PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دریافت کارمزد از دستگاه های کارت خوان

samansystems
September 16th, 2014, 11:07
مدیرعامل شرکت شاپرک اعلام کرد: از اول ابان کارمزد تراکنشهای خرید ومانده گیری از پذیرندگان پایانه های فروش در فروشگاهها و مراکز خرید دریافت می شود.
محسن قادری در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه تاکنون بانک مرکزی از صندوق مشاع خود این کارمزد را تحت عنوان یارانه و برای فرهنگ سازی استفاده مردم از پایانه های فروش بجای خرید نقدی پرداخت می کرد افزود: با فراهم شدن این فرهنگ سازی از اول ابان پذیرندگان این مبالغ را خواهند پرداخت که البته رقم ناچیزی درقبال هر تراکنش خواهد بود .
وی درباره رقم دقیق این مبلغ سکوت کرد و گفت : رقم دقیق ان بعدا جمع بندی واطلاع رسانی خواهد شد .
مدیرعامل شاپرک درپاسخ به این سئوال که درقبال امتناع فروشندگان از انجام فروش از طریق پایانه ها چه عکس العملی خواهید داشت ؟ گفت : ممکن است در وهله اول با افت فروش از طریق این پایانه ها مواجه شویم اما با توجه به رقم پایین این کارمزد و حجم بالای خرید مردم از طریق کارت های اعتباری و امنیت خرید وفروش از این طریق پیش بینی می کنیم مشکلی بوجود نخواهد امد.
وی افزود: مردم این روزها دیگر با جیب پر پول به خرید نمی روند و هر فروشنده ای که مانع خرید از طریق پایانه فروش شود خودش ضرر کرده و مشتری های خود را از دست می دهد .
قادری درباره تعدد دستگاههای پوز در فروشگاهها نیز گفت : دراین طرح به ساماندهی و کاهش این تعداد نیز فکر کرده ایم که عملیاتی خواهد شد.
وی گفت : مردم باید در مورد پرداخت کارمزد خدمات بانکداری و پرداخت الکترونیکی توجیه شوند.
قادری درباره شرایط حاکم بر نظام کارمزد خدمات بانکداری و پرداخت الکترونیکی ، افزود: وضع کارمزد برای تراکنش های مانده گیری به روشنی نشان داد که می توان باتوجیه افکار عمومی و فرهنگ سازی اصلاحات لازم را انجام داد و تجربه موفقی به ثبت رساند.
وی ادامه داد: این تجربه به راحتی به سایر درگاه ها و تراکنش ها هم قابل تعمیم است؛ و این تجربه که ما در کشور بتازگی به آن دست یافته ایم در سایر کشورها سالهاست در حال اجراست و یک موضوع جهانی بوده و حرف تازه ای نیست.
مدیر عامل شاپرک با اشاره به هزینه های تراکنش روی پایانه های فروشگاهی در پاسخ به این پرسش که چرا کاربران باید به ازای پولی که در بانک ها سپرده کرده اند هزینه استفاده از خدمات بانکداری و پرداخت الکترونیکی بپردازند نیز گفت : دقیقا به همین خاطر باید حداقل بخشی از
کارمزدها را بانک ها پرداخت کنند؛ واقعیت این است که با ساز و کار فعلی نظام کارمزدی در واقع یارانه ای غیرهدفمند از جیب کسانی که از این خدمات استفاده نمی کنند یا کمتر استفاده می کنند؛ پرداخت می شود.
وی افزود: در شرایطی که تمام تلاش دولت جلوگیری از پرداخت یارانه های غیرهدفمند است نباید این رویه نادرست را در حوزه پرداخت الکترونیکی ادامه داد اما متاسفانه به علت نگاه منفی که به اشتباه نسبت به بانک ها نزد برخی از مردم وجود دارد- این گونه تصور می شود که بانک ها باید تمام هزینه های خدماتی را که ارائه می کنند- بپردازند و از کاربران و مشتریان پولی دریافت نکنند.
قادری ادامه داد: قبل از وضع کارمزد برای تراکنش مانده گیری - شبکه بانک ها گرفتار مانده گیری های بی مورد و غیرضروری بسیاری از کاربران بود که بصورت رایگان از این خدمات استفاده می کردند اما اکنون به جرات می توان گفت - در حد معناداری از تعداد این تراکنش ها
کاسته و استفاده از این خدمت واقعی و برحسب نیاز شده است.
به گفته وی، از مرحله آشنایی و اعتمادسازی برای مردم عبور کرده ایم و اکنون نیازی نیست هزینه های استفاده از خدمات پرداخت الکترونیکی از بیت المال تامین شود.
قادری اضافه کرد: با توجه به آشنایی مردم با خدمات بانکداری و پرداخت الکترونیکی تعداد کاربران و تراکنش ها به صورت روزافزون افزایش خواهد یافت و طبیعتا هزینه های بیشتری بر ارائه دهندگان این خدمات تحمیل می شود.
وی افزود: درست است که افزایش استفاده از خدمات غیرحضوری و الکترونیکی - بخشی از هزینه های بانک ها و اجتماعی را کاهش می دهد اما باید در نظر داشت - استفاده از دستگاه پوز و گوشی تلفن همراه و اینترنت نیز در حد خود هزینه هایی دارد که پرداخت تمام این هزینه ها در مقیاس افزایش یافته آن بدون مشارکت کاربران ناممکن خواهد بود .
قادری در پاسخ به این پرسش که برخی مقاومت ها در برابر اصلاح نظام کارمزد پرداخت الکترونیکی از کجا نشات می گیرد؟ گفت : واکنش های منفی عمدتا به این خاطر است که از ابتدا این خدمات رایگان به کاربران ارائه شد در صورتی که هزینه بر بود از این رو تغییر این عادت اکنون سخت است و با مقاومت هایی روبرو می شود.

asrhosting
September 16th, 2014, 11:11
مقدمه ای برا دریافت کارمزد از درگاه های اینترنتی !

TARIMEHR
September 16th, 2014, 11:14
در خصوص کارمزد سکوت نکردن
دیشب تو اخبار گفتن 1 درصد هر تراکنش

samansystems
September 16th, 2014, 11:24
مقدمه ای برا دریافت کارمزد از درگاه های اینترنتی !

اتفاقا تو صحبت هاشون بارها گفتن، درگاه ها اولين جائی هستند که ازشون کارمزد گرفته ميشه.

AvalinHost
September 16th, 2014, 12:03
11000 میلیارد تومان در مجموع که به کارکنان بانکها وام با سود ناچیز دادن کمه حالا بازم میخوان کیسشون رو پرتر کنن!

Ahmad110
September 16th, 2014, 12:07
خب قبلا که کارمزد میگرفتن ، بعد کارمزد رو صفر کردن ، الانم دوباره میخوان کارمزد بگیرن .
خودشونم نمیدونن چی میخوان .

