PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیستم تاید هویت کاربران ایرانی

arc1o0
September 15th, 2014, 12:48
دوستان و همکاران عزیز سلام

یک بحثی در ارائه خدمات هاستینگ و سرور وجود دارد تحت عنوان verification یا همان تایید هویت و اعتبار سنجی خودمان.

مدتی است که برخی کاربران با تهیه هاست یا سرورهای مجازی اقدام به انجام تخلفاتی از قبیل فیشینگ، پورت اسکن، اتک، و .... می کنند که منجر به ارسال ابیوز از سمت دیتاسنتر ها شده و متضرر نهایی مالک سرورها و شرکت های هاستینگ خواهند بود.

در همین راستا برخی همکاران اقدام به پیاده سازی سیستم وریفای و اعتبار سنجی کرده اند. اعتبار سنجی اکثرا بر اساس ارائه مدارک هویتی و سکونتی و شماره تلفن های ثابت و موبایل می باشد.

اما برخی دوستان و همکاران هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده اند و هنوز به شکل سنتی و بدون اعتبار سنجی اقدام به سرویس دهی می کنند.

که این در واقع به ضرر خود این عزیزان هست، فردا روزی یک کاربری از سرویس های ایشون سو استفاده بکند، و کار به پیگیری قضایی و فتا برسد، تمامی مسولیت ها متوجه ایشون خواهد بود.

هدف از ایجاد این تاپیک :

1- اطلاع رسانی به کاربران

2- شفاف سازی و تشریح ابعاد این مبحث و آنالیز مزایا و معایب پیاده سازی این سیستم

3- اجماع همکاران محترم جهت پیاده سازی یک سسیتم اعتبار سنجی

4- بررسی دقیق و طراحی یک سیستم اعتبار سنجی پایه که حداقل ها و حداکثر ها در آن مشخص باشد و تمامی همکاران ملزم به رعایت آن باشند.

5- مشاوره و استفاده از نظرات همکاران و کاربران محترم که قصد تهیه سرویس با کیفیت و پایدار برای بلند مدت دارند

از کاربران و همکاران محترم درخواست می شود موارد فوق را بررسی کرده و نظرات و راهکار های خود را ارائه کنند تا به یک راهکار جامع و کامل برسیم.

از همراهی شما متشکریم.

smhnw
September 15th, 2014, 12:54
دوستان و همکاران عزیز سلام

یک بحثی در ارائه خدمات هاستینگ و سرور وجود دارد تحت عنوان verification یا همان تایید هویت و اعتبار سنجی خودمان.

مدتی است که برخی کاربران با تهیه هاست یا سرورهای مجازی اقدام به انجام تخلفاتی از قبیل فیشینگ، پورت اسکن، اتک، و .... می کنند که منجر به ارسال ابیوز از سمت دیتاسنتر ها شده و متضرر نهایی مالک سرورها و شرکت های هاستینگ خواهند بود.

در همین راستا برخی همکاران اقدام به پیاده سازی سیستم وریفای و اعتبار سنجی کرده اند. اعتبار سنجی اکثرا بر اساس ارائه مدارک هویتی و سکونتی و شماره تلفن های ثابت و موبایل می باشد.

اما برخی دوستان و همکاران هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده اند و هنوز به شکل سنتی و بدون اعتبار سنجی اقدام به سرویس دهی می کنند.

که این در واقع به ضرر خود این عزیزان هست، فردا روزی یک کاربری از سرویس های ایشون سو استفاده بکند، و کار به پیگیری قضایی و فتا برسد، تمامی مسولیت ها متوجه ایشون خواهد بود.

هدف از ایجاد این تاپیک :

4- بررسی دقیق و طراحی یک سیستم اعتبار سنجی پایه که حداقل ها و حداکثر ها در آن مشخص باشد و تمامی همکاران ملزم به رعایت آن باشند.

