PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : باگ امنیتی در فاکتورهای سیستم whmcs

Optimus
October 19th, 2014, 20:24
با سلام

یکی از مشتریان ما ادعا می کنه با استفاده از مرورگر کروم و گزینه inspect element در صفحه viewinvoice.php می تونه فاکتور را به هر قیمتی که می خواد تغییر بده و پرداخت کنه بدون اینکه سیستم ایراد بگیره یا اینکه ماژول بانک ایراد بگیره

سوالم از دوستان و همکاران اینه که این مورد آیا صحت داره؟

من امتحان کردم خودم و در یک مورد شد و برای بارهای بعد هر کاری کردم نشد

Yas-Host
October 19th, 2014, 20:26
با سلام

یکی از مشتریان ما ادعا می کنه با استفاده از مرورگر کروم و گزینه inspect element در صفحه viewinvoice.php می تونه فاکتور را به هر قیمتی که می خواد تغییر بده و پرداخت کنه بدون اینکه سیستم ایراد بگیره یا اینکه ماژول بانک ایراد بگیره

متاسفانه این سیستم هنوز به پایداری کاملی نرسیده است !!!

بفرمایید تست کنند اگر انجام دادند باگ رو به whmcs ریپورت کنید !

شما هم بهتر بود تاپیک ارسال نمیکردید تا روش و سر نخ را به سو استفاده دهندگان دهید.

jahromweb
October 19th, 2014, 20:30
ااقا سریع دوتا پست رو پاک کنید!خواهشا!
اگر واقعیت داشته باشه اصلا شوخی بردار نیست
حتما گزارش کنید به whmcs
ممنون

hamra
October 19th, 2014, 20:30
اشکالی نداره هر کسی میتونه دستکاری کنه ! از اون طرف شما سرویس رو غیر فعال کنید :)

jahromweb
October 19th, 2014, 20:32
اشکالی نداره هر کسی میتونه دستکاری کنه ! از اون طرف شما سرویس رو غیر فعال کنید :)
دوست عزیز یعنی تک تک چک کنم ببینم کی ویرایش کرده و...؟

OmidX
October 19th, 2014, 20:35
با سلام

از چه درگاه پرداختی استفاده میکنید ؟

این اتفاق فقط و فقط وقتی میتونه بیافته ک در کال بک ب سایت شما مبلغ چک نشه !!

مثال :

$result = $client->verify($au, $price, $bank );

jahromweb
October 19th, 2014, 20:40
دوستان مشکل جدی است! الان تست شد
یک فاکتور 20 هزار تومانی هاست سی پنل به 500 تومانی تبدیل شد و بعد با جهان پی پرداخت شد و سرویس فعال شد!

Optimus
October 19th, 2014, 20:40
از درگاه بانک ملت استفاده می شه

به نظرم باید این مورد اطلاع رسانی بشه

همه بدونن و بانک ها بدون و whmcs هم بفهمه و باگ بر طرف بشه

Abolijoon
October 19th, 2014, 20:41
درود
با پارس پال چک شد
تغیر انجام شد موقع واریز مبلغ تغیر نکرد .

jahromweb
October 19th, 2014, 20:41
دوستان کسی زرین پال یا پی لاین داره؟
الان بنده با درگاه های مستقیم هم چک میکنم و خبر میدم

kool
October 19th, 2014, 20:43
با سلام

سلام
این دست باگ فکر نمیکنم تا الان تونسته باشه در سیستم whmcs بمونه. 99% از طرف ماژول باید باشه.
کدام درگاه و ماژول نوشته شده به دست کدام شرکت هست؟ (بهتره در خصوصی ارسال کنید)

jahromweb
October 19th, 2014, 20:46
درود
با پارس پال چک شد
تغیر انجام شد موقع واریز مبلغ تغیر نکرد .
لطفا یک ایمیل و رمز برای بنده ارسال کنید از سایت خودتان
یک جای خاص رو باید تغییر داد و نه قیمت درج شده در فاکتور

Abolijoon
October 19th, 2014, 20:50
اگه امکانش هست جای مخصوص رو پ.خ کنید چک کنم فکر نمیکنم بازم بشه !

jahromweb
October 19th, 2014, 20:53
برخی از درگاه ها در کال بک مشکل رو متوقف میکنند

m-mehdipoor
October 19th, 2014, 20:55
با سلام

این مورد به درگاه ربط دارد نه به whmcs
موضوع هم سالیان سال هست که وجود دارد.
از ماژول معتبر استفاده کنید.

Optimus
October 19th, 2014, 20:55
یکی از دوستان در مورد callback گفتن

این مورد باید قبل از ورود به درگاه حل بشه

در صورتی که پرداخت بشه و تو حساب بره ، دیگه callback اهمیتی نداره و ارور هم بده مشتری می تونه ادعا کنه من پرداختم درست بوده و سیستم شما مشکل داشته

hostorder
October 19th, 2014, 20:56
اصلا نباید چنین تاپیکی ایجاد می شد

kool
October 19th, 2014, 20:58
درگاه های پارسیان و پاسارگاد نوشته شده توسط فراسو هم به لیست اضافه شد

با آخرین نسخه تست کردید؟

- - - Updated - - -

اصلا نباید چنین تاپیکی ایجاد می شد

چرا بهتره که اطلاع رسانی بشه و مشکل برطرف شه ... فوقش یه چند روزی پرداخت ها تک تک چک میشن.

jahromweb
October 19th, 2014, 21:03
اگه امکانش هست جای مخصوص رو پ.خ کنید چک کنم فکر نمیکنم بازم بشه !
پارس پال چک شد
فاکتور 4000 تومنی به 400 تومنی تبدیل شد:

مبلغ پرداختی :
404 تومان

توضیحات :

-

- - - Updated - - -

با آخرین نسخه تست کردید؟

- - - Updated - - -

چرا بهتره که اطلاع رسانی بشه و مشکل برطرف شه ... فوقش یه چند روزی پرداخت ها تک تک چک میشن.
با خود سایت فراسو که نویسنده این هست چک شد!
درضمن اخرین نسخه whmcs هم دارن چون خودشون نماینده whmcs هستن

kool
October 19th, 2014, 21:05
این مورد به درگاه ربط دارد نه به whmcs

100% از آپدیت نبودن ماژول ها یا عدم کدنویسی مناسب ماژول هست ... اگه از خود whmcs بود که خیلی پیشترر صدای PayPal و... در میومد !

