PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سؤال درباره cloudlinux

OmidX
October 11th, 2014, 00:17
سلام ...

۱ - cloudlinux از نظر تحریم با ایران مشکلی داره ؟

۲ - اگر لایسنسش ماه آینده تمدید نشه ، همه سایت های رو سرور غیر قابل دسترس میشن ؟ یا ؟؟؟ !!!

۳ - اینکه ب یک یوزر مثلا ۱ گیگ رم اختصاص بدیم این مقدار رم رو از رم سرور کم میکنه ؟ (مثلا ۸ گیگ میشه ۷ گیگ ؟) یا فقط یوزر محدود ب استفاده از یک گیگ رم میشه ؟؟

۴ - نصب هم زمان cloudlinux + lightspeed + cxs مشکلی نداره ؟ منظورم تداخلی بین این سه وجود داره آیا ؟

من میخوام رو یک سرور مجازی با ۸ گیگ رم cloudlinux نصب کنم و از لایت اسپید Ultra-VPS استفاده کنم ، ب نظر شما چند هسته و چند سوکت پردازنده ب این سرور اختصاصی بدم ؟

با تشکر از وقتی ک میزارید ...

HighHost
October 11th, 2014, 00:21
پاسخ سوالاتون به ترتیب :
1-خیر
2-خیر - لایسنس تریال استفاده بکنید و در صورت پایان مدت دوباره ثبت نام بکنید و لایسنس جدید بگیرید
3-
فقط یوزر محدود ب استفاده از یک گیگ رم میش
4-خیر مشکلی ایجاد نمیکنه البته اگر درست کانفیگ شده باشه
5-بستگی به تعداد یوزر ها و بازدیدتون داره دوست عزیز

h-f
October 11th, 2014, 00:22
سلام ...

۱ - cloudlinux از نظر تحریم با ایران مشکلی داره ؟

۲ - اگر لایسنسش ماه آینده تمدید نشه ، همه سایت های رو سرور غیر قابل دسترس میشن ؟ یا ؟؟؟ !!!

۳ - اینکه ب یک یوزر مثلا ۱ گیگ رم اختصاص بدیم این مقدار رم رو از رم سرور کم میکنه ؟ (مثلا ۸ گیگ میشه ۷ گیگ ؟) یا فقط یوزر محدود ب استفاده از یک گیگ رم میشه ؟؟

۴ - نصب هم زمان cloudlinux + lightspeed + cxs مشکلی نداره ؟ منظورم تداخلی بین این سه وجود داره آیا ؟

من میخوام رو یک سرور مجازی با ۸ گیگ رم cloudlinux نصب کنم و از لایت اسپید Ultra-VPS استفاده کنم ، ب نظر شما چند هسته و چند سوکت پردازنده ب این سرور اختصاصی بدم ؟

با تشکر از وقتی ک میزارید ...

1- مشکلی ندارند .
2- مشکلی برای سایت ها پیش نمیاد اما نمیشه آپدیت کرد و تمام سایت ها محدود به یه رم و سی پی یو میشه و دسترسی شما به قسمت LVE بسته میشه.
3- یوزر رو محدود میکنه به اون مقدار رم و از رم سرور کم نمیکنه.
4- خیلی هم پاسخ گویی خوبی با lite speed +cxs + csf + cpanel دارد .

پنج رو هم خودم اضاف کنم که سی پنل از تمامی موارد ساپورت میکنه و هیچ مشکلی نداره و به راحتی کار ها و مشکلات رو حل میکنن؛
روی هر سروری که شما سنت او اس راه بندازی کلود لینوکس راه میشه انداخت و هیچ مشکلی از لحاظ منابع مورد نیاز یا reqirements ها نداره .

OmidX
October 11th, 2014, 00:30
ممنون دوستان ، حالا من برای نصب cloudlinux از رو ایزو خودش نصب کنم ؟ یا centos رو کانورت کنم ؟

(برای من فرقی نمیکنه ، کدوم راحتتر و بی دردسر تره ؟)

h-f
October 11th, 2014, 01:10
ایزو خودش با ایزوی سنت او اس هیچ فرقی نداره.
همون ماله خودش رو بریزید.

mobinhost.in
October 11th, 2014, 01:21
دوست من کلود لینوکس رو همون شرکت سی پنل ارائه می دهد که با ایرانی ها مشکل دار اینم ایملیش که در اخر این پست ببنید

ببینید اگر مشترکین هاست شما زیاد باشن و بخواهید منابع رو کنترل کنید کلود نصب کنید
اگر منابع قراراه برای یک هاست شخصی باشه نیاز به کلود نیست و یه جور خرج اضافی هست

با توجه به منابعی که گفتین یقینا یک هاست قوی نمی توانی داشته باشید و تعداد مشکترکین یقینا پایین هست

ولی در کل بگم کلود هم از نظر لیمیت منابع و هم از نظر امنیت سرور بتون می تواند کمک کند

برای یک هات حرفه ای لازم هم هستن این سه

U.S. export control regulations do forbid trade and impose economic sanctions and embargoes against certain targeted geographic regions, countries, and governments including: Iran, Cuba, Sudan and Syria.

