PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند درصد احتمال داره کهcpanel بفهمه که من ایرانی هستم ؟

test18
July 4th, 2010, 23:49
یعنی اگه من امروز یک سرور بگیرم چند درصد احتمال داره که cpanel بیاد و سرویس منو قطع کنه ؟

asrhosting
July 4th, 2010, 23:55
الان دیگه میشه گفت 0% . ولی به هر حال احتمالش هست
سی پنل دیگه نمی یاد از در آمد خودش بزنه به خاطر دولت

test18
July 5th, 2010, 00:05
چرا تو این همه کنترل پنل فقط cpanel با ایرانی ها مشکل داره ؟

LoveLife
July 5th, 2010, 00:33
الان دیگه میشه گفت 0% . ولی به هر حال احتمالش هست
سی پنل دیگه نمی یاد از در آمد خودش بزنه به خاطر دولت
این نظر شما تاریخی سیاسی اقتصادی بود !
جریمه چند صد هزار دلاری داره ، زیاد تی وی و کیهان می خونید

---------- Post added at 08:03 PM ---------- Previous post was at 07:56 PM ----------

چرا تو این همه کنترل پنل فقط cpanel با ایرانی ها مشکل داره ؟

Made in USA

parsaserver
July 5th, 2010, 13:35
نکات امنیتی رو رعایت کنید مشکلی یش نمی یاد : با ای پی ایران وارد سی پانل نشید ( با یوزر root ) . سعی کنید چند ای پی روی سرور ست کنید و ...

IranianServer
July 5th, 2010, 14:38
مهم ترین نکته اینه که هاست نیم ایرانی نباشه! آی آر هم نباشه !
cPanel به ای پی هایی که تو سرور میرن چه کار داره ؟!؟!؟!؟

vPsPersia.COM
July 5th, 2010, 15:14
1- با هر آی پی مخوای برو توی cPAnel . بیکار که نیستند لاگ تمام cPanel ها رو نگاه کنند ، حتی اگه اسکریپت بنویسند که آی پی ایران = اکسپایر ، عملی نیست و بیکار نیستند .

2- دامین آی آر هم هزار تا برای خودت هاست کن ، کسی کاری با شما نداره .

3- هاست نیم رو غیر از . آی آر بزار .
4- از ای پی اضافه استفاده کنید ، یعنی یک آی پی برای لایسنس سی پانل بزار ، یکی هم سایت ها رو روش بالا بیار ، اینطوری کسی نمی تونه آی پی لایسنس شما رو حدس بزنه

parsaserver
July 5th, 2010, 15:28
تایید میشه .
روی هاست دی ان اس های اصلی مطلب فارسی نزارید .

1- با هر آی پی مخوای برو توی cPAnel . بیکار که نیستند لاگ تمام cPanel ها رو نگاه کنند ، حتی اگه اسکریپت بنویسند که آی پی ایران = اکسپایر ، عملی نیست و بیکار نیستند .

2- دامین آی آر هم هزار تا برای خودت هاست کن ، کسی کاری با شما نداره .

3- هاست نیم رو غیر از . آی آر بزار .
4- از ای پی اضافه استفاده کنید ، یعنی یک آی پی برای لایسنس سی پانل بزار ، یکی هم سایت ها رو روش بالا بیار ، اینطوری کسی نمی تونه آی پی لایسنس شما رو حدس بزنه

vPsPersia.COM
July 5th, 2010, 15:29
اینم یادم رفت که whois دامین اصلی و هاست نیم نباید اثری از ایرانی بودن درج بشه ، هم چنین در قسمت تلفن هم 12345 نزنید ، + کد پستی هم 12345 نزنید !

amiri113
July 5th, 2010, 15:40
دقيقا با host name کار دارن و نه مورد ديگه ای

taghikhani
July 5th, 2010, 17:55
امریکا حدود دو ماه پیش کل تحریمهای اینترنتی علیه ایرانیهارو لغو کرد و خبرش رو هم تایم منتشر کرد.
الان یک سری شرکتهایی که هنوز این تحریمهارو حفظ کردن یا بخاطر مسائل مالیه (مثل پی پال) که بخاطر عدم قرارداد با بانکهای ایرانی و دولت ایرانه که میخوان از فسادهای مالی مثل پول شویی و... جلوگیری کنن یا شرکتهایی هستن که بخاطر دردسر سر و کله زدن با کاربرهای ایرانی نمیخوان خدمات ارائه بدن به ایرانیها.
حتی دیتاسنترهایی بودن که قبلا به من خدمات ارائه نمیکردن ولی وقتی لینک خبر رو براشون فرستادم با کمال میل پذیرفتن که خدمات ارائه بدن.
سی پنل هم الان منع دولتی برای ارائه خدمات به ما نداره و خود من با خیال راحت حتی ساعت سرورم رو روی تهران تنظیم کردم و با آی پی ایران براشون تیکت میفرستم.

