PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیاید از همین امروز قانون کپی رایت را رعایت کنید !!!

lvlehrad
July 1st, 2010, 14:05
سلام دوستان .

الان بزرگترین قدرت از نظر حق کپی رایت در دستان شما دوستانی هست که هاست ارائه میدید !!!

میخوام در رابطه با قانون کپی رایت در سایت های ایرانی حرف بزنم ... بیاید این مطلب رو جدی بگیرید ! و اقدام کنید !!! اگر بخواین میتونید ...

امروزه شاهد این هستیم که خیلی از مطالب مفید سایت های ایرانی ***ید میشه و با تغییر نام صاحب و سازنده و ... به نام خودشون ثبت میکنند ... و خیلی از موارد دیگه که خودتون میدونید !!!

ایا موافق هستید سایت هایی که قانون کپی رایت را رعایت نمیکنند (فقط مواردی که حق ایرانی ها پایمال میشه) در مرحله اول جریمه کنید و در مرحله بعدی ساسپند ؟!!!!
ایا موافق هستید این قانون را در قانون هاستینگتون اضافه کنید ؟!!!

خواهش میکنم به تمسخر نگیرید اگر بخواین میشه ...

---------- Post added at 02:05 PM ---------- Previous post was at 01:55 PM ----------

من در رابطه با اینکه ایا این قانون هست یا نه دچار شک شدم !!! 10 نفر بازدید کردن نظری ندادن :d یه لحظه با خودم گفتم نکنه این قانون هست و من ازش بی خبرم !!! میشه یکی یچیزی بگه :|

Sajad
July 1st, 2010, 14:06
چون باید همه سایت ها ساسپند بشن و کار و کاسبی فروشنده ها میخوابه کسی این قانون رو نخواهد گذاشت :))

delta
July 1st, 2010, 14:11
عزیز برادر فکر کنم تازه ناهار خوردی شکمت سیره سیره... پسر خوب تو ایران کپی رایت رو رعایت کنید تنها کاری که کردی لطف بزرگی به بعضیها کردی تا شکمشون گنده تر بشه..
در ضمن به قول سجاد تمام سایتها با هم ساپسنت میشه و همه هاستینگای عزیز میروند بخوابند لالا و بیخیال پول و زندگی...
تاکید مجدد میکنم بر شکم سیری کامل ایجاد کننده تاپیک..

parsvps
July 1st, 2010, 14:12
چون باید همه سایت ها ساسپند بشن و کار و کاسبی فروشنده ها میخوابه کسی این قانون رو نخواهد گذاشت :))

دقیقا همینطوره

lvlehrad
July 1st, 2010, 14:19
دمت گرم باز تو یچیزی گفتی برای مدت 5 دقیقه پوکیدم :|
-----------------------------------------------------------------
ممنون از تمامی هاستینگ ها یادم باشه اگه یهو بازم از این فکرا به سرم زد بیام تاپیک بزنم .... عجب استقبالی :هیپنوتیزم

---------- Post added at 02:19 PM ---------- Previous post was at 02:13 PM ----------

اصولا وقتی تو قوانین ذکر بشه و رعایت نکنند اگر شما سایت رو ساسپند کنید نباید مبلغ رو بهشون پس بدید ...
کجا همه ی سایت ها حقوق ایرانی هارو زیر پا میزارن ؟!!! میشه 2 3 نمونه مثال بزنید ؟

IFACO.Net
July 1st, 2010, 14:38
ابتدا باید مشخص بشه که واقعا اینهایی که ادعای کپی رایت دارند، مال خودشون هست یا اینکه خودشون هم از جای دیگری کپی کرده اند و با دستکاری هایی به اسم خودشون زده اند ، بطور مثال من بسیاری از اسکریپت های فروشگاه ساز و و نرم افزار و ... را در چند سال اخیر دیدم که کپی از سازنده های خارجی بودند و با مقداری فارسی سازی و دستکاری در قالبها، به اسم خودشون کپی رایت گذاشته و با قیمت های گزافی میفروشند!
البته تعداد کمی هم هستند که خودشون واقعا تولیدکننده هستند.

asrhosting
July 1st, 2010, 15:03
آقا قبول !
ولی من نمی دونم چه طوری بعدش باید فعالیت کنم !
حدود 30-40 تا ویندوز کرک شده رو سرور ها نصب کردم ؟
حدود 11 تا دایرکت ادمین کرک شده
حدود 16 تا پلسک کرک شده
و 3 تا سی پنل کرک شده
و کلی نرم افزار کرک شده هم رو سرور ها و هم رو رایانه !