5- مشاوره و استفاده از نظرات همکاران و کاربران محترم که قصد تهیه سرویس با کیفیت و پایدار برای بلند مدت دارند

از کاربران و همکاران محترم درخواست می شود موارد فوق را بررسی کرده و نظرات و راهکار های خود را ارائه کنند تا به یک راهکار جامع و کامل برسیم.

از همراهی شما متشکریم.

از نظر بنده باید یک سیستم یکپارچه پیاده سازی کرده و همه بهش عمل کنیم ...

Mr.Pouria
September 15th, 2014, 13:18
حرف شما کاملا درست هست اما با توجه به قانونی که برای سایت های موزیک و فیلم موجود هست هیچ یک از مدیران این سایت ها به هیچ وج اطلاعات حقیقی خود را در سرویس ها ثبت نمیکنن زیرا هر لحظه ممکن هست جریمه نقدی برای فعالیت آن ها اعمال شود ...

اگر قرار باشه تمامی شرکت ها و هاستینگ ها اطلاعات دقیق از مشتری بگیرن پس در نتیجه 30 الی 40 درصد کسانی که وب سایت دارن روبه شرکت های میزبانی خارج از ایران میارن !

به نظر من تنها در صورتی این کار مفید میتونه واقع بشه که از طرف دولت سخت گیری کم تری به سایت های موزیک و فیلم بشه ...

حود بنده هی سایت فیلمداشتم (فیلم های خارجی روز به زبان اصلی) حدودا روی دامنه 20 بودم که نزدیک به 1 ملیون جریمه شدم ! و همچنین سایت من به صورت اجباری برای همیشه بسه شد ...

در حال حاظر یک سایت موزیک غیر مجاز دارم و هیچ مشخصاتی از خودم ثبت نکردم حتی شماره تماس هم به نام خودم نیست و فیک هست ! چرا ؟! چون میترسم قبل از اینکه سایت به سود دهی برسه مجبور به بستن اجباری و پرداخت جریمه سنگین شوم ...

torbatniya
September 15th, 2014, 13:32
حرف شما کاملا درست هست اما با توجه به قانونی که برای سایت های موزیک و فیلم موجود هست هیچ یک از مدیران این سایت ها به هیچ وج اطلاعات حقیقی خود را در سرویس ها ثبت نمیکنن زیرا هر لحظه ممکن هست جریمه نقدی برای فعالیت آن ها اعمال شود ...

اگر قرار باشه تمامی شرکت ها و هاستینگ ها اطلاعات دقیق از مشتری بگیرن پس در نتیجه 30 الی 40 درصد کسانی که وب سایت دارن روبه شرکت های میزبانی خارج از ایران میارن !

به نظر من تنها در صورتی این کار مفید میتونه واقع بشه که از طرف دولت سخت گیری کم تری به سایت های موزیک و فیلم بشه ...

حود بنده هی سایت فیلمداشتم (فیلم های خارجی روز به زبان اصلی) حدودا روی دامنه 20 بودم که نزدیک به 1 ملیون جریمه شدم ! و همچنین سایت من به صورت اجباری برای همیشه بسه شد ...

در حال حاظر یک سایت موزیک غیر مجاز دارم و هیچ مشخصاتی از خودم ثبت نکردم حتی شماره تماس هم به نام خودم نیست و فیک هست ! چرا ؟! چون میترسم قبل از اینکه سایت به سود دهی برسه مجبور به بستن اجباری و پرداخت جریمه سنگین شوم ...

با سلام
مزایای این کار خیلی بیشتر از معایب هست ومورد تائید هست

sor
September 15th, 2014, 13:34
بند هم با شما موافق هستم چند وقت پیش هم که پلیس فتا استان منو خواسته بود برای پر کردن بعضی فرم ها و ... گفتن برای امنیت و اینکه مشکلاتی در اینده پیش نیاد بهتره که یک سری اطلاعات دریافت کنید

با حرفشون خیلی موافق بودم ولی بازم یک سری مشکلات هست اونم اینه که شاید نصب یا حتی بیشتر سایت ها غیر قانونی هستن و خلاف قوانین و مدیر چنین سایت های اصلا راضی به دادن این مدارک نمیشه !

