PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فایل syslog مشکل بزرگ

mr_server
October 14th, 2014, 02:52
سلام من یک مشکل بزرگ با vps های ubuntu دارم هر روز یه فایل به اسم syslog داخل مسیر /var/log ساخته میشه اونم با حجم بالا مصلا 200 300 مگ و مجبورم برا اینکه هارد vps پر نشه هر چند روز یکبار دستی پاک کنم میشه کاری کرد که غیر فعال بشه ? چون واقعا ازیت میکنه
با تشکر

Yas-Host
October 14th, 2014, 09:37
سلام من یک مشکل بزرگ با vps های ubuntu دارم هر روز یه فایل به اسم syslog داخل مسیر /var/log ساخته میشه اونم با حجم بالا مصلا 200 300 مگ و مجبورم برا اینکه هارد vps پر نشه هر چند روز یکبار دستی پاک کنم میشه کاری کرد که غیر فعال بشه ? چون واقعا ازیت میکنه
با تشکر

دستور tail -100 file.log رو بزنید و خروجیش رو اینجا قرار بدید تا ارور جمع شده در این فایل از چیست

ertebat7
October 14th, 2014, 10:23
با سلام
نیازی به پاک کردن دستی نیست
شما با یک دستور کران هم میتونید مثلا هر سه ساعت یکبار این کار را انجام بدید
اگر هم میخواهید مشکل را کلی حل کنید نیاز به بررسی دقیق هست با بنده در ارتباط باشیدا
طلاعات تماس در امضا موجود است

mr_server
October 14th, 2014, 13:17
میشه بیشتر توظیح دهید در مورد cronjob هم میشه آموزش کامل بدید

Yas-Host
October 14th, 2014, 13:22
میشه بیشتر توظیح دهید در مورد cronjob هم میشه آموزش کامل بدید

فعال کردن کرون جاب فقط حذف صورت مسئله هست .. باید مشکل شما بصورت کامل بررسی و رفع گردد

اما اگر می خواهید بصورت کرون جاب تعریف کنید ابتدا دستور :

nano /etc/cron.d/directadmin_cron

را زده سپس در اخر این فایل این کد را اضافه کنید :

* * * * * root rm /var/log/file.log

مانند عکس ضمیمه شده .

در اخر دستور :

/sbin/service crond restart

را بزنید.

mr_server
October 14th, 2014, 13:26
ممنون اما عزیز directadmin بر روی سرور بنده نیست اصلا

Yas-Host
October 14th, 2014, 13:28
ممنون اما عزیز directadmin بر روی سرور بنده نیست اصلا

پوزش از شما

به جای ادیت فایل دستور crontab -e را بزنید.

البته قبلش حتما سرویس crond رو بر روی سرور خود نصب نمایید.

How to Install Crontab in CentOS/RHEL 6/5 - TecAdmin.net (http://tecadmin.net/install-crontab-in-linux/)

mr_server
October 14th, 2014, 13:33
عزیز این محتویات فایل بنده هست فقط میشه بگید دقیقا اون دو تا دستوری چه جوری به انتهای فایل اضافه کنم? پشت سر هم یا چه جوری
23203

Yas-Host
October 14th, 2014, 13:38
عزیز این محتویات فایل بنده هست فقط میشه بگید دقیقا اون دو تا دستوری چه جوری به انتهای فایل اضافه کنم? پشت سر هم یا چه جوری
http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f103/23203-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-syslog-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-crontab-png

ابتدا یک فایل ایجاد نمایید :

nano /root/rm.sh

سپس در این فایل این محتویات رو قرار دهید :

#!/bin/bash

rm /var/log/file.log

سپس فایل رو سیو کنید و دستور crontab -e را زده و در اخر فایل این خط رو اضافه کنید :

* * * * * /root/rm.sh

و در اخر :

service crond restart

mr_server
October 14th, 2014, 13:41
ممنون فقط قبل اینکه انجام بدم اسم فایل syslog هست اما شما زدیدید file.log عکس رو ببینید

23204

AvalinHost
October 14th, 2014, 13:44
ابتدا یک فایل ایجاد نمایید :

nano /root/rm.sh

سپس در این فایل این محتویات رو قرار دهید :

#!/bin/bash

rm /var/log/file.log

سپس فایل رو سیو کنید و دستور crontab -e را زده و در اخر فایل این خط رو اضافه کنید :