اگر فرض بگیریم ملیارد هستم از آسمون به زمین می یاد ( بد بخت می شم

قانون کپی رایت واقعا سخته که بخواییم در ایران اجراش کنیم .
فکر می کنید برنامه نویسی ایرانی ها قوی هست ؟
فکر می کنید کسی که به زور یه رایانه می خره می تونه 150 هزار تومان مبلغ یه ویندوز یا 900 هزار تومان پول یه فتوشاپ رو بده ؟
فکر می کنید اگر کپی رایت رعایت کنیم دنیا بهمون احترام می زاره و تحریم رو بر می داره ! ؟( اون موقع یه روزه it ایران بنده ! یه روزه همه لایسنس ها رو می بندند و حالا بیا و درستش کن ! )

در مورد تحریم سایت ها هم ، بهتره در مرحله اول سایتهایی که نرم افزار های ایرانی رو نال می کنند توسط هاستینگ ها بست .

it-net
July 1st, 2010, 15:06
دوست من منظور شما از اینکه میگین نهایت ساسپند می کنید و پولی پس نمیدید باید بگم که یه تبلیغ منفی برای خود شما میشه.
چون این مشتری دیگه از شما سرویس نخواهد گرفت و کسانی که اسم شما رو میبرن رو منصرف از خرید می کنه یعنی 1 مشتری ناراضی ممکنه 10 مشتری هم از دست شما در بیاره.

این قانون زمانی که ایران قانون کپی رایت رو وضع کنه امکان پذیر هست (از من دلگیر نشین)

پ.ن: این قانون شما فعلا در ایران کاربرد نداره.

LoveLife
July 1st, 2010, 15:55
آقا قبول !
ولی من نمی دونم چه طوری بعدش باید فعالیت کنم !
حدود 30-40 تا ویندوز کرک شده رو سرور ها نصب کردم ؟
حدود 11 تا دایرکت ادمین کرک شده
حدود 16 تا پلسک کرک شده
و 3 تا سی پنل کرک شده
و کلی نرم افزار کرک شده هم رو سرور ها و هم رو رایانه !

اگر فرض بگیریم ملیارد هستم از آسمون به زمین می یاد ( بد بخت می شم

قانون کپی رایت واقعا سخته که بخواییم در ایران اجراش کنیم .
فکر می کنید برنامه نویسی ایرانی ها قوی هست ؟
فکر می کنید کسی که به زور یه رایانه می خره می تونه 150 هزار تومان مبلغ یه ویندوز یا 900 هزار تومان پول یه فتوشاپ رو بده ؟
فکر می کنید اگر کپی رایت رعایت کنیم دنیا بهمون احترام می زاره و تحریم رو بر می داره ! ؟( اون موقع یه روزه it ایران بنده ! یه روزه همه لایسنس ها رو می بندند و حالا بیا و درستش کن ! )

در مورد تحریم سایت ها هم ، بهتره در مرحله اول سایتهایی که نرم افزار های ایرانی رو نال می کنند توسط هاستینگ ها بست .

شما الگوی همه هاستینگ های ایران هستید . کسی که برای سرگرمی و گذران وقت وارد این کار بشه کاری جز نصب کرک و نال نداره .

lvlehrad
July 1st, 2010, 16:22
خیلی پیچیدش کردید :)) من گفتم کپی رایت برای حمایت از ایرانی ها نه کپی رایت جهانی .... چه ربطی خرید ویندوز و این حرفا داشت :| لطفا مطلب رو کامل بخونید :((
-------------------------
دوست عزیز اتفاقا مطمئن باشید اسم شما خوب در میشه نه بد !!! اینکه تو قوانینتون بخش کپی رایت رو ذکر کنید و تمام اونایی که ازتون هاست میگیرن قوانین رو قبول میکنند و در صورت عدم رعایت قوانین ساسپند شوند یه تبلیغ منفی خواهد بود ؟! الکی و به خاطر مسائل شخصی که نمیخواید این کار رو بکنید ...
------------------------
من تو این انجمن مطرح کردم چون همه هاستینگ ها اینجا جمع شدن !!! وقتی شما یکی رو ساسپند کنید طرف میره یه هاست دیگه میگیره !!! و اون هاست هم همین قوانین رو داره ...
فقط کافیه همه قبول کنن ...
اونوقت هاستینگ های وارز ایرانی فعالیتشون رو شروع میکنند =)) دمه همه ایرانیا گرم مخ دارن در سطح تیم ملی ارژانتین تو 3 سوت راه حل این مشکل پیدا میشه ...

منصرف شدم از نظرم ... شرمنده همگی ... مدیران پاک کنید تاپیک رو لطفا ...

Reza.exe
July 1st, 2010, 16:48
تو ایران نمی شه
زور نزن :d

AmirHosein
July 1st, 2010, 17:00
دوست من میشه ولی بعضی دوستان مثلا وطن پرست نمی خوان این کار پیش بره منافع خودشون رو در نظر میگیرن نه یه برنامه نویس بدبخت بیچاره ایرانی که سیستمش میاد بیرون ، این حس بدیه انگار که کمر آدم میشکنه من خودم دنبال سیستم های ایرانی بودم یه مدت همش نال! اما دیگه برام مهم نیست بخوام میخرم!همین مهم نیت آدم هست به زور نمیشه به آدم کاری رو تحمیل کرد!

lvlehrad
July 1st, 2010, 17:00
کاش این پیشنهاد رو یکی مثل کلانتر وحید اقا امیر یا ... میداد

اون وقت شاهد به به چه چه ها بودیم ... چون اونا حرفشون سنده ... :)

p30rayan
July 1st, 2010, 17:08
خداییش حالا درسته ما همه ویندوزمون غیر قانونیه ، نرم افزار هامون غیر قانونیه و الی آخر

ولی هیچ فک کردید چرا بچه های 17 18 ساله ایرانی نسبت به سایر کشور ها بیشتر سرشون میشه؟

به خاطر اینکه به قول دوستمون نهایت آرزوی گرافیست های جهان داشتن پک فتوشاپ هست

ولی در ایران میتونی با خرید یک سی دی 200 و یا بعضا 150 تومنی از دوستت بگیری

یا شایدم فلش داشته باشی و دیگه پولم نخوای بدی!!

