PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کم شدن فعالیت و فروش در وب هاستینگ

یاشار زوم
October 9th, 2014, 23:16
سلام

یه مدت به نظر میاد فعالیت و فروش در انجمن وب هاستینگ کم شده دلیلش به نظر شما چی میتونه باشه؟

سال پیش همین موقع ها فروش و فعالیت زیاد بوده ولی الان خیلی کم شده الان قسمت درخواست سرویس رو ببینید درخواست ها به مرور زمان داره افت پیدا میکنه!

تحلیل شما چی هست؟

Saati
October 9th, 2014, 23:20
الان اونایی که کارشون خوبه شناخته شده شدن و اونایی هم که کارشون شخمیه هم تابلو شدن

ملت میدونن سراغ کیا برن

Ramin
October 9th, 2014, 23:20
سلام

انجمن قسمت "موارد مرتبط دارد" باید طبق قوانین در بخض مورد اشاره تاپیک را ایجاد فرمائید و بعد از تائید ، تاپیک فعال شود !

موردی که شما می فرمائید مشاهده نشده است ! تنها انجمن منظم تر شده است خصوصا در بخش فروش ! و از فعالیت اکثر تاپیک های خلاف قوانین در این بخش جلوگیری شده است ! همین طور فروشندگانی که دارای تعداد زیادی شکایت و انتقاد هستند از چرخه فعالیت تجاری حذف شده اند !

yastheme
October 9th, 2014, 23:37
خوبه قوانین برای همه باشه؛
همونطور که در جریان هستید کلیه پست های زیر تاپیک فروش من حذف شدند, البته طبق قوانین تعریف و تمجدید و تایید پست فروش غیر مجازه و حذف میشه ولی همین الان برید ببینید, نمیگم پست های قدیمی, پست هایی که همین الان توسط یوزر ها و حتی استارتر های تاپیک فروش آپ میشن ؛ خوب معلومه من دیگه هیچ وقت تاپیک فروش نمیزنم, همون آخریش بود احتمالا

Ramin
October 9th, 2014, 23:46
خوبه قوانین برای همه باشه؛
همونطور که در جریان هستید کلیه پست های زیر تاپیک فروش من حذف شدند, البته طبق قوانین تعریف و تمجدید و تایید پست فروش غیر مجازه و حذف میشه ولی همین الان برید ببینید, نمیگم پست های قدیمی, پست هایی که همین الان توسط یوزر ها و حتی استارتر های تاپیک فروش آپ میشن ؛ خوب معلومه من دیگه هیچ وقت تاپیک فروش نمیزنم, همون آخریش بود احتمالا

دوست عزیز تمام موارد برخورد مطابق قوانین انجمن انجام می شود ! و هیچ برخوردی به صورت سلیقه ای وجود ندارد !!! شما بارها برای بنده پیغام ارسال کرده اید و به شما توضیح داده شده است !
در ایران یک قانون نانوشته وجود دارد : همیشه افرادی که زیاد به رعایت قوانین ( در هر محیطی ) عادت ندارند ! معترض هستند !!
مثال ساده حتی یک راننده متخلف که پس از طی یک مسیر کوتاه تخلفات زیادی داشته است زمانی که با جریمه مواه می شود تا ماهها این موضوع را تعریف می کند و معترض است اما باز هم همام تخلفات را تکرار می کند !
تمام موارد تخلف به صورت لحظه ای مشاهده نمی شود. بارها خدمت شما گفته است اگر موردی مشاهده می کنید که برخورد نشده است گزارش ارسال کنید.اگر همچنان برخورد نشد معترض باشید !

symoon
October 9th, 2014, 23:54
سلام

اگر اشتباه نکنم یه مدت طولانی بخش ثبت نام غیره فعال بود این یکی از دلایل میتونه باشه.