ServerDL.com
October 19th, 2014, 21:06
بله تایید می شود
در ماژول بانک ملت نول شده و رایگان که در اینترنت هست این باگ وجود دارد .

jahromweb
October 19th, 2014, 21:10
اره مشکل از ماژول هاست
همه شون دارن با html کار میکنن درصورتی که باید از php استفاده بشه و قیمت مستقیم از دیتابیس استخراج بشه ونه ...
من پی پال رو هم چک میکنم

- - - Updated - - -

بله تایید می شود
در ماژول بانک ملت نول شده و رایگان که در اینترنت هست این باگ وجود دارد .
خیر کاری به نال شده نیست
ماژول فراسو اختصاصی نوشته شده و نال هم نیست

OmidX
October 19th, 2014, 21:10
یکی از دوستان در مورد callback گفتن

این مورد باید قبل از ورود به درگاه حل بشه

در صورتی که پرداخت بشه و تو حساب بره ، دیگه callback اهمیتی نداره و ارور هم بده مشتری می تونه ادعا کنه من پرداختم درست بوده و سیستم شما مشکل داشته

هم در هنگام request (یا call) و هم در هنگام verify باید قیمت چک و تایید بشه ...

hasanazizi
October 19th, 2014, 21:15
اقایان مال این قسمته و بنده دو ماهه میدونم اما سکوت کردم

ویرایش شد با تشکر

- - - Updated - - -

تست هم کردم و درست بوده

- - - Updated - - -

و در بیشترین درگاها موجود هست

jahromweb
October 19th, 2014, 21:19
اقا پست رو پاک کن!
اقای عزیزی فعلا روش دقیق رو نگذار

- - - Updated - - -

بله تایید می شوددر ماژول بانک ملت نول شده و رایگان که در اینترنت هست این باگ وجود دارد .اقای افشار سایت شما هم چک شدباگ در سایت شما هم موجوده

AvalinHost
October 19th, 2014, 21:23
اره مشکل از ماژول هاست
همه شون دارن با html کار میکنن درصورتی که باید از php استفاده بشه و قیمت مستقیم از دیتابیس استخراج بشه ونه ...
من پی پال رو هم چک میکنم

- - - Updated - - -

خیر کاری به نال شده نیست
ماژول فراسو اختصاصی نوشته شده و نال هم نیست

باید amount از دیتابیس در input ادد بشه و در callback نیز مبلغ رسیده از بانک توسط amount از دیتابیس چک بشه و با هم همخوانی داشته باشن، اگر یکی بود که ok بده و فاکتور پرداخت بشه و اگر یکی نبود ارور بده، با اینکار فاکتور پرداخت نمیشه و شخص مجبوره تیکت بزنه و پیگیری کنه، و شما هم منتظر میمونید تا 24 ساعت بعد مورد رو با حساب بانکیتون چک می کنید.

- - - Updated - - -

اقا پست رو پاک کن!

- - - Updated - - -

اقای افشار سایت شما هم چک شدباگ در سایت شما هم موجوده

در ظاهر شاید موجود باشه، ولی شما پرداخت کنید و بعد در callback هست که خفت میشه! :d

hasanazizi
October 19th, 2014, 21:25
دوستان همین یه باگ نیست خیالتون راحت من 3 تای دیگه دارم :)
رو 90 هاستینگ ها هست
حالا بگید کدام درگاه پرداخت این مشکلو نداره

Optimus
October 19th, 2014, 21:30
رو 90 هاستینگ ها هست

دوستانم هر کس چیزی بلده اینجا بگه با مدرک و دلیل
هنر نیست که چیزی بلد باشی و فقط سوءاستفاده کنی

AvalinHost
October 19th, 2014, 21:31
رو 90 هاستینگ ها هست
اون سه تاتون رو لطفا روی سایت ما چک کنید و نتیجه رو پیغام خصوصی نمایید!

kralpc
October 19th, 2014, 21:38
پلاگین بانک ملی و زرین پال همچین مشکلی ندارند

فقط پلاگین بانک ملت این مشکل رو داره !

hasanazizi
October 19th, 2014, 21:40
این 3 تا مربوط میشن به خود whmcs
یکیشون ورود بدون داشتن حسابه
یکیشون سفارش و حتی پرداخت و تحویل سفارشه
یکیشونم هر 30 ثانیه یک بار بدون اینکه ای پی یا چیزی یا اسمی بیفته تیکت میدی

samansystems
October 19th, 2014, 21:43
:) چند موضوع هست که بهتر دونستم يک شفاف سازی مختصر روی اون داشته باشم.

1. نکنه اول: باگ مربوط به whmcs نيست و مربوط به ماژول درگاه پرداخت و خود درگاه پرداختی هست که استفاده ميکنيد.

