PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد فروشنده های سرور مجازی

mehdi.gh
October 21st, 2014, 12:02
یک سوالی چند وقته در مورد فروشنده های سرور مجازی ذهن من رو مشغول کرده
اینکه آیا توجیه اقتصادی داره براشون
برای مثال الان فروشنده هایی هستند که رم یک رو میدن مثلا 20 هزار تومان
سرور اختصاصی رو هم فرض میکنیم رو 16 رو 300 هزار تومان خریداری کرده اند
باید 15 مشتری داشته باشه تا هزینه سرور رو در بیاره بعد اون چند مشتری دیگر پیدا میکنه تا سود کنه ؟
آیا این همه خریدار سرور مجازی واقعا وجود داره ؟

hamid53214
October 21st, 2014, 12:12
سلام
داداش رم 16 که مجازی سازی نمیکنند
مثلا رم 48 میگیرند 320 مثلا اینجا ...........
بله اکثر سایتایی که مصرف بالایی دارند روی سرور مجازی یا اختصاصی هستند
واسه دانلود و آپلود فیلم و موزیک هم استفاده میشه

LIAN2
October 21st, 2014, 12:18
سلام وقت بخیر
سرور مجازی رم ۱ گیگابایت ، ۲۰ هزار تومان صرفه اقتصادی خاصی ندارد.
اکثر ارائه دهندگان خدمات سرور مجازی که با این قیمت ارائه می کنند عمر بیشتر از ۲ سال نیز نخواهند داشت.

باید 15 مشتری داشته باشه تا هزینه سرور رو در بیاره بعد اون چند مشتری دیگر پیدا میکنه تا سود کنه ؟

justfilm
October 21st, 2014, 12:34
شما فقط قیمت رم یک رو حساب کردید دیگه حساب نمیکنید رم 4 میدن با 500 گیگ هارد به فرض ماهانه 120 تومان.براشون حتما صرف داره که این کار رو انجام میدن.

Mihan-VPS
October 21st, 2014, 12:41

با سلام
اکثر دوستانی که سرور مجازی با این قیمت ارائه می دهند بعد چند مدت تازه متوجه ضررشون میشن و عمرشون حداکثر تا یه سال هم نمیکشه
برای مثال دوستی داشتم همین حدود قیمت سرور میداد بعد 6ماه خوشحال از اینکه سرور اختصاصی که خرید تا تهش پر شده ولی بعد حساب و کتاب متوجه میشدن که برایش چیزی جز ضرر ندارد!
و اخر و عاقبت کار رو هم خودتون بهتر میدونید ...
هم ضرور برای فروشنده و هم برای خریدار

mehdi.gh
October 21st, 2014, 12:42
خوب تو ماه با توجه که به وقتی که میزارن برای پشتیبانی و ..... آیا برایشون صرفه اقتصادی داره ؟
بعضی سایت ها هستند حتی از 3 کشور مختلف سرویس ارایه میدهند
که از دیتاسنتر های آلمان فرانسه و انگلستان هست
درسته سرور های این کشور ها ارازن هستند
ولی واقعا با توجه به وقت و انرژی که میگذارند براشون سودی هم داره ؟
یکی آفر زده سرور مجازی میخوام آفر زده رم 1 ماه اول 8 هزار تومان :|
از ماه دوم 18 هزار تومان :|

justfilm
October 21st, 2014, 12:58
دوست عزیز حتما صرف داره که این همه زحمت میکشن و 24 ساعته تو وب هاستینگ تاک هستن و فعالیت میکنن

xphost
October 21st, 2014, 19:24
تقریبا اکثر سایت های پر بازدید موزیک و فیلم و نرم افزار از سرور های مجازی استفاده میکنند
چونکه حجم های نرم افزار ها و فیلم ها بالاست و نیازمند سرور مجازی هستند
بعد هم بعضی از همکار ها هستند که تعدا زیادی آیپی داخل سرورشون دارند و خریداری کردند
به همین دلیل مشتری هم زیاد میگیرند
اونایی که قیمت پایین زدن در بعضی موارد مشتری زیاد دارند به همین دلیل سرورشون شلوغ میشه بی از اندازه و سود بالایی میکنند ولی کیفیت مناسبی ندارند

RoobinaServer
October 21st, 2014, 19:37

سلام

برای کسانی که سرور اجاره ای دارند و چنین قیمتی میدهند با تعداد مشتری که گفتید قطعا سود نداره و روی یک سرور 16 گیگ رم حداقل 20-30 تا میفروشند چه بسی بیشتر و باعث میشه کیفیت سرویس دهی پائین بیاد

در اصل هزینه را مشتری میپردازد اما چون کم هزینه کرده است صداش هم در نمیاد مگر اون هاستینگ دیگه این کار برای وی صرف نداشته باشد و جمع کند آن وقت فردای آن روز تاپیک های کلاه برداری و ... در انجمن مشاهده میشه و نکته جالبترش اینجاست که همان کاربر که تا دیروز برای رم 1 حدود 15-20 هزینه داده و کیفیت کم هم گرفته درخواست آفر رم 1 با حداکثر هزینه 5 یا 10 تومان میکند که وقتی بگید چرا چنین قیمتی علت را میگوید که چون قبلا تا 20 تومان هم هزینه کرده سر وی کلاه رفته پس نمیخواد بیشتر سرش کلاه بره و هزینه بیشتر نمیکنه : - | (دلایل هم کلا بی اساس و غیر موجه هست).

