PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اختلاف حساب

#elahe#
October 16th, 2014, 05:38
سلام

تا حالا شده با درگاه بانک ملت مشکل داشته باشید ؟
پولی که باید به حسابتون میومده با پولی که اومده نخونه !

ما الان تو حساب کتابمون چن میلیون اختلاف حساب داریم
گفتم ببینم درگاه آنلاین هم میتونه مشکل داشته باشه یا نه !

و یه سوال دیگه هم اینکه امکانش هست دو تا درگاه ملت به یه آی پی وصل باشن ؟

kool
October 16th, 2014, 05:47
سلام

سلام
از ملت خیر تا به حال نشده ولی پارسیان یکی دو مورد رخ داده بود که اطلاع دادیم واریز کردند.

چند میلیون اختلاف ... چطوری ممکنه این حالت پیش بیاد؟ یعنی شما چند تراکنش به نظرتان واریز نشده؟ (اینترنت بانک ملت رو باز کنید ... در اونجا خرید های درگاه مشخص هست با سایت خودتان مقایسه کنید.)

اتصال 2 درگاه یه یک آی پی رو فکر نکنم ولی از خود به پرداخت سوال کنید بهتره.

sht-design
October 16th, 2014, 10:33
سلام

سلام
ممکن است بعد از پرداخت کاربر اون پرداخت وریفای بشه اما نتونه ستل بشه که این دلیلش میتونه خیلی چیز ها باشه مثل مشکل سایتتون
برای این کار زنگ میزنید به پرداخت شماره ترمینال رو میدید و اونا تراکنش هایی که وریفای نشده باشه رو بهتون میدن

برای این که دو درگاه ملت به یک آی پی وصل بشن بله هیچ مشکلی نیست
شما فکر کنید یه هاستینگ بزرگ 100 تا از یوزر هاش درگاه ملت دارند اگه مثل اون حرفتون باشه که هیچ کاری نمیتونن انجام بدن
ما الان 4 تا درگاه فقط روی یک آی پی ست کردیم :) اونم درگاه خودمونه

kool
October 16th, 2014, 13:03

بله برای یه آی پی 100% میشه هر چند سایت که بخواد درگاه بگیره ... همانطور که در هاست های اشتراکی انجام میشه ... ولی دو درگاه برای یک دامین توی ذهنم بود ... این مورد رو تجربه نکردم.

samansystems
October 16th, 2014, 13:19
درگاه ملت يکی از پراختلاف حساب ترين درگاه ها هست و به خاطر همين موضوع هست که ما در زرين پال به پذيرندگان بزرگ راهکارهای خاص ارائه ميديم که اين مشکلات اختلاف حساب رو با هيچ درگاهی نداشته باشن.

#elahe#
October 16th, 2014, 13:40
درگاه ملت يکی از پراختلاف حساب ترين درگاه ها هست و به خاطر همين موضوع هست که ما در زرين پال به پذيرندگان بزرگ راهکارهای خاص ارائه ميديم که اين مشکلات اختلاف حساب رو با هيچ درگاهی نداشته باشن.

این حرفتون واقعیه ؟ از رو سند و مدرکه ؟
یا چون رقیب هستید این حرفو میزنید ؟

البته قصد جسارت ندارم
فقط نیاز دارم جواب واقعی رو بدونم
:)

samansystems
October 16th, 2014, 13:50
کافی هست جستجو کنيد. تاپيک های مختلفی در مورد درگاه ملت وجود داره که خيلی از دوستان و عزيزان به مشکل خوردن.

irsrev
October 16th, 2014, 14:02
با سلام و احترام

ما روی سیستم خودمان 4 درگاه پارسیان - پاسارگاد - ملت - سامان داشتیم.

سامان را کلا کنسل کردیم.

در حال حاضر هم از بانک ملت به هیچ عنوان رضایت نداریم. بین این 3 درگاه بدترین است. البته این تجربه ما می باشد.