ولی در مورد ایران منم موافقم باید که حرکتایی بشه که در اون صورت 99 درصد سیستم های بلاگدهی تخته میشن!

در اون صورت تمام هاستینگ ها پشه پران میشن!

در اون صورت همه برنامه نویسی میکنن! (چون الان واقعا جرات میخواد الان ، چیزی رو از پایه بنویسی بدی دست کسی! من شخصا هزاران کد و ... انجام میدم رو سیستم هایی که میدم ملت!)

و در اون صورتهای دیگه

پ.ن : هر کس اهل این حرفاست میتونه رعایت کنه!

asrhosting
July 1st, 2010, 17:17
خداییش حالا درسته ما همه ویندوزمون غیر قانونیه ، نرم افزار هامون غیر قانونیه و الی آخر

ولی هیچ فک کردید چرا بچه های 17 18 ساله ایرانی نسبت به سایر کشور ها بیشتر سرشون میشه؟

به خاطر اینکه به قول دوستمون نهایت آرزوی گرافیست های جهان داشتن پک فتوشاپ هست

ولی در ایران میتونی با خرید یک سی دی 200 و یا بعضا 150 تومنی از دوستت بگیری

یا شایدم فلش داشته باشی و دیگه پولم نخوای بدی!!

ولی در مورد ایران منم موافقم باید که حرکتایی بشه که در اون صورت 99 درصد سیستم های بلاگدهی تخته میشن!

در اون صورت تمام هاستینگ ها پشه پران میشن!

در اون صورت همه برنامه نویسی میکنن! (چون الان واقعا جرات میخواد الان ، چیزی رو از پایه بنویسی بدی دست کسی! من شخصا هزاران کد و ... انجام میدم رو سیستم هایی که میدم ملت!)

و در اون صورتهای دیگه

پ.ن : هر کس اهل این حرفاست میتونه رعایت کنه!

دقیقا موافق و مخالفم !
اول اینکه وقتی داشتم با یه دوست خارجی ( آمریکایی بود ) چت می کردم از استارت سیستمم عکس براش فرستادم ( و لیست نرم افزار ها ) رو دید . باورش نمی شد فتوشاپ یه ملیونی به پول اونها نصبه ! و....
ازم پرسید شما ملیونرید ؟
بنده خدا خیلی دوست داشت با این نرم افزار ها کار کنه ! تو آرزو و رویا هاش بود ! باورش نمی شد که من همه این نرم افزار ها رو روی سیستم دارم و باهاشون بلدم کار کنم ! این وضعیت بده به نظر شما ؟

تا وقتی که برنامه نویس درست حسابی نداریم یا این قانون بسیار محکممون بهتره قعلا ایران رو کامل وارز بدونید !
وقتی ایرانییه می یاد کرک نرم افزاری رو می فرسته رو انجمن سایت سازنده اش همه کف می کنند ! نرم افزاری که سازنده گانش گفتند بدون لایسنس اصلا کار نمی ده !
الان اینترنت ایران کاربران بسیار قوی داره !
اما از یه جهت هم بد شده چون باعث شده تو ایران کسی زیاد نره طرف برنامه نویسی !

lvlehrad
July 1st, 2010, 17:24
البته حرف شما صحیح ولی خارجی هارو امل فرض نکنید ... کسی که پول داشته باشه میده و نرم افزار رو میخره ... کسی هم که نداشته باشه میره کرکشو میگیره و استفاده میکنه ... کسی ارزوی داشتن نرم افزار فتوشاپ رو نداره ... اگرم دقت کنید این ایرانی ها نیستند که کرک های این نرم افزار هارو میسازن بلکه همون خارجی ها هستند ... البته فرقشون با ادمای عادی اینه که منفور هستند :d

---------- Post added at 05:24 PM ---------- Previous post was at 05:21 PM ----------

این وضعیت بده به نظر شما ؟
در کشوری که اخوند مملکت پول ***ی شده از اسرائیلی هارو غنیمت حساب میکنه و میگه حلاله نه این بد نیست خیلی هم خوبه ... :)

کدوم نرم افزار 1میلیون ارزش داره ؟:O میشه اسم دقیقشو بگید :d

p30rayan
July 1st, 2010, 17:26
کی گفته آرزو ندارن شما که اینو میگی جرات داری با نرم افزار فتشاپ برو مثلا آمریکا بعد ببین چی میشه!