sardarn
September 16th, 2014, 12:08
سلام
احسنت.روحانی مچکریم

modiranhosting
September 16th, 2014, 12:14
مدیرعامل شرکت شاپرک اعلام کرد: از اول ابان کارمزد تراکنشهای خرید ومانده گیری از پذیرندگان پایانه های فروش در فروشگاهها و مراکز خرید دریافت می شود.
محسن قادری در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه تاکنون بانک مرکزی از صندوق مشاع خود این کارمزد را تحت عنوان یارانه و برای فرهنگ سازی استفاده مردم از پایانه های فروش بجای خرید نقدی پرداخت می کرد افزود: با فراهم شدن این فرهنگ سازی از اول ابان پذیرندگان این مبالغ را خواهند پرداخت که البته رقم ناچیزی درقبال هر تراکنش خواهد بود .
وی درباره رقم دقیق این مبلغ سکوت کرد و گفت : رقم دقیق ان بعدا جمع بندی واطلاع رسانی خواهد شد .
مدیرعامل شاپرک درپاسخ به این سئوال که درقبال امتناع فروشندگان از انجام فروش از طریق پایانه ها چه عکس العملی خواهید داشت ؟ گفت : ممکن است در وهله اول با افت فروش از طریق این پایانه ها مواجه شویم اما با توجه به رقم پایین این کارمزد و حجم بالای خرید مردم از طریق کارت های اعتباری و امنیت خرید وفروش از این طریق پیش بینی می کنیم مشکلی بوجود نخواهد امد.
وی افزود: مردم این روزها دیگر با جیب پر پول به خرید نمی روند و هر فروشنده ای که مانع خرید از طریق پایانه فروش شود خودش ضرر کرده و مشتری های خود را از دست می دهد .
قادری درباره تعدد دستگاههای پوز در فروشگاهها نیز گفت : دراین طرح به ساماندهی و کاهش این تعداد نیز فکر کرده ایم که عملیاتی خواهد شد.
وی گفت : مردم باید در مورد پرداخت کارمزد خدمات بانکداری و پرداخت الکترونیکی توجیه شوند.
قادری درباره شرایط حاکم بر نظام کارمزد خدمات بانکداری و پرداخت الکترونیکی ، افزود: وضع کارمزد برای تراکنش های مانده گیری به روشنی نشان داد که می توان باتوجیه افکار عمومی و فرهنگ سازی اصلاحات لازم را انجام داد و تجربه موفقی به ثبت رساند.
وی ادامه داد: این تجربه به راحتی به سایر درگاه ها و تراکنش ها هم قابل تعمیم است؛ و این تجربه که ما در کشور بتازگی به آن دست یافته ایم در سایر کشورها سالهاست در حال اجراست و یک موضوع جهانی بوده و حرف تازه ای نیست.
مدیر عامل شاپرک با اشاره به هزینه های تراکنش روی پایانه های فروشگاهی در پاسخ به این پرسش که چرا کاربران باید به ازای پولی که در بانک ها سپرده کرده اند هزینه استفاده از خدمات بانکداری و پرداخت الکترونیکی بپردازند نیز گفت : دقیقا به همین خاطر باید حداقل بخشی از
کارمزدها را بانک ها پرداخت کنند؛ واقعیت این است که با ساز و کار فعلی نظام کارمزدی در واقع یارانه ای غیرهدفمند از جیب کسانی که از این خدمات استفاده نمی کنند یا کمتر استفاده می کنند؛ پرداخت می شود.
وی افزود: در شرایطی که تمام تلاش دولت جلوگیری از پرداخت یارانه های غیرهدفمند است نباید این رویه نادرست را در حوزه پرداخت الکترونیکی ادامه داد اما متاسفانه به علت نگاه منفی که به اشتباه نسبت به بانک ها نزد برخی از مردم وجود دارد- این گونه تصور می شود که بانک ها باید تمام هزینه های خدماتی را که ارائه می کنند- بپردازند و از کاربران و مشتریان پولی دریافت نکنند.
قادری ادامه داد: قبل از وضع کارمزد برای تراکنش مانده گیری - شبکه بانک ها گرفتار مانده گیری های بی مورد و غیرضروری بسیاری از کاربران بود که بصورت رایگان از این خدمات استفاده می کردند اما اکنون به جرات می توان گفت - در حد معناداری از تعداد این تراکنش ها
به گفته وی، از مرحله آشنایی و اعتمادسازی برای مردم عبور کرده ایم و اکنون نیازی نیست هزینه های استفاده از خدمات پرداخت الکترونیکی از بیت المال تامین شود.
قادری اضافه کرد: با توجه به آشنایی مردم با خدمات بانکداری و پرداخت الکترونیکی تعداد کاربران و تراکنش ها به صورت روزافزون افزایش خواهد یافت و طبیعتا هزینه های بیشتری بر ارائه دهندگان این خدمات تحمیل می شود.
وی افزود: درست است که افزایش استفاده از خدمات غیرحضوری و الکترونیکی - بخشی از هزینه های بانک ها و اجتماعی را کاهش می دهد اما باید در نظر داشت - استفاده از دستگاه پوز و گوشی تلفن همراه و اینترنت نیز در حد خود هزینه هایی دارد که پرداخت تمام این هزینه ها در مقیاس افزایش یافته آن بدون مشارکت کاربران ناممکن خواهد بود .
قادری در پاسخ به این پرسش که برخی مقاومت ها در برابر اصلاح نظام کارمزد پرداخت الکترونیکی از کجا نشات می گیرد؟ گفت : واکنش های منفی عمدتا به این خاطر است که از ابتدا این خدمات رایگان به کاربران ارائه شد در صورتی که هزینه بر بود از این رو تغییر این عادت اکنون سخت است و با مقاومت هایی روبرو می شود.

یعنی بابت خرید هم کارمزد کسر خواهد شد ؟

netmelli
September 16th, 2014, 12:15
دیگه استفاده نمیشه دیگه

قبلا ما روزی راحت 10 تا 15 میلیون تومان کارت خوان میکشیدیم
چون سریع تو حساب بود

بعد که شاپرک شد ، دیر اومد به حساب
الان به زور روزی 5 میلیون بکشیم

پول هم که بخوان ازمون بگیرن
دیگه میزاریم کنار
مثل قدیم با هزار تومانی کار میکنیم
راحت (:|

ایرانه دیگه
خودشون یک طرح میدن که پول نقد جا ب جا نشه و در بانک باشه
بعد خودشون میزنن ............ به همون طرح

موفق باشید و پیروز

ali2k
September 16th, 2014, 20:30
واقعا طرح بی معنی هست !
وقتی یه تراکنش 1% کارمزدش باشه فروشنده که از جیبش کارمزد رو نمیده ! از من مشتری میخواد اضافه بگیره !
نهایتا من مشتری هم میرم پول نقد میارم خرید میکنم چرا کارمزد بدم ؟

p0lice
September 16th, 2014, 20:44
دارم میبینم اون روزو مشتری بیاد مغازم با یه گونی پول برای خرید لپ تاپ :دی خیلی وقته پول نقد نگرفتم از کسی

مسئول شاپرک مچکریم

میخوان 4 ریال تراکنش که تو تست دستگاه کشیدنو بگیرن :دی

ali2k
September 16th, 2014, 20:50
دارم میبینم اون روزو مشتری بیاد مغازم با یه گونی پول برای خرید لپ تاپ :دی خیلی وقته پول نقد نگرفتم از کسی

مسئول شاپرک مچکریم

میخوان 4 ریال تراکنش که تو تست دستگاه کشیدنو بگیرن :دی

دقیقا همین اتفاق میوفته :)
وقتی مغازه دار بگه کارت بخوای بکشی باید بیشتر پول بدی ! مشتری هم میگه باشه فردا با پول نقد میام !

OPENFIRE
September 16th, 2014, 22:35
دقیقا همین اتفاق میوفته :)
وقتی مغازه دار بگه کارت بخوای بکشی باید بیشتر پول بدی ! مشتری هم میگه باشه فردا با پول نقد میام !
شاید از این هم بدتر بشه !!‌مبادله ی کالابه کالا اونم با کارمزد - بعید نیست - واقعا معنای پس رفت داره برام نمود پیدا میکنه :)

Kian
September 17th, 2014, 01:40
ما ایرانیها مردمان واقعا عجیبی هستیم !

راضی هستیم ساعتها در صف بانک ها و خودپردازها در زیر آفتاب و برف و باران و گرما و سرما، دچار مشکلات عصبی و سرقت ها و ... بشویم و آخر سر هم با کلی مشقت مقداری پول از بانکها و خودپردازها بگیریم و سپس همه پول بدست آمده را برای خرید چند کالا به آسانی از دست بدهیم
ولی به خاطر مقدار ناچیزی کارمزد خدماتی که می گیریم، راضی نیستیم که با کشیدن یک کارت در عرض چند ثانیه خریدهای ریز و درشت و میلیونی را بدون واهمه داشتن از مشکلات و الافی ها و .... انجام بدهیم، در حالی که در کشورهای با فرهنگ، مردم برای راحتی و آسایش و امنیت خودشان هم که شده، هزینه های زیادی بابت کارمزد پرداخت های مجازی و الکترونیکی (اینترنت- پوز فروشگاهی و ...) پرداخت می کنند.

ms96
September 17th, 2014, 12:58
ترجیح میدم در حد 200 تومن تو کارتم پول بزارم بقیه شو نقد کنم بزارم تو گاوصندوق خونه هم امن تره هم کارمزد نداره
میترسم سال دیگه بگند صف بانک هم کارمزدی شد

- - - Updated - - -

ما ایرانیها مردمان واقعا عجیبی هستیم !

راضی هستیم ساعتها در صف بانک ها و خودپردازها در زیر آفتاب و برف و باران و گرما و سرما، دچار مشکلات عصبی و سرقت ها و ... بشویم و آخر سر هم با کلی مشقت مقداری پول از بانکها و خودپردازها بگیریم و سپس همه پول بدست آمده را برای خرید چند کالا به آسانی از دست بدهیم
ولی به خاطر مقدار ناچیزی کارمزد خدماتی که می گیریم، راضی نیستیم که با کشیدن یک کارت در عرض چند ثانیه خریدهای ریز و درشت و میلیونی را بدون واهمه داشتن از مشکلات و الافی ها و .... انجام بدهیم، در حالی که در کشورهای با فرهنگ، مردم برای راحتی و آسایش و امنیت خودشان هم که شده، هزینه های زیادی بابت کارمزد پرداخت های مجازی و الکترونیکی (اینترنت- پوز فروشگاهی و ...) پرداخت می کنند.

کشور بافرهنگ و خوشگل که کارمزد میگیره در ازای کارمزد خدماتی میده که واقعا قابل تحسینه! فرضا پذیرنده بلافاصله پول در حسابش میاد نه اینکه مثل شاپرک چند ساعت بعد بیاد
بانک در ازای کارمزد خدمات فوری میده . در کنار اون عواملی همچون کارت اعتباری ، وام با درصد پایین و ... هم هست. شما کدوم بانک تو ایران هست بهتون بدون سپرده کارت اعتباری بده؟ همه میگن بیا سپرده بزار کارت اعتباری بگیر.
کدوم بانک وام درصد پایین میده؟
من پول گردش بندازم. پول جنسی که فروختمو چند ساعت بعد یا فردا بگیرم تازه کارمزد هم بدم. سر آخر اگه روزی روزگاری من پذیرنده نیاز به وام یا هر تسهیلات دیگه داشتم از هفت خان رستم بگذرم. حالا این به کنار بانک بیاد با گردش پول من حال کنه و وام درصد بالا به مشتریاش بده و سود اصلی رو اون ببره. میخوام صد سال سیاه بانک سود نبره. یه زمانی من با فرهنگ میشم و به اقتصاد مملکتم با پرداخت مالیات و کارمزد کمک میکنم تا سودی ببینم و ببرم و رفاه و آسایشی داشته باشم. نه اینکه شب یارانه ها که پرداخت میشه کلیه پوز ها خطای تراکنش دارن. همین دیشب ساعت 12 رفته بودم فست فود هر کاری کردم پوز نکشید سرآخر رفتم سه تا کوچه بالاتر دم خودپرداز پول گرفتم دادم به مغازه دار. انصافه؟

saeed.0347
September 17th, 2014, 13:31
خسته نباشن از محبت بی درغشون

MOHAMMAD MOHSEN
September 17th, 2014, 14:09
اینکه کارمزد بگیرن ذاتا بد نیست! اما اینکه فقط یک طرف مسئله رو ببینند بد هست!