2. خيلی از عزيزان در مورد callback گفته بودن که حرفشون صحيح هست اگر ماژول درگاه پرداختی در پايان پرداخت رقم تراکنش رو با رقم پرداختی تطبيق بده ميتونه صحت دستکاری نشدن و صحيح بودن رقم پرداختی رو چک کنه. اين موضوع در اکثر درگاه های پرداختی که باز شدن و پرداخت اونها توسط وبسرويس و SOAP انجام ميشه تطبيق داده ميشه. برخی درگاه های پرداخت باز شدن سشن رو به کمک POST انجام ميدن که ميشه رقم پرداختی رو تا صفحه پرداخت تغيير داد. اگر سمپل کدی که روی سايتشون باشه صحيح باشه بعد از پرداخت مورد شناسائی ميشه و تطبيق داده نميشه. اگر سمپل کد اشتباه باشه (که بعضا برای بعضی موارد اشتباه هست) به سادگی ميشه تراکنش رو دستکاری کرد.

3. علاوه بر اين مشکل، مشکلات متفاوت ديگه ای هم وجود داره که باهاش ميشه خيلی کارا کرد. مثلا يکی از PSP های بنام سمپل کدی که روی سايتش داره اشتباه هست و با اون سمپل کد ميشه يک پرداخت X تومانی رو 1000 بار تاييد کرد. يعنی من يک هاست 10000 تومانی از شما ميخرم و پرداخت ميکنم و بعد 10 بار همون هاست رو مجدد ميخرم و پرداخت نميکنم و تاييد ميکنم. اين مشکل رو ISP های بنام داشتند و باعث شده ضرر های شديدی متحمل بشن.

4. استفاده از ماژول پرداخت و درگاه پرداخت مطمئن برای جلوگيری ازين مشکلات مناسب هست. درگاه پرداختی که به شما گزارش تراکنش ها رو نميده و شما هيچ روشی برای تطبيق پرداخت های انجام شده خودتون با پرداخت هایی که شده رو نداريد یاعث بروز اين مشکل ميشه. سعی کنيد يا حسابدار استخدام کنيد يا درگاه پرداختی رو استفاده کنيد که به شما گزارش های کامل و ريز ميده و کار يک حسابدار رو برای شما انجام ميده. يکی از اصلی ترين دلايلی که باعث ميشه خيلی از شرکت های معتبر (شرکت هایی که خودشون درگاه پرداخت های مختلف دارن) از درگاه های واسط (مستقيم و غير مستقيم) استفاده کنن همين مشکلاتی هست که وجود داره.

5. در مورد مشکلی که ميفرمائيد، تا جائی که فرموديد صحيح هست. شما رقم تراکنش رو تغيير داديد و به صفحه پرداخت هدايت شديد (با يک رقم اشتباه) ولی اون پرداخت اشتباه رو تکميل کنيد و به سايت فروشنده برگرديد خواهيد ديد که در 90 درصد موارد تراکنش تاييد نميشه. مگر اينکه ماژول مورد استفاده، يا درگاه پرداخت مورد استفاده شما مشکلاتی داشته باشه که در مورد 2 و 3 توضيح داده شد.

6. نه ميشه گفت مشکل وجود نداره کلا. نه ميشه گفت برای همه صادق هست. فقط افراد فنی حرفه ای هستند که ميتونن با مشاهده سمپل کد يا با 2 3 بار تست کردن روی سايت ها اين مشکل رو شناسائی کنن. سعی کنيد از درگاه های پرداخت مطمئن و ماژول های پرداخت مطمئن و تاييد شده استفاده کنيد تا شاهد اين مشکلات نباشيد ان شاء الله. در کل زياد نترسيد، زياد هم بی خيال نباشيد ;)

- - - Updated - - -

پلاگین بانک ملی و زرین پال همچین مشکلی ندارند

فقط پلاگین بانک ملت این مشکل رو داره !

ازينکه زمان گذاشتيد و تست کرديد ممنونيم ;)

hasanazizi
October 19th, 2014, 21:44
دوست عزیز یعنی من سو استفاده کردم
اگه بخواستم سئو استفاده کنم از 2 ماه پیش این کارو میکردم پس الکی تهمت نزن
من به جز اینا دیگه چیز بیشتری ارائه نمیدم
فقط به مراجع قانونی

samansystems
October 19th, 2014, 21:45
در ظاهر شاید موجود باشه، ولی شما پرداخت کنید و بعد در callback هست که خفت میشه!

مطابق مورد 5 که بالا گفتم حرف شما در 90 درصد مواقع صحيح هست و در برگشت تراکنش تاييد نميشه و خطا ميده.

hasanazizi
October 19th, 2014, 21:56
اون سه تاتون رو لطفا روی سایت ما چک کنید و نتیجه رو پیغام خصوصی نمایید!

با سلام مشکلی دیده نشد
موفق باشید با تشکر

iranwhsrver
October 19th, 2014, 21:58
اینجا یک سوال میمونه یعنی اگر ما مثلا تراکنشی بالای یک ملیون داشته باشیم توی خود سایت با استفاده از این روش برای پرداختی های جاهای دیگ بکنیمش 100 تومن ینی توی سایت 100 تومن نشون میده یا یک ملیون تومن؟ منظورم تو قسمت whmcs مدیریت کله..که میخواد ببینه طرف پرداخت کرده یا نکرده

kool
October 19th, 2014, 22:01
آپدیت شد:
یکی از دوستان لطف کردن با پی لاین ما چند ثانیه قبل تست کردن :) مشکل نداره ظاهرا
100 واریز شده به حساب ولی فاکتور 2000 تومانی پرداخت نشده مونده

- - - Updated - - -

اینجا یک سوال میمونه یعنی اگر ما مثلا تراکنشی بالای یک ملیون داشته باشیم توی خود سایت با استفاده از این روش برای پرداختی های جاهای دیگ بکنیمش 100 تومن ینی توی سایت 100 تومن نشون میده یا یک ملیون تومن؟ منظورم تو قسمت whmcs مدیریت کله..که میخواد ببینه طرف پرداخت کرده یا نکرده

100 به حساب بانکی واریز میشه و در whmcs مبلغ 1 میلیون رو میزنه!

