PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شما بیشتر به کدام دامنه اعتماد دارید؟

hostfire
October 30th, 2014, 10:30
سلام
خیلی وقته ذهنم درگیره اینه که تو بازار مجازی اینترنت مشتری بیشتر به کدوم دامنه اعتماد میکنه؟

خود شما به عنوان یک مشتری در بازار مجازیه اینترنت چه پسوندی رو برای فروشنده ترجیح میدید؟

.Co = company
.Com = International Global Domain
.Net = Internet Domain
.IR = دومین خودمون

ممنون میشم تو نظر سنجی شرکت کنید

TARIMEHR
October 30th, 2014, 10:45
سلام آقا بهراد
هرچند که باید تو کار ما از دامنه دات نت استفاده شه
اما خب دات کام باب شده

cybamin
October 30th, 2014, 10:54
من به شخصه اول دات کام و سپس دات آی آر را ترجیح میدم. البته اگر مربوط به شرکت هاستینگ و... باشه، فقط و فقط دامنه های بین المللی و نه داتir (چون به نظرم اصلی ترین عامل برای گرفتن دومین ir، قیمت هست)

hamid.soltani92
October 30th, 2014, 10:55
سلام.
من شخصا دامنه‌های .com و .org رو بیشتر از بقیه دامنه‌ها دوست دارم و بهشون اعتماد می‌کنم.
البته برای جلب اعتمادِ کاربرهای ایرانی یک پسوند به نام co.ir وجود داره که قابل قبوله.

cybamin
October 30th, 2014, 10:56
دات کو هم خوبه ولی خیلی از افراد ناآشنا به گوششون نخورده و اشتباه میگیرن با دات کام یا از نظرشون چیز پایینی هست.

RoobinaServer
October 30th, 2014, 11:09
من به شخصه اول دات کام و سپس دات آی آر را ترجیح میدم. البته اگر مربوط به شرکت هاستینگ و... باشه، فقط و فقط دامنه های بین المللی و نه داتir (چون به نظرم اصلی ترین عامل برای گرفتن دومین ir، قیمت هست)

با سلام و احترام

گفته شما صحیح یک مورد هم اضافه کنیم که

دومین .ir قابلیت اتصال به سرویس های اینترانت داخل کشوری را دارد در صورتی که روی دومین .com چنین امکان میسر نیست و دوستان قدیمی میدانند که روبینا سرور اول .com بود و سر همین امکان و تعویض مانور خود روی سرویس های داخل چند سال پیش کل بازدید گوگل 0 شد و همه چی به هم ریخت چون ناچار به تعویض به .ir شدیم و از بیس .com برای یک شرکت میزبانی ایران اشتباه هست.

که البته خیلی ها اطلاعی از این موضوع ندارند و همین الان با خواندن همین متن هم مجدد متوجه این امر نشدند و نمیشوند اما جهت اطلاع رسانی امیدوارم 1 نقش کوچکی حداقل ایفا کرده باشیم.

با تشکر

hamid.soltani92
October 30th, 2014, 11:13
دومین .ir قابلیت اتصال به سرویس های اینترانت داخل کشوری را دارد در صورتی که روی دومین .com چنین امکان میسر نیست و دوستان قدیمی میدانند که روبینا سرور اول .com بود و سر همین امکان و تعویض مانور خود روی سرویس های داخل چند سال پیش کل بازدید گوگل 0 شد و همه چی به هم ریخت چون ناچار به تعویض به .ir شدیم و از بیس .com برای یک شرکت میزبانی ایران اشتباه هست.
با سلام و احترام،
اگر تنها به این دلیل دامنه رو از کام به آی‌آر تغییر دادید، راهی برای برطرف کردن این مشکل وجود داره و نیاز نبود دامنه‌تون رو عوض کنید.

- - - Updated - - -

با سلام و احترام،
اگر تنها به این دلیل دامنه رو از کام به آی‌آر تغییر دادید، راهی برای برطرف کردن این مشکل وجود داره و نیاز نبود دامنه‌تون رو عوض کنید.

RoobinaServer
October 30th, 2014, 11:16
با سلام و احترام،

- - - Updated - - -

با سلام و احترام،

دلایل زیاد بوده است و طبیعتا سر یک مورد کلی یک میزبان ضرر تبلیغاتی به خودش وارد نمیکند، اما یک دلیل بارز هم همین مورد بوده است.
دومین کام توانایی شناختن اینترانت ایران را ندارد چون متصل به شبکه نیست و اگر فکرتون هم انتقال ایران به .ir و خارج به کام هست میسر نبود مجدد و یا امکان dns zone هم به کار نمی آمد.

خوش حال میشم اگر مورد دیگری میباشد pm کنید و نتیجه نهایی جهت اطلاع رسانی پست بشه که استارتر ناراحت نشن.

با تشکر

company_hosting
October 30th, 2014, 12:22
سلام

برای سایت های که زبان فارسی باشند

. ای ار بهترین هست بخصوص اگر سرور ایران باشد در نتایج گوگل تاثیر گذار هست

اما بهتر هست هر دامنه . ای ای یک دامنه . کام هم داشته باشید

پسوند ها خیلی مهم نیستند در تجارت الکترونیک و بر عکس خود نام ها خیلی مهم هستند

مثلا
تلفظ سخت هست در فارسی
برای اروپا آسان

hetzner.de

اسم مهم تر از پسوند هست

nima-s
October 30th, 2014, 12:31
سلام
از نگاه اکثریت(دیدگاه عامیانه) ، دامنه .com متانت،جدیت و سنگینی بالاتری نسبه به دامنه های ملی و دامنه های شرکتی و سایر دامنه ها داره و قابل اعتمادتر بنظر میاد.
در این میون دامنه هایی هم هستند که از .com بیشتر می تونند اعتماد مردم رو جلب کرده و منظم و قابل اعتماد بودن اون سایت،خدمات و مدیرش رو نشون بدند مثل دامنه .org
اما متاسفانه این دیدگاهی که الان وجود داره موجب بسیاری از سو استفاده ها و کلاه برداری ها شده.خیلی از اشخاص کلاه بردار با نشان دادن ظاهری جدی و متین سعی در جلب نظر مردم کرده و به سو استفاده می پردازند.امیدوارم روزی این فرهنگ برای همه جا بیوفته که به ظاهر و شمایل یک سایت نباید اعتماد کرد بلکه به کیفیت ارائه خدمات و شخصیت اداره کننده اون و سایر فاکتورهای تعیین کیفیت باید توجه کرد

hostfire
October 30th, 2014, 19:05
یعنی به نظر شما من دومین .co ثبت نکنم؟
واقعا خودم .co رو دوست دارم کلاس بالایی داره ولی خب الان همه میبینم .com رو پیشنهاد دادن

cybamin
October 30th, 2014, 19:30
یعنی به نظر شما من دومین .co ثبت نکنم؟
واقعا خودم .co رو دوست دارم کلاس بالایی داره ولی خب الان همه میبینم .com رو پیشنهاد دادن

اگه دات کامش آزاده، دات کام بگیرید. باز بسته به مشتریهای شما هم داره. چیزی که من دیدم اینه که مردم عادی معمولا .co را با .com اشتباه میگیرن.

- - - Updated - - -

ضمنا: پنل ریسلو تغییراتی بر روی دامنه های .co ایجاد نموده است. دوره تمدید ۴۵ روزه این دامنه ها تغییر پیدا کرده است و این دامنه ها پس از انقضا بلافاصله در دوره حذف قرار می گیرند.