الان psp ها آنی واریز نمی کنن و چندین ساعت بعد واریز می کنن. برخی اوقات هم پیش میاد کلا راه نمیدن و دست آدم رو می زارن تو پوست گردو اگه فقط یک درگاه داشته باشیم و مشتری میره جای دیگه سرویس می گیره!

خوب کارمزد میخوان بزارن بسیار خوب! اما باید واریز هم آنی باشه. به ازای هر تراکنش ناموفق به پذیرنده خسارت پرداخت بشه

الان با توجه به تاخیر در پرداخت عملا کارمزد دریافت میشه و فقط در ظاهر کارمزد صفر هست!

asdadsdxz
September 17th, 2014, 14:20
دوستان عزیزی که می فرماییند توی کشور های دیگه بابت کارمز خدمات مطلوبی میدن میشه بفرماینند کجا همچین خدماتی داده میشه؟
بهترین کامل ترین و یکپارچه ترین خدمات بانکی که من دیدم تو ایران هست
میشه یک جای دنیا رو مثال بزنید که پول درجا بیاد تو حسابتون؟ تا جایی که من اطلاع دارم دستگاه ها زیر ۷ روز مبلغ نمیاد به حساب
هیچ جا مثل ایران نیست که با همه کارت ها بشه استفاده کنی
توی همه جای دنیا یک سری دستگاه ها هست برای ویزا و مستر که فقط همون کارت هار قبول میکنن ۶ درصد کارمز کم میکنند ۳ درصد از کارت خریدار و ۳ درصد هم از مبلغی که به حساب فروشنده واریز میشه و تسویه جساب ها هر ۷ روز تا ۳۰ روز یک بار هست بسته به قوانین کشوری
یک سری دستگاه هم هستن مثلا مال بانک x y و....که فقط کارت خودشون رو قبول میکنند و کارمز مشخصی دارن(۳تا ۱۰ درصد)
توی ترکیه بیشتر ۵۰ تا بانک هست و هر مغاذه هم دستگاه ۲-۳ تاش رو داره و هر دستگاه فقط کارت بانک خودش رو قبول میکنه
+ توی اروپا امریکا بانک ها برای نگهداری پول جاری سود که نمیدن هیچ که باید هزینه نگهداری رو بدید مثلا شما ۱۰ ملییون تو حسابتون باشه باید بابت نگهداریش ماهانه ۱۰۰ هزار تومان پرداخت کنید.

iMohsen
September 17th, 2014, 14:59
دوستان عزیزی که می فرماییند توی کشور های دیگه بابت کارمز خدمات مطلوبی میدن میشه بفرماینند کجا همچین خدماتی داده میشه؟
بهترین کامل ترین و یکپارچه ترین خدمات بانکی که من دیدم تو ایران هست
میشه یک جای دنیا رو مثال بزنید که پول درجا بیاد تو حسابتون؟ تا جایی که من اطلاع دارم دستگاه ها زیر ۷ روز مبلغ نمیاد به حساب
هیچ جا مثل ایران نیست که با همه کارت ها بشه استفاده کنی
توی همه جای دنیا یک سری دستگاه ها هست برای ویزا و مستر که فقط همون کارت هار قبول میکنن ۶ درصد کارمز کم میکنند ۳ درصد از کارت خریدار و ۳ درصد هم از مبلغی که به حساب فروشنده واریز میشه و تسویه جساب ها هر ۷ روز تا ۳۰ روز یک بار هست بسته به قوانین کشوری
یک سری دستگاه هم هستن مثلا مال بانک x y و....که فقط کارت خودشون رو قبول میکنند و کارمز مشخصی دارن(۳تا ۱۰ درصد)
توی ترکیه بیشتر ۵۰ تا بانک هست و هر مغاذه هم دستگاه ۲-۳ تاش رو داره و هر دستگاه فقط کارت بانک خودش رو قبول میکنه
+ توی اروپا امریکا بانک ها برای نگهداری پول جاری سود که نمیدن هیچ که باید هزینه نگهداری رو بدید مثلا شما ۱۰ ملییون تو حسابتون باشه باید بابت نگهداریش ماهانه ۱۰۰ هزار تومان پرداخت کنید.

خب شما میدونستید اونجا میتونن براساس اعتبار درآمد , لاین بگیرن و بدون این که حتی پول داشته باشن اعتباری خرید کنن ؟
شما میدونستید که اگه کارتشون هک شد و آنلاین ازش برداشت شد , بیمه است و مبلغ برداشتی , برگشت داده میشه ؟
میدونستید همون میزان درصدی که دریافت میکنه بانک , صرف بهبود خدمات الکترونیک و یا توسعه خدماتش میکنه ؟ مشتری وقتی میره تو بانک مثل گوسفند باهاش برخورد نمیکنن ؟

بنده حاضر همه خدمات سرویس دهنده مالی مثل ویزا رو بانک اصغرقلی خان تو ایران بده , و به همون میزان هم کارمزد بدم .

نه این که کارمزد بدم . پول از حسابم کش رفتن و کارتم رو زدن ..2ماه تو دادسرا دنبال پرونده ام باشم .
نه این کارمزد بدم و هر روز درگاه پرداخت من ایراد داشته باشه .
نه این که کارمزد بدم و وقتی میخوام پولم رو از خود بانک بگیرم , بگه حساب شما تو یه شعبه دیگه است و برداشت از این شعبه کارمزد مجدد داره .

مطمئنا برقراری کارمزد برروی دستگاه های کارت خوان باعث افزایش دریافت وجه نقد و کاهش نقدینگی در بانک ها و همچنین , انتقال وجوه اعتباری به صورت نقد تو دست مردم میشه . در این حالت باید به میزان کل اعتبارات موجود در بانک ها اسکناس داشته باشن که بعید میدونم کارمزد های پوز بتونه هزینه این میزان اسکناس رو پوشش بده . .

asdadsdxz
September 17th, 2014, 15:45
خب شما میدونستید اونجا میتونن براساس اعتبار درآمد , لاین بگیرن و بدون این که حتی پول داشته باشن اعتباری خرید کنن ؟
شما میدونستید که اگه کارتشون هک شد و آنلاین ازش برداشت شد , بیمه است و مبلغ برداشتی , برگشت داده میشه ؟
میدونستید همون میزان درصدی که دریافت میکنه بانک , صرف بهبود خدمات الکترونیک و یا توسعه خدماتش میکنه ؟ مشتری وقتی میره تو بانک مثل گوسفند باهاش برخورد نمیکنن ؟

بنده حاضر همه خدمات سرویس دهنده مالی مثل ویزا رو بانک اصغرقلی خان تو ایران بده , و به همون میزان هم کارمزد بدم .

نه این که کارمزد بدم . پول از حسابم کش رفتن و کارتم رو زدن ..2ماه تو دادسرا دنبال پرونده ام باشم .
نه این کارمزد بدم و هر روز درگاه پرداخت من ایراد داشته باشه .
نه این که کارمزد بدم و وقتی میخوام پولم رو از خود بانک بگیرم , بگه حساب شما تو یه شعبه دیگه است و برداشت از این شعبه کارمزد مجدد داره .

مطمئنا برقراری کارمزد برروی دستگاه های کارت خوان باعث افزایش دریافت وجه نقد و کاهش نقدینگی در بانک ها و همچنین , انتقال وجوه اعتباری به صورت نقد تو دست مردم میشه . در این حالت باید به میزان کل اعتبارات موجود در بانک ها اسکناس داشته باشن که بعید میدونم کارمزد های پوز بتونه هزینه این میزان اسکناس رو پوشش بده . .

کارت اعتباری توی اروپا بر اساس شغل شما بهتون داده میشه و از حسابی که حقوقتون واریز میشه داده میشه و فرمی که موقع دریافت امضا میکنید بانک بدون اجازه میتونه از حسابتون و حقوقتون پولش رو برداشت کنه
شرایط دریافت کارت اعتباری توی ایران بسیار مناسب تر هست مثلا من از بانک پاسارگاد دارم و ماهانه تا ۱۰ ملییون تومان میتونم برداشت کنم و یا آخر ماه صورت حساب رو پرداخت کنم یا قسط بندی بشه. شما اگر حساب در گردش داشته باشید برای شغل های آزاد با یک چک و سفته و برای کارمند ها با فقش حقوقی و سفته به راحتی میتونید از بانک پاسارگاد کارت اعتباری دریافت کنید
اروپا و حتی ایران حساب ها بیمه هست و نه کارت و تا جایی که بنده اطلاع دارم ویزا و مستر کارت متصل به حساب هیچ گونه بیمه ای رو شامل نمیشه.

