PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Microsoft windows 10 Technical Preview را استفاده نکنید!

سرزمین
October 23rd, 2014, 18:58
سلام به همه

این روز ها صحبت از ویندوز 10 زیاده و قابلیت های اون هم در سایت ها گفته میشه اما چیز جالب دیگه ای که مهمه اینه که Microsoft با نسخه Technical Preview که به صورت رایگان در سایت رسمیش گذاشته میتونه سیستم شما رو بررسی کنه!

-------------------------------------------------------
بخشی از سایت itsn.ir

نام
ایمیل
علاقه مندی ها
لیست فایلها
جستجوهای انجام شده
تماسهای تلفنی
SMS ها
تنظیمات دستگاه
داده های حسگرها
داده های مربوط به استفاده از نرم افزارها را جمع آوری می کند.

اما موضوع به همینجا ختم نمیشود چون نوعی کیلاگر هم برای ضبط و ذخیره همه کلمات نوشته شده توسط کاربر و البته با هدف بهینه سازی اصلاح کننده املا و تکمیل خودکار کلمات در آن بکار رفته است. آیا باز هم میخواهید بیشتر بدانید ؟

- مایکروسافت اضافه کرده است با باز کردن هر فایلی توسط کاربر, سیستم این رفتار را آنالیز میکند تا بداند چه برنامه ای آنرا گشوده و این زمان چقدر بطول انجامیده است.
- البته لیستی هم از برنامه های نصب شده روی هر دستگاه و مسلما برای موضوع سازگاری آنها تهیه میشود.
- و بالاخره اینکه باید از صحبت زیاد با کامپیوتر خود بپرهیزید چون ممکن است صدای شما نیز برای بهینه سازی سیستم بازشناسی صدا ضبط گردد.

-------------------------------------------------------

به وضوح مشخص است که این یک نسخه آزمایشی است و در واقع در توافق نامه ای که مایکروسافت در هنگام دانلود نشان میدهد این قضیه گفته شده و این نسخه از ویندوز برای کار های روزمره مناسب نیست اما بعضی از سایت ها عنوان جاسوس رو به کار بردن اما به نظر بنده زمانی ویندوز جاسوس است که در ویندوز های لایسنس دار اطلاعات کاربران را به سرقت ببرد و در توافق نامه چیزی نگفته باشد اما به نظر من هنوز این قضیه به صورت کامل مشخص نیست و نمی توان Microsoft را به طور کامل متهم کرد.
Microsoft گفته این کار رو به خاطر رفع عیب های احتمالی ویندوز و بهبود ویندوز 10 انجام میده

به امید روزی که سیستم عامل ایرانی داشته باشیم.

ccirco
October 23rd, 2014, 19:08
با سلام
متشکر از اطلاع رسانی تون
واقعا وقتی سازندهی او اس مثل مایکروسافت دست به چنین کار هایی می زنند از دیگران چه انتظاری می شه داشت

سرزمین
October 23rd, 2014, 19:13
با سلام
متشکر از اطلاع رسانی تون
واقعا وقتی سازندهی او اس مثل مایکروسافت دست به چنین کار هایی می زنند از دیگران چه انتظاری می شه داشت

البته عرض کردم Microsoft طبق جست و جویی که در سایت های فارسی کردم Miicrosoft اعلام کرده این کار صرفاً جهت تست ویندوز هستش ولی خوب فقط باید تست کنیم و برای کار های روزمره مناسب نیست و باید منتظر نسخه نهایی ویندوز باشیم.

asrhosting
October 23rd, 2014, 19:48
تنها راه خلاصی از شر جاسوسی ها استفاده از سیستم عامل های لینوکسی و بلخص اونهایی هست که وصل به ارگان خاصی نیستند و کاملا اپن سورس هستند .

kool
October 23rd, 2014, 20:02
تنها راه خلاصی از شر جاسوسی ها استفاده از سیستم عامل های لینوکسی و بلخص اونهایی هست که وصل به ارگان خاصی نیستند و کاملا اپن سورس هستند .