موفق باشید

SibaPal
October 16th, 2014, 14:32
بهترین درگاه بانکی سداد ملی می باشد و طی مدت فعالیت هیچ گونه مشکلی با آن نداشته ایم.

parax
October 16th, 2014, 15:11
سلام
شاید برخی از تراکنش های شما ستل نشده باشند
باید پیگیری کنید و دستی ستل رو انجام بدید

#elahe#
October 16th, 2014, 16:12
سلام
ممکن است بعد از پرداخت کاربر اون پرداخت وریفای بشه اما نتونه ستل بشه که این دلیلش میتونه خیلی چیز ها باشه مثل مشکل سایتتون
برای این کار زنگ میزنید به پرداخت شماره ترمینال رو میدید و اونا تراکنش هایی که وریفای نشده باشه رو بهتون میدن

شما فکر کنید یه هاستینگ بزرگ 100 تا از یوزر هاش درگاه ملت دارند اگه مثل اون حرفتون باشه که هیچ کاری نمیتونن انجام بدن
ما الان 4 تا درگاه فقط روی یک آی پی ست کردیم :) اونم درگاه خودمونه

خب اگه تراکنش وریفای نشه که خرید بازدیدکننده با موفقیت انجام نمیشه
و اگه خرید هم انجام نشده باشه در نتیجه تو حسابمون نمیخونه

- - - Updated - - -

سلام
شاید برخی از تراکنش های شما ستل نشده باشند
باید پیگیری کنید و دستی ستل رو انجام بدید

لطفا کمی توضیح بدید

ستل یه مرحله بعد وریفای هست درسته ؟
چه اتفاقی میفته دقیقا ؟
اگه وریفای بشه و ستل نشه چجوری میشه ؟

- - - Updated - - -

زنگ زدیم بهپرداخت
میگن اگه تراکنش ستل نشه بانک به نیابت از شما (یعنی ما) پولو میخوابونه به حسابمون

میگه تراکنش معلق کلا وجود نداره !

sht-design
October 16th, 2014, 17:20
خب اگه تراکنش وریفای نشه که خرید بازدیدکننده با موفقیت انجام نمیشه
و اگه خرید هم انجام نشده باشه در نتیجه تو حسابمون نمیخونه

- - - Updated - - -

لطفا کمی توضیح بدید

ستل یه مرحله بعد وریفای هست درسته ؟
چه اتفاقی میفته دقیقا ؟
اگه وریفای بشه و ستل نشه چجوری میشه ؟

- - - Updated - - -

زنگ زدیم بهپرداخت
میگن اگه تراکنش ستل نشه بانک به نیابت از شما (یعنی ما) پولو میخوابونه به حسابمون

میگه تراکنش معلق کلا وجود نداره !

نگاه کنید اگه وریفای نشه کلا پول برگشت میخوره به حساب خریدار
اگر ویرفای بشه و ستل نشه این حالت معلق هست که شما تماس میگیرید به پرداخت ، شماره پذیرندگی خودتو میدید و اگر شماره کارت هم از خریدار بگیرید بهتره ، اینها رو که بدید به به پرداخت توی سیستم براتون میگن چقدر تراکنش اینجوری دارید

واسه این حرفتون که به پرداخت گفته به نیابتتون این کار میکنه من نشنیده بودم چون قبلا خود خریدار باید دستی ستل رو انجام میداد و شاید جدیدا این کار رو کردن

شما اصلا مطمئنید پرداخت کامل انجام شده ؟ شاید پرداختی انجام نشده
اینهم بگم اگه یه مدت از این جریان معلق شدن بگذره پول به حالت بلاک در میاد تا خودتون به به پرداخت اعلام کنید براتون امکان ستل کردنش رو فراهم کنند

در جواب دوستمون یوزر samansystem باید عرض کنم ما الان فقط از درگاه ملت استفاده میکنیم و راضی هم هستیم
یه مدت با هاست های خارج از کشور مورد داشت و الان بهتر شده البته ما برای تراکنش های مهممون از هاست ایران استفاده میکنیم