دلیل دوم مهرماه شده و درحال ادامه تحصیل هستن وب مسترها

afshinh
October 9th, 2014, 23:57
دوست عزیز تمام موارد برخورد مطابق قوانین انجمن انجام می شود ! و هیچ برخوردی به صورت سلیقه ای وجود ندارد !!! شما بارها برای بنده پیغام ارسال کرده اید و به شما توضیح داده شده است !
در ایران یک قانون نانوشته وجود دارد : همیشه افرادی که زیاد به رعایت قوانین ( در هر محیطی ) عادت ندارند ! معترض هستند !!
مثال ساده حتی یک راننده متخلف که پس از طی یک مسیر کوتاه تخلفات زیادی داشته است زمانی که با جریمه مواه می شود تا ماهها این موضوع را تعریف می کند و معترض است اما باز هم همام تخلفات را تکرار می کند !
تمام موارد تخلف به صورت لحظه ای مشاهده نمی شود. بارها خدمت شما گفته است اگر موردی مشاهده می کنید که برخورد نشده است گزارش ارسال کنید.اگر همچنان برخورد نشد معترض باشید !

yastheme ببخشید که من پاسخ میدم

جناب آقای مدیر ارشد ( رامین عزیز )
حرف شما درسته
هرجا باید از قوانینی پیروی کنه
ولی اون شخص حق داره به این قوانین اعتراض کنه
چون تمام انسانها مثل هم نیستن چه از نظر اخلاق چه از نظر احساس

میخواین قبول کنید میخواین قبول نکنید ولی سلیقه ای برخورد میکنید

خیلی از دوستان از این انجمن رفتن
خیلی از دوستان به خاطر همین تاپیک پاک کردنا بن شدنا رفتن

قبلا شاهد 4 تا تاپیک آموزشی بودیم ولی متاسفانه در زمان حال شاهد تاپیک فروش هستیم! که شکر خدا اونم داره کم میشه

Ramin
October 10th, 2014, 00:03
yastheme ببخشید که من پاسخ میدم

جناب آقای مدیر ارشد ( رامین عزیز )
حرف شما درسته
هرجا باید از قوانینی پیروی کنه
ولی اون شخص حق داره به این قوانین اعتراض کنه
چون تمام انسانها مثل هم نیستن چه از نظر اخلاق چه از نظر احساس

میخواین قبول کنید میخواین قبول نکنید ولی سلیقه ای برخورد میکنید

خیلی از دوستان از این انجمن رفتن
خیلی از دوستان به خاطر همین تاپیک پاک کردنا بن شدنا رفتن

قبلا شاهد 4 تا تاپیک آموزشی بودیم ولی متاسفانه در زمان حال شاهد تاپیک فروش هستیم! که شکر خدا اونم داره کم میشه

در یک جمع بزرگ هیچ وقت ممکن نیست همه از قوانین و شرایط رضایت داشته باشند ! همیشه معترض در گروه ها وجود دارد به خصوص اگر این گروه گسترده باشد و دارای اعضای زیاد ! اما همیشه اکثریت مورد تاکید است و نه اقلیت ! با این وججود نظر همه قابل احترام است و برای برنامه های آینده می تواند مورد برسی قرار گیرد !
افرادی که متخلف هستند و عادت دارند به بی نظمی همه جا ! ( در زندگی شخصی ، کاری ، محیط مجازی ) و .... همیشه قوانین را خوب یا بد ، دست و پا گیر می دانند !
در کنار افراد متخلف همین حالا کم نیستند کاربرانی که بعد از چند سال حتی یک مورد تذکر و تخلف دریافت نکرده اند ! و کاملا هم راضی هستند. شاید این نظر شخصی شما باشد که سلیقه در اجرای قوانین وجود داشتته است !

HPxf
October 10th, 2014, 00:05
اگر در جامعه قوانین نباشد هرج و مرج ایجاد می شود وقتی ثبت نام میکنین قوانین قبول میکنین یعنی قوانین خوانده اید و قبول کرده اید
در مورد خلوت شدن بیشتر مورد تابستان تمام شده و انجمن خلوت شده
و همچنین دلیل برداشتن قسمت ثبت نام به دلایل مشکلات ایجاد شده توسط کاربران متخلف بوده و توسط مدیران برخورد شده بوده و دلایل مختلف زیادی دارد
و ...

yastheme
October 10th, 2014, 00:08

بله دوست عزیز حق با شماست؛ من اگر اعتراضی کردم و بعد شما گفتید طبق قوانین انجمن است و من هم قبول کردم! من به قوانین اعتراض ندارم؛ به اینکه در عرض یک ساعت تاپیک های یک پست همگی حذف می شوند ولی در تا پیک دیگری چند روز است که در حال آپ شدن است قانونی اعمال نمی شود؛ خدایی نکرده خدمت شما جسارت نکردم و انصافا کار شما قابل تقدیره و زحمتی که اینجا می کشید قابل تحسینه! این موارد از چشم ما دور نیست و بابت این زحمت تشکر می کنیم!