با شما موافقم ... ولی مایکروسافت هم فکر نکنم منظور خاصی از این کار داشته باشه ... مگر اینکه در نسخه نهایی نیز این کار رو تکرار کنه.

sht-design
October 23rd, 2014, 22:37
متاسفانه ویندوز های ارائه شده بعد از نسخه 7 دارای مشکلات عمده زیادی بود
ویندوز 8.1 باعث شد 3 تا از درایو های هاردم که اطلاعات شخصی زیادی روی اون داشتم پاک بشه و به صورت Unpartition در بیاد اونم فقط بخاطر نصب درایور
به نظر من کامل ترین ویندوز برای مایکروسافت همان نسخه 7 هست که در نوع خودش بهترینه

اگر بخواهیم البته ویندوز رو با لینوکس مقایسه کنیم باید بگیم ویندوز در مقابل لینوکس حرفی برای گفتن نداره!

البته باید تشکر کنیم از استارتر که این مطلب رو در اینجا به اشتراک گذاشتند

سرزمین
October 23rd, 2014, 23:08
متاسفانه ویندوز های ارائه شده بعد از نسخه 7 دارای مشکلات عمده زیادی بود
ویندوز 8.1 باعث شد 3 تا از درایو های هاردم که اطلاعات شخصی زیادی روی اون داشتم پاک بشه و به صورت Unpartition در بیاد اونم فقط بخاطر نصب درایور
به نظر من کامل ترین ویندوز برای مایکروسافت همان نسخه 7 هست که در نوع خودش بهترینه

اگر بخواهیم البته ویندوز رو با لینوکس مقایسه کنیم باید بگیم ویندوز در مقابل لینوکس حرفی برای گفتن نداره!

البته باید تشکر کنیم از استارتر که این مطلب رو در اینجا به اشتراک گذاشتند

البته ویندوز 10 نسخه آزمایشی رو امتحان کردم و به نظر میرسه ویندوز بسیار عالی هستش عرض کردم این نسخه آزمایشی ویندوز 10 هستش و خود Microsoft هم اعلام کرده که این کار رو انجام میده در واقع اگر در نسخه کامل شده ویندوز 10 این کار تکرار بشه اون موقع میگیم که Microsoft جاسوسه.

jackhaman
November 1st, 2014, 13:51
با سلام

شرمنده که تاپیک ماه قبل رو بالا میارم اما لازم دونستم برای تکمیل شدن این تاپیک مشکلم رو با ارائه لینک زیر اعلام کنم .

http://www.webhostingtalk.ir/f118/127589/

با تشکر

saeed1988m
November 1st, 2014, 23:08
شما اطمینان دارید اینجوریه به نظر شما عجیب نیست اینقدر راحت بیان این اشکالات رو قرار بدن که راحت پیدا بشه و با آبروی شرکتشون بازی کنن؟

Parti_Baz
November 1st, 2014, 23:36
یعنی مایکروسافت اینقدر بیکاره و اینقدر لاشی شده بیاد اطلاعات یه هاستینگ یا سرور فروش رسد کنه و ب***ه ؟ به درد چیش میخوره بجز هدفی اصلی این کارش؟ تمام نت تو دست امریکایی هاست هر طور بخوان میتونن به این اطلاعات دست پیدا کنند

f.saadat
November 1st, 2014, 23:40
یا خودتون فک کردین مایکروسافت با اون عظمتش میاد همچین کاری میکنه؟
تازشم اگه بخواد بکنه از همه بهتر بلده جورب این کارو بکنه که هیچ کس نفهمه
موفق باشید

navid2zp
November 2nd, 2014, 00:07
دوستان این اطلاعات رو موقع نصب خود مایکروسافت بهتون میگه و شما فقط با قبول کردنش میتونید ادامه بدید .
کلا نسخه تست یعنی همین .
یک نسخه رایگان میزاره و در عوض از شما کاری می خواد
کاملا طبیعی هست .
شما هم اگر به جای زیر سوال بردن مایکروسافت زحمت خوندن اون متنی که توی 2 ثانیه فقط قبولش کردید رو می کشیدید هم خیلی زود تر از این حرف ها از این مسئله با خبر می شدید هم اینجوری زیر سوال نمیبردید چنین کمپانی بزرگی رو