PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرور مجازی و ارتباط با هاست و سایت

iran2008
October 11th, 2014, 11:25
سلام خدمت اساتید،
بنده مدتیه سوالی برام پیش اومده:
الان من یه سایت دارم و اون سایت هم طبعا هاست داره.
حالا من میخوام بدونم اینهایی که سرور مجازی تهیه میکنن واسه سایتشون و یا هاستشون، و یا تبلیغات میبینم نوشتن سرور مجازی برای هاست و سایت پربازدید؛
ارتباط سرور مجازی با سایت و هاست چی میتونه باشه؟ به چه کاری میاد؟

البته من خودم مثلا سرور مجازی تهیه کردم و مثلا خوبیش اینه که چون سرعت اپلود و دانلودش بالاست ، برای اپلود و دانلود فایل به سایت خوبه واقعا.
ولی کارهای دیگش چیه؟
شنیدم بعضی جاها حرف از مدیریت و یا انتقال پهنای باند کاربران میشه. و چیزای دیگه ...
و اینکه آیا اصلا سرور مجازی تهیه میکنن که کلا سایتشون بزارن توی اون ؟ بجای اینکه هاست بخرن، خودشون هاست میشن؟

ببخشید سوالاتم مبتدیانه هست.
با تشکر

RoobinaServer
October 11th, 2014, 11:40
با سلام

هاست در سرور مجازی / سرور اختصاصی درست میشه.

روی سرور مجازی / اختصاصی پنل نصب و یا کانفیگ هایی دیگر انجام میشه که بشه با آن هاست ارائه کرد.

به مدیریت نرم افزار و کانفیگ همان مدیریتی که شما گفتید میگویند.

با تشکر

HighHost
October 11th, 2014, 12:02
یه توضیح خلاصه از کار هایی که با سرور مجازی میشه کرد رو میگم براتون:
۱- استفاده به عنوان سرور دانلود(یا هاست دانلود)
۲-مصب کنترل پنل و استفاده به عنوان هاستینگ
۳-استفاده به عنوان فروش اکانتینگ(....شکن هاو...)
۴-استفاده به عنوان اپلود و دانلود فایلو...
و خیلی کارای دیگه
شایان ذکر هست که هاست و سرور مجازی شما جدا از هم هست و ربطی به هم ندارن

iran2008
October 11th, 2014, 12:46
سپاس از دو بزرگوار
بله، میدونم هاست و سرور از هم جدا هستن.
من منظورم کلی بود، چون میدیدم بعضی ها سایت های پربازدید دارن، و دنبال سرور مجازی هستن، حالا یا برای ترافیک یا پهنای باند و ..
مثلا اونها سایت دارن و دنبال تهیه vps هستن.

birmusical
October 11th, 2014, 23:38
دوست عزیز منابع در سرور های مجازی به صورت قوی تر و اختصاصی تر در اختارتون گذاشته میشه! (رم، هارد، سی پی یو، پهنای باند و ...)

همچنین در سرورهای مجازی شما به طور مستقیم به اینترنت دیتاسنتر متصل هستی و با سرعت خیلی بیشتری اقدام به ترانسفر اطلاعات می کنید.

iran2008
October 18th, 2014, 10:09
خب دوستان، مثلا من الان یک vps دارم. میخوام سایتم رو با استفاده از vps و گذاشتن محتویات و cms سایت در vps ، سایت رو تو اینترنت بالا بیارم.
حال با توجه به اینکه محتوای cms سایت زبان php هست(مثلا جوملا) ،
- باید یک سرور vps لینوکسی داشته باشم . درسته؟ (با vps ویندوزی که نمیشه؟ چون ویندوز برای aspx باید باشه)

- - - Updated - - -

منتظر پاسخ دوستان هستم!

kool
October 18th, 2014, 14:34
همه افرادی که هاست ارائه میکنن ... بر روی سرور اختصاصی یا سرور مجازی راه اندازی کرده اند.
که برای این کار باید برخی لایسنس ها با هزینه تهیه شوند و بعد نصب و کانفیگ های امنیتی انجام شود.

بله مثلا شما میتوانید لینوکس یا (کلاد لینوکس => نیازمند لایسنس) نصب کنید و یک کنترل پنل مثل سیپنل یا دایرکت ادمین نصب کنی. (لینوکس با دایرکت ادمین ارزونتر در میاد لایسنسش)

omid3963
October 18th, 2014, 14:40
خب دوستان، مثلا من الان یک vps دارم. میخوام سایتم رو با استفاده از vps و گذاشتن محتویات و cms سایت در vps ، سایت رو تو اینترنت بالا بیارم.
حال با توجه به اینکه محتوای cms سایت زبان php هست(مثلا جوملا) ،
- باید یک سرور vps لینوکسی داشته باشم . درسته؟ (با vps ویندوزی که نمیشه؟ چون ویندوز برای aspx باید باشه)

- - - Updated - - -

منتظر پاسخ دوستان هستم!
نصب برنامه هایی که PHP هستند در ویندوز کاری کاملا غلط هست.(اطلاعات بیشتر (http://hamyarwp.com/wordpress/%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%DA%86%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%AF/))
بعد از اینکه سرور لینوکسی تهیه کردید باید کنترل پنل نصب و کانفیگ کنید.هزینه لایسنس کنترل پنل را هم باید پرداخت کنید.
بعد از اون میتونید مثل یک هاست معمولی توش سایت رو بالا بیارید.

birmusical
October 18th, 2014, 17:58
بله دوست عزیز. حتما باید لینوکسی باشه وگرنه به مشکل بر میخورید (طبق نظر حرفه ای ها)