اما متاسفانه قبول کنید که بعضی مدیران سلیقه ای اعمال میکنند ونظر خیلی دیگر از دوستان نیز همین است, من هم هیچ وقت تاپیکی که به من مربوط نشود و خلاف قوانین باشد را گزارش نمی دهم چون حس خوبی از این کار به من دست نمیده, مدیران دیگر هستند و خودشان باید بررسی کنند.

symoon
October 10th, 2014, 00:10
درسته قانون باید رعایت بشه ولی دوستانی که هاستینگ داشتن و کاربران از این اوضاع راضی بودن ولی الان با سخت گیری های که شده یا بن دائمی شدن یا از اینجا کوچ کردن رفتن

اقای رامین فعالیت کم شده منظم یا ساماندهی نشده...

به نظر من دستانی پشت پرده هست این رو به شما قول میدم...

symoon
October 10th, 2014, 00:15
دوستانی که هاستینگ دارن لطفا افر ها غیره معمول مثل 90 درصد تخفیف و یه سرور 4 تربایتی مثلا 130 تومان نفروشن چون خیلی افت داره برای این کار. تخصص, دانش و غیره میره زیر سوال چون برای یادگیری این مباحث باید 1 سال سختی بکشی و 1 میلیون تومان هزینه اموزش بدی

chatsaz
October 10th, 2014, 00:15
اگه به کاربرا درجه داده بشه و متنوع شه شاید فعالیت بیشتر بشه

farsistar
October 10th, 2014, 00:29
از نظر بنده دلایل مختلفی در این موضوع دخیل هست:
1- همونطور که سایر دوستان فرمودند غیر فعال شدن ثبت نام برای چند مدت
2- ایجاد انجمن های مشابه (البته هر مقدار زحمت بکشند نمیتوانند جایگزین این انجمن شوند )
3- اغاز سال تحصیلی جدید

جناب RobinaServer یه نکته رو اشاره کردن { کسیم که تاپیک بزنه فروشی نداره آنچنان } کاملا صحیح هست
اما اینکه بعد از یک هفته تاپیک جدید ایجاد میکنند برای ایندکس گوگل از نظر من صحیح نیست اگر توجه کرده باشید لینک ها در انجمن به صورت rel=nofollow هستند بنابراین در رتبه یک سایت تاثیری نخواهند گذاشت
دلیل ایجاد تاپیک های متوالی صرفا رعایت قوانین میباشد از آنجایی که تعریف و تمجید و تایید ممنوع است و استارتر این حق را ندارد تاپیک را اپدیت کند تاپیک فروش بعد از یک هفته از صفحه اول محو شده و استارتر به ناچار تاپیک جدیدی ایجاد میکند

RoobinaServer
October 10th, 2014, 00:36
جناب RobinaServer یه نکته رو اشاره کردن { کسیم که تاپیک بزنه فروشی نداره آنچنان } کاملا صحیح هست
اما اینکه بعد از یک هفته تاپیک جدید ایجاد میکنند برای ایندکس گوگل از نظر من صحیح نیست اگر توجه کرده باشید لینک ها در انجمن به صورت rel=nofollow هستند بنابراین در رتبه یک سایت تاثیری نخواهند گذاشت
دلیل ایجاد تاپیک های متوالی صرفا رعایت قوانین میباشد از آنجایی که تعریف و تمجید و تایید ممنوع است و استارتر این حق را ندارد تاپیک را اپدیت کند تاپیک فروش بعد از یک هفته از صفحه اول محو شده و استارتر به ناچار تاپیک جدیدی ایجاد میکند

دقت کنید ذکر کردم ایندکس گوگل نه رتبه گوگل.