خدا را شکر میتونم عرض کنم که توی این 7 ماه گذشته از سال تا حالا دیگه مشکل ستل نشدن رو نداشتیم :)

samansystems
October 16th, 2014, 17:30
در جواب دوستمون یوزر samansystem باید عرض کنم ما الان فقط از درگاه ملت استفاده میکنیم و راضی هم هستیم
یه مدت با هاست های خارج از کشور مورد داشت و الان بهتر شده البته ما برای تراکنش های مهممون از هاست ایران استفاده میکنیم
خدا را شکر میتونم عرض کنم که توی این 7 ماه گذشته از سال تا حالا دیگه مشکل ستل نشدن رو نداشتیم :)

شما تراکنش هایی که خودتون رو سايت تاييد کرديد رو با تراکنش هایی که به حسابتون واريز شده تطبيق بديد متوجه مشکل و اختلاف حساب خواهيد شد.
مگر اينکه تعداد تراکنش هاتون خيلی کم باشه که اين مشکل براتون تا الان بوجود نيمده باشه.

#elahe#
October 16th, 2014, 18:28
نگاه کنید اگه وریفای نشه کلا پول برگشت میخوره به حساب خریدار
اگر ویرفای بشه و ستل نشه این حالت معلق هست که شما تماس میگیرید به پرداخت ، شماره پذیرندگی خودتو میدید و اگر شماره کارت هم از خریدار بگیرید بهتره ، اینها رو که بدید به به پرداخت توی سیستم براتون میگن چقدر تراکنش اینجوری دارید

واسه این حرفتون که به پرداخت گفته به نیابتتون این کار میکنه من نشنیده بودم چون قبلا خود خریدار باید دستی ستل رو انجام میداد و شاید جدیدا این کار رو کردن

شما اصلا مطمئنید پرداخت کامل انجام شده ؟ شاید پرداختی انجام نشده
اینهم بگم اگه یه مدت از این جریان معلق شدن بگذره پول به حالت بلاک در میاد تا خودتون به به پرداخت اعلام کنید براتون امکان ستل کردنش رو فراهم کنند

تعداد تراکنشها بالاست و امکان چک کردن تک تکشون عملا وجود نداره
و مشخص هم نیست کدوم تراکنش برای کدوم محصول سایته و از این نظر هم نمیشه کنترل کرد تراکنشها رو
ضمن اینکه تاریخها هم باهم تداخل دارن و نمیشه از امکان ***** تاریخ تو درگاه بانک ملت استفاده کرد . مثلا یه محصول از تاریخ 1 شهریور تا 30 شهریور عرضه شده و یه کالای دیگه از 15 شهریور تا 20 مهر

ببینید
ما الان دیگه فروش و تراکنشی نداریم تو سایت. واسه همین نشستیم حساب کتاب کنیم و حسابا رو صفر کنیم
دیدیم 10 تومن کم میاد از حساب
چن تا احتمال واسه این اختلاف حساب به نظرمون میرسه که یکیش وصول نشدن پولهای درگاه اینترنتیه
حتی ناچارا به برنامه نویس هم شک کردیم که نکنه درگاه شخصی خودشو چپونده باشه بین کدها و از هر چند تراکنش یکیش به درگاه خودش وصل میشه و . . . . !!!
به اضافه چن تا احمال دیگه

فعلا دارم رو مورد خطای بانکی جستجو میکنم

فکر کنم تنها راهی که بشه فهمید تراکنشهای سایت با بانک میخونه یا نه استخراج bank_au از تو دیتابیس و تطبیقشون با au های موجود تو درگاه اینترنتی هستش

kool
October 16th, 2014, 18:50
در هر حالت فردی که هر درگاهی رو استفاده میکنه باید حداقل آخر هر هفته به تمام تراکنش ها رسیدگی و بررسی کنه.
ممکنه پلاگین درگاه شما مقداری مشکل داره و برای همین پرداخت های موفق نیز اکثر ستل نشده اند و باید دستی ستل بزنید که بانک مبلغ اونا رو براتون در واریز بعدی اعمال کنه، اگه اینگونه باشد مشکلی ندارید و رکوردها بر روی سرور های بانک ملت حاضر هستن.

