PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش نصب xen بر روی لینوکس

asrhosting
July 1st, 2010, 08:36
سلام خدمت دوستان .
برا افتتاحیه این بخش آموزش نصب xen بر روی لینوکس ( centos ) رو اینجا اوردیم !

اول در مورد xen تعریفی داشته باشم :
* xen تقریبا رایگان هست ( البته برا ما ایرانی ها همه چیزی رایگان هست ! )
* xen منابع را اختصاصی کرده ( مثل ram . h.d.d )
* xen امکان نصب لینوکس و ویندوزی فراهم است
* xen به وسیله ی نرم افزاری که روی رایانه نصب می شه کنترل می شه !
* xen امکان کنترل پرت و در صد cpu رو داره !

پیشنهاد : اگر می خواهید از xen استفاده کنید بهتره در کل از سیستم عامل xen server که کامل تر از نخسه لینوکسی و ویندوزی اون هست استفاده کنید .

طریقه نصب :
1 . ابتدا سیستم عامل لینوکسی باشد ( centos یا fedora یا ... ) و مجازی ساز دیگه از روش نصب نشده باشد .
2. از لینک زیر نرم افزار رو با دستور wget روی سیستم عامل بارگزاری می کنیم :( بسته به نوع نیازتون )
Citrix Systems (http://citrix.com/English/ss/downloads/details.asp?dID=2755&downloadID=3323&pID=186#top%22%3ECitrix%20ICA%20Client%20for%20Lin ux)
3. صبر می کنیم تا دانلود شود .
4. بعد فایل رو از حالت فشرده درش می یاریم و به پوشه Citrix منتقل می کنیم
( ممکنه این پوشه خودش ساخته بشه با آن زیپ کردن فایل نصب ولی اگر ساخته نشد لازم هست که شما بسازیدش )
5. بعد دستور sudo su رو می زنیم . و طبق تصویر زیر عمل می کنیم ( تصویر انتشاری خود سایت سازنده )

http://support.citrix.com/article/html/images/1CTX115565-1.gif

صبر می کنیم تا نصب شود بعدش نرم افزار اتصال رو برای ویندوز های ماکروسافت می گیرم و اطلاعات ورود رو به نرم افزار می دیم ( مثل : آی پی سرور . نام و کلمه عبور ) بعد از چند لحظه به سرور وصل می شه و می تونید درش سرور های مجازی ایجاد کنید :

http://www-01.ibm.com/redbooks/community/download/attachments/3572079/Xencenter5-5%20main-console.png

* دوستان اگر ناقص هست لطفا کامل کنند .
* سوالات و مشکلاتی هم بود در همین تاپیک ( البته من جواب نمی دم چون تقریبا چیزی ازش سر در نمی یارم ... باهاش هم کار نکردم ! دوستان زحمتش رو بکشند ) (:|

با تشکر :53:

---------- Post added at 08:36 AM ---------- Previous post was at 08:30 AM ----------

دوستان ببخشید یه سوتی بزرگ هم دادم این Citrix با xen معمولی فرق داره !!! کیفیت vm اش هم بهترس !

NovinServer
July 9th, 2010, 19:42
ممنون بابت اموزش ...
حالا خبر داری Citrix کنترل پنل تحت وب برای کاربران هم میده یا خیر ؟

J4vad
July 9th, 2010, 19:57
حالا خبر داری Citrix کنترل پنل تحت وب برای کاربران هم میده یا خیر ؟

بله Xen Center به صورت جداگانه باید کنارش نصب بشه تا بتوانید به کاربران کنترل پنل بدهید ، ضمن تشکر از آموزش دوستمون اما خیلی خیلی ناقص بود .

موفق باشید .

NovinServer
July 9th, 2010, 20:00
بله Xen Center به صورت جداگانه باید کنارش نصب بشه تا بتوانید به کاربران کنترل پنل بدهید ، ضمن تشکر از آموزش دوستمون اما خیلی خیلی ناقص بود .

موفق باشید .

Xen Center یک کانسول ( Cilent ) هست !
منظور من تحت وب هست ! یعنی اینکه کاربر بتوانه با وارد کردم ایپی ( بدون نیاز به دانلود برنامه ) وارد کنترل پنل وی پی اس خودش بشه !

vPsPersia.COM
July 15th, 2010, 18:26
Xen Center یک کانسول ( Cilent ) هست !
منظور من تحت وب هست ! یعنی اینکه کاربر بتوانه با وارد کردم ایپی ( بدون نیاز به دانلود برنامه ) وارد کنترل پنل وی پی اس خودش بشه !

بله داره . من دنبالش هستم ، اگه پیداش کردم قرار میدم ، البته پنلش پولیه

vPsPersia.COM
July 16th, 2010, 05:28
1124
1125

اینم پنل تحت وب برای Citrix XenServer