همین که یک کاربر تو گوگل سرچ میکنه مثلا هاست فلان بعد تاپیک فلان هاستینگ تو گوگل پیدا میشه کاربر میره توی اون تاپیک باعث آشناییت کاربر با اسم اون هاستینگ میشه.

منظور این بود.!!!!

rap3faz
October 10th, 2014, 00:41
همه قبل فکر میکردند ین نجمن تخصصی ترین و میشد گفت نجمن ملی هستینگ بود .

ولی وقتی ثبت نام برداشته شد همه رفتن و فهمیدند این انجمنی که نمیتونه عضو بپذیره هستش مشکلتیی داره و ...

من خودم ده ها دوست داشتم همون موقع که ین عمل کردید نصف بیشترشون رفتن ...

بچه ها همه شاهد باشید منو هم بن میکنن میره ...

مهمم نیست که بکنن چون من زید نمیام ...

موفق باشید

Ramin
October 10th, 2014, 00:43
همه قبل فکر میکردند ین نجمن تخصصی ترین و میشد گفت نجمن ملی هستینگ بود .

ولی وقتی ثبت نام برداشته شد همه رفتن و فهمیدند این انجمنی که نمیتونه عضو بپذیره هستش مشکلتیی داره و ...

من خودم ده ها دوست داشتم همون موقع که ین عمل کردید نصف بیشترشون رفتن ...

بچه ها همه شاهد باشید منو هم بن میکنن میره ...

مهمم نیست که بکنن چون من زید نمیام ...

موفق باشید

پست شما از همه منطقی تر بود واقعا :دی !!!
چون مدتی ثبت نام غیر فعال بود همه فکر کردند مشکلی وجود دارد و رفتند :دی

متاسفانه برخی دوستان همیشه چنین تاپیک هایی را به حاشیه می برند. این تاپیک نیز در جای نامناسبی ایجاد شده است

مینا-صیفی
October 10th, 2014, 00:51
چرخه نظام دنیا به قوانین حاکم هست و این چرخه قوانین نظام دنیا در همه نوع شغل ها هست و باید ما در همه نوع کار هایمان قوانین را بر همه یکسان ببینیم و یکسان قضاوت کنیم تا نماد ملی ما ایرانی ها که سلطان ملی بودنمون هستیم این قوانین به درستی انجام صورت گیرد تا نماد زیبای نظام قوانین مثل ترازو که در سر در دادگستری ها هست زنده در انجمن و کارمون نگر داریم تا بتوانیم انسان های که خلاف قوانین و کارهای ناشایست که اسم نمیارم را کیش و مات کنیم با تشکر.

hasanazizi
October 10th, 2014, 01:00
با سلام خدمت دوستان خسته نباشید
هرچند من هنوز تازه عضو شدم اما چیزایی فهمیدم از اوضاع و احوال انجمن که همه دوستان اشاره کردن اما من جمع بندی میکنم
1 - شروع شدن فصل تحصیلی و کسانی که هاستینگ تابستانی یا فصلی زده بودن رفتن
2- افرهای غیر معقول و کلاه برداری و همچنین ارائه نشدن سرویس خوب و پشتیبانی خوب توسط بعضی وب هاستینگ ها که باعث ترسیده شدن مشتریان شده
3 - از بین رفتن ثبت نام برای یه مدتت
4 - داداش رامین عزیز از انتقادم ناراحت نشو . اولا که زیاد دوست داریم و رو چشم ما جا داری اما بعضی وقتا بعضی کاربرا یه چیزایی رو گزارش میدن شما هم به اون گزارش رسیدگی میکنید یا اخطار یا حذف بدن هیچ گونه تماسی یا اخطار اولیه ای مثل خود بنده واسه چیزای بی مورد بن شدم که اولش باید یه پیامی یا اخطاری داده میشد نه یک بار بلکه 4 بار اونم بدون دلیل قانع کننده ای
5- symoon (http://www.webhostingtalk.ir/member/103754/) دوست عزیزمون چیز خوبی گفتن اگر ماها افر غیر معقولی ندیم یعنی استاندارد افر بدیم عالی میشه اما متاسفانه هر کی مثلا 15 درصد تخفیف نوشته بعدی میاد 30 درصد میزنه و بعدی و بعدی بیشتر و بعضی وقتا کلا رایگان میزنن :)
امیدوارم که اوضاع خوب بشه
با تشکر