vPsPersia.COM
July 5th, 2010, 18:03
خدا از دهنت بشنوه !

ببین لینک که ارسال می کنی رو میدی بهم ؟

taghikhani
July 5th, 2010, 18:06
خدا از دهنت بشنوه !

ببین لینک که ارسال می کنی رو میدی بهم ؟

تایمشو پیدا نکردم.
نیویورک تایمز: U.S. to Allow Export of Web Services to Iran and Cuba (http://mashable.com/2010/03/07/internet-exports-iran-cuba/)
http://www.nytimes.com/2010/03/08/world/08export.html?partner=rss&emc=rss

test18
July 5th, 2010, 18:30
امریکا حدود دو ماه پیش کل تحریمهای اینترنتی علیه ایرانیهارو لغو کرد و خبرش رو هم تایم منتشر کرد.
الان یک سری شرکتهایی که هنوز این تحریمهارو حفظ کردن یا بخاطر مسائل مالیه (مثل پی پال) که بخاطر عدم قرارداد با بانکهای ایرانی و دولت ایرانه که میخوان از فسادهای مالی مثل پول شویی و... جلوگیری کنن یا شرکتهایی هستن که بخاطر دردسر سر و کله زدن با کاربرهای ایرانی نمیخوان خدمات ارائه بدن به ایرانیها.
حتی دیتاسنترهایی بودن که قبلا به من خدمات ارائه نمیکردن ولی وقتی لینک خبر رو براشون فرستادم با کمال میل پذیرفتن که خدمات ارائه بدن.
سی پنل هم الان منع دولتی برای ارائه خدمات به ما نداره و خود من با خیال راحت حتی ساعت سرورم رو روی تهران تنظیم کردم و با آی پی ایران براشون تیکت میفرستم.

کسه دیگه ای هم هست که این مطلب را تایید کند ؟

taghikhani
July 5th, 2010, 18:35
کسه دیگه ای هم هست که این مطلب را تایید کند ؟

لینک خبرو که دادم خدمتتون

vPsPersia.COM
July 5th, 2010, 18:37
منم این جریان رو شنیده بودم و در VOA یا BBC این خبر رو شنیده بودم !

راستی یکی دیگه هست توی state.gov اینطوریاست ، این خیلی معتبره ! اینجا نزده ؟

parsaserver
July 5th, 2010, 19:53
چقدر اخبار در ایران دیر پخش میشه . ما بعد دو ماه باید این موضوع رو بدونیم !!!

تایمشو پیدا نکردم.
نیویورک تایمز: U.S. to Allow Export of Web Services to Iran and Cuba (http://mashable.com/2010/03/07/internet-exports-iran-cuba/)
http://www.nytimes.com/2010/03/08/world/08export.html?partner=rss&emc=rss

WebArts
July 5th, 2010, 20:03
چندروز پیش یک فایل اوپن سورس را از گوگل کد و سپس از سورسفورج خواستم دانلود کنم پیغام داد دانلود از کشور شما ممنوع است! یعنی به قول معروف شیخ بخشیده شیخ علی خان نمی بخشه!؟ دولت آمریکا اجازه داده ولی گوگل و حتی سایت منبع اوپن سورس سورسفورج هنوز نمی خواهند دست از تحریم بردارند. البته از یکی از دوستان شنیدم که دولت آمریکا استفاده از کامیونیتی و فروم ها را برای ایرانی ها آزاد کرده است وگرنه چرا شرکتهای تجاری و حتی اوپن سورس کاسه داغ تر از آش باشند؟

vPsPersia.COM
July 5th, 2010, 20:05
اونا عقیده دارند که کار تحریم درسته ، و این تحریم از طرف خودشان هست ، نه usa ، کسی بخواد خلاف کنه کسی جلوش رو نمی گیره

1Mizban
July 5th, 2010, 20:11
چقدر اخبار در ایران دیر پخش میشه . ما بعد دو ماه باید این موضوع رو بدونیم !!!