اون بیمه که شما میفرمایید مربوط به درگاه ها هست مثلا درگاه بانکی که به شما داده شده تا سقف ۱۰ هزار دلار بیمه هست و اگر شما بدون اجازه از حساب مشتری بیشتر از مبلغ گفته شده وجه دریافت کنید و مشتری شکایت کنه بانک تعهد داره تا مبلغ رو به مشتری برگردونه و دلیل این کار هم این هست که درگاه های بانکی مستقیم ب داری صفحه خاصی نیستن یعنی مشتری اگر میخواهد خرید بکنه به صفحه دیگه ای مثل ایران که میرن بانک ملت پرداخت می کنند و بر میگردن نیست و داخل خود سایت فروشگاه فیلد های ورود اطلاعات کارت بانکی باز میشه
دلیل اینهم که بیمه میکنند برای این هست که مدارکی که برای دادن درگاه پرداخت میگیرن بیشتر از گرفتم وام چند صد ها دلاری هست! و بانک هم بسته به اعتبار فرد وجه رو بین ۷ تا ۳۰ روز به به حساب فروشنده واریز میکنه

به خواطر اینکه استفاده از کارتخان رونق بسیار زیادی پیدا کرده با اضافه شدن کارمز هم اتفاقی نمیفته و ۹۰ درصد استفاده میکنند و شاید برای خرید های مبلغ بالا مردم از کارت به کارت وجه نقد استفاده کنن

ULTRAWEB
September 17th, 2014, 15:45
اونجایی که یک درصد کامزد تا 5 درصد کارمزد(یا هرچی دیگه) میگرین از کارت:)
تا میری وام خونه بگیری وام سی ساله بدون بهره بهت میدن
و فقط مجبوری یک سوم پول اولیه خونه رو خودت بپردازی بقیه اش رو بانک جیرینگی دست میکنه جیبش میده توی سی سال چهل سال ازت میگیره
چه خونه شما یک میلیارد باشه چه ده میلیارد تومن
نه اینکه اینجا واسه 5 میلیون تومن جد و ابادت رو میارن جلوی چشمات و سه چهارتا ضامن نیازه
آخرش هم اسمشو میزارن بانک داری اسلامی و..........................

ra3ou1
September 17th, 2014, 15:56
صبح تا شب به جای اینکه بشینن فکر کنن چطور مشکلات مملکت رو کم کنند و ......
میشنن فکر میکنن چه مدلی می تونند پول بگیرن از ملت
فروشنده هم کارمزد رو میکشه روی جنسش خودش پرداخت نمیکنه

پول میگرفتن خدمات میدادن باکی نبود اما اینجا پول میگیرن هیچ خدماتشون هم روز به روز بدتر و بدتر میشه

این میشه وضعیت جامعه ....

omidppm
September 17th, 2014, 16:08
راه جدید برای خالی کردن جیب ملت

mrasol
September 17th, 2014, 16:17
خب فروشنده از مشتری میگیره و اینجوری مشتری پول نقد همراش میبره و بازگشت به دهه 70 ....

Mr.Pouria
September 17th, 2014, 16:50
کارت اعتباری توی اروپا بر اساس شغل شما بهتون داده میشه و از حسابی که حقوقتون واریز میشه داده میشه و فرمی که موقع دریافت امضا میکنید بانک بدون اجازه میتونه از حسابتون و حقوقتون پولش رو برداشت کنه
شرایط دریافت کارت اعتباری توی ایران بسیار مناسب تر هست مثلا من از بانک پاسارگاد دارم و ماهانه تا ۱۰ ملییون تومان میتونم برداشت کنم و یا آخر ماه صورت حساب رو پرداخت کنم یا قسط بندی بشه. شما اگر حساب در گردش داشته باشید برای شغل های آزاد با یک چک و سفته و برای کارمند ها با فقش حقوقی و سفته به راحتی میتونید از بانک پاسارگاد کارت اعتباری دریافت کنید
اروپا و حتی ایران حساب ها بیمه هست و نه کارت و تا جایی که بنده اطلاع دارم ویزا و مستر کارت متصل به حساب هیچ گونه بیمه ای رو شامل نمیشه.

اون بیمه که شما میفرمایید مربوط به درگاه ها هست مثلا درگاه بانکی که به شما داده شده تا سقف ۱۰ هزار دلار بیمه هست و اگر شما بدون اجازه از حساب مشتری بیشتر از مبلغ گفته شده وجه دریافت کنید و مشتری شکایت کنه بانک تعهد داره تا مبلغ رو به مشتری برگردونه و دلیل این کار هم این هست که درگاه های بانکی مستقیم ب داری صفحه خاصی نیستن یعنی مشتری اگر میخواهد خرید بکنه به صفحه دیگه ای مثل ایران که میرن بانک ملت پرداخت می کنند و بر میگردن نیست و داخل خود سایت فروشگاه فیلد های ورود اطلاعات کارت بانکی باز میشه
دلیل اینهم که بیمه میکنند برای این هست که مدارکی که برای دادن درگاه پرداخت میگیرن بیشتر از گرفتم وام چند صد ها دلاری هست! و بانک هم بسته به اعتبار فرد وجه رو بین ۷ تا ۳۰ روز به به حساب فروشنده واریز میکنه

به خواطر اینکه استفاده از کارتخان رونق بسیار زیادی پیدا کرده با اضافه شدن کارمز هم اتفاقی نمیفته و ۹۰ درصد استفاده میکنند و شاید برای خرید های مبلغ بالا مردم از کارت به کارت وجه نقد استفاده کنن

شما یه جوری داری تعریف میکنی که انگاری 10 سال اروپا زندگی کردی !

ایا شما میدونید وقتی ویزا کارت داشته باشید هر کجای دنیا البته بجز ایران :d برید میتونید با استفاده از هر بانکی پول رایج همون کشور رو دریافت کنید ؟

از کی تاحالا واریز پول فروشنده 7 تا 30 روز زمان میبره ! والا من عموم توی اینگلیس فروشگاه لباس داره دستگاه کارت خوان پول بکشی به ثانیه نکشیده تو حساب هست ...

لازم به ذکر هست که 2 درصد ماهانه از پول شما که در بانک دارید مالیات گرفته میشود و هیچ هزینه ی دیگری در تراکنش ها و غیره وجود ندارد ...

اونجا نیاز نیست بگردی دنبال بانکی که توش حساب داری تا بتوین پول بگیری یا انتقال بدی هر کجا و هر بانکی بری در تمام دنیا میتوین از همون کارت اعتباریت استفاده کنی ....

(البته فک کنم منظور شما ایران بود که بانک ها کارت بانک های دیگه رو نمیخونه اخه واسه کارت به کارت بانک مقصد باید فلان باشه بانک مبدا هم فلان باشه مگرنه پول نیمتوین انتقال بدی و هزار چیز دیگه ...)

چرا از چیزی که خبر ندارید میشینید در بارش حرف میزنید ؟ میخواید بگید منم میدونم ؟ ماهم اره ؟ :|

اونجایی که یک درصد کامزد تا 5 درصد کارمزد(یا هرچی دیگه) میگرین از کارت:)
تا میری وام خونه بگیری وام سی ساله بدون بهره بهت میدن
و فقط مجبوری یک سوم پول اولیه خونه رو خودت بپردازی بقیه اش رو بانک جیرینگی دست میکنه جیبش میده توی سی سال چهل سال ازت میگیره
چه خونه شما یک میلیارد باشه چه ده میلیارد تومن
نه اینکه اینجا واسه 5 میلیون تومن جد و ابادت رو میارن جلوی چشمات و سه چهارتا ضامن نیازه
آخرش هم اسمشو میزارن بانک داری اسلامی و..........................

داش یه نکته رو باید ازافه کنم شما میری بانک 5 ملیون وام ازدواج (خرید جهیزیه و غیره) میگیری توی ایران (البته بماند 4 سال زمان میبره بدن ....) . که برای زن و مرد باهم میشه 10 ملیون میدن ...

خوب 10 ملیون که دادن باید 16 میلون حدودا بر گردونی + اینکه همون موقع دوملیون نیم برای شیرینی ازت میگیره مدیر بانک مگرنه وام رو نمیده !!!!!

برای عروسی خواهرم ما با پارتی بازی تونستیم بعد 1 سال پول بگیریم از بانک ...

-----------------

نظرم خودمم اینه که چی بگم آخه فقط صبح تا شب میشه پسرفت ایران رو دید ...

کشوری که مردمش یک روز عاشق هم بودن عاشق کشورشون بودن عاشق خدمت به مملکت بودن و براش 8 سال جنگیدن حالا میبینیم که همه از هم متنفرن حتی برادر سر برادر کلاه میزاره همه به فکر خالی کردن جیب هم وطناشون هستن ...

الان اگه یه شمالی بیاد تهران تا جایی که میتونن توی فروش جنس سرش کلاه میزارن یا اگه یه تهرانی بره شمال بخواد خرید کنه چندین برابر بهش قیمت میدن (تیشرت معمولی قیمت کردم 500 هزار تومن ! تازه مارک انچنانی هم نبود !!) ...

مسئولانی که به جای خدمت به کشور به جیب خودشان خدمت میکنن ....

مشکلات زیاده ما هم فقط یاد گرفتیم با شرایط کنار بیایم و بس ...

توی اروپا قیمت اتوبوس 5 سنت بالا میره همه اعتراض میکنن اینجا قیمت اتوبوس از 100 تومن یهو میشه 400 تومن ملت براشون فرقی ندراه فقط توی دلشون فوش میدن ! بد که 100 تومن ارزونش میکنن میشه 300 تومن ملت خوشهال میشن که ارزون شده همه چیز !

شماهایی که تیو تاپیک میگید فروش ها نقدی میشه و کارت ها کنار میره 20 وز بعد از عملی شدن این موضوع شمارو میبینم ! فقط 20 روز ! ملت مانند قبل با اشتیاق خرید میکنن ! بدون اینکه براشون مهم باشه سرشون دراه کلاه میره ....

شاید بزرگ ترین کاری که این ملت بعد از پایده سازی طرح بکنه چنتا فوشو حرف های چرتو پرت دور همی به مسئولان اما هیچ کس اعتراضی نمیکنه و نخواهد کرد ... دلیلشم خیلی ها میدونن و نیازی ب گفتن نیست ...

iMohsen
September 17th, 2014, 16:56

نه خیر . برداشت از حساب در صورتی که شامل تسهیلات اعتباری شده باشید و استفاده کرده باشید , برای بانک وجود خواهد داشت .

