PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : امکانات جدید ویندوز ۱۰

xphost
November 7th, 2014, 17:44
مایکروسافت اخیرا با انتشار اخبار و اطلاعاتی از ویندوز جدید خود با نام Windows 10 همگان را غافلگیر کرد؛ این در حالی است که بیشتر ما در اندیشه ویندوز نسخه‌ی ۹ بودیم! طبق شایعات منتشر شده، دلیل این کار از سوی شرکت مایکروسافت ویندوز قدیمی ۹۵ بوده است. نگاهی به این نسخه پیش نمایش انداختیم و سعی کردیم جدیدترین امکانات و قابلیت های آن را استخراج کرده و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. برای هر یک از ۱۰ ویژگی جدید یک اسکرین شات نیز تهیه و قرار داده شده است.
http://www.beytoote.com/images/stories/computer/co4361.jpg منوی استارت

بسیاری از کاربران فقدان منوی استارت را در ویندوز ۸ احساس می کردند و از این بایت گلایه داشتند. مایکروسافت نیز در همین راستا، منوی استارتی با طراحی و عملکرد بسیار عالی را در ویندوز ۱۰ قرار داده است. تنها فرق این منو با نسخه‌ی قدیمی خود، قرار گرفتن کاشی های میانبر به برنامه ها و بخش های مختلف است. همچنین منوی جست و جو نیز هم اکنون نتایجی را از وب در اختیار کاربران قرار می دهد.
http://www.beytoote.com/images/stories/computer/co4354.jpg استارت اسکرین یا دسکتاپ؛ خودتان انتخاب کنید

فرقی نمی کند که طرفدار استارت اسکرین متروی ویندوز ۸ باشید و یا از آن تنفر داشته باشید؛ ویندوز ۱۰ به شما حق انتخاب داده است. می‌توانید از دسکتاپ معمولی و یا منوی استارت اسکرین استفاده نمایید. در نسخه‌ی پیش نمایش، استارت اسکرین به صورت پیش فرض انتخاب شده است.
http://www.beytoote.com/images/stories/computer/co4356.jpg اپلیکیشن های مدرن در دسکتاپ

از آنجایی که امکان انتخاب بین دسکتاپ و یا منوی استارت اسکرین برای کاربران قرار داده شده است، اما ممکن است فکر کنید که آن اپلیکیشن های مترویی و مدرن استارت اسکرین در دسکتاپ چگونه نمایش داده می شوند؟ پاسخ بدین صورت داده می شود که این اپلیکیشن ها هم اکنون قابل اجرا در دسکتاپ و آن‌ هم در پنجره مخصوص خود هستند و امکان مینیمایز و نوتیفیکیشن را نیز به کاربران ارائه می کنند.
http://www.beytoote.com/images/stories/computer/co4359.jpg دسکتاپ های مجازی

تا یادمان می آید، لینوکس و مک از دسکتاپ های مجازی پشتیبانی می کردند؛ حالا نیز مایکروسافت تصمیم گرفته است این قابلیت را به ویندوز خود بیافزاید. اپلیکیشن هایی را که در یک دسکتاپ باز می کنید، تنها به همان بخش محدود می شوند و انتقال به آن برنامه شما را به دسکتاپ مختص آن می برد.

اما به نظر می رسد هنوز امکان باز کردن یک اپلیکیشن در چند دسکتاپ وجود ندارد. برای افزودن منوی دسکتاپ جدید کافیست دکمه‌ی + را که در کنار بخش جست و جو انتخاب کرده و Add Desktops را بزنید.

http://www.beytoote.com/images/stories/computer/co4360.jpg مولتی تسک

http://www.beytoote.com/images/stories/computer/co4358.jpg بخش بندی صفحه

قابلیت بخش بندی (Snap) یکی از قابلیت های بسیار موفق و پر کاربرد ویندوز به حساب می آید که پس از ارائه کاربران سیستم عامل مک را نیز به خود علاقه مند کرد. این قابلیت در ویندوز ۱۰ نیز قرار گرفته است. البته قابلیت های بیشتری نیز به آن اضافه شده است و کار را برای کاربران ساده تر و در عین حال حرفه ای ساخته است.
http://www.beytoote.com/images/stories/computer/co4357.jpg منوی تسک با طراحی بهتر