---------- Post added at 05:26 PM ---------- Previous post was at 05:24 PM ----------

پ. ن : کسانی که کرک میسازن باور کن خودشونم جراب استفدشو ندارن!

همین نال معروف troix نامی بود فک کنم که گرفتنش هیچ میدونی چه بلایی داره سرش میاد؟؟ چقدر جریمه !!! که اگر بفهمی به پول ایران ..... میشه!

delta
July 1st, 2010, 17:27
خیلی پیچیدش کردید :)) من گفتم کپی رایت برای حمایت از ایرانی ها نه کپی رایت جهانی .... چه ربطی خرید ویندوز و این حرفا داشت :| لطفا مطلب رو کامل بخونید :((

منصرف شدم از نظرم ... شرمنده همگی ... مدیران پاک کنید تاپیک رو لطفا ...

اگر منظورتون حمایت فقط از ایرانی ها هست که خیلی وقته این قانون رو بچه های ساماندهی گزاشتند.سایتها بدون اجازه هیچ کسی نرم افزارهای ایرانی ها رو نمیزارن.. حتی خود ما!! اگر بدون اجازه کسی بزاره در سایت تخته و خودشم مجرم هست و خسارت و...

asrhosting
July 1st, 2010, 17:28
البته حرف شما صحیح ولی خارجی هارو امل فرض نکنید ... کسی که پول داشته باشه میده و نرم افزار رو میخره ... کسی هم که نداشته باشه میره کرکشو میگیره و استفاده میکنه ... کسی ارزوی داشتن نرم افزار فتوشاپ رو نداره ... اگرم دقت کنید این ایرانی ها نیستند که کرک های این نرم افزار هارو میسازن بلکه همون خارجی ها هستند ... البته فرقشون با ادمای عادی اینه که منفور هستند :d

---------- Post added at 05:24 PM ---------- Previous post was at 05:21 PM ----------

در کشوری که اخوند مملکت پول ***ی شده از اسرائیلی هارو غنیمت حساب میکنه و میگه حلاله نه این بد نیست خیلی هم خوبه ... :)

کدوم نرم افزار 1میلیون ارزش داره ؟:O میشه اسم دقیقشو بگید :d

فتوشاپ نخسه جدیدش زیادی گرونه !

کی گفته آرزو ندارن شما که اینو میگی جرات داری با نرم افزار فتشاپ برو مثلا آمریکا بعد ببین چی میشه!

---------- Post added at 05:26 PM ---------- Previous post was at 05:24 PM ----------

پ. ن : کسانی که کرک میسازن باور کن خودشونم جراب استفدشو ندارن!

همین نال معروف troix نامی بود فک کنم که گرفتنش هیچ میدونی چه بلایی داره سرش میاد؟؟ چقدر جریمه !!! که اگر بفهمی به پول ایران ..... میشه!

آره . تو اونجا واقعا آرزوست !
اگر هم کرک رو اونها درست می کنند برا ما می فرستند دیگه !! : دی

p30rayan
July 1st, 2010, 17:34
اگر هم کرک رو اونها درست می کنند برا ما می فرستند دیگه !! : دی این درست ولی به این سادگی هم نیست

لازم شد در یک بحث مفصل درم ورد اینکه چرا نرم افزار ها رو کرک میکنن کنیم

ولی فعلا برای رفع کوتی بگم باور کنید و مطمئن باشید که 80 درصد کرک ها کاملا برنامه ریزی شده و دادن پول های نجومی به کراکر های معروف ، ساخته میشن ! (توسط شرکت های رقیب)

ولی چیزی که مهمه ما این وسط حالشو میبریم!!

HematYar
July 1st, 2010, 18:42
وقتی یک فرهنگ اشتباه در یک جامعه جا بیوفته دیگه کاریش نمیشه کرد جز سخت گیری هایی که به ضرر خیلی ها تموم میشه و اصلا" عاقلانه نیست .

lvlehrad
July 1st, 2010, 19:02
وقتی یک فرهنگ اشتباه در یک جامعه جا بیوفته دیگه کاریش نمیشه کرد جز سخت گیری هایی که به ضرر خیلی ها تموم میشه و اصلا" عاقلانه نیست .
کاملا منطقی بود :) من نظرمو پس گرفتم ...

Roka
July 1st, 2010, 20:35
در مورد کپی رایت 3 چیز یادم هست که هر جا بحثش میشه بیان میکنم

1 : تقریباً سال 1380 حدوداً 12 سالم بود ، میرفتم بازی کامپیوتر میخریدم 1000 تومن ، بعد میدیدم کرک داره هر چی از دهنم در میومد به فروشنده میگفتم که این چه کاریه وقتی بازی میفروشین باید کرک کنیم
خب مثل آدم بزارین راحت نصب شه دیگه کرک و اینها برا چیه ! الان که یه خورده اطلاعاتم بیشتر شده فهمیدم ......................................

