PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برای امنیت سرور چه کارهای باید انجام داد ؟

test18
July 8th, 2010, 22:31
برای امنیت سرور چه کارهای باید انجام داد مثلا باید انتی ویروس نصب کنیم و هر چیز دیگه ای که هست میشه توضیح بدید ؟

mohsen1
July 8th, 2010, 22:48
نصب فایروال و تست امنیت سرور به کمک اون
آنتی ویروس
سکیور کردن دسترسی به فایل ها و فولدرها
بررسی مرتب لاگ ها و ...
بروزرسانی نرم افزارها و سیستم عامل استفاده شده
و ...

asrhosting
July 9th, 2010, 10:03
برای امنیت سرور چه کارهای باید انجام داد مثلا باید انتی ویروس نصب کنیم و هر چیز دیگه ای که هست میشه توضیح بدید ؟

راه مشخصی برای امنیت 100% نیست
ولی اگر با هکر ها آشنا بشی و بهشون زیر میزی بدی راه های هک رو یاد بگیر و جلوی هک از اون طریق ها رو در سیستم عامل سفارش سازی کن و توسز فایروال های قدرمند جلوی آنها رو بگیر . آی پی اصلی سرور رو هم بهتره به کسی ندید .
به هر حال همون کسی که می تونه هک کنه . می تونه مدیر امنیت بشه .

mohsen1
July 9th, 2010, 12:00
از همه مهمتر داشتن بک آپ هست.
اگه سرور رو زدن بتونی همه چیز رو بحالت اول برگردونی...

test18
July 10th, 2010, 14:45
انتی ویروس و فایر والی که روی سرور نصب میشه با انتی ویروس ها و فایروال ها ی معمولی فرقی داره ؟
میشه چند تا از این نوع انتی ویروس ها و فایر وال ها را معرفی کنید ؟

Sajad
July 10th, 2010, 14:50
امنیت سرور - Google Search (http://www.google.com/search?q=%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA+%D8%B3%D8% B1%D9%88%D8%B1&sitesearch=webhostingtalk.ir)

LoveLife
July 10th, 2010, 15:42
برای امنیت سرور مهم اینه که چه میزان میخوای هزینه کنی 1 دلار 10 دلار 20 دلار 100 دلار یا 1000 دلار ولی تو همه حال و شرایط بک اپ رو فراموش نکن .

mr.he3am
July 10th, 2010, 15:50
از همه مهمتر داشتن بک آپ هست.
اگه سرور رو زدن بتونی همه چیز رو بحالت اول برگردونی...
بهترین کار همین هست بک آپ روزانه و هفتگی روی هارد جداگانه نه هارد سرور

mohsen1
July 10th, 2010, 15:50
انتی ویروس و فایر والی که روی سرور نصب میشه با انتی ویروس ها و فایروال ها ی معمولی فرقی داره ؟
میشه چند تا از این نوع انتی ویروس ها و فایر وال ها را معرفی کنید ؟
فایروال:
CSF
ConfigServer Security & Firewall (http://www.configserver.com/cp/csf.html)
آنتی ویروس:
clamav
Clam AntiVirus (http://www.clamav.net/lang/en/)

NovinServer
July 10th, 2010, 15:52
امنیت اپاچی و پی اچ پی از همه مهمتر هست !
فراموش کنی انگار هیچ کاری نکردی ...

test18
July 10th, 2010, 16:15
بهترین کار همین هست بک آپ روزانه و هفتگی روی هارد جداگانه نه هارد سرور

بک اپ گرفتن که لازمه ولی نمیشه که من هرروز بک اپ بگیرم یه نفرم هرروز بیادو سرور منو هک کنه
مشکل را از ریشه باید کند

znhost
July 10th, 2010, 16:50
من نه فاير وال دار نه چيز ديگه
همه فقط سنگين ميكنن.

ولي روزي 4 تا backupميگيرم.

NovinServer
July 10th, 2010, 16:56
من نه فاير وال دار نه چيز ديگه
همه فقط سنگين ميكنن.

