PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دامنه های ir دیگر نیاز به تایید ندارند و دامنه‌های ثبت شده مستقیما در فهرست تایید دامنه قرار خواهند گرفت

pouyasazan
July 11th, 2010, 16:45
اطلاعیه جدید سازمان فیزیک نظری ایران nic.ir پیراون دامنه های ir نظر شما چیست؟

تغییرات در فرم شناسه با هدف تسهیل و تسریع فرایند ثبت دامنه
۱۹ تیرماه ۱۳۸۹

به اطلاع کاربران گرامی می‌رساند از تاریخ ۲۰ خرداد ماه ۱۳۸۹ فرم‌های مربوط به ساخت شناسه تغییر کرده و شناسه‌هایی که با پر کردن فرم‌های جدید ساخته شوند دیگر نیازی به تایید توسط ایرنیک ندارند و دامنه‌های ثبت شده مستقیما در فهرست تایید دامنه قرار خواهند گرفت به عبارت دیگر کاربران از این پس منتظر تایید شناسه توسط ایرنیک نخواهند شد. در فرم‌های جدید ثبت شناسه، تصریح شده است که کاربران مسئول صحت و سقم اطلاعات واردشده خواهند‌بود و این مسئله به صورت توافقنامه به تایید پر کننده‌ی اطلاعات می‌رسد. لطفا توجه داشته‌باشید، احراز هویت صاحب شناسه، فقط با ارائه‌ی مدارک مثبِتِ مطابق با اطلاعات وارد شده در سامانه‌ی ایرنیک انجام خواهد شد.

لینک خبر: ایرنیک (IRNIC) – ایرنیک (http://www.nic.ir/Home)

amiri113
July 11th, 2010, 17:12
خبر خوبی بود
تا دو هفته قبل تاکيد داشتند که اين تاييد حتما بايد باشه :دی
اما الان شرايط بهتر شد.
خبر خوبی بود.

فقط برای مثال اگر کسی دامين غير مجاز رو ثبت کنه احتمالا ازش پس ميگيرند بعدا، نه !؟

takweb.ir
July 11th, 2010, 17:19
بله
خوب شده
مخصوصا که کد ملی اجباری شد

Sajad
July 11th, 2010, 17:39
یعنی الان چیکار باید کرد ؟ باید هندل جدید ساخت تا این امکان فراهم بشه ؟

IFACO.Net
July 11th, 2010, 17:41
ظاهرا این اطلاعیه میگه که ساخت شناسه نیاز به تایید نداره ولی نیاز به تایید دامنه همچنان باقی هست ! که دوستان در اینمورد اشتباه متوجه شدند، و فکر نمی کنم نیک به این زودیا در مورد تایید دامنه کوتاه بیاد، یعنی این قضیه رو کنار بذاره.

Sajad
July 11th, 2010, 17:46
حق با IFACO هست. جمله بندی منحرف کننده ای بود :-s

pouyasazan
July 11th, 2010, 18:12
ظاهرا این اطلاعیه میگه که ساخت شناسه نیاز به تایید نداره ولی نیاز به تایید دامنه همچنان باقی هست ! که دوستان در اینمورد اشتباه متوجه شدند، و فکر نمی کنم نیک به این زودیا در مورد تایید دامنه کوتاه بیاد، یعنی این قضیه رو کنار بذاره.

ولی این جمله مفهوم دیگری را می رساند "دامنه‌های ثبت شده مستقیما در فهرست تایید دامنه قرار خواهند گرفت" این یعنی دامنه ها خودکار تایید می شوند. اشتباه می کنم؟

Sajad
July 11th, 2010, 18:44
شناسه جدید ساختم. (این کد ملی رو خوب چک میکنه . نشد چیز الکی بزنی :-s )
در مورد اینکه شناسه نیاز به تایید داره یا نه حرفی زده نشده تو پنل و جایی نیست که توش زده باشه در انتظار تایید . تایید شده و ...
ولی دامنه ثبت کردم:
رزرو شده
(درخواست: در انتظار تایید توسط واحد ثبت, پرداخت‌نشده)

mami
July 11th, 2010, 18:45
خیلی خوب شد !

Rapid
July 11th, 2010, 18:49
ولی این جمله مفهوم دیگری را می رساند "دامنه‌های ثبت شده مستقیما در فهرست تایید دامنه قرار خواهند گرفت" این یعنی دامنه ها خودکار تایید می شوند. اشتباه می کنم؟

منظور دامنه هايي هست كه قبلا تاييد شده.