ServerDL.com
October 19th, 2014, 22:02
با سلام مشکلی دیده نشد
موفق باشید با تشکر

لطفا پیکره سایت بنده رو هم بررسی کنید

اقا پست رو پاک کن!

- - - Updated - - -

اقای افشار سایت شما هم چک شدباگ در سایت شما هم موجوده

عزیز مال ما رو تست کنید پرداخت هم بزنید ببینیم موقع کال بک مشکل می خورد یا خیر !
( بنده هزینه رو متقبل می شوم )

Optimus
October 19th, 2014, 22:02
مطابق مورد 5 که بالا گفتم حرف شما در 90 درصد مواقع صحيح هست و در برگشت تراکنش تاييد نميشه و خطا ميده.

جسارتا این مورد پاک شدن صورت مسئله هست

کدنویس ها و کسانی که ماژول می دن و همچنین بانک ها باید این مورد را قبل از ورود به سایت و پرداخت حل کنند

ممنون

98M!zban
October 19th, 2014, 22:04
بنده به همین دلیل پلاگین بانک ملتم رو غیر فعال کردم و دارم از سیبا پال استفاده می کنم

هر پرداختی که بشه همونجا سیبا پال برات ایمیل و اس ام اس میکنه و 100 % تو متوجه میشی که پرداخت ناصحیح انجام شده

درگاه هم که مستقیم هست به نام سایت خودمون

تسویه حساب هم از تمام درگاه های خود بانک ها سریعتره دیگه حداقل . همون لحظه که واریز میشه به حسابت میتونی درخواست بدی 10 دقیقه بعد پول رو توی حسابت تحویل بگیری

اینها تبلیغ سیبا پال نبود فقط میخواستم ضعف و ***ی بیش از حد بانک ها رو در این باره بگم . هزینه هایی که 24 ساعت در حساب خودشون نگه میدارند و پرداخت نمی کنند به حساب ما بسیار برای اونها سود آوره . در ضمن فقط شغل ما نیست . هزاران شغل هست که از کارت خوان استفاده میشه

jahromweb
October 19th, 2014, 22:05
دوستان جهان پی مستقیم مشکلی نداره!!!!
الان تست شد
فقط 100 تومن رو پرداخت میکنه وفاکتور نافص میمونه!
خداراشکر!
مثل این که زرین پال هم درسته
این مال سایت بنده هست که الان یکی از همکارا انجام دادن
معامله

تاریخ معامله
گیت وی
شناسه معامله
مقدار

19/10/2014
درگاه پرداخت انلاین
25894183147
تومان100

باقی مانده حساب:
تومان13,900

-

kool
October 19th, 2014, 22:13
بنده به همین دلیل پلاگین بانک ملتم رو غیر فعال کردم و دارم از سیبا پال استفاده می کنم

هر پرداختی که بشه همونجا سیبا پال برات ایمیل و اس ام اس میکنه و 100 % تو متوجه میشی که پرداخت ناصحیح انجام شده

تسویه حساب هم از تمام درگاه های خود بانک ها سریعتره دیگه حداقل . همون لحظه که واریز میشه به حسابت میتونی درخواست بدی 10 دقیقه بعد پول رو توی حسابت تحویل بگیری

اینها تبلیغ سیبا پال نبود فقط میخواستم ضعف و ***ی بیش از حد بانک ها رو در این باره بگم . هزینه هایی که 24 ساعت در حساب خودشون نگه میدارند و پرداخت نمی کنند به حساب ما بسیار برای اونها سود آوره . در ضمن فقط شغل ما نیست . هزاران شغل هست که از کارت خوان استفاده میشه

بله دقیقا ... الانه دیگه درگاه مستقیم ارزش نداره چون تا واریز شدن وجه به حساب هیچ گونه نمیشه پیگیری و بررسی کرد که واریز درست واریز شده یا ماژول رو دور زدن. (حالا اذیت دادن به خاطر تغییر آی پی هم به کنار)

m-mehdipoor
October 19th, 2014, 22:17
بله دقیقا ... الانه دیگه درگاه مستقیم ارزش نداره چون تا واریز شدن وجه به حساب هیچ گونه نمیشه پیگیری و بررسی کرد که واریز درست واریز شده یا ماژول رو دور زدن. (حالا اذیت دادن به خاطر تغییر آی پی هم به کنار)

از بانک پاسارگاد و شهر استفاده می کنیم
هر دو پنل دارند که می توانیم تراکنشات را قبل از واریز چک کنیم
در مورد تغییر آی پی بانک پاسارگاد نیازی نداشت و بعد از تغییر سرور بدون تغییر ای پی حل شد، بانک شهر نیز با یک ایمیل حل می شود

فقط به شدت تمایل دارم بدونم ماژول های بنده مشکل دارند یا خیر چون بنده هم ماژول هام را فراسو تهیه کردم.
نتیجه بررسی با فراسو چه بود؟
لازم است با آنها پی گیری کنیم؟

Abolijoon
October 19th, 2014, 22:19
درود
پارس پال هم تست شد . موردی نداشت.
فاکتور تغیری رو پرداخت میکنه بعد برگشت قسمتی از فاکتور پرداخت شده و بقیه ی مبلغ میمونه و سرویس تحویل داده نمیشه
موفق باشید دوستان

tikweb.ir
October 19th, 2014, 22:21
دوستان
این مشکل فقط به ماژول پرداخت مربوط میشه نه چیز دیگه و چیز تازه ای هم نیست

یکی از از این درگاه های واسط (الان جمع شده)و همچنین ماژول درگاه ملت که که توی نت برای whmcs ریخته ! همچین باگی داشت و براحتی میشد هرچقدر دلت خواستی پرداخت کنی...

بنده با ماژول پی لاین و ماژول ملت که خودمون نوشته بودیم هم تست کردم مشکلی نداشت و بعد از تغییر و برگشت به فاکتور ، فاکتور ناقض میمونه و...