ولي روزي 4 تا backupميگيرم.

خسته نباشید شما ...
وقتی اطلاعات رسید به 500 گیگ بیبنیم چطوری میخواهی روی 4 باز Backup بگیری ! وقتی لودت رسید 50 کاربران داد زدند چیکار می کنی ....
راستش من یک مقاله برای امن کردن اپاچی پیدا کردم که کامل کامل هست !
خیلی دویدم تا این را پیدا کردم حدود 2 هفته ! این 5 - 6 مورد اول را انجام بدهید امنیتتون خیلی بالاتر میره !
20 ways to Secure your Apache Configuration (http://www.petefreitag.com/item/505.cfm)

znhost
July 10th, 2010, 17:04
مشكلي نيست. من 30 گيگ بيشتر نميگيرم. vps ها رو هم از يه جا نميگيرم. واسه اينه كه هر رووز بك آپ ميگيرم.

چند بار فايروال ديوونه شده و تمامه پرت هارو بسته. نميخام آپ تايم پايين تر از 100 بياد

NovinServer
July 10th, 2010, 17:10
مشكلي نيست. من 30 گيگ بيشتر نميگيرم. vps ها رو هم از يه جا نميگيرم. واسه اينه كه هر رووز بك آپ ميگيرم.

چند بار فايروال ديوونه شده و تمامه پرت هارو بسته. نميخام آپ تايم پايين تر از 100 بياد

همین دیگه ...
وقتی نمی دانید چطوری سرویس خود را مدیریت کنید برای فرار از اون Backup گیری را انتخاب می کنید اون هم روی 4 بار می کنید ! Backup خوبه اما زیادیش باعث کندی و از کار افتادن سرور میشه ! افت سرعت بالا رفتن لود و ...
من سرویس خودم را هفته ای دو بار Backup میگیرم و ماهی یکبار هم یک نسخه از اون را توی یک سرور دیگه FTP Backup می کنم !
تا الان هم 4 سال هست این روش را دارم استفاده می کنم بدون مشکل !

znhost
July 10th, 2010, 17:17
من بك آپ لينوكس رو توي vps ويندوز و ويندوز رو تو لينكس ميريزم. كاربر هم بيشتر از 50 تا تو يك وي پي اس نميگيرم. بيشتر كاربرام هم شركتي هستند و تغريبا سايت غير فعال دارن.
روزي 2 تا 3 تا :D

Online24
July 10th, 2010, 17:17
وقتی میپرسید که " برای امنیت سرور چه کارهای باید انجام داد ؟ " یقینا در حال حاضر قادر به ایمن کردن سرور خودتون نیستید .
برای اینکار از افراد باتجربه و مورد اعتماد کمک بگیرید ( هزینه خیلی زیادی هم نداره ... )

راه کار کلی ایمن سازی سرور برای شما ( در آینده ) :

• آشنا بودن با سرویس ها و خدماتی که ارائه میدید و شناخت ریسک های آن
• آشنا بودن با تمامی نرم افزار های استفاده شده بر روی سرور .
• آشنایی نسبی با مباحث شبکه ، سیستم عامل ، امنیت

ایمن کردن تک تک اجزای سیستم ( سرور ، شبکه ، عوامل انسانی و کاربران )

کارهایی مثل نصب فایروال و آنتی ویروس و سکیور کردن قسمت هایی از سرور از روی چک لیست هایی که در اینترنت پیدا میکنید مانند بدست گرفتن شمشیر و سپر چوبی در جنگ های مدرن است . ( بدون مهارت جنگی )

( بی تاثیر نیست ، ولی ... )

با این حال اجرای چک لیست های امنیتی موجود و نصب آنتی ویروس و فایروال ( با پیکربندی درست ) و آپدیت بودن و داشتن بک آپ رو توصیه میکنم .

test18
July 10th, 2010, 20:33
میشه چند مورد از سایتهای که این کار را انجام میدن معرفی کنید ؟
مثل : platinum server management