دقیقا میشه بفرمایید کدوم بانک کارت اعتباری خودش رو بیمه میکنه تو ایران ؟ سقفش تا چه مبلغی هست ؟

بنده به صراحت میگم که کارتهای اعتباری چه از طریق درگاه های آنلاین و چه از طریق دستگاههای atm بدون مجوز مالک کارت برداشت داشته باشند , میزان خسارت وارده و مبالغ توسط بیمه به حساب دارنده کارت برگشت داده خواهد شد .
در مورد درگاهها براساس قراردادهای متفاوتی امکان بیمه و ارایه زیرساخت امنیتی مناسب براساس gateway های ارایه کننده خدمات , بیمه هم میتونه باشه .

در مورد دستگاههای کارت خوان مطمئن نباشید . همونطور که به سختی با استفاده از این دستگاهها , فروشنده ها کنار اومدن , الان هم به راحتی ازش میگذرن و از روش های جایگزین استفاده خواهند کرد .

OPENFIRE
September 17th, 2014, 18:05
Visa -mastecard - unicredit - amex این ها هرکدوم کارمزد خودشون رو داره - قوانین خودشون رو داره
ولی در صورت کلی ماجرا بانک ها هیچ ضرری نمیکنند و سود هم داره براشون این گردش های مالی
استفاده از کارت خوان هم رایگان هست - کارت اعتباری هم رایگان
والا نمیدونیم چرا میخوان دنیا رو به 100 سال پیش برگردونن
مگه کارت خوان درگاه واسطه هست که کارمزد بگیره ؟‌:| اصلا چه هزینه ای داره برای بانک ؟‌هزینه ی نگه داری و ... که نداره !! بعصی بانک ها برای کارت خوان از فروشنده هزینه میگیرند
بعصی ها هم رایگان میدن
هزینه ی ارتباط هم به عهده ی فروشنده هست - حالا چه سیم کارت - چه تلفن یا اینترنت - در هر صورت بانک ها تا الان ضرر نکرده و نخواهند کرد اگر همینجوری بمونه
حالا بیان کارمزد هم بگیرند که.....
جای بحث نمیذارن - و اینقدر غیر منطقی کار میکنند که آدم دهنش بسته میمونه :109:

asrhosting
September 17th, 2014, 18:22
Visa -mastecard - unicredit - amex این ها هرکدوم کارمزد خودشون رو داره - قوانین خودشون رو داره
ولی در صورت کلی ماجرا بانک ها هیچ ضرری نمیکنند و سود هم داره براشون این گردش های مالی
استفاده از کارت خوان هم رایگان هست - کارت اعتباری هم رایگان
والا نمیدونیم چرا میخوان دنیا رو به 100 سال پیش برگردونن
مگه کارت خوان درگاه واسطه هست که کارمزد بگیره ؟‌:| اصلا چه هزینه ای داره برای بانک ؟‌هزینه ی نگه داری و ... که نداره !! بعصی بانک ها برای کارت خوان از فروشنده هزینه میگیرند
بعصی ها هم رایگان میدن
هزینه ی ارتباط هم به عهده ی فروشنده هست - حالا چه سیم کارت - چه تلفن یا اینترنت - در هر صورت بانک ها تا الان ضرر نکرده و نخواهند کرد اگر همینجوری بمونه
حالا بیان کارمزد هم بگیرند که.....
جای بحث نمیذارن - و اینقدر غیر منطقی کار میکنند که آدم دهنش بسته میمونه :109:

اینا میخوان هزینه سروراشون و هزینه زیر ساخت و هزینه خراب کاری های خودشونم از ملت بگیرن .
یعنی 1% خودشون هزینه نکنن !

ali2k
September 18th, 2014, 10:54
تا اونجایی که من میدونم شاپرک یه چیزی به ما بدهکاره ! تکلیف سود بانکی مانده حساب روزانه ما که شاپرک واریز نمیکنه در همان روز چی میشه ؟
حتما میدانید که در سپرده های روز شمار سود بانکی به مانده همان روز تعلق میگیره و وقتی شما در یک روز فرضا 1 میلیون پول دریافت میکنی ولی شاپرک واریز نمیکنه و نگه میداره روز بعد ، شما هم سودی بابت پولت در همان روز دریافت نمی کنی !
خب اینجا این پول سودش به جیب کی میره ؟

این طرح فقط برای درامد زایی بیشتر از جیب مردم هست !

iMohsen
September 18th, 2014, 11:28
تا اونجایی که من میدونم شاپرک یه چیزی به ما بدهکاره ! تکلیف سود بانکی مانده حساب روزانه ما که شاپرک واریز نمیکنه در همان روز چی میشه ؟
حتما میدانید که در سپرده های روز شمار سود بانکی به مانده همان روز تعلق میگیره و وقتی شما در یک روز فرضا 1 میلیون پول دریافت میکنی ولی شاپرک واریز نمیکنه و نگه میداره روز بعد ، شما هم سودی بابت پولت در همان روز دریافت نمی کنی !
خب اینجا این پول سودش به جیب کی میره ؟

این طرح فقط برای درامد زایی بیشتر از جیب مردم هست !

غیر از این ... یه زمانی بانک ها پرداخت ناموفق رو همون روز پس نمیدادن . یعنی پولو میگرفت ازت ولی نمیداد به طرف و 24 ساعت بعد پس میداد .
رسوب این مبالغ رو حساب نمیکنن و بزنن تو سودشون و بزارن برای توسعه زیر ساخت های شبکه درپیتشون .. به جاش میان از کارتخوان کارمزد بگیرن ! به طور متوسطه اگر روزانه 10 میلیون تراکنش ناموفق وجود داشت که هر تراکنش حداقل 50000 ریال باشه مبلغ مانده بدهی بانک به مشتریان میشه روزانه 500 میلیارد ریال . ( البته اعداد فرضی هستن )

ضمن این که شاپرک قرار بود با پولشویی یعنییییی مبارزه کنه به همین خاطر اومدن یکپارچه کردن . اینجوری باعث میشن پول از چرخه بانکی خارج بشه و با چمدون و کیف جابجا بکنن .

netmelli
September 18th, 2014, 11:38
غیر از این ... یه زمانی بانک ها پرداخت ناموفق رو همون روز پس نمیدادن . یعنی پولو میگرفت ازت ولی نمیداد به طرف و 24 ساعت بعد پس میداد .
رسوب این مبالغ رو حساب نمیکنن و بزنن تو سودشون و بزارن برای توسعه زیر ساخت های شبکه درپیتشون .. به جاش میان از کارتخوان کارمزد بگیرن ! به طور متوسطه اگر روزانه 10 میلیون تراکنش ناموفق وجود داشت که هر تراکنش حداقل 50000 ریال باشه مبلغ مانده بدهی بانک به مشتریان میشه روزانه 500 میلیارد ریال . ( البته اعداد فرضی هستن )

ضمن این که شاپرک قرار بود با پولشویی یعنییییی مبارزه کنه به همین خاطر اومدن یکپارچه کردن . اینجوری باعث میشن پول از چرخه بانکی خارج بشه و با چمدون و کیف جابجا بکنن .

دقیقا درسته
البته با اونجای بحث که اگر مشکل در سیستم باشه باید خسارت بدن موافق نیستم
چون این کار شدنی نیست

ولی همین که پول ما میخوابه تو حساب بانک و چند روز دیگه میدن خودش یک سود هست
دوم اینکه مشتری هم پولش همیشه در کارت عابرش هست و در حساب بانک ، این هم یک سود
ولی اگر بخوان سود بگیرن از این کارا
خب خیلی راحت دوباره روال به همون قدیم برمیگرده

اگر بخوان حتی 2 درصد هم بگیرن
یک مغاذه در بازار باید روی حدود 100 هزار تومان فقط کارمزد بده

وقتی بی سواد بیاد بشه مدیر یک خراب شده ای ، بیشتر از این نمیشه
این از فوتبال که طرف بساز بفروشه اومده شده رئیس هیئت مدیره ، اسطوره این مملکت رو میندازه بیرون
اینم از وزارت ارتباطات که طرف حتما ورزشکاره شده رئیس خدمات الکترونیک