Even if the specific customer lives outside of Iran, the specific sanctions cover a broader scope including server violations (hostnames, server IPs) and domain violations (such as Iranian sites or users). Before purchasing a cPanel license, this should be considered to ensure compliance with these sanctions.

Additional information about U.S. export regulations may be found here: Frequently Asked Questions and Answers Page 1 (http://www.treasury.gov/resource-center/faqs/Sanctions/Pages/answer.aspx)

Please feel free to let us know if you have any additional questions regarding this or if you need further clarification.

--

Kind Regards,

Kony Salmeron
Customer Service Assistant Manager
cPanel, Inc.

HighHost
October 11th, 2014, 01:45
صد در ضد پیشنهاد میشه سنت او اس نصب کنید بعد کانورت بکنید
چون ممکنه بعدا خواستید برگردید به سنت او اس

djmohammad
October 11th, 2014, 02:23
پاسخ سوالاتون به ترتیب :
1-خیر
2-خیر - لایسنس تریال استفاده بکنید و در صورت پایان مدت دوباره ثبت نام بکنید و لایسنس جدید بگیرید
3-
فقط یوزر محدود ب استفاده از یک گیگ رم میش
4-خیر مشکلی ایجاد نمیکنه البته اگر درست کانفیگ شده باشه
5-بستگی به تعداد یوزر ها و بازدیدتون داره دوست عزیز

درود
منظورتون رو از جواب شماره 2 نفهمیدم ! یعنی کلودلینوکس آی پی سرور رو چک نمیکنه برای لایسنس و هر کسی می تونه دوباره لایسنس رایگان بگیره ؟

OmidX
October 11th, 2014, 02:27
دوست من کلود لینوکس رو همون شرکت سی پنل ارائه می دهد که با ایرانی ها مشکل دار اینم ایملیش که در اخر این پست ببنید

ببینید اگر مشترکین هاست شما زیاد باشن و بخواهید منابع رو کنترل کنید کلود نصب کنید
اگر منابع قراراه برای یک هاست شخصی باشه نیاز به کلود نیست و یه جور خرج اضافی هست

با توجه به منابعی که گفتین یقینا یک هاست قوی نمی توانی داشته باشید و تعداد مشکترکین یقینا پایین هست

ولی در کل بگم کلود هم از نظر لیمیت منابع و هم از نظر امنیت سرور بتون می تواند کمک کند

برای یک هات حرفه ای لازم هم هستن این سه

U.S. export control regulations do forbid trade and impose economic sanctions and embargoes against certain targeted geographic regions, countries, and governments including: Iran, Cuba, Sudan and Syria.

Even if the specific customer lives outside of Iran, the specific sanctions cover a broader scope including server violations (hostnames, server IPs) and domain violations (such as Iranian sites or users). Before purchasing a cPanel license, this should be considered to ensure compliance with these sanctions.

Additional information about U.S. export regulations may be found here: Frequently Asked Questions and Answers Page 1 (http://www.treasury.gov/resource-center/faqs/Sanctions/Pages/answer.aspx)

Please feel free to let us know if you have any additional questions regarding this or if you need further clarification.

--

Kind Regards,

Kony Salmeron
Customer Service Assistant Manager
cPanel, Inc.

بله تعداد کاربران هاستینگ اشتراکی ما پایین هست ، اما دلیل اینی ک میخوام از cloudlinux استفاده کنم بیشتر php selector + cagefs و لیمیت کردن منابع هست ،الان یک یوزر ۲ گیگ رم سرور رو اشغال میکنه ، یکی ۱۰۰ مگ هم نمیشه جفتشون هم یک پلان رو دارن !! میخوام بین اینا عدالت برقرار بشه :دی

اما محدودیت منابع رو این سرور نداریم ، علت اینکه رم رو ۸ گیگ گذاشتم لایسنس Ultra-VPS لایت اسپید هستش .

درباره تحریم هم ، من معمولا لایسنس سی پنل رو از بای سپنل میگیرم و مشکلی نبوده تا حالا ، یعنی کلاد لینوکس ب دامین .ir و ... گیر هست ؟!

صد در ضد پیشنهاد میشه سنت او اس نصب کنید بعد کانورت بکنید
چون ممکنه بعدا خواستید برگردید به سنت او اس

ممنون ، ب نکته خوبی اشاره کردید ... ;)

درود
منظورتون رو از جواب شماره 2 نفهمیدم ! یعنی کلودلینوکس آی پی سرور رو چک نمیکنه برای لایسنس و هر کسی می تونه دوباره لایسنس رایگان بگیره ؟

نه بابا ، اینطوری ک فک نکنم باشه ... :دی

HighHost
October 11th, 2014, 11:07
درود

کلود لینوکش کاری به ای پی نداره روش ست کردن لایسنسش یه کده فقط
برای همین میتونید هر ماه ازش لایسنس رایگان بگیرید

- - - Updated - - -

بله تعداد کاربران هاستینگ اشتراکی ما پایین هست ، اما دلیل اینی ک میخوام از cloudlinux استفاده کنم بیشتر php selector + cagefs و لیمیت کردن منابع هست ،الان یک یوزر ۲ گیگ رم سرور رو اشغال میکنه ، یکی ۱۰۰ مگ هم نمیشه جفتشون هم یک پلان رو دارن !! میخوام بین اینا عدالت برقرار بشه :دی

اما محدودیت منابع رو این سرور نداریم ، علت اینکه رم رو ۸ گیگ گذاشتم لایسنس Ultra-VPS لایت اسپید هستش .