این چرخه همچنان ادامه دارد و شاید بر اساس تجربه و چیزی که دیدیم از هر 100 مشتری 1-5 مشتری پی به موضوع میبرند و در سرویس های آتی هزینه درست میکنند،5-50 مشتری هم میدانند ولی بیشتر نمیخواهند هزینه کنند و از جمله افرادی هستند که یک سرور برای باز بودن یک صفحه مرورگر میخواهند (دلیلی هست برای کمتر دادن هزینه طبق نظرشان) و مابقی هم کلا اطلاعی ندارند.

با تشکر

- - - Updated - - -

شما فقط قیمت رم یک رو حساب کردید دیگه حساب نمیکنید رم 4 میدن با 500 گیگ هارد به فرض ماهانه 120 تومان.براشون حتما صرف داره که این کار رو انجام میدن.

فقط موضوع رم نیست.

یک سرور تعداد محدودی هارد دارد و وقتی به یک مشتری روی یک هارد 2 ترابایت یک هارد 500 گیگ داده میشود عملا اگر کیفیت مهم باشد یا نباید دیگر مشتری روی آن گرفت یا نهایت یک مشتری دیگر میتواند آورد اما خب اگر مشتری نگیرند مجدد صرف ندارد و باید مشتری روی همان هارد بگیرند و این میشه افت کیفیت.

98M!zban
October 21st, 2014, 20:46
خوب وقتی یک هارد سرور به فرض 2 ترابایتی رو به سه مشترک هاست دانلود به قیمت بین 100 تا 150 میدی . در نتیجه با همین سه مشترک هزینه سرور در میاد یه مقداری هم سود میندازه

پس از اون شما رم یک رو 5 هزار تومان هم که بفروشی سود هست

هر چند که باید طوری فروش داشته باشی که به اصطلاح بازار خراب کن و یا کم فروش نباشه که همکاران دیگه هم متحمل ضرر بشند

novinvps.com
October 21st, 2014, 20:53
با سلام
اکثر دوستانی که سرور مجازی با این قیمت ارائه می دهند بعد چند مدت تازه متوجه ضررشون میشن و عمرشون حداکثر تا یه سال هم نمیکشه
برای مثال دوستی داشتم همین حدود قیمت سرور میداد بعد 6ماه خوشحال از اینکه سرور اختصاصی که خرید تا تهش پر شده ولی بعد حساب و کتاب متوجه میشدن که برایش چیزی جز ضرر ندارد!
و اخر و عاقبت کار رو هم خودتون بهتر میدونید ...
هم ضرور برای فروشنده و هم برای خریدار

سلام

برای کسانی که سرور اجاره ای دارند و چنین قیمتی میدهند با تعداد مشتری که گفتید قطعا سود نداره و روی یک سرور 16 گیگ رم حداقل 20-30 تا میفروشند چه بسی بیشتر و باعث میشه کیفیت سرویس دهی پائین بیاد

در اصل هزینه را مشتری میپردازد اما چون کم هزینه کرده است صداش هم در نمیاد مگر اون هاستینگ دیگه این کار برای وی صرف نداشته باشد و جمع کند آن وقت فردای آن روز تاپیک های کلاه برداری و ... در انجمن مشاهده میشه و نکته جالبترش اینجاست که همان کاربر که تا دیروز برای رم 1 حدود 15-20 هزینه داده و کیفیت کم هم گرفته درخواست آفر رم 1 با حداکثر هزینه 5 یا 10 تومان میکند که وقتی بگید چرا چنین قیمتی علت را میگوید که چون قبلا تا 20 تومان هم هزینه کرده سر وی کلاه رفته پس نمیخواد بیشتر سرش کلاه بره و هزینه بیشتر نمیکنه : - | (دلایل هم کلا بی اساس و غیر موجه هست).

این چرخه همچنان ادامه دارد و شاید بر اساس تجربه و چیزی که دیدیم از هر 100 مشتری 1-5 مشتری پی به موضوع میبرند و در سرویس های آتی هزینه درست میکنند،5-50 مشتری هم میدانند ولی بیشتر نمیخواهند هزینه کنند و از جمله افرادی هستند که یک سرور برای باز بودن یک صفحه مرورگر میخواهند (دلیلی هست برای کمتر دادن هزینه طبق نظرشان) و مابقی هم کلا اطلاعی ندارند.

با تشکر

- - - updated - - -

فقط موضوع رم نیست.

یک سرور تعداد محدودی هارد دارد و وقتی به یک مشتری روی یک هارد 2 ترابایت یک هارد 500 گیگ داده میشود عملا اگر کیفیت مهم باشد یا نباید دیگر مشتری روی آن گرفت یا نهایت یک مشتری دیگر میتواند آورد اما خب اگر مشتری نگیرند مجدد صرف ندارد و باید مشتری روی همان هارد بگیرند و این میشه افت کیفیت.