2 : حدوداً 2 سال پیش توی یه سایت که اتفاقاً یکی از مدیراش که اونجا خیلی بهم گیر داد توی همین تالار هم هستش ! رفتم یه قالب مال VBulletin که برای mybb کپی کرده بودند رو دانلود کردم ، بعد بک گراند که یه کد رنگ بود رو میخواستم عکس بزارم عکس خواصی مد نظرو نیومد ، عکس قالب همون سایت ( که ازش قالب دانلود کردم ) رو برداشتم و گذاشتم بعد همون روز یه مشکل پیش اومد تو یه تاپیک دیگه پرسیدم ، به جای اینکه جواب سئوالم رو بدند همه ریختن سرم که شما چرا عکسی که ما طراحی کردیم رو بدون اجازه برداشتی
انگار نه انگار که خودشون قالب های vbulletin رو کپی میزنند ، زحمت چند ماه مردم رو ! و جالب اینجاست همون عکس رو خودشون طراحی نکرده بودن و از یه سایت دیگه برداشته بودند !

3 : چند مدت پیش یه اداره رفته بودم برا یه کاری ، دیدم ویندوز سرور نصب هست ، پرسیدم چقدر بابت لایسنس ویندوز دادید ؟ مسئولش جواب داد : مگه اینها پولی هستن ؟

مشکل اینجاست:
- مثلاً منی که از کوچیکی اصلاً نمیدونستم کرک برا چی هست و یه عمر استفاده کردم حالا ازم میخوان کپی رایت رو رعایت کنم !
- اون آقایی که یه قالب که زحمت چند ماه/سال یه نفر هست رو از بیخ کپی میزنه ، از نظر خودش هیچ مشکلی نداره ولی به منی که یه عکس 50 کیلوبایتی رو بدون اجازه کپی کردم کلی حرف بارم کرد ( تازه بعدش فهمیدم عکسه رو هم از یه جا دیگه برداشته بود )
- خیلی از کسائی که باید تو فکر لایسنس و ... باشن حتی نمیدونن یکی از پایه ترین بخش هر کامپیوتر که سیستم عاملش هست پولیه ! چه برسه به ....

من که امیدی به رعایت کپی رایت توی ایران ندارم ! ( یه جورایی واسه همینم دنبال کامپیوتر نرفتم )
یکی از مهمترین دلایلش هم درآمد میانگین هر خانواده هست !

LoveLife
July 1st, 2010, 20:42
من که اورجینال کار کردم ، ولی الان تو ایران مجبور شدم برم برای سرور هام سمت .... !
چون یه لایسنس ، 2003 خریدم 1400 دلار !
اصلا جور در نمی یادش هرجور حساب می کنم ، ولی کارهای شخصی خودم به هیچ عنوان ! حتی دانلود منیجرم رو هم خریدم

takweb.ir
July 1st, 2010, 20:59
اگر 10 نفر اینجا پیشنهادتون و قبول کردن ما هم اجرا می کنیم

sam_pontiac
July 1st, 2010, 21:27
خیلی ببخشید ، ولی زور بیخودی هست ، من و شما و 10 نفر دیگه که تو این فوروم فعالیت داریم و بغیر از من بقیه هاست میفروشند ، این کار رو رعایت کنن ، اما آیا فکر این رو کردید که چیزی که الان شده نقل و نبات هاستینگ هست و ثانیه به ثانیه هم به تعدادش افزوده میشه و بس.
اما اینکه نرم افزارهای داخلی رو باهاش چنین کاری کنیم ، بر میگرده به وجدان شخص ، برای یک لحظه خودش رو جای طرف مقابلش قرار بده ، ببینه ، برای نوشتن یک نرم افزار فوق العاده ساده ، باید ساعتها وقت بگذاره ، تو چند تا سیستم چک کنه ، رفع مشکل کنه ، تا بتونه نرم افزاری رو که خودش فکر میکرد رو ( البته تا حدودی نزدیک به چیزی که فکر میکرد ) تولید کنه.
این بگذره ، اون شخص ، میاد میره جایی مثل رسانه های دیجیتال یا معاونت ثبت نرم افزارها ،برای ثبت اقدام کنه ( کاری که خودم کردم ) تو لیست نرم افزارهای در حال بررسی میره و پشیمون میشه که چی رو میخواد ثبت کنه و بده بیرون :
1- کرک نود 32
2- کسپرسکای فارسی
3- اینترنت دانلود منیجر با قابلیت دانلود از رپید شر
و ... که برید ببینید سایتش رو خندتون میگیره.
این نشونه از چی داره؟ از اینکه ، مسئولین اومدن یه حرکتی رو انجام دادن ، ولی هیچ *****ی رو برای ثبت نرم افزار در نظر نگرفتن و هر کسی هر کاری میکنه میاد به نام خودش ثبت میکنه.

اما خارجیها ! که تو 2 3 تا پست همین تاپیک اومد که فتوشاپ نزدیک یک میلیون تومانی رو حسرتش رو دارن ، چرا حسرتش رو دارن فکر میکنید؟
به این دلیل :

the business software alliance (bsa) has determined that the website listed below, which appears to be on the domain serviced by your organization, is engaged in unauthorized activities relating to copyrighted computer programs published by the bsa member companies. Bsa and its member companies, the rightful owners of the copyrighted computer programs, have the required evidence to ascertain this. Infringing material or activity is found at the following location:

و این :

we have a good faith belief that the material or activity listed above has not been authorized by the rights holders, their agents, or the law. Bsa represents that the information in this notification is accurate and states, under penalty of perjury, that it is authorized to act in this matter on behalf of the copyright owner(s) listed above.