* * * * * /root/rm.sh

و در اخر :

service crond restart

بصورت مستقیم هم در همان crontab میشه از کد زیر هم استفاده کرد:

* */6 * * * rm -rf /var/log/file.log

Yas-Host
October 14th, 2014, 13:45
ممنون فقط قبل اینکه انجام بدم اسم فایل syslog هست اما شما زدیدید file.log عکس رو ببینید

http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f103/23204-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-syslog-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-syslog-png

بنده به عنوان مثال این مورد را زده ام که شما متوجه شوید دوست گرامی

در ضمن احتمالا قابلیت دیدن فرمت در ویندوز شما غیرفعال می باشد . لطفا با استفاده از دستور ls -l /var/log/ اسم فایل رو دقیق پیدا کنید.

AvalinHost
October 14th, 2014, 13:46
بصورت مستقیم هم در همان crontab میشه از کد زیر هم استفاده کرد:

* */6 * * * rm -rf /var/log/file.log

این کد هر 6 ساعت فایل فوق رو حذف می کند.
البته اینکار حذف صورت مسئله هست و برای یافتن مشکل نیاز هست که log فوق بررسی شود.

mr_server
October 14th, 2014, 14:10
اسم فایل انگار syslog هست عکس رو ببینید لطفا بعد سوال دیگه اینکه دستور * */6 * * * rm -rf /var/log/file.log اگه بخواهیم مصلا هر 2 روز این اتفاق بیفته چطور هست لطفا عکس هم ببینید اسم فایل درسته?

محتویات لوگ هم بنده دیدم %90 لاگ های squid هست

23205

- - - Updated - - -

دوست عزیز yahhost دستوری که شما دادید فکر کنم این بود * * * * * /root/rm.sh مال شما هر چند ساعت فایل و حزف میکه?

astro.alireza
October 14th, 2014, 14:40
اولا که پاک کردن فایل های لاگ به وسیله دستور rm کاملا اشتباه هست.
دوما اگر واقعا می خواید فایل لاگ رو "خالی" کنید با ریدایرکت کردن "هیچی" می تونید این کار رو انجام بدید. یعنی:

>/var/log/example.log
سوما تا وقتی ابزاری به اسم logrotate می تونه مدیریت فایل های لاگ شما رو انجام بده و به بهترین نحو لاگ های قدیمی رو فشرده سازی کنه و بعد از یک مدت حذف کنه، این راه حل های موقتی چرا باید استفاده بشه؟
توصیه من به شما اینه که logrotate رو برای کل دایرکتوری /var/log کانفیگ کنید تا همه لاگ های شما رو به صورت خودکار جمع آوری، فشرده و حذف کنه

mr_server
October 14th, 2014, 15:09
اولا که پاک کردن فایل های لاگ به وسیله دستور rm کاملا اشتباه هست.
دوما اگر واقعا می خواید فایل لاگ رو "خالی" کنید با ریدایرکت کردن "هیچی" می تونید این کار رو انجام بدید. یعنی:

>/var/log/example.log
سوما تا وقتی ابزاری به اسم logrotate می تونه مدیریت فایل های لاگ شما رو انجام بده و به بهترین نحو لاگ های قدیمی رو فشرده سازی کنه و بعد از یک مدت حذف کنه، این راه حل های موقتی چرا باید استفاده بشه؟
توصیه من به شما اینه که logrotate رو برای کل دایرکتوری /var/log کانفیگ کنید تا همه لاگ های شما رو به صورت خودکار جمع آوری، فشرده و حذف کنه

سلام دوست عزیز واقعا کمک بزرگی میکنید اگه اموزش روش logrotate رو به فارسی برام بگید تا برای لاگ های var/log به کار ببرم

astro.alireza
October 14th, 2014, 15:27
بهترین راهنما دستور man خود لینوکس هست. اگر logrotate نصب باشه با زدن دستور زیر توضیجات کامل رو در موردش می تونید ببینید:

man logortate
یه آموزش کامل هم در مورد اوبونتو هست که با استفاده از اون می تونید به راحتی مشکلتون رو حل کنید:
https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-manage-log-files-with-logrotate-on-ubuntu-12-10

mr_server
October 14th, 2014, 17:09
میشه از طریق یاهو و team viewer برام انجام بدید حزینه وقت و زحمتی هم که میزارید تقدیم میکنم