البته یه نکته مهم هم فراموش نکنید!!! ممکنه کاربر به روش های گوناگون ماژول شما رو دور زده باشه و عملا پولی پرداخت نکرده باشه ولی در سایت شما پرداخت شده ثبت شده باشد ... که در این حالت به بانک مربوط نیست و باید خودتان در این امر دقت می کردید.
(البته یه موقع فکر نکنید از بانک ملت هستم و طرفداری میکنم ... خیر شرایط رو عرض کردم) :)

Milad-H
October 16th, 2014, 18:59
شاید ماژول شما باگ داشته در برخی ماژول ها به راحتی هرچه بیشتر مبلغ برای ارسال به درگاه قابل تغییر است!

hrv
October 16th, 2014, 20:44
از چه اسکریپتی استفاده میکنید؟
توی تمام بانکها اتفاق میتونه بیافته!
البته اگر اسکریپتتون درست باشه!
برای جلوگیری از این اتفاق از اسکریپت های ستل اتوماتیک استفاده کنید!
ستل دستی از ایپی که دارید میشه کد رهگیری +شماره درگاه رو رمز نام کاربری + کدسفارش رو میدید بانک براتون تسویه میکنش

sht-design
October 16th, 2014, 21:22
شما تراکنش هایی که خودتون رو سايت تاييد کرديد رو با تراکنش هایی که به حسابتون واريز شده تطبيق بديد متوجه مشکل و اختلاف حساب خواهيد شد.
مگر اينکه تعداد تراکنش هاتون خيلی کم باشه که اين مشکل براتون تا الان بوجود نيمده باشه.
ما برای چند کار از درگاه بانک ملت استفاده میکنیم
اولین مورد خرید هاست و یا تمدید سفارشات هست که روزانه چک میشه
اگه پرداخت تایید نشه و یا اینکه سفارش کاربر تایید نشه که خود کاربر اطلاع میدهد ، اگر هم که به قول برخی دوستان دور زدن صفحه پرداخت صورت بگیره روز بعد از پرداخت مشخص میشه
مورد های بعدی برای سفارش طراحی سایت،نرم افزار و یا پرداخت موارد دیگر هست که باز همه اینها درست است.
البته حرف آقای امیری صحیح و متین هست و مطمئنا ما مثل زرین پال در حد میلیون و یا میلیارد تعداد تراکنش نداریم در حد صد یا بیشتر و یا کمتر در ماه هست
متاسفانه از زمانی که درگاه ها زیر نظر شاپرک رفته و عملیات تسویه حساب ۲۴ ساعته شده مشکل چک کردن بیشتر شده است ، و این نکته هم که بانک ملت مثل بانک سامان امکان مشاهده اطلاعات دقیق پرداخت رو نداره کار رو مشکل تر کرده . خود بنده بهشون عرض کردم که اضافه کردن همچنین امکان به پذیرنده خیلی کمک میکنه اما هنوز طرحی براش درنظر نگرفتند

برای مشکل دوست عزیزمون هم اگه درخواست تمامی تراکنش ها رو به سایت به پرداخت بدن و تک تک چک کنند بهتر نتیجه میگیرند ، این هم که خودشون حداقل هفتگی چک نکردند پرداخت ها رو ایراد از خودشون بوده

امیدوارم موفق باشند

M.D.A
October 16th, 2014, 21:25
برای ما هم در گذشته خیلی این مشکل با درگاه ملت پیش اومده بود.

#elahe#
October 17th, 2014, 01:23
برای مشکل دوست عزیزمون هم اگه درخواست تمامی تراکنش ها رو به سایت به پرداخت بدن و تک تک چک کنند بهتر نتیجه میگیرند ، این هم که خودشون حداقل هفتگی چک نکردند پرداخت ها رو ایراد از خودشون بوده

خب امکان چک هفتگی نیست
یا حتی چند روز یکبار
سایت ما سایت تیکتینگ کنسرت و تاتره
همیشه همزمان حداقل 7-8 تا برنامه در حال فروشه که این وسط حداقل دو سه تاشون برنامه های بزرگ هستند با تعداد تراکنش بالا
واقعا نمیشه دستی کنترلشون کرد
هم به دلیل تعداد تراکنش بالا و هم همزمانی فروش برنامه ها که مشخص نمیشه کدوم تراکنش واسه کدوم برنامه ست