اینجاست که اهمیت

modiranhosting
October 19th, 2014, 22:21
ضمن عرض سلام و احترام

نتیجه تست:
(درگاه ملت + ماژول فراسو )
با تغییر در پیش فاکتور و ارسال به سمت بانک همون مبلغ قبلی مشاهده شد و مشکلی دیده نشد .

kool
October 19th, 2014, 22:23
با پی لاین برای ما که انجام دادن برای فاکتور 2000 تومانی با 100 تومان واریز کردن ... که خوشبختانه خود فاکتور رو پرداخت نشده باقی میزاره.
آیا تست دیگه ای با پی لاین کرده فرد دیگری؟

jahromweb
October 19th, 2014, 22:27
همون طور که دوستان هم گفتن در مورد فراسو فاکتور ناقص میمونه بعد از پرداخت
پس مشکلی نیست
درمورد جهان پی هم همین طور
-----------
مدیران هاستینگ : باید ویرایش در قیمت خاصی انجام بشه اما مشکلی نیست

- - - Updated - - -

با پی لاین برای ما که انجام دادن برای فاکتور 2000 تومانی با 100 تومان واریز کردن ... که خوشبختانه خود فاکتور رو پرداخت نشده باقی میزاره.
آیا تست دیگه ای با پی لاین کرده فرد دیگری؟
درست هست
بیشتر درگاه های واسطه از جمله : جهان پی ، پی لاین ، زرین پال فاکتور رو نافقص میگذارند
بنده درمورد این ها پرداخت رو کامل نکردم و به صفحه اول اکتفا کردم
همون طور که دوستان عزیزی مثل serverdl و مدیر زرین پال گفتن
بنده عذر میخوام

modiranhosting
October 19th, 2014, 22:34
همون طور که دوستان هم گفتن در مورد فراسو فاکتور ناقص میمونه بعد از پرداخت
پس مشکلی نیست
درمورد جهان پی هم همین طور
-----------
مدیران هاستینگ : باید ویرایش در قیمت خاصی انجام بشه اما مشکلی نیست

- - - Updated - - -

درست هست
بیشتر درگاه های واسطه از جمله : جهان پی ، پی لاین ، زرین پال فاکتور رو نافقص میگذارند
بنده درمورد این ها پرداخت رو کامل نکردم و به صفحه اول اکتفا کردم
همون طور که دوستان عزیزی مثل serverdl و مدیر زرین پال گفتن
بنده عذر میخوام

در قیمت خاصی؟ میشه منظورتون رو واضح تر بفرمائید ما یک فاکتور 500 هزارتومانی را به 600 هزار تغییر دادیم اما در صفحه درگاه مبلغ اصلی فاکتور خوانده شد !

jahromweb
October 19th, 2014, 22:40
برای این که بیشتر احتیاط بشه پیام خصوصی براتون مکنم

modiranhosting
October 19th, 2014, 22:56
برای این که بیشتر احتیاط بشه پیام خصوصی براتون مکنم

متاسفانه در کمال ناباوری فاکتور 5 تومانی ما ! با مبلغ 6 تومان پرداخت شد و whmcs همون 5 تومن رو تخیص و توی سیستم حسابداری خودش ثبت کرد !

از سمت آقای حاجی زین العابدین پیگیر موضوع هستیم ، ضمنا خود سایت فراسو رو آنلایز میکنیم و جوابیه رو همینجا ارسال میکنیم.

موفق باشید

samansystems
October 19th, 2014, 22:57

علاوه بر اينها اگر تو انتخاب خودتون دقت کنيد ميتونيد هم کارمزد نديد و هم اين زمان 10 دقيقه ای رو صبر نکنيد ;)

talait
October 19th, 2014, 23:02
با زدن این تاپیک به کسانی که سوء استفاده میکنند کمک کردید
ولی باید مشکلات رفع شن

mehrshad.ho
October 19th, 2014, 23:16
2 سال قبل یکی از یوزر های ما این مورد رو اعلام کرد و تونسته بود تغییر بده و پرداخت کنه

Optimus
October 19th, 2014, 23:36
متاسفانه روی درگاه مستقیم ملت به راحتی داره تغییر و پرداخت می شه
دوستان برای ملت کسی هست تونسته باشه حل کرده باشه موضوع رو؟

dark_7qe
October 19th, 2014, 23:44
بانک پاسارگاد و بانک ملت هر 2 تست شد(درگاه مستقیم)
زمانی که فاکتور ویرایش می گردد با مبلغ ویرایش شده به درگاه ارسال میشه و وقتی پرداخت میشه callback چک میشه و همون مبلغ پرداخت شده از مبلغ کل فاکتور کسر میشه
خدارو شکر این مشکل روی سایت ما وجود نداره
ماژول ها هم ماژول اقای شیخله هستن

j4b3r
October 19th, 2014, 23:49
سلام
مشکل از ماژول ها هست
اسن مشکل از اول بوده و هست که ماژول اگر پرداخت رو چک نکنه این اتفاق می افته

m.ahmadi
October 19th, 2014, 23:53
سلام
مشکل از ماژول ها هست.درگاه مستقیم جهان پی و سینا پال (بانک ملی) تست شد مشکلی نبود.

h-f
October 20th, 2014, 00:56
متاسفانه این سیستم هنوز به پایداری کاملی نرسیده است !!!

بفرمایید تست کنند اگر انجام دادند باگ رو به whmcs ریپورت کنید !