این ویژگی بیشتر برای تبلت ها افزوده شده است؛ آیکون ها بزرگ تر شده اند و همچنین دو آیکون جست و جو و همچنین بخش بندی دسکتاپ اضافه شده اند.
http://www.beytoote.com/images/stories/computer/co4355.jpg جست و جو

بخش جست و جو در ویندوز ۱۰ تغییرات زیادی را متحمل شده است. هم اکنون با جست و جو در نوار مربوطه، علاوه بر نمایش نتایج داخلی ویندوز، از فضای وب نیز موارد مرتبط به نمایش در می‌آیند. همچنین در حین بررسی، متوجه تغییرات ریز و درشت دیگری در این بخش شدیم.

http://www.beytoote.com/images/stories/computer/co4352.jpg جست و جو گر

مطابق تصویر زیر، این بخش نیز تغییرات کوچکی را شامل شده است. از جمله این موارد می‌توان به امکان اشتراک گذاری سریع‌تر فایل‌ها از طریق ایمیل اشاره کرد.

http://www.beytoote.com/images/stories/computer/co4353.jpg منبع:ariamoons.com

Download
November 7th, 2014, 18:58
راضیم ازش

mohammad007
November 7th, 2014, 19:19
سلام
به نظر جالب میاد

nima-s
November 7th, 2014, 19:20
سلام
کمترین انتظاری که از ویندوز جدید میرفت ، کاهش منابع سیستمی ، افزایش سرعت و سبکتر شدن سیستم عامل و نرم افزارهای تحت ویندوز بود که در این متن اشاره ای به چنین مواردی نشده.تنها اشاره به پیشرفت تکنولوژی های بکار رفته شده که این مورد خودش کم نیست اما مورد اصلی تر همانیست که اول اشاره شد
این احتمال هم هست که منبع این متن ویندوز جدید را بلحاظ سخت افزاری و میزان مصرف منابع سیستمی تست نکرده باشند
در هر صورت در اخبار فعلی که دلیل قانع کننده ای برای مهاجرت وجود نداره.

sht-design
November 7th, 2014, 19:20
یکی از امکانات جدیدش اینه که مایکروسافت اطلاعات شما رو برمیداره (Keylogger)

nima-s
November 7th, 2014, 19:28

برای این حرف منبع دارید؟
اگر صحت داشته باشه که همون اتفاقی که برای گوگل افتاد و خیلیها پیش خودشون بخاطر سواستفاده و ***ی از اطلاعات تحریمش کردند میوفته

xphost
November 7th, 2014, 19:31
این قضیه رو من نشنیدم
ولی خب اگر واقعیت داشته باشه یکم برای ماکروسافت بد میشه
خداکنه دروغ باشه

98M!zban
November 7th, 2014, 19:51

وقتی اینترنت در کار باشه سرقت اطلاعات بدون هیچ کی لاگری انجام میشه

چرا فکر میکنید اینقدر اطلاعات شما مهم هست ؟

هیچ کشوری اطلاعات شخصی شما مثل عکس های خانوادگی شما و اینا رو نمیخواد

حتی کشور خودمون هم این اطلاعات رو لازم داره از هر فردی چه برسه به کشورهای دیگه که همه یه جوری دشمن به حساب میاند

فقط میخوان بدونند شما چه کاره هستی . کجا میری . چی میخوری . علایقت چیا هست ؟ طرفدار کدوم حزب سیاسی هستی . به اتفاقات کدوم کشورهای اهمیت میدی . چقدر جرات داری . فرد بدردبخوری هستی یا نه .

