PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین مجازی ساز لینوکس چیه و چه فرقی اینا با هم دارند

noucamp
July 8th, 2010, 23:17
با سلام
میخواستم بدونم بهترین مجازی ساز لینوکس چیه و اصولا چقدر با هم فرق دارند و در چه چیزهایی؟؟
و اینا رایگانن؟؟؟ و چه فرقی دارند
1.hyper vm
2.OpenVZ
3.xen
ممنون از همه دوستان واقعا تو این مدت خیلی بهتون زحمت دادم:53::53::53:

Nikihost
July 9th, 2010, 01:56
با سلام
میخواستم بدونم بهترین مجازی ساز لینوکس چیه و اصولا چقدر با هم فرق دارند و در چه چیزهایی؟؟
و اینا رایگانن؟؟؟ و چه فرقی دارند
1.hyper vm
2.OpenVZ
3.xen
ممنون از همه دوستان واقعا تو این مدت خیلی بهتون زحمت دادم:53::53::53:

فقط ميتونم بگم در اين موارد كه شما سوال دارين 100 ها دفعه تاپيك زده شده.يه سرچي بزنيد
------------
hyper vm > پنل مجازي ساز است
Vz > باهاش فقط ميتونيد لينوكس با منابع share بدين
xen > هم لينوكس + ويندوز + منابع اختصاصي و كرنل اختصاصي:)
موفق باشيد

asrhosting
July 9th, 2010, 10:06
سلام
بهترینش openvz هست که بعد نصب بهتره پنل مدیریتی hypervm رو روش نصب کنید و ازش لذت ببرید ...

اگر خواستید می تونیم براتون رایگان روی سرور نصب و تنظیم کنیم .

با تشکر

VatanVPS
July 9th, 2010, 10:36
برای ارائه لینوکس و ویندوز باهم بهتره Xen اونم citrix نصب کنین:)
موفق باشید.

mohsen1
July 9th, 2010, 11:47
یه ویندوز سرور 2008 بعلاوه hyper v می تونه پیشنهاد خوبی باشه:)
فرق اینا در سرعت و دادن منابع بصورت کاملا اختصاصی و یا مشترک هست.

taghikhani
July 9th, 2010, 13:40
بهترین گزینه: Citrix Xenserver

Techno Pars
July 11th, 2010, 01:10
Hypervm یک کنترل پنل هست و مجازی ساز نیست.
بهترین از چه نظر؟ هر کدوم مزایای خاصی دارند.
ولی در کل openvz یا virtuozzo می تونه انتخاب خوبی برای لینوکس باشه ولی خب کرنل اختصاصی نداره و شاید مهمترین محدودیت این مجازی ساز همین باشه.اما به نظر من برای هاستینگ بهترین انتخابه!
یک گزینه ی دیگه xen هست که اون هم باز رایگان و تجاری داره.
بنا به تجربه و گفته های اهل فن cirtix xen server بهتره بزای windows virtualization استفاده بشه و برای لینوکس از open source اون استفاده کنید.
انتخاب های دیگه ای هم مثل vmware و kvm وجود دارند که شما بسته به کاری که می خواهید انجام بدید می تونید انتخاب کنید

noucamp
July 12th, 2010, 02:39
ممنون از همهخ دوستان شرمنده کردید
این سوال هم اگه پاسخ دهید واقعا دیگه دمتون گرم
من میخوام بدونم بین مجازی سازهای لینوکس کدومها منابع را تخصصی و کدومها بصورت شیر در اختیار میزارند ؟؟(منظور از منابع رم سی پی یو و پورت و کرنل لینوکس و.... هست)
ممنون از همگی

Arashdn
July 12th, 2010, 17:07
OpenVZ = share
Xen = share/ded
Vmware = تقریبا میشه گفت سرور اختصاصی میده بیرون نه مجازی

Online24
July 12th, 2010, 18:10
مقایسه مجازی ساز مناسب برای شما فقط در صورتی امکان پذیر هست که :

• سخت افراز در دسترس برای شما ،سیستم عاملی که روی سرور اصلی نصب هست ( از موضوع تاپیک به نظر میرسه لینوکس باشه ) ، هدف از ساخت سرور مجازی ، مشخص شدن سیستم عاملی که روی این ماشین های مجازی نصب خواهد شد و نیاز های خاص شما ...

این ها رو باید مشخص کنید تا نظری درست در رابطه با ' بهترین مجازی ساز لینوکس برای شما ' رو داد .