شما هم بهتر بود تاپیک ارسال نمیکردید تا روش و سر نخ را به سو استفاده دهندگان دهید.
شما هم ک 99 درصد پست هات کلا اول و اخرش علامت تعجبه
یه جوری پست میدین انگار خدای هاستینگ هستین .
سایت شما هم از این قاعده مثتثنی نیست .
شما هم جز کسایی هستی ک اگر این باگ رو پیدا کرده بودی هزاران سوء استفاده میکردی .

hasanazizi
October 20th, 2014, 00:57
روی 9 سرویس از دوستان من تست کردم جواب داد و پرداخت شده زد
اما سیستم خودم ایلام هاستینگ ناقص زد با این حال همه از جهان پی استفاده میکردیم
دوستان به نظرتون با هش کردن میتونیم کاری کنیم یا از دیتابیس فراخوانی کنیم که بهتره
از دوستان هر کی دوست داره سایتشو انالیز کامل کنم تو ایلام هاستینگ عضو بشید و در خواست بدید در خدمتم

h-f
October 20th, 2014, 00:57
جوو سازی در کل تایپیک بی مورد بوده است.

dakkeh20
October 20th, 2014, 01:04
درگاه
سیبا پال وقتی مبلغ و تغییر میدی میره تو درگاه اون مبلغ تغییر کرده رو که پرداخت میکنی وقتی بر میگرده تو سایت ماوتفاوت که ندادی و براش فاکتور میزنه !

Yas-Host
October 20th, 2014, 01:12
مشکلی در ماژول payline نیز وجود ندارد !

hamra
October 20th, 2014, 01:13
خوشبختانه بنده نیز تست کردم و مشکلی وجود نداشت .
ما از درگاه بانک ملت استفاده میکنیم.
مطمئنا مشکل از ماژول هست که برخی دوستان این مشکل رو دارند / سعی کنید از جاهای مطمئن ماژول رو خریداری کنید .

hasanazizi
October 20th, 2014, 01:16
تست بر روی سیستم ما
مبلغ 39500 به 100 تومان تغییر داده شد اما ناقص نشان داده شد
عکس
http://www.ilamhosting.ir/wp-content/uploads/13.png (http://www.ilamhosting.ir)
http://www.ilamhosting.ir/wp-content/uploads/35.png (http://www.ilamhosting.ir)
دوستان درخواست کد هارو نکنید که نمیدم جناب اقای ایران دایرکت ادمین گفتن به کسی ندم پس الکلی اس . پ خ . یاهو نزنید خواهش میکنم

royl
October 20th, 2014, 01:17
باسلام
مشکل در ماژول بانک ملت هست
ما رو سایت خودمون تست کردیم
ولی همین الان با تغییر کمی در برنامه نویسی ماژول درست کردیم
این به این دلیل هست که در برگشت از بانک ملت پارامتر مبلغ رو ارسال نمیکنه و کال بک به صورت پیشفرض فکر میکنه که همه مبلغ واریز شده
ولی اگه در هنگام استارت ماژول اون رو توسط get در لینک کال بک ارسال بشه و کال بک هم اونو دریافت کنه تراکنش درست رو وارد میکنه

ممنون از این که این تایپیک رو زدید
اگه اینو نزده بودید خدا میدونست ما چقدر ضرر میکردیم چون ثبت کننده های دامنه ما اتوماتیک هست و قبل از اینکه ما حساب رو چک کنیم دامنه اتوماتیک ثبت میشه

hasanazizi
October 20th, 2014, 01:22
لطفا پیکره سایت بنده رو هم بررسی کنید

چشم عزیز رو چشم الان تست میکنم و خبر میدم

- - - Updated - - -

باسلام
مشکل در ماژول بانک ملت هست
ما رو سایت خودمون تست کردیم
ولی همین الان با تغییر کمی در برنامه نویسی ماژول درست کردیم
این به این دلیل هست که در برگشت از بانک ملت پارامتر مبلغ رو ارسال نمیکنه و کال بک به صورت پیشفرض فکر میکنه که همه مبلغ واریز شده
ولی اگه در هنگام استارت ماژول اون رو توسط get در لینک کال بک ارسال بشه و کال بک هم اونو دریافت کنه تراکنش درست رو وارد میکنه

ممنون از این که این تایپیک رو زدید
اگه اینو نزده بودید خدا میدونست ما چقدر ضرر میکردیم چون ثبت کننده های دامنه ما اتوماتیک هست و قبل از اینکه ما حساب رو چک کنیم دامنه اتوماتیک ثبت میشه

مشکلی نیست بنده یه چک کنم دوست عزیز

royl
October 20th, 2014, 01:34
چشم عزیز رو چشم الان تست میکنم و خبر میدم

- - - Updated - - -

مشکلی نیست بنده یه چک کنم دوست عزیز

باسلام
چک کنید مشکلی نداره
در کال بک اون مقداری که زدید رو به صورت حساب اضافه میکنه و اگه کمتر از مقدار فاکتور بود فقط تراکنش رو ثبت میکنه و از کل مبلغ فاکتور اونو کسر میکنه
مثل همون عکسی که شما گذاشتید
حتی الان این به فکرم رسید که کاربر با این روش میتونه از چندین کارت پرداخت کنه و مشکلات زیادی رو خود این حل میکنه

یک عکس گذاشتم که می بنید با دستکاری تو فاکتور خودمون پرداخت 1000 تومنی رو چند بار پرداخت کردیم و تا زمانی که جمع تراکنش ها به مبلغ صوتحساب نرسیده فاکتور رو پرداخت شده نمیزنه
23332

hasanazizi
October 20th, 2014, 01:55
ServerDL.com دوست عزیزم تست کردم
عکس
http://www.ilamhosting.ir/wp-content/uploads/2014-11-16_020222.png (http://www.ilamhosting.ir)
به 100 تومان تغییر دادم و پرداخت کردم و سرویستون مشکلی نداشت عزیز اما اگه انالیز کلا میخواید بگید در خدمتم

- - - Updated - - -

دوست عزیزم سرور دی ال باهام تماس بگیر

RoobinaServer
October 20th, 2014, 03:19
این مورد تست شد.