این موارد الان در سطح کمی هست

اما حدود چند سال دیگه کشورهای دیگه و تکنولوژِ های اون مثل وایبر مثل گوگل مثل مایکروسافت شما رو بهتر از خودتون میشناسند

سعی کنید با این قضیه کنار بیاید و اگر نمی تونید کنار بیاید اینترنت رو برای همیشه فراموش کنید

sht-design
November 7th, 2014, 20:30
برای این حرف منبع دارید؟
اگر صحت داشته باشه که همون اتفاقی که برای گوگل افتاد و خیلیها پیش خودشون بخاطر سواستفاده و ***ی از اطلاعات تحریمش کردند میوفته
توی همین انجمن اگر کمی جستجو کنید تاپیکش رو خودتون میتونین مشاهده کنید
اون تاپیک رو کاربر با نام کاربری سرزمین بود و خود مایکروسافت اونو اعلام کرده

- - - Updated - - -

حتی کشور خودمون هم این اطلاعات رو لازم داره از هر فردی چه برسه به کشورهای دیگه که همه یه جوری دشمن به حساب میاند

فقط میخوان بدونند شما چه کاره هستی . کجا میری . چی میخوری . علایقت چیا هست ؟ طرفدار کدوم حزب سیاسی هستی . به اتفاقات کدوم کشورهای اهمیت میدی . چقدر جرات داری . فرد بدردبخوری هستی یا نه .

اما حدود چند سال دیگه کشورهای دیگه و تکنولوژِ های اون مثل وایبر مثل گوگل مثل مایکروسافت شما رو بهتر از خودتون میشناسند

سعی کنید با این قضیه کنار بیاید و اگر نمی تونید کنار بیاید اینترنت رو برای همیشه فراموش کنید

جدا از اطلاعات شخصی
چند تا سوال میپرسم ، من نمیخوام مایکروسافت رو متهم کنم اما شما سرور ندارید ؟ هاست ندارید ؟ وی پی اس ندارید ؟ اطلاعات حساب اینترنتی بانکی ندارید ؟

اینها کم اطلاعاتی نیست ، حداقل واسه مشتریانتون !
مایکروسافت اینقدر بیکار نیست که بیاد از اطلاعاتتون استفاده کنه اما قرار دادن کیلاگر در خود ویندوز کار زیاد جالبی نیست!!!!

گوگل هم هرچی که جستجو میکنید توی خودش نگهداری میکنه و اگر بعدا خواستید چیزی رو بگردید دوباره همان جستجو های قبلی رو اول میاره توی لیستتون

من کار ندارم که چکار میخوان انجام بدن ولی فرض کنید اگر مشتریانتون بدونند داخل سایت و هاستاشون شل قرار میدید چه حسی میشوند ؟ مشتریان ویندوز هم بدونند مایکروسافت اینکار رو میکنه همون حس بهشون دست میده!

- - - Updated - - -

جدا از اطلاعات شخصی
چند تا سوال میپرسم ، من نمیخوام مایکروسافت رو متهم کنم اما شما سرور ندارید ؟ هاست ندارید ؟ وی پی اس ندارید ؟ اطلاعات حساب اینترنتی بانکی ندارید ؟

اینها کم اطلاعاتی نیست ، حداقل واسه مشتریانتون !
مایکروسافت اینقدر بیکار نیست که بیاد از اطلاعاتتون استفاده کنه اما قرار دادن کیلاگر در خود ویندوز کار زیاد جالبی نیست!!!!

گوگل هم هرچی که جستجو میکنید توی خودش نگهداری میکنه و اگر بعدا خواستید چیزی رو بگردید دوباره همان جستجو های قبلی رو اول میاره توی لیستتون

من کار ندارم که چکار میخوان انجام بدن ولی فرض کنید اگر مشتریانتون بدونند داخل سایت و هاستاشون شل قرار میدید چه حسی میشوند ؟ مشتریان ویندوز هم بدونند مایکروسافت اینکار رو میکنه همون حس بهشون دست میده!

