پست آخرم پرسیدم اگه میخوان فقط محدودیت مختصری اعمال کنن با استفاده از همون وب سرور کارشون و راه میندازیم ...

Roka
July 14th, 2010, 23:20
اهان ! الان فهمیدم

به تعداد کاربران سرور تقسیم شه

1 نفر = 10
2 نفر = هر کدوم 5 تا
3 نفر = هر کدوم تقریباً 3.33
4 نفر = 2.5
الی آخر

فکر نکنم امکان پذیر باشه !

asrhosting
July 14th, 2010, 23:46
roka جان با سناریو ای که ایشون نوشتن من خاستم یه پراکسی سرور جدا براشون پیاده کنیم :دی

ولی تو پست آخرم پرسیدم اگه میخوان فقط محدودیت مختصری اعمال کنن با استفاده از همون وب سرور کارشون و راه میندازیم ...

اهان ! الان فهمیدم

به تعداد کاربران سرور تقسیم شه

1 نفر = 10
2 نفر = هر کدوم 5 تا
3 نفر = هر کدوم تقریباً 3.33
4 نفر = 2.5
الی آخر

فکر نکنم امکان پذیر باشه !

خدا رو شکر .
من هم می دونم امکان پذره
ولی چه طوری شو خدا می دونه