- - - Updated - - -

از چه اسکریپتی استفاده میکنید؟
توی تمام بانکها اتفاق میتونه بیافته!
البته اگر اسکریپتتون درست باشه!
برای جلوگیری از این اتفاق از اسکریپت های ستل اتوماتیک استفاده کنید!
ستل دستی از ایپی که دارید میشه کد رهگیری +شماره درگاه رو رمز نام کاربری + کدسفارش رو میدید بانک براتون تسویه میکنش

والا دقیق نمیدونم برنامه نویس اسکریپت آماده استفاده کرده یا اسکریپت خودشه
میپرسم ازش

facenama
October 17th, 2014, 02:09
خب امکان چک هفتگی نیست
یا حتی چند روز یکبار
سایت ما سایت تیکتینگ کنسرت و تاتره
همیشه همزمان حداقل 7-8 تا برنامه در حال فروشه که این وسط حداقل دو سه تاشون برنامه های بزرگ هستند با تعداد تراکنش بالا
واقعا نمیشه دستی کنترلشون کرد
هم به دلیل تعداد تراکنش بالا و هم همزمانی فروش برنامه ها که مشخص نمیشه کدوم تراکنش واسه کدوم برنامه ست

- - - Updated - - -

والا دقیق نمیدونم برنامه نویس اسکریپت آماده استفاده کرده یا اسکریپت خودشه
میپرسم ازش

اسم سایتتون رو بفرمایید در این تاپیک دوستان ایننجا از نظر امنیتی چک کنند ببینند ماژول پرداختتون مشکل داره یا خیر. ( یه مدت ماژول ها ایراد داشت پرداختی انجام نمیگرفت اما در سایت تایید میشد که پرداخت انجام شده ) ممکنه سیستم شما آپدیت امنیتی انجام نشده باشه. در ضمن این که میفرمایید امکان چک کردن وجود نداره چون معلوم نیست چه پرداختی برای چه محصول یا برنامه ای هست این بیشتر ایراد از سیستم شما هست. چون دقیقا باید برای هر تراکنش درج بشه بابت چه محصولی و به صورت دسته بندی شده بتونید گزارش گیری کنید

BazPardakht.Com
October 19th, 2014, 01:33
متاسفانه حرف جناب امیری واقعیت داره و با اینکه بانک ملت فقط برند شده ولی پر از خطا و ارور و تراکنش های ناموفق هست یه مدل جدیدی که جدیدا در آوردن
ساعت 21 تا 24 هر تراکنش به صورت ناموفق ثبت بشه میره برای 72 ساعت کاری بعد به حساب خریدار برگشت داده میشه که به همراه مبلغشون یه هزینه اضافه از خود بانک بیشتر واریز می کنن
ولی این بیشتر واریز کردن جای خطا و ارورهای بانک رو نمی گیره
متاسفانه قبلا شاهد این بودیم که تعدادی از تراکنش های 2 سال پیش رو نگه داشته بودن که پارسال یهویی به حساب پذیرنده ها واریز شد که توی همین انجمن تاپیکش موجوده
در هر صورت روی بانک ملت به اجبار موندیم و فقط به خاطر اینکه مردم بیشتر دوست دارن رو این درگاه پرداخت رو انجام بدن

hamra
October 19th, 2014, 01:41
برای ما دو بار پیش اومده تا حالا
یک بار بانک ملت که : فکر میکنم 20 - 30 هزارتومان بود که به حساب ما نیومد و به حساب واریز کننده هم برگشت نزدند و در کل هاپولی شد !
یک بار هم بانک سامان بود که حدود یک میلیون به همین طریق توسط این بانک هاپولی شد و اطلا جواب هم نمیدادند که خیلی جالب بود برای من !
دیگه قیدشو زدیم دیدیم نمیدن دیگه !

samansystems
October 19th, 2014, 01:43
ما در زرين پال يکسری پذيرنده و سايت معتبر داريم که اتفاقا درگاه های پرداخت مستقيم هم داشتند ولی به دليل همين مشکلات و اختلاف حساب ها به زرين پال و راهکارهای پرداخت خاص رو اوردن.

kool
October 19th, 2014, 22:45
سلام

سلام
از نمونه دور زده شدن ماژول درگاه که در پست های قبلی اشاره کرده بودم در تاپیک مقابل می تونید مشاهده کنید: باگ امنیتی در فاکتورهای سیستم whmcs (http://www.webhostingtalk.ir/f176/126728)

#elahe#
October 20th, 2014, 02:55
ما در زرين پال يکسری پذيرنده و سايت معتبر داريم که اتفاقا درگاه های پرداخت مستقيم هم داشتند ولی به دليل همين مشکلات و اختلاف حساب ها به زرين پال و راهکارهای پرداخت خاص رو اوردن.