Azarin Web
October 10th, 2014, 01:05
مشکل از انجمن نیست ، مشکل اینه که همه فهمیدن که به ازای هر سایت 10 هاستینگ وجود داره!!! و وقتی کاربر میاد درخواست سرویس میکنه همون دقیقه ی اول 20 هاستینگ مدرسه ای میان آفر میدن! لابه لاش 2 تا هم هاستینگ واقعی وجود داره ، خوب معلومه به مرور زمان دیگه کسی برای تهیه هاست نمیاد اینجا! چون هیچ جایی خطرناک تر از اینجا نیست برای مشتری!! (متاسفانه - و من خیلی ناراحتم از این بابت)

مردم خودشون (حتی بدون هیچ دانشی) اگر تحقیق کنن و گوگل کلمه ی هاست رو سرچ کنن و سرویس تهیه کنن براشون خیلی بهتره ، هرچی باشه اعتماد به عقل خودشون خیلی بهتر از اعتماد به بعضی هاستینگ های مدرسه ای ارزان قیمت هست.

صحبت های روبیناسرور کاملا درست و صحیحه
انشالله که بتونیم این وضعیت رو درست کنیم ، تنها چیزی که در این مدت به من امید داده که شاید وضعیت هاستینگ در ایران درست بشه ، همین اینماد و امثال اون هست. هرچه قوانین بیشتر و سخت تر بهتر.

این انجمن هم خوبه که قوانین گذاشته و سخت گیری هایی صورت گرفته ، اما فقط با قوانین نمیشه کاری کرد ، باید فضایی درست کنید که فعالیت در بخش درخواست و فروش ، برای هاستینگ های مدرسه ای و نوپا از بین بره! سخته ولی شدنیه...

موفق باشید

farsistar
October 10th, 2014, 01:09
symoon (http://www.webhostingtalk.ir/member/103754/) دوست عزیزمون چیز خوبی گفتن اگر ماها افر غیر معقولی ندیم یعنی استاندارد افر بدیم عالی میشه اما متاسفانه هر کی مثلا 15 درصد تخفیف نوشته بعدی میاد 30 درصد میزنه و بعدی و بعدی بیشتر و بعضی وقتا کلا رایگان میزنن
کلام شما متین اما باید رقابتی ایجاد بشه یا نه؟ از نظر شما همه ی آفر ها با یه قیمت ارائه بشه مشکل حل میشه؟
هاستینگ چیزیه که رقابت میطلبه هر کی تلاش میکنه با پایین آوردن قیمت و بالابردن کیفیت مشتری جذب کنه و از بقیه جلو بیفته
تخفیف در هر کسب و کاری لازمه و یکی از عوامل جذب مشتری
اگه صنف ایجاد بشه برای هاستینگ و هر شخصی برای خودش تخفیف دلخواه رو نده میشه گفت مشکل حل میشه

RoobinaServer
October 10th, 2014, 01:14
کلام شما متین اما باید رقابتی ایجاد بشه یا نه؟ از نظر شما همه ی آفر ها با یه قیمت ارائه بشه مشکل حل میشه؟
هاستینگ چیزیه که رقابت میطلبه هر کی تلاش میکنه با پایین آوردن قیمت و بالابردن کیفیت مشتری جذب کنه و از بقیه جلو بیفته

مشکل اینجاست الان اینجوری نیست و شده :

پایین آوردن قیمت (کیفیت مهم نیست) به جهت فقط جذب مشتری شرکت x رقیب . مهم اینه شرکت رقیب نتونه چنین کاری بکنه حالا کیفیت رو بعدا یه کاریش میکنیم.

:)

اسم این رقابت نیست. د ز د ی ه. رقابت ناسالمه. گران فروشی هست.خراب کردن بازار هاستینگ هست.