مشکل از ماژول هست نه whmcs
و بیشتر ماژوهای نال این مشکل رو دارند.

007
October 20th, 2014, 03:42
سلام
استارتر کاش ماژول رو می زاشتین اینجا ماژول ایراد دار رو
ویکی از همکارا آنالیز میکرد و مشکلش رو شرح می داد
و اینقدر شایعه و بحث بیخودی برای whmcsپیش نمی آمد و بقیه ترسیده نمی شدن
ارادت

kool
October 20th, 2014, 04:00
سلام
استارتر کاش ماژول رو می زاشتین اینجا ماژول ایراد دار رو
ویکی از همکارا آنالیز میکرد و مشکلش رو شرح می داد
و اینقدر شایعه و بحث بیخودی برای whmcsپیش نمی آمد و بقیه ترسیده نمی شدن
ارادت

سلام
اگه از ماژول پولی استفاده میکنید ... که خب تست کنید اگه مورد داشت به نویسنده اش اطلاع بدید رایگان یه نسخه جدید می نویسه.
اگه نال شده استفاده می کنید ... دیگه نمونه نمیخواد ... اگه فردی حاضر باشه اون رو رفع ایراد کنه ... یه نسخه سالمتر نال شده رو بدید بهش روی همون کار کنه. چون اکثرا یه نسخه رو کپی کردن!
ترس هم نیاز نیس بوجود بیاد ... هر کدام از ماژول هاتون این ایراد رو داره فعلا چند روزی غیرفعال کنید.

royl
October 20th, 2014, 19:05
سلام
این مورد خیلی جدی هست
به احتمال زیاد میشه در تمام whmcs از این روش استفاده کرد
دوستانی که میخوان سایتشون تست بشه پی ام بدن
امروز حتی ما تونستیم برو سایت خود فراسو این کار رو انجام بدیم
همه در گاه ها هم این مشکل رو دارن
بااحترام

kool
October 20th, 2014, 19:58
سلام
این مورد خیلی جدی هست
بااحترام

سلام
خیر دوست عزیز اینگونه نیست.
شما شاید فقط تا ورود به درگاه تست میکنید ... و کامل انجام نمیدید که ببینید بعد از برگشت به سایت پذیرنده چه اتفاقی رخ میده برای فاکتور؟
(امکان تغییر یافتن تا درگاه کار خاصی نیست و شاید روی خیلی از اسکریپت های دیگر نیز بشه انجام داد. مهم اینه که بعد برگشت پراخت شده نزنه!)

modiranhosting
October 20th, 2014, 21:14
سلام
این مورد خیلی جدی هست
بااحترام

لطفا اگر موردی رو میفرمائید استناد به مدارکی بفرمائید ما تست کردیم مشکلی نبود یعنی مبلغ تغییر میکنه اما از فاکتور کسر نمیشه

Abolijoon
October 20th, 2014, 22:54
دوستان و همکاران عزیز جای نگرانی نیست.
در چندین سیستم تست شد
فاکتور تغیر میکنه اما بعد از پرداخت سرویس رو تحویل نمیده و فاکتور ناقص میمونه چون کامل واریز نشده .

موفق باشید

hamra
October 20th, 2014, 23:09
دوستان چرا شلوغش میکنید !
مشکل از ماژول غیر استاندارد و غیر معتبر می باشد اگر همچین مشکلی دارید .
ما بیش از 3 سال هست در حال فعالیت هستیم و قبلا نیز تمامی این تست ها رو روی سیستم انجام داده بودیم و اینچنین باگی پیدا نشده است .
اگر از ماژول مطمئن استفاده کنید این مشکل وجود نخواهد داشت .
موفق باشید.

RoobinaServer
October 21st, 2014, 00:06
سلام
این مورد خیلی جدی هست
بااحترام

حتی رو فراسو ؟ خب فراسو هم از whmcs و ماژول درگاه بانک استفاده میکند دیگر حتی دیگه نداره
برخی دوستان هم که مازول ار فراسو خریدن همین مشکل را داشتند که احتمالا تا حالا اطلاع دادند و در حال رفع باگ هستند

این مورد در کل مربوط به whmcs نیست و مربوط به ماژولی هست که جداگانه برای آن برنامه نویسی شده.

سایت ما را تست کنید بعد عضویت بفرمائید فاکتور بزنیم تست کنید (فکر نکنم موردی باشه چون خودمون جدیدا تست کردیم مشکلی نبود).

با تشکر

jahromweb
October 21st, 2014, 00:54
حتی رو فراسو ؟ خب فراسو هم از whmcs و ماژول درگاه بانک استفاده میکند دیگر حتی دیگه نداره
برخی دوستان هم که مازول ار فراسو خریدن همین مشکل را داشتند که احتمالا تا حالا اطلاع دادند و در حال رفع باگ هستند

این مورد در کل مربوط به whmcs نیست و مربوط به ماژولی هست که جداگانه برای آن برنامه نویسی شده.

سایت ما را تست کنید بعد عضویت بفرمائید فاکتور بزنیم تست کنید (فکر نکنم موردی باشه چون خودمون جدیدا تست کردیم مشکلی نبود).