Riko
November 7th, 2014, 20:46
سلام

میگم اینا منظورشون نسخه آپدیتش میارن 8 9 10 11 12 تا 1000000000000000000 که میاد :d

یا کلن فرق می کنه؟

nima-s
November 7th, 2014, 20:49

در جاسوسی اطلاعات بیشتر از اینها از من و شما اطلاعات بدست میارند.
این یعنی یک پرونده کامل از هر شخصی که با اینترنت کارمیکنه!یعنی اکثریت مردم دنیا یک پرونده کامل از هویت واقعی،علایق،حوزه فعالیت،اطلاعات خصوصی مثل رمز انواع حسابها و کارتها و... داره
الان برگ برنده با کشوریه که اطلاعات بیشتر و بدردبخورتری رو بصورت دسته بندی شده داشته باشه.همون مواردی که اقای 98M!zban اشاره کردند کم چیزی نیست.با همین اطلاعات و مطالعه این موارد میشه به نتایج روانشناسی و جامعه شناختی عمیقی از مردم جوامع مختلف پیدا کرد.نتایجی که از فعالیتهای خصوصی مردم هست یعنی خالص ترین نوع اطلاعات! چرا باید اطلاعات ما دست یک کشور اجنبی باشه تا اونها با کمک همین اطلاعات بلحاظهای مختلفی مثل علمی،فناوری ، سیاسی و... از ما قویتر بشند و از نتایج اون اطلاعات علیه خودمون استفاده کنند؟
کنار اومدن با این قضیه عین کنار اومدن با اتیش زیر خاکستره

xphost
November 7th, 2014, 21:49
آروم دوستان دعوا نداریم که
بنده هم اعتقاد دوستم رو دارم نیازی به اطلاعات بنده ندارند
ولی خب هر کس یه عقیده ای داره

kingpower
November 7th, 2014, 23:32
درود
بنده هم تاپیکش رو دیدم کا گفته شده بود مایکروسافت اعلام کرده کی لاگر داره و در نسخه اصلی این مشکل دیگ نیست و تنها کی لاگر در نسخه بتا هست

و شنیدم قراره اسمش رو عوض کنند کسی خبر نداره اسمش عوض شد یا ن؟

98M!zban
November 8th, 2014, 14:48
در جاسوسی اطلاعات بیشتر از اینها از من و شما اطلاعات بدست میارند.
این یعنی یک پرونده کامل از هر شخصی که با اینترنت کارمیکنه!یعنی اکثریت مردم دنیا یک پرونده کامل از هویت واقعی،علایق،حوزه فعالیت،اطلاعات خصوصی مثل رمز انواع حسابها و کارتها و... داره
الان برگ برنده با کشوریه که اطلاعات بیشتر و بدردبخورتری رو بصورت دسته بندی شده داشته باشه.همون مواردی که اقای 98M!zban اشاره کردند کم چیزی نیست.با همین اطلاعات و مطالعه این موارد میشه به نتایج روانشناسی و جامعه شناختی عمیقی از مردم جوامع مختلف پیدا کرد.نتایجی که از فعالیتهای خصوصی مردم هست یعنی خالص ترین نوع اطلاعات! چرا باید اطلاعات ما دست یک کشور اجنبی باشه تا اونها با کمک همین اطلاعات بلحاظهای مختلفی مثل علمی،فناوری ، سیاسی و... از ما قویتر بشند و از نتایج اون اطلاعات علیه خودمون استفاده کنند؟
کنار اومدن با این قضیه عین کنار اومدن با اتیش زیر خاکستره

حرفاتون زیبا بود و خوشحالم که با علم بحث می کنید

اما من محبورم خیلی راحت کنار بیام چون جمع بندی اخباری که من می کنم متوجه میشم در چندین سال اخیر

جنگ نظامی یک مهره شکست خورده هست . نمونه بارزش عراق و افغانستان . به اسم دموکراسی وارد شدند اما جز هزینه و ... نتونستند کاری بکنند حتی نتونستن اون کشور رو ببرند زیر سلطه خودشون

جنگ امروز دنیای ما تبدیل شده به جنگ روانی و سایبری

با جمع کردن اطلاعات مردم کشور ما شاید بتونند در آینده بزرگترین کودتا رو اجرا کنند که خوب امروز هم می تونند اما تمام ترس و وحشت اونها ظرفیت انسانی ایران هست . مشتاقان جنگ و دفاع از کشور و ناموس در ایران اینقدر زیاده که لرزه بر هر کشوری میندازه و از هر دری برای جنگ میخواد وارد بشه باز میدونه که ظرفیت انسانی ایران رو هیچ کاریش نمیشه کرد