فقط این نیست ، بعضی ها هستن که کلا مدارکشون رو داخل فضای مجازی نمیزارن !

در کل اگر هم الان هم بخوایین تایید هویت بزاریم برای تایید حساب ممکنه خیلی از کاربرا اقدام به انتقال بکنند!

در کل معلوم نیست باید چیکار کرد !

( البته اگه هم از اول این طور بود خوب بود ولی الان نمیشه ولی بازم هم باید از یه جایی شروع کرد ) نظر من اینه

smhnw
September 15th, 2014, 13:40
به نظر من بهتره شماره ی موبایل گرفته بشه

و شماره ی موبایل Verfiy بشه

mehrshad.ho
September 15th, 2014, 13:43
شماره کارتی که باش خرید میشه گزینه خوبی میتونی باشه که از طریق پیگیری شماره تراکنش به دست میاد و هویت فرد مشخص میشه

ما بار ها به همین روش مچ کاربران رو گرفتیم (که قصد تخلف داشتند)

sor
September 15th, 2014, 13:47
به نظر من بهتره شماره ی موبایل گرفته بشه

و شماره ی موبایل Verfiy بشه

حرف شما درسته ولی باز هم اکثر شماره صحح قرار نمیدن

TN Projects
September 15th, 2014, 13:59
شماره کارتی که باش خرید میشه گزینه خوبی میتونی باشه که از طریق پیگیری شماره تراکنش به دست میاد و هویت فرد مشخص میشه

ما بار ها به همین روش مچ کاربران رو گرفتیم (که قصد تخلف داشتند)
مشتری متخلف و حرفه ای باشه بسیار راحت میتونه این مورد رو هم دور بزنه.
صرفا تنها راهی که میشه کاربران رو تائید کرد تائید شماره همراه هست که اونم باز دور زده میشه.
اما اگر یک مورد هست که تقریبا هیچ راه گریزی نداره که لزومی نمیبینم به اشتراک بزارم چون ممکنه برای برخی دوستان دردسر ساز بشه.
موفق باشید

AvalinHost
September 15th, 2014, 14:59
سلام
تراکنش مالی بهترین گزینه برای روزهایی هست که کار به مقامات قضایی برسه چون در حساب مبدا همه مشخصات مورد نیاز ما در بانک افتتاح کننده حساب موجود هست و با نامه از پلیس قضایی خیلی راحت تحویل دادسرا میشه!
بنابر این تایید هویت هنگام خرید تاثیر زیادی ندارد و فقط یک عامل بازدارنده مقطعی هست.
موفق باشید.

arc1o0
September 15th, 2014, 15:09
سلام
تراکنش مالی بهترین گزینه برای روزهایی هست که کار به مقامات قضایی برسه چون در حساب مبدا همه مشخصات مورد نیاز ما در بانک افتتاح کننده حساب موجود هست و با نامه از پلیس قضایی خیلی راحت تحویل دادسرا میشه!
بنابر این تایید هویت هنگام خرید تاثیر زیادی ندارد و فقط یک عامل بازدارنده مقطعی هست.
موفق باشید.

سلام

بنده یک کارت بانکی پیدا کرده ام که حسب اتفاق رمز کارت نیز همراه آن بوده است، یا کارتی را دز دیده ام و به نحوی به رمز آن دسترسی پیدا کرده ام، برای نقد کردن کارت یک سرور میگیرم، مجازی سازی می کنم و مجازی ها رو به چند برابر قیمت می فروشم، و چند ماهی به همین طریق در حال استفاده هستم، مالک کارت هم خیال می کنم پس اندازش داخل کارت محفوظ است، در چنین شرایطی چه باید کرد؟

یا شما که خودتان در کار اکسچنج هستید، من با کارت مسروقه از شما دلار می خرم، و دلار ها رو به شخص ثالثی میفروشم و با یک پول شویی خیلی ساده به ریال مسروقه دسترسی پیدا می کنم