درباره تحریم هم ، من معمولا لایسنس سی پنل رو از بای سپنل میگیرم و مشکلی نبوده تا حالا ، یعنی کلاد لینوکس ب دامین .ir و ... گیر هست ؟!

ممنون ، ب نکته خوبی اشاره کردید ... ;)

نه بابا ، اینطوری ک فک نکنم باشه ... :دی

بله همینطوری هست
همچنین کلود لینوکس برای سایت خیلی بزرگ مناسبه اگر سایت با بازدید زیر ده هزار دارید کلود لینوکس فایده ای نداره و فقط یه برنامه ی اضافی هست.همچنین نکات امنیتی در کانورت ان به کلود رو مورد بررسی قرار دهید تا به مشکل بر نخورید

LIAN2
October 11th, 2014, 11:19
کلود لینوکش کاری به ای پی نداره روش ست کردن لایسنسش یه کده فقط
برای همین میتونید هر ماه ازش لایسنس رایگان بگیرید
خیر به این شکل نیست ،
یکماه شما تمام شود و مجدد کد تریال بگیرید ، آی پی بررسی خواهد شد و اگر تکراری باشد همه ء امکانات فعال نخواهد بود.
مثال تمام پکیج ها default می شود.

OmidX
October 11th, 2014, 16:29
دوستان در centos معمولا گزینه basic server رو انتخاب میکردم ، اما الان در cloudlinux کدوم تیک ها رو باید بزنم ؟! (Base ، Update و ...)

http://img.macs.ir/download.php?img=3709 (http://img.macs.ir/download.php?img=3709)

Azarin Web
October 11th, 2014, 22:37
HighHost (http://www.webhostingtalk.ir/member/103360/),
لایسنس رایگان کلود لینوکس کامل نیست و قسمت هایی داره که غیرفعال هستند تا وقتی که لایسنس تهیه بشه!

- - - Updated - - -

دوستان در centos معمولا گزینه basic server رو انتخاب میکردم ، اما الان در cloudlinux کدوم تیک ها رو باید بزنم ؟! (Base ، Update و ...)

از روی iso میخواین نصب کنین؟ بهتره که ابتدا centos نصب کنید و سپس طبق آموزش های خود cpanel کلود را نصب کنید و در مورد اون تیک ها هیچکدوم رو نزنید همیانطوری که در تصویر هست دکمه next رو بزنید و بزارید با سی پنل دچار تضاد نشه بعدا ، cPanel‌ هر چیز دیگری رو نیاز داشته باشه خودش دانلود و نصب می کنه ;)

Yas-Host
October 11th, 2014, 23:35

.

اصلا اینکارو نکنید اصلا و ابدا!

جواب قطعی برای سوال شما در پیام خصوصی!

Azarin Web
October 12th, 2014, 00:21
اصلا اینکارو نکنید اصلا و ابدا!

جواب قطعی برای سوال شما در پیام خصوصی!

یاسین جان اگر ممکنه به صورت عمومی همینجا بگو تا بعدا به درد بقیه دوستان هم بخوره ، فکر کنم به خاطر پایین آوردن بازدهی و قدرت سرور این پیشنهاد رو کردی درسته؟ مخصوصا اینکه سرور مجازی هست و منابع بالایی هم نداره

Yas-Host
October 12th, 2014, 00:38
یاسین جان اگر ممکنه به صورت عمومی همینجا بگو تا بعدا به درد بقیه دوستان هم بخوره ، فکر کنم به خاطر پایین آوردن بازدهی و قدرت سرور این پیشنهاد رو کردی درسته؟ مخصوصا اینکه سرور مجازی هست و منابع بالایی هم نداره

دقیقا شما زدی وسط خال!

اخه امید عزیز استارتر عزیز معنی شما از زدن این حرف رو نمیدونم ! واقعا در عجب هستم شما بر روی سروری با این قدرت می خواین cloudlinux رو بالا بیارین ؟! برای امنیت ؟! برای محدودیت منابع ؟! اخه پدر مشتریا و سایت های روی اون سرور در آورده میشه عزیز دل!

شما روی سروری کلاد بالا بیار که dedicated باشه و قوی هم باشه! نه روی یک سرور مجازی!

امنیت براتون مهم هست kernel رو patch کن

سرعت برات مهم هست apache + nginx + varnish + mod_pagespeed اوکی کن (رایگان براتون اوکی میکنم) سرعتی بیشتر از لایت اسپید و لودی کمتر از لایت اسپید!!!!!!!

واقعا الان شما هدفت از ایجاد سروری با این مشخصات و مخصوصا با این سیستم عامل چی هست ممنون می شوم داخل پ.خ توضیح بدید.

با تشکر