این ره به ترکستان است و بس

samansystems
September 18th, 2014, 11:41
مدیرعامل شاپرک خبر داد؛ دریافت کارمزد از پذیرندگان پایانه های فروش از ابتدای آبان/ ۹۸ درصد تراکنش‌ها موفق هستند. مدیر عامل شاپرک از پرداخت کارمزد دستگاه‌های کارت‌خوان از ابتدای آبان توسط صاحبان این دستگاه‌ها خبر داد و گفت: ۹۸ درصد تراکنش‌های شاپرک با موفقیت انجام می‌شود. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محسن قادری دو‌شنبه 24 شهریورماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باید برای ارائه هر خدمتی هزینه‌ای پرداخت شود، اظهار داشت: با توجه به این که تاکنون هزینه کارمزد مربوط به کارت‌خوان فروشگاه‌ها از سوی بانک مرکزی پرداخت می‌شد، در نظر داریم با هدفمند کردن این کارمزدها یارانه آن را حذف کرده و بر عهده پذیرنده (صاحب) دستگاه قرار دهیم.
http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f216/22717-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%B2%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86-contentimage_5419074b9723d-jpg
وی با تأکید براینکه هنوز میزان کارمزد پذیرنده ها مشخص نشده است، تصریح کرد: شورای پول و اعتبار در این خصوص تصمیم گیری خواهد کرد اما این رقم ناچیز است. مدیر عامل شاپرک همچنین در مورد این که در صورت انداختن بار کارمزد بر دوش فروشندگان آیا احتمال طرد خودپردازها وجود ندارد؟ بیان کرد:‌ شاپرک بنا دارد سیستم نظارتی از تمام پذیرندگان را عملیاتی کند تا چنین اتفاقاتی رخ ندهد. قادری ضمن اشاره به اینکه 98 درصد تراکنش‌های شاپرک با موفقیت انجام می‌شود، گفت: احتمالا ساماندهی پایانه فروش و نظام کارمزد نیز تا پایان امسال اتفاق خواهد افتاد. وی با اشاره به سرویس‌های در نظر گرفته شده برای پذیرندگان دستگاه‌های کارت خوان گفت: با اجرای برنامه‌های مدنظر، پذیرندگان علاوه بر این که می توانند شماره حساب خود را تغییر دهند قادر خواهند بود با مراجعه به سایت شاپرک دستگاه مورد نظر را انتخاب کنند و درخواست دهند. مدیر عامل شاپرک توضیح داد: شرکت شاپرک بعد از این که پذیرندگان درخواست خود برای دستگاه را در سایت ثبت کنند بر روند دریافت آن از شرکت‌های حاضر در پورتال نظارت خواهد کرد تا پذیرنده دچار مشکل نشده و تخلفی صورت نگیرد. قادری در بخش دیگری از صحبت‌های خود از ساماندهی پایانه فروش و نظام کارمزدها خبر داد و گفت: احتمالا این موضوع نیز تا پایان امسال اتفاق خواهد افتاد. وی با اشاره به سرویس‌های در نظر گرفته شده برای پذیرندگان دستگاه‌های کارت خوان گفت: با اجرای برنامه‌های مدنظر، پذیرندگان علاوه بر این که می توانند شماره حساب خود را تغییر دهند قادر خواهند بود با مراجعه به سایت شاپرک دستگاه مورد نظر را انتخاب کنند و درخواست دهند. مدیر عامل شاپرک توضیح داد: شرکت شاپرک در صدد است تا با پخش یک نواخت دستگاه های کارت خوان در سطح کشور، توزیع این دستگاه ها را ساماندهی کرده و از خروج ارز جلوگیری نماید.

irsrev
September 18th, 2014, 11:50

درود

سیستم های مشابه خارجی به دلیل افزایش کیفیت و پاسخ گویی 24ساعته کارمزد دریافت می کنند و کاملا درست است.

اما در ایران نمی دانم برای چه ارتقائی قرار است هزینه دریافت شود

samansystems
September 18th, 2014, 11:52
به 98 درصد افتخار ميکنن :) نميدونن 98 درصد عدد افتضاحی هست.

netmelli
September 18th, 2014, 12:11
به 98 درصد افتخار ميکنن :) نميدونن 98 درصد عدد افتضاحی هست.

آقای امیری اینا همه حرفه
یک سری نشستن دور یک میز
هیچ کدوم نمیدونن سیستم چیه
هنوز هم ازشون میپرسی کامپیوترت سیستمش چیه ، اسم مانیتورش رو میگه ، مثلا میگه ال جی :-<
بعد این جماعت دارن برای سیستم های الکترونیک این کشور تصمیم میگیرن

طرح دولت الکترونیک که داشت میومد
برای این اومد که پول نقد جا بجا نشه
سود اونا هم پولی که در حساب ها خوابیده
الان هم که یک مسخره بازی دیگه راه انداختن

برای موجودی گرفتن هم حتی 1025 ریال کم می کنند

تراکنش ها فوق العاده کم شده از اون موقع که شاپرک اومده
اگر سود هم بگیرن
مطمئن باشید میاد زیر 30 درصد مصرف از دستگاه های کارت خوان

دوباره مثل قدیم وقتی میخوان برن خرید باید مردم پول تو جوراب ببرن این ور اونور نه با عابر :-<

یا حق

OPENFIRE
September 18th, 2014, 12:18
آقای امیری اینا همه حرفه
یک سری نشستن دور یک میز
هیچ کدوم نمیدونن سیستم چیه
هنوز هم ازشون میپرسی کامپیوترت سیستمش چیه ، اسم مانیتورش رو میگه ، مثلا میگه ال جی :-<
بعد این جماعت دارن برای سیستم های الکترونیک این کشور تصمیم میگیرن

طرح دولت الکترونیک که داشت میومد
برای این اومد که پول نقد جا بجا نشه
سود اونا هم پولی که در حساب ها خوابیده
الان هم که یک مسخره بازی دیگه راه انداختن

برای موجودی گرفتن هم حتی 1025 ریال کم می کنند

تراکنش ها فوق العاده کم شده از اون موقع که شاپرک اومده
اگر سود هم بگیرن
مطمئن باشید میاد زیر 30 درصد مصرف از دستگاه های کارت خوان

دوباره مثل قدیم وقتی میخوان برن خرید باید مردم پول تو جوراب ببرن این ور اونور نه با عابر :-<

یا حق
با این حرفا چیزی درست میشه یا دست ما به جایی بنده ؟‌
بازم مثل همیشه مردم هیچ اعتراصی نمیکنند
فروشنده ها هم با این روش خودشون رو وفق میدن
آب ار آب هم تکون نمیخوره ;)

netmelli
September 18th, 2014, 12:44

عزیزجان کی گفته فروشنده وفق میده ؟؟؟
از اون موقع که شاپرک اومده
بخاطر دیر واریز شدن پول ها
کلی مصرف کم شده
چه برسه درصد بگیرن

شما خودت وقتی بری خرید
مغاذه دار بگه که کارت خوان نمیکشیم
چیکار میتونی بکنی ؟؟؟

فقط به کارهای لباس و اینا دقت نکنید که سود کار بالاست و 1 درصد چیزی توش نیست
ولی یک سری موارد هست که کل سود کار روی چند درصده که اونم بخواد دولت بگیره هیچی دیگه

تو اینجور کارا ، استفاده از دستگاه کارت خوان کامل تعطبل میشه
در موارد دیگر هم کم میشه

تو اروپا سود بانکی برای وام زیر 5 درصد هست
بعد ایران میخوان برای استفاده از سیستم اندازه سود بانک اونا درصد بگیرن

واقعا جالبه

در پناه حق باشید

hossein1210
September 18th, 2014, 12:50
الان یه یارو میخواد بره سوپر مارکتی وسایل خریده 5 تومن شده کارت میکشه
الانم ترکش برای مردم سخته ادامه دادنش هم برای صاحب مغازه ها سخته
باید درصدش مشخص بشه که ببینیم برای مغازه های پر فروش صرف داره یا نه

code_2219
September 18th, 2014, 15:07
کلا این شاپرک هیچ نفعی برای مردم نداشته غیره خودشون، کاش نبود این واسطه زورگو، اون از واریزای نامنظم، اون از کارمزده مانده حساب، اینم نوین ترین حرکتشون کارمزد از خرید، اونم از پذیرنده دستگاه نه از مشتری

MOHAMMAD MOHSEN
September 20th, 2014, 11:48
اینکه شاپرک بخواد روی توزیع کارت خوان ها مستقیم نظارت کنه یعنی همون نیمچه رقابتی هم که هست از بین میره!

در حال حاضر هم بدون کارمزد نیست همین که هر وقت دلشون میخواد واریز می کنن یعنی کارمزد!

iMohsen
September 20th, 2014, 12:49

بله . ممکنه درصد خوبی از پذیرندگان با این طرح کنار بیان ( در حالی که اصلا روی این مورد تبلیغ نشده که یه وقت اون فروشنده ساده ای که صبح تا شب تو مغازه اش هست و از همه جا بی خبر .. نفهمه کارتخوان کارمزد داره ) ولی به تدریج شما وقتی وارد مغازه ای میشی که نیاز به خرید داری و اون مغازه کارت خوانش رو جمع کرده باشه . دو راه داری . یا این که بری یه جای دیگه خرید کنی که باز 50% امکان این که اونجا هم کارتخوان نداشته باشه وجود داره یا این که پول بگیری دستت و بری خرید .

ضمن این که ممکنه این درصد تو بیزینس های کوچک اینقدر کم باشه که ندید گرفته بشه . ولی فرض کنین برروی کارتخوان های فروشگاه های رفاه این کارمزد اعمال بشه .
اگر متوسط فروش روزانه هر فروشگاه رفاه رو در طول روز 3میلیارد ریال حساب کنیم ( که 100% میدونم بیش از این هست ) و در صد کارمزد تراکنش رو هم 0.5% بگیریم میشه روزانه 15 میلیون ریال کارمزد مستقیم .
این غیر از این هست که در بازه های واریز شاپرک هم نقدینگی به صورت جابجا در مسیر واریز هست و رسوب این نقدینگی در اختیار بانک عامل .

حالا حساب کنید حداقل 100 فروشگاه رفاه در کل کشور داشته باشیم میشه روزانه 1500 میلیون ریال کارمزد مستقیم و رسوب حدود 300 میلیارد ریال نقدینگی منتظر واریز .
در کنار این حساب کنید که این فقط فروشگاه رفاه بود . شهروند .. هایپر استار .. هایپر مارکت ها و دیگر مشاغل فروشنده بزرگ مثل فروشندگان لوازم خانگی ...

واقعا عدد بزرگی خواهد بود میزان کارمزد مستقیم ... اما آیا کمک به زیرساخت این شبکه بانکی خواهد کرد ؟

netmelli
September 20th, 2014, 13:15
بله . ممکنه درصد خوبی از پذیرندگان با این طرح کنار بیان ( در حالی که اصلا روی این مورد تبلیغ نشده که یه وقت اون فروشنده ساده ای که صبح تا شب تو مغازه اش هست و از همه جا بی خبر .. نفهمه کارتخوان کارمزد داره ) ولی به تدریج شما وقتی وارد مغازه ای میشی که نیاز به خرید داری و اون مغازه کارت خوانش رو جمع کرده باشه . دو راه داری . یا این که بری یه جای دیگه خرید کنی که باز 50% امکان این که اونجا هم کارتخوان نداشته باشه وجود داره یا این که پول بگیری دستت و بری خرید .