Sajad
July 11th, 2010, 18:50
خیلی خوب شد !
چندان هم خوب نشد :(

pouyasazan
July 11th, 2010, 18:50
شناسه جدید ساختم. (این کد ملی رو خوب چک میکنه . نشد چیز الکی بزنی :-s )
در مورد اینکه شناسه نیاز به تایید داره یا نه حرفی زده نشده تو پنل و جایی نیست که توش زده باشه در انتظار تایید . تایید شده و ...
ولی دامنه ثبت کردم:
رزرو شده
(درخواست: در انتظار تایید توسط واحد ثبت, پرداخت‌نشده)

پس اشتباه از سمت بنده بوده و دامنه ها هنوز نیاز به تایید دارند. این اشتباه برداشت به دلیل مطرح شدن این موضوع در nic بود که احتمالا تایید دامنه ها برداشته خواهد شد. با پوزش از دوستان.

Rezash
July 11th, 2010, 18:55

به اطلاع کاربران گرامی می‌رساند از تاریخ ۲۰ خرداد ماه ۱۳۸۹ فرم‌های مربوط به ساخت شناسه تغییر کرده و شناسه‌هایی که با پر کردن فرم‌های جدید ساخته شوند دیگر نیازی به تایید توسط ایرنیک ندارند و دامنه‌های ثبت شده مستقیما در فهرست تایید دامنه قرار خواهند گرفت به عبارت دیگر کاربران از این پس منتظر تایید شناسه توسط ایرنیک نخواهند شد. در فرم‌های جدید ثبت شناسه، تصریح شده است که کاربران مسئول صحت و سقم اطلاعات واردشده خواهند‌بود و این مسئله به صورت توافقنامه به تایید پر کننده‌ی اطلاعات می‌رسد. لطفا توجه داشته‌باشید، احراز هویت صاحب شناسه، فقط با ارائه‌ی مدارک مثبِتِ مطابق با اطلاعات وارد شده در سامانه‌ی ایرنیک انجام خواهد شد.
به نظر من : خلاصه خبر رو رو تو بخش قرمز مشخص كردم.تا اونجا كه من مي دونم قديم شاسه نياز به تاييد نداشته،داشته؟شايدم من اشتباه مي كنم ولي فكر كنم قبلا تا شناسه تاييد نمي شد ، دومين تو فهرست براي تاييد شدن نمي رفت ولي الان كاري كردند كه شناسه بلافاصله فعال ميشه و دومين ميره تو ليست براي تاييد شدن

AftabHosting
July 11th, 2010, 19:08
من دیشب ساعت 3 بود دامنه ثبت کردم فکرکنم 1 ساعت بعد تایید شد @-) .(ثبت شده ) ولی شناسه کار بری من هم قدیمی بود . الان کسی نمیدونه تغیراتشون چی هست ؟

Sajad
July 11th, 2010, 19:19
بله قبلا نیاز به تایید شناسه بود.
الان کل کاری که کردن این هست که شناسه نیاز به تایید نداره و ساخته میشه.

takweb.ir
July 11th, 2010, 23:35
تایید دامنه به صورت دستی انجام مشه

در مورد کد ملی قرار بود به دیتابیس ثبت احوال وصل بشند

wolf1900
August 7th, 2013, 05:52

دقیقا فرمایش دوست گرامی درسته. ضمنا میدونید چرا روی تایید دامنه تاکید دارن ؟ ..... اولا یک نگاه با چشم باز و چشم گذشته بین (سیر در احوال گذشته) به مدیران این موسسه فیزیک نظری بندازید ! ..... دوما کجا دیدید که متولی دامنه، فقط یک میلیون دامنه رو محدود و مختص موارد خاص کرده باشه و برای عموم بسته !؟

wolf1900
August 7th, 2013, 05:54
من دیشب ساعت 3 بود دامنه ثبت کردم فکرکنم 1 ساعت بعد تایید شد @-) .(ثبت شده ) ولی شناسه کار بری من هم قدیمی بود . الان کسی نمیدونه تغیراتشون چی هست ؟

تغییراتشون این بود که با استخدام یکی دو نفر به شیف کاریشون اضافه شده و بعد از ساعت اداری هم تایید صورت میگیره =))

hamidjan
August 7th, 2013, 09:24
تاپیک مال سه سال پیشه ها!

shahab-f
August 7th, 2013, 10:10
دوست حوبم تاپیک فسیله

wolf1900
August 8th, 2013, 00:39
شرمنده، دیگه ساعت 5 صبح پست زدن همین میشه که تاریخ گذشنه ......... (:| مقصر شمایید که بایگانی و قفل نکردین گذاشتین پشت ویترین :d