We hereby give notice of these activities to you and request that you take expeditious action to remove or disable access to the materials described above, and thereby prevent the illegal reproduction and distribution of pirated software via your company's network.

We appreciate your cooperation in this matter. Please advise us regarding what actions you take.

که چی ، که یک سازمانی ایجاد کردند به نام bsa که وظیفه اش اینه :

*the business software alliance (Business Software Alliance - The Business Software Alliance (http://www.bsa.org)) is the foremost organization dedicated to promoting a safe and legal digital world. Bsa is the voice of the world's commercial software industry and its hardware partners before governments and in the international marketplace. Its members represent one of the fastest growing industries in the world. Bsa programs foster technology innovation through education and policy initiatives that promote copyright protection, cyber security, trade and e-commerce. Bsa members include adobe, altium, apple, autodesk, bentley systems, cnc software/mastercam, corel, dassault systèmes solidworks, embarcadero, microsoft, minitab, ptc, quark, quest software, rosetta stone, siemens, sybase, symantec, and the mathworks.

که مچ ناقضین کپی رایت رو میگیره و چنان میپیچونه که حالشون جا بیاد !
اما ایران :
برای یه موضوعی که یکی از نرم افزارهایی که با یکسری از دوستانم نوشته بودیم و کسی دیگه این رو ***یده بود با سرس کامل از روی سیستم خودمون ! رفتیم دادسرای جرائم رایانه ای ! با شواهد و مدارک ثابت کننده که این نرم افزار رو ما نوشتیم و فلانی ***یده ، چه جوابی به ما دادند ؟ " اینجا به اینطور چیزها رسیدگی نمیشه ، اگر موردی خلاف دین اسلام بود بگید " ( انگار ***ی کار پسندیده ایه )

که کلا با برخورد غیر تخصصی و کودکستانی ای که با ما داشتند بن کل بیخیال و خودمون آستین بالا زدیم و حال جا آوردیم.

این یه مورد مقایسه بود ، از اینوریا و اونوریا !
اونوریا علاوه بر قوانین کپی رایتی که دارند ، سازمانهایی رو هم برای کمپانیهای نرم افزاریشون ایجاد کردند تا حقشون پایمال نشه.
اینور ... !
حالا من و شما بیایم بزنیم سر و کله هم که بیاید نکنیم ، وقتی از ریشه خرابه ، چی رو میخوایم درست کنیم ، که چی بشه ! ؟
موفق باشید.

asrhosting
July 1st, 2010, 22:18
آقا بس کنید چرا انقدر می یاید می گید ما کپی رایت رعایت می کنیم ؟ چرا راستشو نمی گید ؟

Rezash
July 1st, 2010, 22:28
آقا بس کنید چرا انقدر می یاید می گید ما کپی رایت رعایت می کنیم ؟ چرا راستشو نمی گید ؟
ما ها فقط اسما مسلمون و ... هستيم ولي فقط فكر منافع خودمون هستيم
عدم رعايت حقوق برنامه نويس در هر صورت ***ي هست و مثل اين مي مونه كه بريم بازار و چون پولمون به يك يا چند جنس نميرسه اونها رو بدون رضايت صاحبش ب***يم و بگيم چون پول نداريم ***يديم و هزار تا *** تو دنيا وجود دارند و 1001 توجيح ديگه براي عمل خودمون!
اول از همه براي خودم متاسفم!كم كم دارم نرم افزارهامو لايسنس دار مي كنم...بهر حال هر موقع جلوي ضرر رو بگيريم بهتره از هيچي هست...
هاستينگ ها هم حداقل اگه به كپي رايت اهميت مي دند اول از خودشون و سيستم شخصيشون شروع كنند و بعد كم كم قانونش رو جا بندازن...

p30rayan
July 2nd, 2010, 22:53
به نظر من این بحث ها به نتیجه نمیرسه بس کنید!

Rezash
July 2nd, 2010, 23:21
به نظر من این بحث ها به نتیجه نمیرسه بس کنید!
حتي اگه يك نفرم با ديدن تاپيك رعايت كنه باز ارزشش رو داره ;)