اما در مورد سرفت اطلاعات . من به شخصه نمی تونم وایبر و نرم افزارهایی مثل این ها رو کنار بزارم

اطلاعات بانکی ما برای هیچ کشور خارجی مهم نیست . جون قطعا نیاز به پول توی حساب ما نداره . اما براش مهمه که ما چقدر پول داریم . پول هامون رو صرف خرید چه می کنیم . چقدر از تسهیلات بانکی استفاده می کنیم و ...

مهمترین فاکتور این روزا جمع کردن اطلاعات هست . حتی اینکه وقتی ما وارد دستشویی میشیم به چی فکر می کنیم برای اونها مهمه

فقط فراموش کردن اینترنت میتونه جلوی این سرفت ها رو بگیره .

سرمایه گذاری روی پروژه اندروید و تزریق این همه گوشی هوشمند به ایران با قیمت های بسیار پایین از 200 گرفته تا به بالا دلیلش فقط یک چیز هست و اون هم اطلاعات

وگرنه محال ممکن هست یک گوشی تمام شده در ایران با این امکانات به قیمت 300 فروخته شه اونم بازار موبایل آشفته ایران

nima-s
November 8th, 2014, 17:43
حرفاتون زیبا بود و خوشحالم که با علم بحث می کنید

اما من محبورم خیلی راحت کنار بیام چون جمع بندی اخباری که من می کنم متوجه میشم در چندین سال اخیر

جنگ نظامی یک مهره شکست خورده هست . نمونه بارزش عراق و افغانستان . به اسم دموکراسی وارد شدند اما جز هزینه و ... نتونستند کاری بکنند حتی نتونستن اون کشور رو ببرند زیر سلطه خودشون

جنگ امروز دنیای ما تبدیل شده به جنگ روانی و سایبری

با جمع کردن اطلاعات مردم کشور ما شاید بتونند در آینده بزرگترین کودتا رو اجرا کنند که خوب امروز هم می تونند اما تمام ترس و وحشت اونها ظرفیت انسانی ایران هست . مشتاقان جنگ و دفاع از کشور و ناموس در ایران اینقدر زیاده که لرزه بر هر کشوری میندازه و از هر دری برای جنگ میخواد وارد بشه باز میدونه که ظرفیت انسانی ایران رو هیچ کاریش نمیشه کرد

اما در مورد سرفت اطلاعات . من به شخصه نمی تونم وایبر و نرم افزارهایی مثل این ها رو کنار بزارم

اطلاعات بانکی ما برای هیچ کشور خارجی مهم نیست . جون قطعا نیاز به پول توی حساب ما نداره . اما براش مهمه که ما چقدر پول داریم . پول هامون رو صرف خرید چه می کنیم . چقدر از تسهیلات بانکی استفاده می کنیم و ...

مهمترین فاکتور این روزا جمع کردن اطلاعات هست . حتی اینکه وقتی ما وارد دستشویی میشیم به چی فکر می کنیم برای اونها مهمه

فقط فراموش کردن اینترنت میتونه جلوی این سرفت ها رو بگیره .

سرمایه گذاری روی پروژه اندروید و تزریق این همه گوشی هوشمند به ایران با قیمت های بسیار پایین از 200 گرفته تا به بالا دلیلش فقط یک چیز هست و اون هم اطلاعات

وگرنه محال ممکن هست یک گوشی تمام شده در ایران با این امکانات به قیمت 300 فروخته شه اونم بازار موبایل آشفته ایران