سلام
خیلی دوست داشتم که شاید بعضی ها روشن بشن !‌در این باره تاپیک بزنم با توضیح کامل ولی فرصت نشد
قصد نداشتم در این تاپیک شرکت کنم چون همیشه به جنجال میره و چیزی جز تاسف برام باقی نمیمونه که این صحنه ها رو میبینم. ولی لازم دونستم حرف این ۲ همکار رو نه فقط به شما بلکه به همه اونهایی که واحد صنفیشون کارت شارژ هست به جای دریافت پول در قبال vps توصیه کنم .

mehdi.gh
October 21st, 2014, 21:37
سلام
خیلی دوست داشتم که شاید بعضی ها روشن بشن !‌در این باره تاپیک بزنم با توضیح کامل ولی فرصت نشد
قصد نداشتم در این تاپیک شرکت کنم چون همیشه به جنجال میره و چیزی جز تاسف برام باقی نمیمونه که این صحنه ها رو میبینم. ولی لازم دونستم حرف این ۲ همکار رو نه فقط به شما بلکه به همه اونهایی که واحد صنفیشون کارت شارژ هست به جای دریافت پول در قبال vps توصیه کنم .

طرف صحبت ما شرکت های یا بهتره بگیم کسانی هستند که تازه وارد این صنف شده اند
کسانی در این انجمن هستند که کارشون واقعا خوب هست و به نظر من قیمت پایین هم بدن یک امتیاز برای خریدار محسوب میشه
فروشنده هایی که تازه وارد این کار میشوند اگر وقعا خواستار ادامه فعالیت در این صنف هستند به نظر من هیچوقت قیمت پایین سرویس ارایه نمیدهند که فردا پس فردا جمع کنند

loginvps.com
October 22nd, 2014, 03:00
الان مدرسه ها شروع شده دیگه کمتر شاهد این قیمت ها هستیم

انشالله اوضاع برای سرویس دهنده ها بهتر بشه و کمتر شاهد شکایات متعدد در این زمینه باشیم .

ehsaan
October 22nd, 2014, 08:20

سلام.
هزینه ی سرویس های ما 2 برابر این قیمت هست.
مشتریانی به ما مراجعه میکردند و قیمت هایی رو درخواست میکردند که امکانش نبود با اون قیمت سرویسی به آنها ارائه بشه.
برای تست یک سرور از dacentec تهیه کردیم برای مشتریانی که توان پرداختی بالایی ندارن یا فقط هزینه ی سرور واسشون ملاک هست.
اما خب پس از خرید سرور رم 16 یال 16 آی پی به قیمت 202 هزار تومان ! و پس از تست متوجه ی کیفیت بسیار بد این دیتاسنتر شدم و تصمیم گرفتم به کل از فروش سرور مجازی از ان دیتاسنتر صرفه نظر کنم و آن یک ماه هم بی خیال سرور شدم.
به این دلیل که 200 هزار تومان ضرر کنم بهتر هست تا یک ماه چند تا مشتری بگیرم و کمی سود کنم و بعد بد نام بشم و در انجمن تاپیکی واسه کیفیت سرویس های من باز بشه.

در کل سرویس دهنده هایی که با قیمت پایین سرور ارائه میدن سرورشون مفت ارزش نداره و 2-3 ماه سود میکنن و میرن.
مثل رودخانه های فصلی که در زمستان پر آب و 2-3 ماه بعد اثری از آنها نیست.

jahromweb
October 22nd, 2014, 09:26
باسلام به همه ی دوستان بنده این سوال رو از یک شرکت با نماد که زیر 20 تومن میفروشه 1 گیگ رو پرسیدم و این هم پاسخ (ovh هست و مجازی ساز esxi 5.5):

دوست عزیز سرور های این دیتاسنتر برای ماه ماهانه 410 هزارتومان هست ما اگر 8 هزارتومانهم وی پی اس رم 1گیگ رو بدیم ضرر نمیکنیم
منابع اختصاصی هست بهتون پنل میدیم و میتونید صحت این موضوع رو ببینید

novinvps.com
October 22nd, 2014, 10:02
باسلام به همه ی دوستان بنده این سوال رو از یک شرکت با نماد که زیر 20 تومن میفروشه 1 گیگ رو پرسیدم و این هم پاسخ (ovh هست و مجازی ساز esxi 5.5):

دوست عزیز سرور های این دیتاسنتر برای ماه ماهانه 410 هزارتومان هست ما اگر 8 هزارتومانهم وی پی اس رم 1گیگ رو بدیم ضرر نمیکنیم
منابع اختصاصی هست بهتون پنل میدیم و میتونید صحت این موضوع رو ببینید
سلام
اشتباه ایشون اینه که فکر میکنند فقط ram مهمه . و انگار نیم نگاهی به cpu !
تا به حال به این فکر کردید شما حتی اگه ۱۲۸ گیگ رم داشته باشید اگر سرعت هاردتون بیاد پایین عملا بی مصرف هست ۱۲۸ گیگ رم ؟