مثلا چه راهکارهایی؟
لطفا یا لینک بدید یا خودتون توضیح بدید تو مسیج
مرسی

- - - Updated - - -

سلام
از نمونه دور زده شدن ماژول درگاه که در پست های قبلی اشاره کرده بودم در تاپیک مقابل می تونید مشاهده کنید: باگ امنیتی در فاکتورهای سیستم whmcs (http://www.webhostingtalk.ir/f176/126728)

سلام
خب این تراکنشی که دور زده شده بالاخره تو پنل اینترنتی مبلغی که واریز شده درج میشه دیگه نه ؟
مثلا من اومدم به جای 200 تومن 10 تومن زدم
تو پنل بانک 200 درج میشه یا 10 ؟

samansystems
October 20th, 2014, 03:02
در صورت تمايل در ساعات کاری با شماره شرکت تماس بگيريد:
88012882 داخلی 121 و 111 شما رو بر اساس نيازی که داريد راهنمائی ميکنن.

kool
October 20th, 2014, 03:54
سلام
خب این تراکنشی که دور زده شده بالاخره تو پنل اینترنتی مبلغی که واریز شده درج میشه دیگه نه ؟
مثلا من اومدم به جای 200 تومن 10 تومن زدم
تو پنل بانک 200 درج میشه یا 10 ؟
سلام
بله ثبت میشه.
اگه طبق مثال ... فردی به جای 200 تومان 10 تومان با دستکاری واریز کرده باشه ... در تراکنش های بانکی شما نیز همان 10 تومان ثبت میشه و بانک هم به صحیح همان 10 تومان رو به حساب شما منتقل میکنه.

#elahe#
October 23rd, 2014, 18:55
سلام
بله ثبت میشه.
اگه طبق مثال ... فردی به جای 200 تومان 10 تومان با دستکاری واریز کرده باشه ... در تراکنش های بانکی شما نیز همان 10 تومان ثبت میشه و بانک هم به صحیح همان 10 تومان رو به حساب شما منتقل میکنه.

با اینکه فکر نمیکنم چنین موردی داشته باشیم
ولی چک کردن چنین موردی آسونه و خیلی فوری میشه با نگاهی گذرا متوجه شد
ممنون از اینکه تجربه تونو به اشتراک گذاشتید

- - - Updated - - -

چجوری میتونم یه فیلد (ستون) از دیتابیسم رو با بانک ملت دونه به دونه تطبیق بدم ؟

اطلاعات بانک ملت رو میشه بصورت اکسل و فایل متنی استخرا کرد

بصورت دستی خیلی کار زمان بریه

sht-design
October 23rd, 2014, 22:29
با اینکه فکر نمیکنم چنین موردی داشته باشیم
ولی چک کردن چنین موردی آسونه و خیلی فوری میشه با نگاهی گذرا متوجه شد
ممنون از اینکه تجربه تونو به اشتراک گذاشتید

- - - Updated - - -

چجوری میتونم یه فیلد (ستون) از دیتابیسم رو با بانک ملت دونه به دونه تطبیق بدم ؟

اطلاعات بانک ملت رو میشه بصورت اکسل و فایل متنی استخرا کرد

بصورت دستی خیلی کار زمان بریه

شما تماس بگیرید با به پرداخت و ازشون درخواست یک فایل برای تراکنش های درگاهتون رو بکنید
اونها فایل رو آماده و برای شما ایمیل میکنند
اینجور میتونید تراکنش های مربوط به درگاه رو مشاهده کنید

yossef
November 2nd, 2014, 11:52
اتصال دو درگاه به یک ای پی غیر ممکنه