ضمن این که ممکنه این درصد تو بیزینس های کوچک اینقدر کم باشه که ندید گرفته بشه . ولی فرض کنین برروی کارتخوان های فروشگاه های رفاه این کارمزد اعمال بشه .
اگر متوسط فروش روزانه هر فروشگاه رفاه رو در طول روز 3میلیارد ریال حساب کنیم ( که 100% میدونم بیش از این هست ) و در صد کارمزد تراکنش رو هم 0.5% بگیریم میشه روزانه 15 میلیون ریال کارمزد مستقیم .
این غیر از این هست که در بازه های واریز شاپرک هم نقدینگی به صورت جابجا در مسیر واریز هست و رسوب این نقدینگی در اختیار بانک عامل .

حالا حساب کنید حداقل 100 فروشگاه رفاه در کل کشور داشته باشیم میشه روزانه 1500 میلیون ریال کارمزد مستقیم و رسوب حدود 300 میلیارد ریال نقدینگی منتظر واریز .
در کنار این حساب کنید که این فقط فروشگاه رفاه بود . شهروند .. هایپر استار .. هایپر مارکت ها و دیگر مشاغل فروشنده بزرگ مثل فروشندگان لوازم خانگی ...

واقعا عدد بزرگی خواهد بود میزان کارمزد مستقیم ... اما آیا کمک به زیرساخت این شبکه بانکی خواهد کرد ؟

کمک به زیرساخت فکر نکنم بکنه
ولی برای بهتر کردن ماشین های آقا زاده ها چرا
تاثیر خوبی به احتمال زیاد خواهد داشت

که بتونن فراری ها و بوگاتی های بهتری با رنگ های متنوع تری را وارد ایران کنند بعد نامش را زیر ساخت کشوری بگذارند

Mr.Pouria
September 20th, 2014, 14:53
اقا اگه میخوان کارمزد بگیرن اول بیان فکر این اختلال شبکه رو بکنن

دیروز از ساعت 12 ظهر تا ساعت 2 دنبال کارت خوان بودم از رویان تا محمود اباد رفتم همشون اختلال داشت ! آخر سر رفتم بانک پول نقد از حسابم خارج کردم رفتم خردیمو کردم :|

خوب با این وضعیت کارمزد اصلا چیه دیگه :|

خوب بیاین مستقیم بگید میخوایم بریم باغ ویلا و فلان چیزو برای خودمون بخریم مردم باید پولشو بدن شاید اینجوری به جای 1 درصد مردن 2 درصد دادن :| والا :| کارمزد برای افزایش کیفیت خدمات دهی =)))))) والا !

- - - Updated - - -

کمک به زیرساخت فکر نکنم بکنه
ولی برای بهتر کردن ماشین های آقا زاده ها چرا
تاثیر خوبی به احتمال زیاد خواهد داشت

که بتونن فراری ها و بوگاتی های بهتری با رنگ های متنوع تری را وارد ایران کنند بعد نامش را زیر ساخت کشوری بگذارند

خدمت به این بزرگی چه ایرادی داره !!! چرا ایراد میگیرید :D

میخوان اب این کارشون چندین ماشین باحال وارد بکنن باحاش سطح کیفی آسفالت کشور رو بسنجن :D

گیر ندین دیگه :D

samansystems
September 21st, 2014, 00:02
بانك ها خود را درگير شارژ 2 هزار توماني كرده اند
به گزارش «اخبار بانك» به نقل از فارس، ناصر حکیمی با بیان اینکه باید عادت نادرست استفاده رایگان از خدمات پرداخت و بانکداری الکترونیکی را تصحیح کنیم تا محیط این کسب و کار تابع قواعد اقتصادی شود و از فضای گلخانه ای بیرون بیاید،‌ اظهارداشت: اولین قدم در این مسیر پرداخت کارمزد از سوی کاربر نهایی است بنا بر این در آینده مردم و پذیرندگان، کارمزد استفاده از خدمات پرداخت الکترونیکی را می‌پردازند.

وی افزود: قواعد کسب و کار در حوزه پرداخت الکترونیکی حکم می‌کند هر جا سرویس بین بانکی ارائه شود، کارمزد هم دریافت شود؛ به طور طبیعی در کشور ما هم باید به همین سمت حرکت کنیم و به همین منظور از خرداد ماه به تراکنش مانده‌گیری بین بانکی کارمزد تعلق می‌گیرد و کاربر باید مبلغی را در ازای استفاده از این سرویس پرداخت کند.

مدیرکل نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با بیان اینکه این قاعده را در چند فاز عملیاتی کنیم، گفت: در فاز اول دریافت تراکنش از مانده‌گیری عملیاتی شد و در مرحله دوم دریافت کارمزد از خرید شارژ عملیاتی می‌‌شود و در فاز سوم هم ممکن است به سراغ پرداخت قبوض و حتی برداشت نقدی برویم.

وی در پاسخ به این سوال که مبنای تعیین این کارمزدها چیست، اظهارداشت: کارمزدی که دریافت می‌شود بر اساس قیمت تمام شده این سرویس‌ها در شبکه بانکی است و رقمی بیشتر از آن دریافت نخواهد شد؛ تنها اتفاقی که می‌افتد، تغییر پرداخت کننده نهایی از بانک به کاربر یا همان ذینفع نهایی است.

حکیمی در واکنش به برخی انتقادها که تعیین کارمزد برای کاربر نهایی را موجب کاهش استفاده از خدمات پرداخت الکترونیکی ارزیابی می‌کنند، گفت: این آزادی عمل برای مشتری وجود دارد که به جای استفاده از خدمات بین بانکی، از خدمات درون بانکی استفاده کند تا کارمزدی پرداخت نکند یا به جای استفاده از خودپرداز، از تلفن بانک برای مانده‌گیری و پرداخت قبوض استفاده کند.

وی افزود: به این ترتیب ترافیک شبکه بین بانکی کاهش می‌یابد و در نهایت به سود کشور است زیرا در هر تراکنش بین بانکی حداقل سه عامل بانک‌های صادرکننده و پذیرنده کارت و سوئیچ شتاب درگیر می‌شوند تا یک تراکنش کم ارزش انجام شود.

*شبکه بانکی کشور گرفتار تراکنش‌های هزار تومانی فروش شارژ تلفن همراه

حکیمی ادامه داد: به عنوان مثال در حال حاضر تراکنش‌های خرید شارژ تلفن های همراه، بخش قابل توجهی از ترافیک آنلاین شبکه بانکی کشور را به خود اختصاص داده‌اند در حالی که ارزش این تراکنش‌ها عمدتا بین یک هزار تا دو هزار تومان است؛ در اغلب کشور‌ها شبکه بانکی خود را درگیر تراکنش‌های ۳۰ سنتی نمی‌کنند بلکه برای ارائه این سرویس روش‌های جایگزین درنظر گرفته اند.

مدیرکل اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی گفت: همه ما باید در لایه های مختلف به این درک برسیم که خدمات بانکی گران قیمت است و نباید این خدمات گران را صرف تراکنش‌های کم ارزش کرد؛ منطقی نیست برای خرید شارژ ۱۰۰۰ یا ۲۰۰۰ تومانی شبکه و سیستم بانکی درگیر شود به حدی که در ایام شلوغ هم نتوانیم جوابگوی مشتریان باشیم.

به گفته وی سرمایه‌گذاری چند ۱۰ میلیاردی برای ارتقای زیرساخت‌ها نباید صرف فروش کارت شارژ هزار تومانی شود و باید راه‌حل‌های ارزان قیمت دیگری برای این قبیل تراکنش‌ها تعریف شود.

*هجوم فیل‌ها به زمین بازی خرگوش‌ها

حکیمی همچنین به موضوع تغییر فرایند دریافت کارمزدها پرداخت و با اشاره به افزایش تراکنش‌های بین بانکی در شتاب از ۱.۵ میلیون به ۱۰۰ میلیون تراکنش، گفت: همین افزایش و کارمزدهایی که بانک‌ها باید بابت این تراکنش ها به صورت مستقیم و غیرمستقیم به پی اس پی‌ها بپردازند، صورت‌های مالی بانک‌ها را تحت الشعاع قرار داده و به همین دلیل بانک ها به این نتیجه رسیده‌اند که باید رقابت‌های ناسالم و غیر منطقی را کنار گذاشته و به سمت اتفاق نظر برای دریافت کارمزد از کاربران نهایی حرکت کنند.

وی افزود: واقعیت این است که در دهه گذشته استفاده از خدمات بانکداری و پرداخت الکترونیکی برای مردم رایگان بوده و همین مسئله تغییر عادت عمومی را دشوار کرده است با این حال اما گریز و چاره‌ای جز این تغییر رفتار نیست؛ همه ما باید بپذیریم که هزینه خدماتی که دریافت می‌کنیم، بپردازیم.

حکیمی با انتقاد از برخی تصمیمات نادرست بانک‌ها در سال های اخیر در مورد کارمزدها گفت: بانک‌ها نیز باید به قواعد فضای کسب و کار پایبند باشند چرا که در غیر این صورت شاهد پدیده شکست بازار خواهیم بود و این اتفاق متأسفانه در گذشته افتاده رخ داده است.