با تشکر

باسلام
دوست عزیز سایت شما چک شد و مشکلی ندارد
سرویس هاست بکاپ 15 گیگ ماهی 6000 تومن
100 تومن پرداخت شد
نتیجه:
مشخصات پرداخت

تاریخ پرداخت
درگاه
شناسه پرداخت
مبلغ

20/10/2014
پرداخت آنلاین کلیه کارت های شتاب از طریق پرداخت آنلاین بانک پاسارگاد
635494452018747169
1.000,00واحد

مبلغ قابل پرداخت :
59.000,00واحد

RoobinaServer
October 21st, 2014, 01:06
باسلام
دوست عزیز سایت شما چک شد و مشکلی ندارد
سرویس هاست بکاپ 15 گیگ ماهی 6000 تومن
100 تومن پرداخت شد
نتیجه:
مشخصات پرداخت

تاریخ پرداخت
درگاه
شناسه پرداخت
مبلغ

20/10/2014
پرداخت آنلاین کلیه کارت های شتاب از طریق پرداخت آنلاین بانک پاسارگاد
635494452018747169
1.000,00واحد

مبلغ قابل پرداخت :
59.000,00واحد

طوری برنامه نویسی شده که مبلغ پرداختی کسر و مابقی مجدد در فاکتور باقی میماند تا پرداخت بشه.
اینجوری کاربر هم بهتر میشه شناخت !!!

با تشکر از شما @};-

meysam021
October 21st, 2014, 01:31
درگاه ملت چک شد مشکلی نداشت

arazit
October 21st, 2014, 11:29
سلام
ما روی پارس پال و زرین پال آخرین نسخه ها تست کردیم مشکلی وجود ندارد و فقط مبلغی که تغییر داده شده را به فاکتور اضافه می کند و درست هم همین هست
موفق باشید

korosh-eghbali
October 21st, 2014, 11:54
فکر نمیکنم مشکلی وجود داشته باشه در صورتی که از ماژول معتبر بانکی به همراه آخرین ورژن whmcs و با در نظر گرفتن موارد امنیتی استفاده شده باشه

shahin_p30
October 21st, 2014, 13:52
سلام.
ماشالله به این همه فعال در ضمینه هک :دی ایولا
این یک باگ عملیاتی در ماژول مربوط به بانک می باشد که اولین بار هم حدود 2 سال پیش توسط یکی از دوستان بنده این مورد گزارش شد.
تنها شرکتی رو که دیدم به صورت معتبر بوده و این مورد رو زمان نوشتن ماژول رعایت کرده بودند شرکت فراسو سامانه پاسارگاد بود که بر روی ماژول های whmcs این مورد رو رعایت کرده بودند.
اگر بحث از باگ هست که باید بگم خود whmcs خیلی باگ های عملیاتی و حتی نفوذی داره که این چیزا در قبالش هیچی نیست.
جای این که بحث بشه و ترس و دلهره تو دل وبمستر های عزیز کشورمون باشه پیشنهاد می کنیم از شرکت های معتبر ماژولتون رو بخرید.
درضمن در نظر داشته باشید که این مورد به دلیل اینکه 2 سال قبل به تمامی بانک ها توسط ما گزارش شده بود اونها اعلام کردند که در صورتی که شخصی این موارد رو حتی برای تست انجام دهد پیگرد قانونی خواهد داشت پس بهتره که بی گدار به آب نزنید چون بعدا برای خودتون داستان میشه.راستی!اگر تست کردید و پرداخت شد و سایت تایید نکرد و پول از حساب شما کسر شد پیشنهاد می کنم دنبال پولتون نرید.

برای تست این موارد در صورتی که از ماژول های دیگر شرکت ها به جز فراسو تهیه کردید می تونید به بنده پیغام خصوصی بدید.

- - - Updated - - -

سلام
این مورد خیلی جدی هست
بااحترام

میشه بفرمایید دقیقا فاکتور شما تایید نهایی شد یا نه؟
در صورتی که بر روی شرکت فراسو این مورد رو تست کردید یک اسکرین شات در همینجا بزارید تا همه بدونن که فاکتور تایید نهایی شده یا خیر.
در هر صورت منتظر جواب شما خواهیم بود.

Erk!n
October 21st, 2014, 14:07

دوست عزیز شما که اینقدر از سیبا پال تعریف کردی به عکس های پایین نگاه کنید امنیت سرور سایت رو میفهمید .... :105:

https://filippo.io/Heartbleed/#sibapal.com

23363 23364

shahin_p30
October 21st, 2014, 14:25
دوست عزیز شما که اینقدر از سیبا پال تعریف کردی به عکس های پایین نگاه کنید امنیت سرور سایت رو میفهمید .... :105:

https://filippo.io/Heartbleed/#sibapal.com

http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f176/23363-%D8%A8%D8%A7%DA%AF-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%D B%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-whmcs-nxxgfb9ltg977xeoxg3a-png http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f176/23364-%D8%A8%D8%A7%DA%AF-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%D B%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-whmcs-q05gmk3b9d187n1r64s8-png

دقیقا میشه بفرمایید الان باگ ssl چه ربطی به این تاپیک داره؟
شما که الان دارین راجع به همین باگ صحبت میکنید ازتون درخواست دارم تا ریکوئست های همین سیباپال رو با همین باگ sniff کنید تا ما هم از تجربه کاری شما در ضمینه هک خبردار بشیم و هم پروژه های pentest امون رو به شما بدیم!!!

hasanazizi
October 21st, 2014, 14:38
اپ دیت نکنید این باگ مربوط به پلاگین بود و رفع شد تمام
مدیران تاپیکو ببندید

shahin_p30
October 21st, 2014, 14:41
اپ دیت نکنید این باگ مربوط به پلاگین بود و رفع شد تمام
مدیران تاپیکو ببندید

:D

hasanazizi
October 21st, 2014, 14:45
این یک باگ عملیاتی در ماژول مربوط به بانک می باشد که اولین بار هم حدود 2 سال پیش توسط یکی از دوستان بنده این مورد گزارش شد.
درضمن در نظر داشته باشید که این مورد به دلیل اینکه 2 سال قبل به تمامی بانک ها توسط ما گزارش شده بود اونها اعلام کردند

توسط شماااااااااااااااااااا ؟ یه خورده کوچیک نیستی واسه این حرفا عزیز
از این حرفام هم زیاد شنیدم
اپدیت نکنید چون ریپورت میخورید 100 درصد