newspub
July 3rd, 2010, 00:40
- مثلاً منی که از کوچیکی اصلاً نمیدونستم کرک برا چی هست و یه عمر استفاده کردم حالا ازم میخوان کپی رایت رو رعایت کنم !سلام شاید من که تازه واردم درست نباشه بخوام سابقه دارای این فروم رو ناراحت کنم ولی یسری حرف ها هست اگه آدم نزنه نامردیه :
منم مثل شما و فکر کنم اکثر کسایی که کامپیوتر دارن همه این مشکلو دارن ولی امروز رعایت نکردن کپی رایت برام
مثل ***یه(هرچند واقعا ***یه ولی خیلیه این احساسو ندارن) اتفاقا پولدار هم نیستمو دانشجوام.ولی هربار میام از یه کار کرکی استفاده کنم تا سود ببرم یاد این میفتم که با یه *** فرقی ندارم مثلا الان برای سایت با اینکه قالب های خوب زیاد هست ولی مجبور به انتخاب قالبی شدم که زیاد جالب نیس فقط بخاط اینکه کپی رایت نداره ازش استفاده کردم.
یا یه زمانی نمیدونستم بدون انواع این مجموعه های نرم افزاری بازار برای کامپیوتر چی کنم ولی الان تمام نیازهایی که دارم رو با نرم افزارهای مجانی برطرف میکنم.
یا مثلا از وقتی که من با لینوکس(ابونتو) آشنا شدم تازه لذت کار با کامپیوتر رو حس کردم.
همه اینا رو گفتم که بدونیین میشه با پایبندی به اخلاق هم کار کرد اگرم یه کم سخت باشه ولی همین که آدم خیالش راحته که ***ی نکرده به همش میرزه.
نمیخوام حرف کلیشه ای بزنم ولی نان حلال یه چیزه دیگس حداقل در مواردی که آدم کسب سود میکنه میتونه از کرک استفاده نکنه.
در ضمن دوستی گفته بود کسایی که کپی رایت رعایت نمیکنن سایتشون بسته شه!
این جوری نصف دوستانی که در ضمینه هاستینگ فعالیت میکنن اول باید سایت خودشونو ببندن:))

delta
July 3rd, 2010, 00:50
خوب عزیز برادر اگر همه رعایت میکردند که مشکلی نبود.ولی وقتی میدونیم ما رعایت کنیم از نون میفتیم و یکی دیگه شکمش گنده تر میشه به نظرت حرام هست؟ در ضمن کسی حق کسی رو ضایع نمیکنه مگر شرکت آمریکایی باشه یا اسراییلی که خود امام خمینی گفته این دو کشور رو رعایت هم نکنید مشکلی نداره!!

Woshka
July 3rd, 2010, 00:52
به دیتا سنتر گزارش کید می بندنش به غیر از caroو fdc

newspub
July 3rd, 2010, 01:25
خوب عزیز برادر اگر همه رعایت میکردند که مشکلی نبود.ولی وقتی میدونیم ما رعایت کنیم از نون میفتیم و یکی دیگه شکمش گنده تر میشه به نظرت حرام هست؟ در ضمن کسی حق کسی رو ضایع نمیکنه مگر شرکت آمریکایی باشه یا اسراییلی که خود امام خمینی گفته این دو کشور رو رعایت هم نکنید مشکلی نداره!!

بعید میدونم امام گفته باشه بلاخره بعضی از شرکت های آمریکایی یا اسرائیلی مال مردم معمولی و سودش جیب دشمنان اسلام نمیره و من و شما ملاک نیستیم که بگیم کدوم ***ه کدوم نیست. ثانیا من با اونا کاری ندارم من برای خودمون ناراحات چون این کار سه تا ضرر داره:
1-آدم د ز د ی کرده.
2-به طبع وقتی باب بشه دیگه نرم افزار ایرانی هم در امان نمیمونه.
3-آخر سرهم تاثیر زیادی تو زندگیت نداره چرا؟ مثلا الان خیلی از دوستانی که هاست با انواع و اقسام نرم افزارهای کرک و نال شده ارئه میدند به جای اینکه پیشرفت کنند دائم دنبال مشتری اند و برای یه مشتری حتی با دوستاشون دعواشون میشه غیر از اینه؟
تازه فقط شما نیستی که بلدی نرم افزار کرک نسب کنی بقیه هم از اینکه میشه براحتی پول کسب کرد خوششون میاد میان اینکارو میکنن دست زیاد میشه آخر نه اونا سود میبرن نه شما!

LoveLife
July 3rd, 2010, 01:30
کلا تو ایران برای هر غلطی کلاه شرعی درست می کنند ! اگه قرار بود خارجی ها آدم حساب نشند که امام علی lنمی گفت از شنیدن اذیت کردن یه زن یهودی اگه مردی از ناراحتی بمیره ... !
فردا رابطه با آمریکا خوب می شه ، همه چیز حلال ! پس فردا مشکل همه چیزشون حرام می شه !
اونوقت می گن چرا ایرانی ها رو آدم حساب نمی کنند !

یه عده هم از اسلام فقط خم و راست شدنش رو یاد گرفتن ! نمی بینند اسلام کامل ترین دین هست ! با حرف ها و رفتار هاشون اسلام رو خراب کردند !