وی تصریح کرد: برخی بانک‌ها با این توجیه که استفاده از خدمات بانکداری الکترونیکی را رواج دهند، کارمزدهایی که در ابتدا برای کاربران تعیین شده بود را حذف و پرداخت هزینه آن را خودشان متقبل شدند؛ به عنوان مثال در ابتدای ورود دستگاه‌های کارت‌خوان فروشگاهی یا همان پوزها، بانک پارسیان که نخستین توزیع کننده این دستگاه‌ها بود، کارمزدها نسبتا بالایی برای پذیرنده‌ها تعیین کرده بود و با فاصله دو ماهه نیز مبالغ را به حساب دارندگان کارت‌خوان ها واریز می‌کرد.

مدیرکل نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با اشاره به استقبال از خدمات الکترونیکی بانک‌ها، گفت: طبیعتا سایر بانک‌ها نیز با مشاهده اقبال عمومی به این خدمت، وارد این حوزه شدند اما اتفاقی که افتاد اصطلاحا ورود فیل‌ها به زمین بازی خرگوش‌ها بود؛ بانک‌های بزرگ دولتی با شبکه شعب و حساب‌های متعدد وارد این حوزه شدند و با استفاده از پشتوانه دولتی و عدم ضرورت پاسخگویی به سهامداران و ... کارمزدها را کاهش و به تدریج حذف کردند.

وی افزود: به عنوان نمونه زمانی که بانک ملی شروع به واگذاری پوز کرد، مدعی بود من نیاز به کارمزد ندارم و با وجود فشار زیادی که بانک مرکزی بر الزامی بودن اخذ کارمزد وارد کرد، بانک ملی کارمزدها را صفر کرد. سایر بانک‌ها هم به تبعیت از آن در بازار رقابتی ایجاد شده، کارمزد را حذف کردند.

*تسویه آنی؛ قدم دوم بانک‌های بزرگ در تخریب بازار رقابت

حکیمی در ادامه به ماجرای توقف واریز آنی پرداخت و گفت: دو مدل در بحث پوزها وجود داشت؛ اول این که بانک‌ها این دستگاه ها را رایگان در اختیار واحدهای تجاری قرار داده و کارمزد تراکنش را دریافت کنند؛ یا اینکه هزینه خود دستگاه را بگیرند و در مقابل سرویس را رایگان ارائه دهند اما بانک‌ها هیچ یک از این مدل‌ها را رعایت نکردند. یعنی هم دستگاه‌های کارت‌خوان را رایگان به فروشگاه‌ها و متقاضیان دادند و هم کارمزد را صفر کردند تا در رقابت با یکدیگر سهم بیشتری از بازار داشته باشند.

وی ادامه داد: با این حال پس از اشباع بازار از کارت‌خوان‌ها راهکار بعدی که بانک‌ها برای رقابت سراغ آن رفتند، تسویه آنی بود که از بانک ملت شروع شد. این روند ناصحیح در حالی دنبال شد که هیچ کجای دنیا واریز در کمتر از ۴۸ ساعت انجام نمی شود. ولی بانک ها پس از آنکه با تقبل کارمزد اولین آسیب را به فضای کسب و کار پرداخت الکترونیکی وارد کردند با راه انداختن سیستم خطرناک تسویه آنی دومین خطا را مرتکب شدند.

مدیرکل اعتبارت بانک مرکزی گفت: واقعیت این است که وقتی در شتاب یک تراکنش شتابی انجام می‌شود، پول آن ۴۸ ساعت بعد تسویه می‌شود پس پرسش این بود که در تسویه آنی بانک‌ها پول را از کدام منبع تأمین و بلافاصله به حساب مقصد واریز می‌کنند؟

وی تصریح کرد: پس از بررسی حساب بانک‌ها مشخص شد این تسویه در واقع از جیب بانک مرکزی انجام می‌شود و بخش بزرگی از اضافه برداشت بانک‌ها از حساب‌های بانک مرکزی به همین دلیل بود. به عبارت دیگر تسویه آنی خلق پول بود با استفاده از منابع بانک مرکزی؛ خلق پولی بین ۳ هزار تا ۵ هزار میلیارد تومان.

وی گفت: در آن سال کل پولی که بانک مرکزی از ابتدای فعالیت خود تاکنون منتشر کرده حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان بود اما در مهر سال ۹۱ درست یک ماه قبل از آغاز بکار رسمی شاپرک، رقم ماهانه تراکنش‌ها به ۶۵ هزار میلیارد تومان رسیده بود. یعنی یک پانزدهم (حدود ۴ هزار میلیارد تومان) در دو روز وجوه برداشته شد.

حکیمی ادامه داد: معنای این حرف این است که نزدیک به ۱۰ درصد کل پولی که بانک مرکزی از ابتدای فعالیت خود منتشر کرده بود با عملیات تسویه آنی بانک‌ها در چرخه پول کشور خلق شد ولی بسیار مخفیانه و زیرپوستی که البته آسیب‌های فراوان آن برای قدرت خرید مردم برای کارشناسان آشکار است.

*بانکداری الکترونیکی هم نیازمند هدفمندی یارانه‌ها است

مدیرکل اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی در جمع‌بندی برنامه های این بانک برای حوزه پرداخت الکترونیکی گفت: تصمیم ما برگرداندن کارمزدها به مسیر صحیح است و در واقع قرار نیست اتفاق عجیب و غریب و جدیدی رخ دهد و فقط به دنبال تصحیح فرایندها در فضای کسب و کار پرداخت الکترونیکی هستیم.

حکیمی در ادامه با تاکید بر اینکه در بانکداری الکترونیک هم نیازمند هدفمند‌ی یارانه‌ها هستیم، به مقوله مانده‌گیری و کارمزد آن اشاره کرد و گفت: برخی صنوف به لحاظ نوع فعالیت‌ نیازمند مانده‌گیری‌های متعدد در روز هستند که بار و هزینه فراوانی به شبکه بانکی کشور تحمیل می‌کند ولی هزینه این مانده‌گیری‌ها را تا پیش از خرداد ماه، بانک‌های دولتی از بیت المال و بانک‌های خصوصی از جیب سهامداران پرداخت می‌کردند.

وی افزود: این در حالی است که بسیاری از مردم اساسا نیازی به مانده گیری بیش از چند بار در طول یک ماه ندارند ولی در واقع هزینه مانده گیری های متعدد عده‌ای خاص از جیب آنها کسر می شود. این اتفاق در واقع پرداخت یارانه از جیب ۷۵ میلیون نفر به ۳۰۰ هزار فروشگاه است و بنابراین در اصلاح این روند هیچ شکی وجود ندارد.

Mr.Pouria
September 21st, 2014, 21:14
این خبر رو بخونید :|

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930630000380

iMohsen
September 22nd, 2014, 13:48
طرف میگه کارمزد دیگه حداکثر 200 تومان خواهد بود و امکان کسر از خریدار هم نداره و فقط پذیرنده باید بده .

نماینده اصناف هم گفته ما حاضر به پرداخت کارمزد نیستیم و اگر کارمزد اعمال بشه اصناف سعی بر جمع آوری پوز ها خواهند کرد .

حالا مساله اینه که طرف میاد 5000 تومن خرید میکنه کارت میکشه باید 200 تومن کارمزد بده . 300 هزار تومن هم کارت میکشه باید 200 بده !! خب معلومه این کار تراکنش های خرد رو میبره تو عابر بانک و باعث میشه پول نقد به صورت خرد تو مردم افزایش پیدا کنه !!! یعنی اینقدر سخته که این مساله ساده رو متوجه بشن !!!؟

مساله اصلی هم اینجاست :
"ممکن است در فاز سوم به سراغ دریافت کارمزد بابت پرداخت قبوض و حتی برداشت نقدی هم برویم."

خب این که بدتر شد . من بعد ملت حقوق رو که میگیره .. میره پولش میکنه میزاره تو خونه . بخواد قبض بده میره دوباره تو بانک . باز هم باعث انباشت اسکناس در منازل و افزایش سرقت های نقدی میشن .

یه کارمزد ساده ببین تا کجا عوارض حتی امنیتی داره !!!

samansystems
September 22nd, 2014, 14:22
حالا مساله اینه که طرف میاد 5000 تومن خرید میکنه کارت میکشه باید 200 تومن کارمزد بده . 300 هزار تومن هم کارت میکشه باید 200 بده !! خب معلومه این کار تراکنش های خرد رو میبره تو عابر بانک و باعث میشه پول نقد به صورت خرد تو مردم افزایش پیدا کنه !!! یعنی اینقدر سخته که این مساله ساده رو متوجه بشن !!!؟

يک بحثی که هست اين هست که تراکنش های خرد بايد به کيف پول ها انتقال پيدا کنه.
بانک مرکزی در حال تدوين مجوز نهائی کيف پول هست و برنامه اين هست که پرداخت های خرد از طريق کيف پول ها انجام بشه.

RoobinaServer
September 22nd, 2014, 14:32
خوبه.

به ثول چند تا از بازاری ها که داشتیم صحبت میکردیم این کارمزد توی کارخانه ها هم میاد و باعث میشه موقع گرفتن قطعات و اجناس که از طریق کشیدن کارت برخی ها پرداخت میکنند (نه چک کشیدن) کارمزد پرداخت کنند و کارخانه هم جهت جلب رضایت به جای این که بگه شما باید فلان قدر مالیات بدید و هی صحبت الکی بکنه با مشتریش تا قانع بشه

هزینه مالیات رو بکشه رو جنسش و گرانتر از قبل بشه و دید گران شدن هم در جامعه مجدد تقویت بشه.

خوبه.

رکود اقتصادی رو به رشد میره. :) مچکریم

یا حق