2 ماه پیشتر همین جا اعلام شد ، تاپیکش هم باید باشه ...

parsaserver
July 6th, 2010, 02:03
2 ماه پیشتر همین جا اعلام شد ، تاپیکش هم باید باشه ...

مطمئن هستید ؟ چون من الان خبرش رو از taghikhani شنیدم .

test18
July 6th, 2010, 19:40

بهتر یود متن خبر را درست مطالعه می کردید نوشته facebook &twitter من با cpanel مکاتبه کردم و به من اینو گفتن :

At this time, United States sanctions laws prevent us from knowingly doing business with anyone on the US Sanctions list: U.S. Treasury - Sanctions Program Summaries (http://www.ustreas.gov/offices/enforcement/ofac/programs/) Because Iran is included in this list, we are unable to provide licensing for our software to any server or person in Iran or identifying as Iranian.

While cPanel strongly opposes any part of law that limits open communication through the internet, we must follow these laws regardless. Should the relations between the United States and Iran improve and these sanctions be lifted, we would be more than happy to welcome your business at that time :)

Please feel free to let me know if you have any additional questions regarding this or if there is anything else I can do to help. Thanks in advance!

Rapid
July 6th, 2010, 21:41
اصلا جديدا كسي لايسنسش بلاك شده؟

Sajad
July 6th, 2010, 21:58
بهتر یود متن خبر را درست مطالعه می کردید نوشته facebook &twitter من با cpanel مکاتبه کردم و به من اینو گفتن :

At this time, United States sanctions laws prevent us from knowingly doing business with anyone on the US Sanctions list: U.S. Treasury - Sanctions Program Summaries (http://www.ustreas.gov/offices/enforcement/ofac/programs/) Because Iran is included in this list, we are unable to provide licensing for our software to any server or person in Iran or identifying as Iranian.

While cPanel strongly opposes any part of law that limits open communication through the internet, we must follow these laws regardless. Should the relations between the United States and Iran improve and these sanctions be lifted, we would be more than happy to welcome your business at that time :)

Please feel free to let me know if you have any additional questions regarding this or if there is anything else I can do to help. Thanks in advance!
منم اومدم ارسال کنم اینو. عین همین رو به منم گفتن :d کپی پیست کردن اونا هم :d

Techno Pars
July 7th, 2010, 12:26
دوستان چه اطلاعات جالبی پست می دن !
آمریکا نه تنها تحریم هاش رو بر نداشته بلکه هفته پیش شدید تر هم شد ! این بار فقط آمریکا نیست و خیلی کشور های دیگه هم دارند حمایتش می کنند.
رفع تحریمی که شما ذکر می کنید مربوط به جامعه های مجازی و سرویس های اینترنتی بود که بنا به ادعای دولت آمریکا مبنی بر عدم دسترسی مردم ایران به فضای آزاد اینترنت بود.(راست و دروغش با خودش!)
شرکت ها با ایرانی جماعت مشکلی ندارند بلکه با ایرانی هایی مشکل دارند که در ایران زندگی می کنند و بر طبق قانون حق تجارت با مردم و شرکت های داخل ایران را ندارند
cPanel تا به امروز log ای چک نکرده که ببینه یوزر ها از کجا login می کنند.اگه اینجوری بود خیلی از شرکت های بزرگ مثل هاست ایران تا حالا بی خیال cpanel شده بودند.
کاربر نهایی(end-user) با مشتری(customer) برای اکثر شرکت ها فرق داره.یعنی سیاست های متفاوتی در قبال این دو دارند.

test18
July 7th, 2010, 14:09
بله بنده نیز به این موضوع اشاره کردم که برای شبکه های کامپیوتری بوده نکته اینکه لان چطوری cpanel/whm را دور بزینیم ؟

Techno Pars
July 7th, 2010, 14:23
نیازی به دور زدن نیست.
از جایی که سرور می گیری از همون جا هم cpanel بگیر.اگر کسی را داری که خارج باشه و خرید را واست انجام بده که دیگه بهتر.