یعنی الان مثلا اینقدر سرور ارزان و بی ارزشه طرف میاد رم 1 گیگ میده 4 تومن یا 5 تومن ؟

واقعا پول نصب سیستم عامل، پشتیبانی، پول دانش فنی اعمال شده روی تنظیم شبکه و مدیریت سرور به جهت پایین نیامدن کیفیت و .... هست ؟ فکر نکنم این رقابت باشه. بیشتر شبیه خراب کردن رقبا و بازار و پول به جیب زدن برای یه مدت هست :)

hasanazizi
October 10th, 2014, 01:15
اگه صنف ایجاد بشه برای هاستینگ و هر شخصی برای خودش تخفیف دلخواه رو نده میشه گفت مشکل حل میشه

دقیقا چیزی که الان مورد نیاز هست همینه
با تشکر از شما و همه دوستان

symoon
October 10th, 2014, 01:21
تخفیف در هر کسب و کاری لازمه و یکی از عوامل جذب مشتری

هرجور بخوای حساب کنی اوضاع هاستینگ به خصوص تو این انجمن بد هست به نظر من دکان بقالی بزنی بیشتر درامد داری بدون دانش و تخصص

بدترین چیز ممکن این هست که یه پسر 18 ساله هاستینگ میزنه می*ر*نه تو کار... بهتره مدیران یه فکری بکنن تا این مشکلات پیش نیاد

tafakor
October 10th, 2014, 01:32
من پست هایی که دوستان در این 3 صفحه گفتن رو خوندم و فقط به این نکته اشاره کردن که باید صنفی باشه تا قیمت ها برابر باشه و سرویس دهنده ها به خاظر جذب مشتری قیمت هارو خیلی اوردن پایین
باید این قسمت از لیوان رو هم ببینید دوستان که کاربران اکثرا به دنبال چیز ارزان هستن ولی همان طور که دوستان گفتن ایا مثلا یک گیگ رم واقعا اون مقدار میارزه یا نه کاربران میگن کیفیت بالا و قیمت پایین
که اصلا چیز درستی نیست و وقتی که تهیه میکنند اون چیز ارزون رو و کیفیتی در سرویس نمیبینند تاپیک باز میکنند که این سرویس دهنده کیفیت نداره و ***ه این حرفا خب کاربر مومن تو با 5 تومن میخوای
کیفیت بالایی نصیبت بشه والا 5 تومن دیگه پول ماست هم نیست سروری که یا 500 خریداری میشه واقعا نمیصرفه مشکل از سمت سرویس دهنده ها نیست مشکل از مشتریان هم هست درسته باید رقابتی باشه
ولی نه انقد که رم یک رو 5 تومن داد همیشه هم این اسم سرویس دهنده هست که بد در میره و جای افسوس هست

farsistar
October 10th, 2014, 01:35
پسر 18 ساله هم مثل بقیه ما این حق رو داره وارد بازار کار بشه . مهم اینه که درست وارد بشه با دانش فنی و ادامه بده
در امضای یکی از دوستان جمله خوبی نوشته شده بود
حقیر آن است که از پا گرفتن همکار نو پایش حرص میخوره

tafakor
October 10th, 2014, 01:37
پسر 18 ساله هم مثل بقیه ما این حق رو داره وارد بازار کار بشه . مهم اینه که درست وارد بشه با دانش فنی و ادامه بده
در امضای یکی از دوستان جمله خوبی نوشته شده بود
حقیر آن است که از پا گرفتن همکار نو پایش حرص میخوره

دقیقا بالاخره ادم باید از یه جایی شروع کنه ولی با دانش کافی و انسان باشه سن و سال ملاک نمیشه ادم بودن ملاک هست که وقتی مشتری جذب کردی سریع جمع نکنی بری و مسئول ومتعهد به کارت باشی

symoon
October 10th, 2014, 03:04
دقیقا بالاخره ادم باید از یه جایی شروع کنه ولی با دانش کافی و انسان باشه سن و سال ملاک نمیشه ادم بودن ملاک هست که وقتی مشتری جذب کردی سریع جمع نکنی بری و مسئول ومتعهد به کارت باشی