تمام این مجازی ساز ها نقاط ضعف و قوتی دارند که با توجه به نیازهاتون میتونید بهترین رو انتخاب کنید .

noucamp
July 14th, 2010, 01:05
اینو پیدا کردم خوندش خالی از لطف نیست
لپ کلام اینه زن بیشتر از اپن وی زد منابع مصرف میکنه و کارایی کمتری داره
تویه زن کرنل را میشه بیشتر دستکاری کرد
زن از سوآپ دیسک سخت (هارد ) پشتیبانی میکنه!!!(کسی میدونه یعنی چی؟؟)
اوپن وی زد تا 1.5 برابر میتونه از سوآپ دیسک نرم(رم) پشتیبانی میکنه و اونو در صورت وجد شیر میکنه
بقیه موارد را هم دوستان گفتند
این حاصل چند ساعت تحقیق من بود :53:

Online24
July 15th, 2010, 21:37
زن از سوآپ دیسک سخت (هارد ) پشتیبانی میکنه!!!(کسی میدونه یعنی چی؟؟)
اوپن وی زد تا 1.5 برابر میتونه از سوآپ دیسک نرم(رم) پشتیبانی میکنه و اونو در صورت وجد شیر میکنه

Swap باعث میشه که یه بخشی از هارد (دیسک سخت ) شما به عنوان رم کاربرد داشته باشه و در مواقع ضروری از اون استفاده میشه .
مقدار استاندارد اون هم برابر با رم سرور و یا حداکثر 2 برابر اون هستش که میتونید ایجاد کنید .

noucamp
July 20th, 2010, 12:14
من تحقیقات زیادی کردم و فهمیدم سرور مجازی اصلی یعنی xen , vmware و بهترینشون همون xen هست
open vz هم فهمیدم منظورشون از استفاده صحیح از منابع یعنی چی یعنی رمو شیر میکنه و عملا اون رمی که در پنل میبیند شیر هست و معلوم نیست چقدر واقعا اختصاصی باشه در صورتی که در xen اینطوری نیست و خود سیستم دیگه نمیتونه از رمی که به وی پی اس اختصاص دادید استفاده کنه و شیرش کنه
پس زنده باد xen

Arashdn
July 20th, 2010, 13:03
من تحقیقات زیادی کردم و فهمیدم سرور مجازی اصلی یعنی xen , vmware و بهترینشون همون xen هست
میشه منبع این تحقیقات رو بفرمایید
زن در مقابل Vmware ESXI هیچی بره گفتن نداره ....

mdt
July 20th, 2010, 13:30
برای ارائه لینوکس و ویندوز باهم بهتره Xen اونم citrix نصب کنین:)
موفق باشید.

سلام،

می تونید آموزش نصب xen Citrix را قرار بدید؟
سایت citrix هم برای ایران بسته است.

vPsPersia.COM
July 20th, 2010, 15:02
یک سر با ایـــــن (http://www.webhostingtalk.ir/f54/%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AF-12956/) تاپیک بزنید ، بد چیزی نیست

Citrix XenServer خودش سیستم عامله ،

Roka
July 20th, 2010, 17:17
نمیخوام بد حرف بزنم ، ولی اون جایی که تحقیق کردی ازش مثل جریان ملا و حاکم بوده ( همون جریان که یا تا بحال شلاق نخوردی ، یا حساب بلد نیستی )

شما بخوای cpanel نصب کنی یا هر پنل دیگه ای یا ..... ، Openvz خیلی از ماژول های iptables + خیلی چیز های دیگه رو پشتیبانی نمیکنه ، در نتیجه امنیت سایت ها حتی در مقابل دیداس معمولی هم میشه گفت صفر هستش ! ( چون کرنل اختصاصی نداره ، خیلی از کارهای درآمد زای سرور رو عملاً از دست میدید = چیزایی که مردم بابتش پول میدند )

در مورد xen هم که همیشه گفتم و بازم میگم ، اصلاً به درد نمیخوره ! تا بحال هیچ کس رو ندیدم ازش راضی باشه ! خوبیش واسه چند چیزه ولی مشکلات که پیش میاره و بلاهایی که سرت میاره یه عمر تو ذهنت میمونه ! ( هر کسی توی تالار ازش تعریف کرده یا واسه هزینه نصبش بوده ، یا باهاش کار نکرده بوده ! )

در مورد مجازی ساز ها ، حق با بقیه دوستان هست
این دو مجازی ساز ( openvz و xen ) رو بخوای در مقابل xen ciritix یا vmware esxi بزاری مثل مقایسه پیکان با بنز هست !
با hyper-v یا vmware ESX هم که اصلاً نمیشه مقایسش کرد !