test18
July 7th, 2010, 14:35
خوب منم از همون جایی که سرور میگیرم می گم cpanel/whm هم برام نصب میکنن ولی cpanel/whm میاد میبنده ؟

Techno Pars
July 7th, 2010, 14:41
نه همین جوری هم نمی بنده.
اگر خریدتون از خارج از ایران باشه که خیالتون از بابت تحریم راحته.چون cpanel نمی یاد بگه چرا داری به ایرانی جماعت سرویس می دی.
اگر هم از داخل ایران باشه تا زمانی که دیتاسنتر مشکلی نداشته باشه مشکلی پیش نمی یاد.

test18
July 7th, 2010, 15:10
بعنی اگه من یک سرور بخرم با visa card و از ایران با ip ایران به سرورم وصل بشم و hostname هم یه اسم ایرانی باشه و ادرسم هم ایرانی باشه کاری بهم ندارن ؟

Techno Pars
July 7th, 2010, 15:34
1)اگر دوست دارید با ویزا کارتتون خداحافظی کنید با IP ایران با ویزاتون خرید کنید.
2)وصل شدن با IP ایرانی به سرور تاثیری در بلوک شدن لایسنس نداره.(یه جورایی با عقل جور در نمیاد آخه.فرض کنید شرکت عربی باشه اما مسئول فنی ایران باشه)
3)hostname نباید ایرانی باشه.شما می تونید روی یک دامین protect whois فعال کنید و ازش به عنوان دامین اصلی استفاده کنید و دامین هاستینگتون چیزه دیگه ای باشه.البته من فکر نمی کنم این مورد خیلی مهم باشه(نظر شخصی).

---------- Post added at 03:34 PM ---------- Previous post was at 03:19 PM ----------

به فکر دور زدن و پیچوندن و این حرف ها نباشید.اگر واستون مقدور نیست از cpanel استفاده کنید از cpهای دیگه استفاده کنید.
یه چیزی بگم و یه جورایی قضیه این استفاده از cpanel را تموم کنیم آخه هر چند روز یکبار یه تاپیک اینجوری زده میشه.
دوستانی که اوایل تحریم cpanel را به خاطر دارن یادشون هست که شخصی به نام josh لایسنس ها را بلوک می کرد.
من یه دفعه چند تا ایمیل باهاش رد و بدل کردم و گفت من نمی دونم تو ایرانی هستی یا نه اما اون کسی که به من گفته بلاک کن مطمئن بوده که مشکلی وجود داشته.
خلاصه خیلی گیر دادم تا اینکه یه ایمیل از ایمیل همین josh اومد ولی نویسنده اش کسی دیگه بود.می دونید چی نوشته بود؟
به فارسی نوشته بود : شما فکر می کنید ما کور هستیم؟
نتیجه اخلاقی اینه که اونجا کسی هست که فارسی زبانه و شاید ایرانی ! پس اگه بخواد بفهمه قضیه از چه قراره راحت می فهمه.

Hannan
July 14th, 2010, 13:31
ما تا حالا مشکلی نداشتیم ولی به چه شکلی هست؟ روی دامین های .ir گیر می دن؟

Nikihost
July 14th, 2010, 13:49
ما تا حالا مشکلی نداشتیم ولی به چه شکلی هست؟ روی دامین های .ir گیر می دن؟
زمانی که host name شما IR باشد سریع لایسنستون دود میشه
دومین iR هاست کردن مشکل خواستی نداره:)

agent47
September 29th, 2010, 14:13
با سلام
نظریه دوستانی که می فرمایند cPanel بیکار نیست که Ip چک کنه رد میشه. cPanel واقعا بیکاره.
شاید به یکی دو بار گیر نده که با IP ایران وارد بشین، اما پس از اطمینان از ایرانی بودن شما، سرویس شما بسته میشه.
پیشنهاد میشه admin حتما با *** وارد بشن و ریسلر ها نیز به همین ترتیب.

PoshtibanCo
September 29th, 2010, 14:18
سلام. من مدتی هست دارم استفاده می کنم . اصلا مشکلی نبوده. البته بسته به دیتا سنتر هم داره به گمانم ! چون بعضی دیتا سنتر ها مثل آی وب دستشون توی یک کاسست با سی پانل. ولی حساسیتشون روی دامنه های آی آر هستش . که احتمال اینکه بفهمند 50 50 هست و به رسکش نمی ارزه