به نظر شما یه پسر 18 ساله درسته بیاد هاستینگ بزنه؟ پیش یکی کار کنه خوبه نه دیگه خودش هاستینگ بزنه تابستون ها بعد تموم شدن تابستون مهرماه جمع کنه بره بدون هیچ مسئولیتی

الان هاستینگ مثل بلال فروشی قدیم شده یادتونه وقتی تابستون می شد بچه های بلال میفروختن ؟ هاستینگ هم همنجوری شده

sssoheil
October 10th, 2014, 03:14
سلام

کاملا مشخص است که این علم و بازار نیاز به صنف دارد.هاستینگ های مدرسه ای و فصلی باید الک شود و از فعالیت تجاری منع شوند.
موضوع جالب دیگری نیز که برخی از دوستان اشاره کردند رقابت نا سالم و بچگانه برخی از فروشنده ها است.به فرض مدتی پیش تاپیک فروشی از دیتا سنتر x مشاهده میکردم فروشنده محترم به فرض اعلام کرده بود بدون 19% مالیات با مثلا 30% تخفیف دائمی خودمان و با نرخ ارز هم 200 تومان زیر اسکناس! به همراه یک کارتن ساندیس و ...! برای چند دقیقه این سوال فکرم رو مشغول کرد که واقعا ایشون روی چه چیزی الان داره سود میکنه؟!یا نمونه دیگری که دوستان اشاره کردند فروشنده خود سرور رو ماهیانه 500 هزینه میکنه بعد رم 1 گیگ رو 5 تومان یا 10 تومان میفروشه!یا هاست نا محدود 1 ساله رو 20000 تومان میفروشه!
به قول جناب روبینا سرور این چیزی به غیر از خراب کردن نیست!رقابت سالم سازنده است نه خراب کننده!
ساماندهی و مدیریت اولین قدم در حل این بحران است.
البته غیر فعال شدن ثبت نام در انجمن هر چند بی تاثیر نیست ولی مواردی که پیشین ذکر کردم ریشه ای است.هرچند اینجا انجمن علمی است ولی مطمئن باشید اگر بازاری نباشد علمی هم نخواهد بود!

mobinhost.in
October 10th, 2014, 03:35
در فصل تابستان با توجه به اوقات فراغت بالای دوستان بازار قدری دچار تغییر می شود
اولا تعدا سرویس دهندگان زیاد می شود و تعداد درخواست سرویس به اون نسبت زیاد نمی شود

دوما دوستانی میان با سابقه کم و قیمت های بسیار غیر منطقی و پایین (بعضی اوقات حتی ارازانتر از قیمت دیتاسنتر)
این دوستان به صورت غیر حرفه ای کار می کنند و درامد براشون معنی نداره

این دوستان عامل بی ثباتی در بازار می شوند و درخواست کننده گان هم توقع دارن همه حتی حرفه ای ها با این نرخ سرویس بدهند

امید است کعه الان که مدارس باز شده این قشر دیگه در انجمن نباشند

اتفاقا انجمن نسبت به سالهای پیش بسیار بهتر شده و قانون مدار تر شده

از طرفی سرویس دهندگان معتبر شناخته شده اند و مثل قبل نیست که کسی سرویس دهنده خوب رو نشناسه

الان فقط کسانی که دنبال سرویس ارزان و بی کیفیت هستند ممکن هست بنالند و ناراضی باشند

قیمت ارز تقریبا با ثبات هست و الان سرویس دهی هست که مشتریان خوب رو می تواند ارضا کند

