PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فعال کردن لاگ در IBSng

مینا-صیفی
November 2nd, 2014, 19:01
سلام کسی بلده لاگ ibsng خودم را چطوری فعال تنظبم کنم و چطوری میشه لاگ رو چک کرد با تشکر.

dexin
November 3rd, 2014, 09:29
منظورتون چه لاگ يه ،خب ميتونيد از قسمت مديريت لاگ ها مختلف رو نگاه كنيد

ehsaan
November 3rd, 2014, 10:57
سلام. از این قسمت به تمام گزارش های سیستم دسترسی دارید !

http://ip/IBSng/admin/report

مینا-صیفی
November 3rd, 2014, 13:43
سلام. از این قسمت به تمام گزارش های سیستم دسترسی دارید !

http://ip/IBSng/admin/report

همچین صفحه ای موجود نیست .

من میخوام ای پی و ساعت تاریخ و چه سایتی رفته را ببینم زیرا پلیس فتا از من میخواد . سایت رو داده میگه ای پی این رو درار به ما بده .

- - - Updated - - -

منظورتون چه لاگ يه ،خب ميتونيد از قسمت مديريت لاگ ها مختلف رو نگاه كنيد

لاگ پنل ibsng من فعال هست و تنظیم هست هر 1ماه پاک کنه خوب . حالا بلد نیستم لاگ ها را بیارم میخوام لاگ ها را بیارم اون سایتی که پلیس داده میگه کاربرت تو این ساعت تاریخ رفته را ببین کدوم یوزر هست و ای پی اتصالی که داشت رو بهمون بده . من لاگ اوردن رو فقط بلد نیستم .

datnet_teh
November 3rd, 2014, 18:36
همچین صفحه ای موجود نیست .

من میخوام ای پی و ساعت تاریخ و چه سایتی رفته را ببینم زیرا پلیس فتا از من میخواد . سایت رو داده میگه ای پی این رو درار به ما بده .

- - - Updated - - -

لاگ پنل ibsng من فعال هست و تنظیم هست هر 1ماه پاک کنه خوب . حالا بلد نیستم لاگ ها را بیارم میخوام لاگ ها را بیارم اون سایتی که پلیس داده میگه کاربرت تو این ساعت تاریخ رفته را ببین کدوم یوزر هست و ای پی اتصالی که داشت رو بهمون بده . من لاگ اوردن رو فقط بلد نیستم .
...
شما که اینطوری می خواید اطلاعات طبقه بندی شده بین خودتون و اونها رو تو سایتی با این حجم بازدید درز بدین به چه درد کارهای امنیتی می خورید ! دوره زمونه ای شده ها

گفتم یه موقع توهین میشه نقطه چین کردم

hassanshaikhi
November 3rd, 2014, 19:35
از چه سرویسی استفاده میشده؟
اگه اسکوید بوده توی سرور به مسیر /var/log/squid برید اوجا لاگ ها هست اگه خودتون غیر فعالش نکرده باشین.

Parti_Baz
November 3rd, 2014, 20:53
عین خیار شور طرفو فروختی ؟ :) دسوت عزی ساعت و تاریخ سرور ibs با سروری که وصد شده یکیه ؟ من یه بار خواهستم همچین چیزی رو دربیارم البته طرف اسپمر بود اینتقدر ساعت ها قاطی بودند دقیق نمیشد تشخصی داد کدومه حالا شما چه جوری میخواید این تشخصی بدید حالا باز اگه ib سایتی که طرف رفته رو نشون میداد یه چیزی...

مینا-صیفی
November 3rd, 2014, 20:58
از چه سرویسی استفاده میشده؟
اگه اسکوید بوده توی سرور به مسیر /var/log/squid برید اوجا لاگ ها هست اگه خودتون غیر فعالش نکرده باشین.

تو پنل ibsng قسمتی هست که لاگ ها را نشون بده از جمله چه سایت هایی یوزر ها رفتند و ای پی تاریخ سا عت بندازه ؟ یا این امکان در ibsng اصلا نداره ؟
لاگ من فعال هست تو پنل که هر چند روز هم پاک میشه خودکار .
مثلا پنل کریو قسمت لاگ این امکان رو داره که ساعت تاریخ ای پی یوزر و چه سایت هایی میرند رو میزنه ایا ibsng مثله این این امکان رو داره یا خیر اگر کسی بلد هست جواب بده لطفا اگر مطمئن ازین نظر هستید...

hassanshaikhi
November 4th, 2014, 02:59
web analyzer log باید نصب بشه.

برای نصبش اینو اجرا میکنید و بعد auto رو بنویسید تا نصب بشه

/usr/local/IBSng/addons/squid_analyzer/setup.sh

بعد اجراش میکنید
service squid_analyzer start

این طریقه نصبشه ولی واسه خودم کار نمیکنه.
باید اسکوید هم نصب باشه در واقع این فقط فایل access.log اسکوید رو میخونه.خودتون هم میتونید فایل var/log/squid/access.log رو دانلود کنید بعد بازش کنید همه ی لاگ کاربرا هست که چه سایت هایی رفتند در چه زمانهایی. واسه تبدیل تاریخ هم میتونید از این سایت استفاده کنید Epoch Converter - Unix Timestamp Converter (http://www.epochconverter.com/)

مینا-صیفی
November 4th, 2014, 13:47
web analyzer log باید نصب بشه.