البته بیشتر مشکل از بالایی ها هست ، مثلا کشوری مثل هند با مایکروسافت مذاکره کرده محصولات مایکروسافت با قیمت کمتر ( ای پی هند فقط ) فروش می ره !

lvlehrad
July 3rd, 2010, 02:32
@takhoster
شما عادت داری کلا جوسازی کنی ؟کی اینجا ادعای اینو کرد که قوانین کپی رایت رو رعایت میکنه ؟ اصلا تاپیک رو خوندی ؟فکر کنم هنوز نگرفتی بچه ها راجع به چی دارن حرف میزنن ...
@roka
بله یکی از مهمترین مسئله ها اینه که از بچگی "عادت" شده ... جالبیش اینه که مایی که حلال حروم سرمون میشه کرک استفاده میکنیم و خارجی ها لیسانس

@delta
دوست عزیز ادم کتاب خدا رو ول نمیکنه بره به ایت الله خمینی بچسبه ... اگه شما اینجوری حساب کنید الان خیلی از فقیه ها ***ی از اسرائیلی هارو حلال و غنیمت میدونند =))...

همینجا بگم که خودم 2 3 تا نرم افزار دارم که کرک شده هست و خودم قانون کپی رایت رو رعایت نمیکنم ! چون اولا هیچ درامدی ازش ندارم دوما کار حرفه ای باهاش نمیکنم 3وما همچین پولی ندارم که بدم 4ومن این که نمیخوام توجیح کنم ولی از بچگی با بازی های کرک شده و ... بزرگ شدیم ...

من این تاپیک رو نزدم از شرکت هایی مثل adobe و اینا دفاع کنم ... قصدم دفاع از ایرانیای بدبختی بود که حقشون رو میخورن یه ابم روش ...

iacbook
July 3rd, 2010, 05:03
درود
تاپیک جالبیه
اما چندتا مورد هم هست:

* اگه یه ایرانی اسکریپتی بنویسه و ثبتش کنه مطمئن باشید میتونه از نرم افزارش دفاع کنه و اگر موردی رو ببینه ازش شکایت کنه! حالا اگه از فردی که اسکریپت نال شده رو نصب کرده شکایت بشه آیا هاستینگ ایرانی میتونه سایتش رو نبنده؟!!!!! پس قانون کپی رایت رو اگه هاستینگ ها هم رعایت نکنند و در قوانین خودشون ذکر نکنند میشه اعمال کرد.

* اگر شما دلتون به حال استفاده کننده از نرم افزار نال میسوزه بهترین کار اینه که اگه کسی سیستم ایرانی رو نال می کنه و روی هاست شما قرار داره حتما" به سازنده اون اسکریپت تماس بگیرید و بپرسید که آیا ایشون لایسنس خریدند یا دارن از نسخه نال شده استفاده می کنند. اگر نال شده بود میتونید سایت رو بدون در نظر گرفتن اینکه در قوانین خود موضوع رو مطرح کرده اید یا خیر ببندید و بگید شما لایسنس نرم افزار رو ندارید و ....

در ضمن فقط ذکر قانون رعایت کپی رایت کافیه! یعنی بگید در این هاست رعایت قانون کپی رای الزامیه ! حالا بعدا" اگر سایت طرف رو بستید میگید اینم قانونش! اگر هم قانون رو ذکر نکنید باز هم مشکلی نیست و میتونید بگید ازتون شکایت شده!

اگر واقعا" کسی دلش به حال برنامه نویسی ایرانی بسوزه میتونه مشتری را در عمل انجام شده قرار بده!!! فکر نمی کنم اینکار ( دفاع از حقوق برنامه نویس) به روش ذکر شده در بالا کار بدی باشه! چون شما مچ یه درد را گرفتید!!! کلی هم ثواب کردید :ی

persian.developer
July 3rd, 2010, 08:36
دوست عزیز ادم کتاب خدا رو ول نمیکنه بره به ایت الله خمینی بچسبه ... اگه شما اینجوری حساب کنید الان خیلی از فقیه ها ***ی از اسرائیلی هارو حلال و غنیمت میدونند ...
لطفاً یک بار دیگر قرآن را بخوانید بعد نظر بدید!(ادامه این بحث فایده ای نداره و به قفل شدن تاپیک می انجامد!)

delta
July 3rd, 2010, 09:57
بحث هر چی میخواد باشه.. ما طابع قوانین ایران هستیم..فعلا مشکلی نداره ما هم مشکلی نداریم..

lvlehrad
July 3rd, 2010, 10:17
لطفاً یک بار دیگر قرآن را بخوانید بعد نظر بدید!(ادامه این بحث فایده ای نداره و به قفل شدن تاپیک می انجامد!)
خوب شما که خوندی و میدونی غیر از اینه بگو کجاشو بخونم من حتما میخونم ... ممنون میشم در این رابطه کمکم کنید براک جالب شد این مسئله

IFACO.Net
July 3rd, 2010, 10:30
یکی از مراجع تقلید یک فتوای جالب داده بود که استفاده از نرم افزارهای کرک شده و امثال آن، برای استفاده تجاری مانند تکثیر و فروش به دیگران و ... ممنوع هست ولی فقط استفاده شخصی و فردی (کاملا غیرتجاری !) مشکلی نداره.

RT72
July 3rd, 2010, 10:40
ای کاش مشگل فقط نرم افزاری بود ! Xbox کپی خور کردن ردیف ! بازی رو نگیر 30 تومن 3 تومن کپیشو بگیر همون کارو میکنه دیگه این بده مگه ؟!
اما خوم امود PS3 رو هیکس نتونسته کپی خود کنه !