در این میان چه باید کرد؟

Ahmad110
September 15th, 2014, 15:13
ما كه از روز اول تاييد هويت رو انجام ميداديم و ميديم
به نظرم اينطوري هم خيال كاربر راحته و هم خيال ما .
دليلي هم نميبينم كه به كاربراي متخلف سرويس بدم ، چون تجربه ثابت كرده ، افرادي كه تاييد هويت نميشن ، انتظارات بيش از حد سرويسي كه ارائه شده رو دارن و در آخر هم يه ضرري ميزنن و ميرن

Sent from my iPhone using Tapatalk

AvalinHost
September 15th, 2014, 15:25
سلام

بنده یک کارت بانکی پیدا کرده ام که حسب اتفاق رمز کارت نیز همراه آن بوده است، یا کارتی را دز دیده ام و به نحوی به رمز آن دسترسی پیدا کرده ام، برای نقد کردن کارت یک سرور میگیرم، مجازی سازی می کنم و مجازی ها رو به چند برابر قیمت می فروشم، و چند ماهی به همین طریق در حال استفاده هستم، مالک کارت هم خیال می کنم پس اندازش داخل کارت محفوظ است، در چنین شرایطی چه باید کرد؟

یا شما که خودتان در کار اکسچنج هستید، من با کارت مسروقه از شما دلار می خرم، و دلار ها رو به شخص ثالثی میفروشم و با یک پول شویی خیلی ساده به ریال مسروقه دسترسی پیدا می کنم

در این میان چه باید کرد؟

سلام
این مواردی که شما عنوان می کنید طرف باید جزو باند مافیا باشه :d
کسی که این اقدامات رو انجام میده به راحتی میتونه هویت جعلی بسازه!

TN Projects
September 15th, 2014, 16:41
سلام
این مواردی که شما عنوان می کنید طرف باید جزو باند مافیا باشه :d
کسی که این اقدامات رو انجام میده به راحتی میتونه هویت جعلی بسازه!
نه 100% نیاز به باند مافیا نیست.
مثلا بنده در خارج از کشور آشنا دارم میگم با استفاده از یک رابط یا صرافی یا.... که یک پول رو واریز کنه و اون صرافی یا واسط و حتی راه های دیگه هست که به یکسری دلایل نمیشه بیانشون کرد میشه این عمل رو انجام داد اون هم اطلاعات رو به اون شخص در خارج از کشور میده و بنده هم از اون میگیرم شاید در خوندن این مطلب در یک نظر فرآیند طولانی و سخت باشه اما بسیار راحت و سریع هست !
با اینکار در داخل ایران که خیلی دست کـــلاه بردار باز هست میتونه خیلی راحت کارهای فیشینگ یا.... انجام بده که باز هم برای درگاه خودش از روشهایی شبیه به روش بالا استفاده میشه و حتی اصلا ممکنه تشخیص داده نشن و اگر هم داده بشن هیچ کاری نمیشه کرد.
در کل نمیشه به تراکنش اعتماد کامل کرد و صرفا در ریزه مواردی کاربرد داره. اما دور زدنش هم غیر ممکن نیست و ساده بودنش هم به اندازه روش بالا هست که روشهای دیگه هم امکان پذیر هست که بیانشون در این شرایط موجب جهل های بیشتر میشه.

در کل باید از یک حساب و یا شناسه قبلا تائید شده دولتی برای تائید هویت کاربران استفاده کرد که متاسفانه بنا به برخی قوانین اشتباه در کشور و بسیاری از کشورهای دنیا که موجب عدم آزادی قلم یا... میشه این مورد استفاده نشه بسیار مفیدتر هست و خیلی راحت بیان کنم این مشکل تا زمانی که شاهد یکسری تغییرات اساسی نباشیم از بین نمیره.
اما خب یک تائید هویت مثل تائید شماره همراه میتونه تا حدخودش مفید باشه و تمرکز رو صرفا روی کـلاه بردارهای حرفه ای گذاشت که کار گرفتنشون رو راحت تر میکنه و همچنین نسبتا مدیر هاستینگ کم مشغله تر خواهد بود.

arc1o0
September 16th, 2014, 15:56
سلام

از سایر دوستان هم دعوت می شود که شرکت بفرمایند

همکاران محترم تاپیک را به سمتی هدایت کنند تا یک اجماعی صورت بگیرد .