در ضمن ، بهترین کار برای اینکه یه انتخاب خوب داشته باشی ، اینه که قبل از انتخاب کامل برنامه هایی که داری رو بگی ! بستگی به کاری که شما داری باید انتخاب کنی ! ( کارهاتو کامل بگو )

noucamp
July 20th, 2010, 21:35
برای کسی که میخواد یه سایت را میزبانی کنه که سایت خودشه و الان اوپن وی زد داره و کامل راضی نیست میخواد منابعش اختصاصی باشه سیستم استبل باشه چی خوبه؟؟
تو سایت xen میریم بقیه کوبیده شدند و گفته زن بهترینه میری روی اوپن ویزد گفته این بهترینه والا من خیلی گیج شدم
الان من اوپن وی زد دارم(ماهی 10 تومن) پشتیبانم گفته اگه میخوای ببرمت روی زن(با همین مشخصات وی پی اس فعلی) باید ماهی 2000 تومن اضافی بدی و برای وی ام ور هم گفته باید معرفیت کنم به همکارم که با همین مشخصات باید ماهی 14 هزار بدی حالا موندم واقعا این قیمت می ارزه وکدوم بهتره؟؟
مورد استفادم هم یه سایت دانلود هست با پنل کلوکسو و سیستم cent os
ممنون از همگی

Online24
July 20th, 2010, 21:59
والله ما نه صاحبان این سرورها رو میشناسیم ، نه شرایط سرور ها و اطلاعات و تجربه هاشونو

ولی به نظر من برای کار شما VMware مناسب تر از XEN باید باشه
چون همونطوری که گفتم ذاتا ساده و stable تر از xen هست !

* حالا فردا مشکلی پیش اومد نگید شما راهنمایی کردی :دی

noucamp
July 20th, 2010, 22:03
والله ما نه صاحبان این سرورها رو میشناسیم ، نه شرایط سرور ها و اطلاعات و تجربه هاشونو

ولی به نظر من برای کار شما VMware مناسب تر از XEN باید باشه
چون همونطوری که گفتم ذاتا ساده و stable تر از xen هست !

* حالا فردا مشکلی پیش اومد نگید شما راهنمایی کردی :دی

نه عزیزم این چه حرفیه ممنون ازاینکه وقت میزاری
پس برم رویه vmware حالا این وی ام ور سرور فقط یه نمونست یا چند نمونه داره و اگه داره بهترینش چیه؟؟
ممنون از همه دوستان
بازم دوستان تجربیاتشون را در اختیار مون بزارند ممنون

Online24
July 20th, 2010, 22:06
عرض به حضور شما که 2 نسخه VMware server و VMware esxi وجود داره برای اینکار

که ESXI در کل امکانات بهتری داره و بهتر عمل میکنه ...

taghikhani
July 20th, 2010, 22:24
کلا از همه بهتر Citrix Xenserver هستش چون خوبیهای همرو داره.
پنل مدیریتی تحت ویندوز
منابع اختصاصی
تمپلیت
پنل ساده همراه با کنسول برای کاربر
پایداری بسیار بالا
و...

saeidj
July 20th, 2010, 22:28
سلام
بهترینش openvz هست که بعد نصب بهتره پنل مدیریتی hypervm رو روش نصب کنید و ازش لذت ببرید ...

اگر خواستید می تونیم براتون رایگان روی سرور نصب و تنظیم کنیم .

با تشکر

تو بيكاري يا براي كار خودت ارزش قائل نيستي هر كي مياد مي گي رايگان انجام ميدم

Online24
July 20th, 2010, 22:28
جناب taghikhani عزیز چه مدت با Citrix Xenserver کار کردید ؟
چه تعداد مجازی سازی انجام دادید و آیا تو این مدت مشکل مهمی براتون پیش نیومده ؟

dlhost
July 20th, 2010, 22:30
به نظر من Vmware و Xen هر جفتش خوبه ولی من یه سرور دارم که از xen استفاده کردم و یه ویندوز باهاش در آوردم بعد دیدم پلسک روش نصب نمیشه و کلاً پلسک با xen سازگار نیست . در نتیجه فکر کنم vmware بهتر باشه .

taghikhani
July 20th, 2010, 22:38
جناب taghikhani عزیز چه مدت با Citrix Xenserver کار کردید ؟
چه تعداد مجازی سازی انجام دادید و آیا تو این مدت مشکل مهمی براتون پیش نیومده ؟

مدت زیادیه دارم باهاش کار میکنم. سرور مجازی هم زیاد ایجاد کردم با هر سیستم عاملی که به ذهنتون برسه. چون شدیدا سرورهای مجازی ساخته شده شباهت به سرور اختصاصی دارن هر سیستم عاملی روشون جواب میده.
مشکلی هم نداشتم. مشتریها هم راضی بودن.

vPsPersia.COM
July 20th, 2010, 23:10
به نظر من Vmware و Xen هر جفتش خوبه ولی من یه سرور دارم که از xen استفاده کردم و یه ویندوز باهاش در آوردم بعد دیدم پلسک روش نصب نمیشه و کلاً پلسک با xen سازگار نیست . در نتیجه فکر کنم vmware بهتر باشه .