بله این غیر ممکنه که از امکانات الکترونیکی و مجازی بطورکامل بشه جدا شد و استفاده نکرد (بخاطر مسئله جاسوسی اطلاعات)
برای من نوعی که یک کاربر ساده هستم یک راه بیشتر نیست اون هم اینه که شرکتهای ایرانی به حدی از دانش و فناوری برسند که بتونند تو همه زمینه های الکترونیک و سایبری محصولی جایگزین غولهای فعلی بین المللی ارائه کنند تا بتونیم با استفاده از محصولات داخلی با ارامش بیشتری به فعالیت تو دنیای مجازی به فعالیت بپردازیم
هر چند فاصله تا اون روز زیاده اما میشه با اومدن اینترنت ملی به سریعتر شدن استقلال فناوری و تکنولوژیکی ایران امیدوار بود
براتون ارزوی موفقیت می کنم

98M!zban
November 9th, 2014, 14:51
بله این غیر ممکنه که از امکانات الکترونیکی و مجازی بطورکامل بشه جدا شد و استفاده نکرد (بخاطر مسئله جاسوسی اطلاعات)
برای من نوعی که یک کاربر ساده هستم یک راه بیشتر نیست اون هم اینه که شرکتهای ایرانی به حدی از دانش و فناوری برسند که بتونند تو همه زمینه های الکترونیک و سایبری محصولی جایگزین غولهای فعلی بین المللی ارائه کنند تا بتونیم با استفاده از محصولات داخلی با ارامش بیشتری به فعالیت تو دنیای مجازی به فعالیت بپردازیم
هر چند فاصله تا اون روز زیاده اما میشه با اومدن اینترنت ملی به سریعتر شدن استقلال فناوری و تکنولوژیکی ایران امیدوار بود
براتون ارزوی موفقیت می کنم

من اهل بحث سیاسی نیستم اما من ترجیح میدم تمام اطلاعاتم در اختیار آمریکا و انگلیس غاصب باشه اما در اختیار کشور خودم نباشه

کشور خودم متاسفانه سو استفاده هایی میکنه که برای من خوشایند نیست

در کشور خودم به من کاربر حرفه ای اینترنت ظلم هایی میشه که خوشایند نیست

در کشور خودم به من جوان جویای کار در اینترنت ظلم هایی شده و میشه که برای خوشایند نیست

takpar7
November 9th, 2014, 15:46
من اهل بحث سیاسی نیستم اما من ترجیح میدم تمام اطلاعاتم در اختیار آمریکا و انگلیس غاصب باشه اما در اختیار کشور خودم نباشه

در کشور خودم به من جوان جویای کار در اینترنت ظلم هایی شده و میشه که برای خوشایند نیست

این بحث ها تو فضای واقعی میتونه درست باشه بخاطر زیرمیزی ها پارتی بازی ها استفاده از حق جانباز یا شهید تو بحث های علمی مثل ورودی دانشگاه ها!! و....
ولی تو اینترنت فکر نکنم همه چی آزاد و باز هست برای پیشرفت حداقل برای من مشکلی نبوده. اگه غیر از این هست بگید تا من نظرمو عوض کنم

سرزمین
November 9th, 2014, 16:22
سلام

دوستان در مورد ویندوز 10 خود مایکروسافت اعلام کرده و قبل از دانلود ویندوز در توافقنامه Microsoft گفته شده که این نسخه (نسخه اولیه ویندوز 10) یک سری اطلاعات با استفاده از اینترنت گرفته میشه

و یه نکته هم بگم زیاد بحث نکنید اگر میخواین از سیستمتون (به قولی) جاسوسی نشه باید هزینه کنید و 200 دلار پول خرج کنید و ویندوز رو خریداری کنید با کرک و این جور چیزا حرفی نباید برای گفتن داشته باشیم.

تا وقتی هم از خودمون چیزی نداریم نمتونیم ادعا کنیم خوب یه سیستم عامل بسازیم تا نگیم آمریکا فلان کرد Microsoft فلان کرد بسازید ...

nima-s
November 9th, 2014, 16:59

حق دارید گله کنید.ظلم زیاد شده
موفق باشید

سرزمین
November 9th, 2014, 20:50
عالیه کی فقط نسخه اورجینال میاد ؟

احتمالاً 2015

serverstar.ir
November 9th, 2014, 21:37
Its Good ::::::::::D