با تشکر

هدف از ایجاد این تاپیک :

Mr.Pouria
September 16th, 2014, 17:01
خوب اینطوری که بوش داره میاد ما مجبوریم تمامی سرویس های خودم و دویتانم رو انتقال بدم به سرویس دهنده های خارج کشور ...

زیرا برای مایی که از روی تفریح سایت داریم (موزیک و فیلم) ارزش نداره با توجه به قیمت سرور هاست و هاست دانلود که سرویس دهنده های ایرانی بیشتروشن پول زیادی میگیرن (این سه سرویس برای یک سایت من ماهنه 70 هزار تومن در میاد) + پول دامنه که باید هر ماه 2 دامنه خریداری بکنیم (دامنه .in به قمیت 12 هزار تومن یعنی 24 تومن ماهانه دامنه درمجموع ماهی 94 هزرا تومن هزنیه سایت ) و هزینه بالایی هم داریم بدون اینکه چیزیش برگرده (چون سایت فقط برای سرگرمی تاسیس شده نه درامد زایی ) نمیشه ریسکشو کرد که آقا یک ماه دیگه سرویس دهنده های ایرانی که همشون هم از پلیس فتا میترسن و پلیس فتا میتونه به راحت ترین روش که یک تماس تلفنی و یا یک نامه هست اطلاعات اون شخص رو بگیره (بدون توج سرویس دهنده به حقوق کاربر که همان محفوظ بودن اطلاعات شخصی هست) و نسبت به قانون داخل کشور هرچقدر دوست داشتن جریمش کنن (معمولا بالای 500 هزار تومن جریمه میکنن) پس یا باید سایت هارو جمع کرد یا باید سرویس دهنده خودمون رو به کشور های خارجی انتقال بدیم ... اینجوری شاید پولی بیشتر پرداخت کنیم اما اینو میدونیم که دیگه احتمال جریمه شدن به دلیل قوانین داخلی به نیم درصد میرسه ...

aliarkhodi
September 16th, 2014, 18:04
بنده توی کار هاستینگ نیستم ولی زمانی نیاز به پیدا کردن کاربری داشتم که خرید کرده بود به راحتی بادادن شماره تراکنش خریدش به به پرداخت شماره کارت طرف رو داد (من گفتم اشتباه پول زده می خوام برگردونم )
بعد هم که شماره کارت رو داشته باشی کل فامیلشون رو سه سوته پیدا می کنی

MOHAMMAD MOHSEN
September 16th, 2014, 20:38
باید با توجه به قوانین کشور فعالیت کنیم. قوانین تو ایران سخت گیرانه البته به نظر من اینقدر هم بد نیست چون خیلی راحت تو اینترنت میشه کلاه برداری کرد در حال حاضر خیلی از افراد اطلاع آنچنانی ندارند. به نظر شخصی من کاربرانی که حاضر به همکاری و دادن اطلاعات اصلی نمیشن در دراز مدت فقط تبدیل به دردسر میشن و نه چیز دیگری! در غیراینصورت دلیلی نداره که کاربری که میخواد به صورت قانونی از سرویس ها استفاده کنه اطلاعات غلط بده.

شماره موبایل نمی تونه اونقدر موثر باشه چون در حال حاضر اکثر سوپری ها سیم کارت هایی می فروشن که از قبل فعال شده!