یا خدا ، به حق چیزای نشنیده ، Citrix داره کاری می کنه که بشه باهاش دیتاسنتر مجازی زد ، بعد شما می فرمایید Plesk رو XEN نصب نمیشه !؟ کی اینو گفته ؟

اشکالات بین نصب رو پیگیری کنید تا ببینید مشکل از کجاست . چه ربطی به XEN داره

noucamp
July 21st, 2010, 00:39
ممنون از همه پس شد vmware و xen citrix
الان رفتم تو سایت wmware حسابی از خجالت زن و اوپن وی زد در اومده بود
پس شد wmware esxi بهترین از لحاظ سبک بودن و امکانات
و در درجه دوم xen citrix
اگه اشتباهه بگید
ممنون

vPsPersia.COM
July 21st, 2010, 00:46
نظر ها متفاوت هست ،

چیزی که ما کار کردیم و تجربه کردیم

اول Citrix XenServer
دوم VMWARE ESX/ESXI
در هیچ شرایطی دنبال VMWARE SERVER 2 نروید

dlhost
July 25th, 2010, 10:39
آقا شما اگه تونستی روی Xen یه plesk بریز من به شما یه vps جایزه میدم . منم اینو خودم نمیدونستم رفتم سروریس بگیرم اینو گفت . البته خیلی وقت پیش بود ولی باز فکر کنم هنوز هم همینه میتونی بپرسی
FSPGroup - (http://www.faraso.ir)

taghikhani
July 25th, 2010, 11:02
آقا شما اگه تونستی روی Xen یه plesk بریز من به شما یه vps جایزه میدم . منم اینو خودم نمیدونستم رفتم سروریس بگیرم اینو گفت . البته خیلی وقت پیش بود ولی باز فکر کنم هنوز هم همینه میتونی بپرسی
FSPGroup - (http://www.faraso.ir)

من روی زن سرور نصب می کنم. بابت اونم جایزه می دید؟ (وی پی اس به کارم نمیاد)

vPsPersia.COM
July 25th, 2010, 14:54
لینک iso پلسک رو برام پیغام خصوصی کن ، تا تست کنم ، اما قبلا نصب کردم

Xfise
July 26th, 2010, 19:05
من نظر شخصیم Citrix هست البته گفتم نظر شخصی شاید خیلیا باهاش مخالف باشند

webhostingtalk.ir
August 4th, 2010, 00:08
یه سوال برام پیش اومده
من الان open vz دارم وقتی centos 32 بیتی رانصب میکنم 12 مگ از رم مصرف میشه(بدون کنترل پنل) میخواستم بدونم در زن و وی ام ور هم اگه همین سنت او اس را نصب کنم همین مقدار از رم مصرف میشه یا بیشتر
ممنون

vPsPersia.COM
August 4th, 2010, 00:14
در دیگر مجازی ساز ها نظیر Xen و Vmware سیستم عامل ها به صورت که شما فکر می کنید نیستند ، سیستم عامل به صورت کامل نصب میشه . البته شما می توانید پکیج های مورد نیاز را نصب کنید .

من تا 20 مگ استفاده از رم رو تجربه کردم . یعنی تنها 20 مگ استفاده شده بود ! در Citrix XenServer

kingoftehran
August 4th, 2010, 17:07
centos 32 را خودم باهاش کار می کنند و گزینه خیلی از افراد هست.

Xfise
August 7th, 2010, 15:28
بهترین گزینه Citrix XenServer
(نظر شخصیمه)

all
August 8th, 2010, 15:14
هیچکس در مورد hiper-v توضیح نداد که چطوریه خوبه یانه؟؟

avesta2
December 19th, 2010, 12:16
من چند روزیه یه vps با تکنولوژی OpenVz خریدم در عمل خیلی کارها رو باهاش نمیشه انجام داد؟روش دبیان ۵ نصب کرده بودم برای مثال ماژول tun را نداشت.

web-iran
May 6th, 2013, 01:50
open vz هم فهمیدم منظورشون از استفاده صحیح از منابع یعنی چی یعنی رمو شیر میکنه و عملا اون رمی که در پنل میبیند شیر هست و معلوم نیست چقدر واقعا اختصاصی باشه در صورتی که در xen اینطوری نیست و خود سیستم دیگه نمیتونه از رمی که به وی پی اس اختصاص دادید استفاده کنه و شیرش کنه
پس زنده باد xen

Shayanzez
May 6th, 2013, 22:52
بهترین vmware . منابع کاملا اختصاصی.
پایداری زیاد