mahdiazarnia
October 10th, 2014, 03:36
با سلام
متاسفانه ما عادت کردیم همیشه کار رو بندازیم گردن مدیریت یک مجموعه ، ولی واقعاً مدیریت چیکار میتونه بکنه ؟
طرف آمده تاپیک زده ، فلان سرور با این مشخصات رو می خوام ، نخوندی آفر نده ، کپی نکن ....
حق داره واقعاً ، نیاز طرف رو نخونده یک متن رو کپی می کنیم ، می گذاریم برای طرف ، این ها باید حذف بشه ، واقعاً کپی کردن چه معنی داره
پست های بزرگان انجمن رو بررسی کنید ، می بینید که یک مورد هم کپی نیست ، باید یاد بگیریم
مورد دوم قیمت هاست ، بعضی همکارها واقعاً قیمت های عجیبی میدند ، سیاست فروش هر شخص و شرکنی به خودش مربوطه ولی هر چیزی یک قیمت معمول داره ، باید رعایت بشه این ها
این انجمن ، انجمن حرفه ای هاست ، جواب دوستانی که سوال میپرسند رو بدید ، شرمنده میشم وقتی میبینم طرف آمده ، یک اشاره خیلی خیلی کوچک کرده به حل مشکل طرف ، فقط برای اینکه هزینه ای بگیریه براش حل کنه
درضمن یک سری از دوستان هم هستند که تا سوالی میبینند داخل انجمن ، سریع میگند دسترسی بدید رایگان حل می کنیم و البته آخرش با کلی هزینه برای طرف حل میشه
عذرخواهی می کنم بابت پرحرفی ، امیدوارم جسارت به بزرگان انجمن نکرده باشم ( نوشته رو تصحیح نکردم ممکنه غلط املایی داشته باشه :53: )

farsistar
October 10th, 2014, 03:40
به نظر شما یه پسر 18 ساله درسته بیاد هاستینگ بزنه؟ پیش یکی کار کنه خوبه نه دیگه خودش هاستینگ بزنه تابستون ها بعد تموم شدن تابستون مهرماه جمع کنه بره بدون هیچ مسئولیتی

الان هاستینگ مثل بلال فروشی قدیم شده یادتونه وقتی تابستون می شد بچه های بلال میفروختن ؟ هاستینگ هم همنجوری شده
بنده و دوست عزیزمون تفکر تاکید کردیم فرد با دانش فنی وارد بشه و ادامه بده ...

اما یه نکته در مورد هاستینگ های مدرسه ای خدمتتون عرض کنم:
اگر از دید سطحی به مسئله نگاه کنید هاستینگ های فصلی باعث خرابی بازار هستند ...
اما اگر عمق مسئله رو دریابید متوجه میشید درصد انبوهی از آنها از نمایندگی هاست و سرور مجازی استفاده میکنند
به همین دلیله که نمایندگی هاست و سرور مجازی در فصل تابستان به نصبت از فروش بیشتری برخورداره!
در نتیجه: در هر صورت هاستینگ های واقعی سود خودشون رو میکنند این وسط کسی که از هاستینگ های فصلی هاست میخره ضرر میکنه

symoon
October 10th, 2014, 03:54
بنده و دوست عزیزمون تفکر تاکید کردیم فرد با دانش فنی وارد بشه و ادامه بده ...

اما یه نکته در مورد هاستینگ های مدرسه ای خدمتتون عرض کنم:
اگر از دید سطحی به مسئله نگاه کنید هاستینگ های فصلی باعث خرابی بازار هستند ...
اما اگر عمق مسئله رو دریابید متوجه میشید درصد انبوهی از آنها از نمایندگی هاست و سرور مجازی استفاده میکنند
به همین دلیله که نمایندگی هاست و سرور مجازی در فصل تابستان به نصبت از فروش بیشتری برخورداره!
در نتیجه: در هر صورت هاستینگ های واقعی سود خودشون رو میکنند این وسط کسی که از هاستینگ های فصلی هاست میخره ضرر میکنه

بله شاید نمایندگی تابستان خوب باشه ولی بعد مهرماه مثل الان مبشه تازه وبمستر ها هم خسته میشن هم باید فکر دادن پول باشن هم روزی چند بار سر بزن که سایت هنوز رو پا هست یا مثل قبل مشکل پیش اومده براش... لطفا از هاستینگ های مدرسه ای دفاع نکنید به قول دوستان هم بازار خراب کردن, هاستینگ کردن بازیهای تابستونی, الان هرچقدر هم شرکت بزرگ باشه وبمستر فکر میکنه یه ادمه 18 ساله داره هاست میفروشه با ترس هاست میخره
خلاصه این قصه هنوز ادامه داره...