برای نصبش اینو اجرا میکنید و بعد auto رو بنویسید تا نصب بشه

/usr/local/IBSng/addons/squid_analyzer/setup.sh

بعد اجراش میکنید
service squid_analyzer start

این طریقه نصبشه ولی واسه خودم کار نمیکنه.
باید اسکوید هم نصب باشه در واقع این فقط فایل access.log اسکوید رو میخونه.خودتون هم میتونید فایل var/log/squid/access.log رو دانلود کنید بعد بازش کنید همه ی لاگ کاربرا هست که چه سایت هایی رفتند در چه زمانهایی. واسه تبدیل تاریخ هم میتونید از این سایت استفاده کنید Epoch Converter - Unix Timestamp Converter (http://www.epochconverter.com/)

این را زذم var/log/squid/access.log این پیغام را میده -bash: var/log/squid/access.log: No such file or directory

hassanshaikhi
November 4th, 2014, 13:59
این را زذم var/log/squid/access.log این پیغام را میده -bash: var/log/squid/access.log: No such file or directory
بخاطر این هست فایل لاگ وجود نداره که ممکنه اسکوید نصب نباشه اصلا یا توی تنظیمات اسکوید لاگ رو غیر فعال کرده باشید.

Parti_Baz
November 4th, 2014, 14:39
بخاطر این هست فایل لاگ وجود نداره که ممکنه اسکوید نصب نباشه اصلا یا توی تنظیمات اسکوید لاگ رو غیر فعال کرده باشید.

شایدم squid روی یک سرور دیگه باشه و راس شده باشه

ehsansystem
November 4th, 2014, 15:23
حالا چیکار کنیم تو RealTime Web Analyzer Logs For All Users بشه سایتهایی که که کاربرا رفتن رو دید ؟؟

مینا-صیفی
November 4th, 2014, 16:04
طی برسی که شد از دوستان به این نتیجه رسیدم که ibsng فقط لاگ یوزر و سایتی که رفته را میندازه از همه مهم تر ای پی هست که نمیندازه این امکان در ibsng نیست.
فقط لاگ اسکویت میندازه که توس ایپی کاربر نیست که این هیچ فایده ای نداره .

- - - Updated - - -

حالا چیکار کنیم تو RealTime Web Analyzer Logs For All Users بشه سایتهایی که که کاربرا رفتن رو دید ؟؟

میشه دید کدوم یوزر تو چه سایتی رفته اما ایپی رو نمیزنه فایده نداره من دستور را بهتون میدم شما بزنید ببینید
اول در لینوکس روت این را یزنید cp /var/log/squid/access.log /var/www/html بعد Y بزنید
سپس این دستور را بزنید chmod 777 /var/www/html/access.log
بعد در مرورگرتون این ادرس را بزنید لاگ ها میایند ipiton/access.log

ehsansystem
November 4th, 2014, 17:10
الان یوزر های V P nمن وصلن ولی فایل access.log کاملا خالی هست .

hassanshaikhi
November 4th, 2014, 17:24
الان یوزر های V P nمن وصلن ولی فایل access.log کاملا خالی هست .
توی تنظیمات اسکوید لاگ رو غیر فعال نکردید؟

ehsansystem
November 4th, 2014, 17:26
توی تنظیمات اسکوید لاگ رو غیر فعال نکردید؟

خیر

log یوزهایی که با prox yهستند رو میندازه اما یوزرهای V p n رو نمیندازه .

hassanshaikhi
November 4th, 2014, 17:27
منظورتون از v*p*&n چی هست؟ pptp/l2tp یا tunnel اینا؟

ehsansystem
November 4th, 2014, 17:29
منظورتون از v*p*&n چی هست؟ pptp/l2tp یا tunnel اینا؟

بله pptp / l2tp هست .

hassanshaikhi
November 4th, 2014, 17:38
خوب access.log فقط لاگ اسکوید هست واسه بقیه سرویس ها نشون میده

ehsansystem
November 4th, 2014, 17:57
خوب access.log فقط لاگ اسکوید هست واسه بقیه سرویس ها نشون میده

خوب حالا چیکار میشه کرد لاگ میکروتیک هم نشون بده ؟؟؟

hassanshaikhi
November 4th, 2014, 18:34
خوب حالا چیکار میشه کرد لاگ میکروتیک هم نشون بده ؟؟؟
باید ترافیک میکروتیک رو به اسکوید انتقال بدید.
توی میکروتیک قسمت ip/firewall/nat برید chain رو روی dstnat بزارید protocol هم tcp و پورت 80.
بعد قسمت action برید. action: dst-nat پاینش هم ip و port سرور اسکوید رو وارد کنید.
سرور اسکوید نباید authentication داشته باشه یعنی بدون یوزر پسورد باید وصل بشه.
واسه جلوگیری از سوء استفاده می تونید توی تنظیمات اسکوید ip سرور میکروتیک رو توی رول بزارید که فقط از همون وصل بشه.
اسکوید باید از نوع transparent هم باشه
http_port 443 transparent

ehsansystem
November 4th, 2014, 18:46
خوب آخه یک چیزی این وسط هست
اونم اینه که چرا web analyzer IBSng این لاگهارو نشون نمیده .
؟؟؟

hassanshaikhi
November 4th, 2014, 20:17
نمیدونم شاید بخاطر نسخه رایگان باشه که کامل نیست ولی روی همین نسخه هم توی یکی از فروم ها راه انداخته بودن

teraserver
November 4th, 2014, 21:39
سلام
طبق اینجا برید :
راه اندازی وب انالیزر IBSng - صفحه 3 (http://www.forum.persianadmins.ir/threads/32938-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88%D8%A8-%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1-IBSng/page3)

نتونستید در یاهو راهنماییتان خواهم کرد
موفق باشید

hassanshaikhi
November 4th, 2014, 23:33
این کارها قبلا انجام شده ولی متاسفانه بازم کار نمیکنه