گرفتن شماره کارتی که پرداخت با اون انجام شده ،درخواست ارسال کارت ملی و تایید تلفن ثابت به نظر میتونه گزینه های خوبی باشه

به نظر من سخت گیری در سرویس ها هاستینگ، اجاره سرور و سرور مجازی که امکان سو استفادش بسیار بالاست الزامیست و سهل انگاری سرویس دهنده فقط باعث دردسر خودش و سایرین میشه

Mr.Pouria
September 16th, 2014, 20:52
باید با توجه به قوانین کشور فعالیت کنیم. قوانین تو ایران سخت گیرانه البته به نظر من اینقدر هم بد نیست چون خیلی راحت تو اینترنت میشه کلاه برداری کرد در حال حاضر خیلی از افراد اطلاع آنچنانی ندارند. به نظر شخصی من کاربرانی که حاضر به همکاری و دادن اطلاعات اصلی نمیشن در دراز مدت فقط تبدیل به دردسر میشن و نه چیز دیگری! در غیراینصورت دلیلی نداره که کاربری که میخواد به صورت قانونی از سرویس ها استفاده کنه اطلاعات غلط بده.

شماره موبایل نمی تونه اونقدر موثر باشه چون در حال حاضر اکثر سوپری ها سیم کارت هایی می فروشن که از قبل فعال شده!

گرفتن شماره کارتی که پرداخت با اون انجام شده ،درخواست ارسال کارت ملی و تایید تلفن ثابت به نظر میتونه گزینه های خوبی باشه

به نظر من سخت گیری در سرویس ها هاستینگ، اجاره سرور و سرور مجازی که امکان سو استفادش بسیار بالاست الزامیست و سهل انگاری سرویس دهنده فقط باعث دردسر خودش و سایرین میشه

حرف شما درست اما قبل از اجرای این قانون باید قبل از اون سخت گیری هایی که باری سایت های موزیک و فیلم انجام میشه رو یکم شل تر کنن بعد این قانون اجرا بشه ...

در غیر این صورت فقط مشتری های سرویس دهنده های ایرانی کم میشه ...

زیرا در حال حاظر نزدیک به 10 هزار سایت موزیک داریم (حرفه ای و غیر حرفه ای) که سرویس دهنده های ایرانی میزبانی میکنن ! خوب اگه این همه سایت موزیک کنسل کنن فشارش به چه کسی میاد ؟ به من مشتری که بکاپم رو بردم رویه شرکت خارج از ایران ؟ یه شما سرویس دهنده ای که من سرویسمو کنسل کردم ؟!
اگر شما حساب بکنید 60 درصد سایت های میزبانی شده ایرانی سایت موزیک / فیلم / سریال / چیز پی ان هستن که هیچ کدوم هم حاظر به دادن مدارک هویتی خودشون نیستن چرا ؟ چون دردسر براشون شروع میشه ؟ فلان مرکز جریمه میکنه . فلان مرکز دادگاهیشون میکنه فلان سازمان اخازی میکنه ...

پس اگه این قانون اجرا بشه قطعا فشار بر روی فروشنده ها هست زیرا اگه تمام هاستینگ ها و نمایده های فروش هاستینگ از این قانون پیروی کنن باز سرویس دهنده خارجی برای مشتری باقی میمونه اما اگه این 60 درصد برن روی سرویس های خارجی قطعا فروش هاستینگ هم در ایران متوقف میشه و یه بازار کم سود میشه ... و خیلی از تازه کاران از میدون به در میشن و میمونن 10 تا 20 شرکت که مشتری های خصوصی دارن که ساتی های بزرگ میزبانی میکنن ...

خود هاستینگ ها بگن اگر تمام کسایی که توی دسته های ذکر شده سرویساشون رو کنسل کنن چه تعداد مشتری براشون میمونه ؟ !!!

درسته کسایی که سایت های س/ک/س/ی دارن یا فروش چیز پی ان باید از طرف خود سرویس دهنده مسدود بشن ...

اما گناه اونایی که یه سایت موزیک معمولی دارن و مطالب غیر اخلاقی نمیزارن چیه ؟!! اونا هم باید پاسوز اینا بشن ؟!