PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پلسک ویندوزی ننگی بیش نیست ... یک مشکل عجیب و خنده دار

amirhkh
June 29th, 2010, 15:51
حدودا یک هفته هست که مشکی بسی عجیب برای من پیش آمده

با پلسک تمام عملیاتی را که به خودش ربط دارد را به راحتی می توان انجام داد مثل ساخت و مدیریت رسلری ها

ولی وقتی می خواهیم عملیاتی انجام دهیم که به سرور ربط دارد مثل مدیریت FTP , DNS , Email و حتی دامین های IIS پلسک روی Loading فریز می شه ( هنگ می کنه در اصل )

یک هفته هست این مساله امان ما رو بریده و نه ساپورت اختصاصیشون پاسخگو هست و نه در فارومشون جواب می دن

واقعا دیگه شورشو در آوردن فکر کنم مجبورم سوییچ کنم روی Helm

سند کم آوردن تیم فنی پلسک : Plesk Stay in "Please wait. Loading..." in Create,Delete or ... - Parallels Forums (http://forum.parallels.com/showthread.php?t=102582)

asrhosting
June 29th, 2010, 16:50
دوست عزیز بزرگترین اشتباه تون استفاده از پنل مزخرف پلسک هست ( با احترامی که به کاربران ایرانیش دارم ) بهتره طرف helm هم نرید ! ( با کلاس نیست !!! )

بهترین گزینه : websitepanel یا همون dotnetpanel

موفق باشید .

smartieuser
June 29th, 2010, 16:53
ما هم به این موضوع رسیدیم که کلا پلسک (ویندوز) کلی مشکلات عجیب داره !
اما خوب تقریبا بهترین گزینه هم هست چون پنل های ویندوزی خیلی کمند

هلم که خیلی یوزر اینترفیس ساده ای داره آدم شک میکنه که چی اره اصلا !!!

اما خوب ! ما هم آپدیت کردیم که خوشبختانه این مشکل برای ما وجود نداشته تا حالا.

Desperados
June 29th, 2010, 19:07
ویندوز 2003 هست یا 2008 ؟ معمولاً با 2008 این مشکل Loading رو داره

smartieuser
June 29th, 2010, 19:14
2003 هست.

پس احتمالا مشکل از همون Plesk و 2008 خواهد بود.

amirhkh
June 29th, 2010, 19:20
سلام

مشکل حل شد . یک مشکل خنده دار و تاکیدی بر مذخرف بودن دوباره پلسک

در ویندوز 2008 :

دات نت 4 را نصب نکنید

در ویندوز 2003 :

دات نت 4 را نصب نکنید

و اجازه ندهید دات نت های 2 و 3 از سرویس پک 1 بالاتر باشند

سپاس

Aria
June 29th, 2010, 19:46
سلام.

این مورد در سرور های ما هم به وجود نیامده و همینطور در VDS هایی که روی Hyper-V داریم.

اتفاقاً 3 - 4 روز پیش هم یکی از سرور ها رو از 9.3.0 به 9.5.2 ارتقا دادم که ویندوز 2008 R2 داشت و باز هم مشکلی نداشت و به راحتی در حال کار هست.

من هیچ Error Report ای از شما دریافت نکردم که بشه مشخصاً علت مشکل رو بررسی کرد ولی من چند با این پیغام خطا در مورد Memory رو در یکی از سرور ها دریافت کرده بودم که هر بار نیاز به Restart داشتم تا مورد رو حل کنم و هیچ راهی حتی clear idle process هم جوابگو نبود و این در حالی بود که من حدوداً 1.5 گیگابایت RAM خالی روی اون سرور داشتم و پس از restart هم 2.2 گیگابایت خالی میشد که زیاد تفاوتی نخواهد داشت چون Task های Plesk همیشه حدوداً 512MB رم نیاز داره که اون هم on demand هست و بعد از انجام Task ها این مقدار رم مصرف شده، خالی خواهد شد.

بهتر هست سرورتون رو دقیقاً بررسی کنید و ببینید مشکل مشخصاً از کجا هست و همینطور در صورت تمایل، میتونید اطلاعات بیشتری در مورد سخت افزار سرور برای ما مشخص کنید تا مورد در انجمن بررسی بشه.

با تشکر.

amirhkh
June 29th, 2010, 20:22
سلام.

این مورد در سرور های ما هم به وجود نیامده و همینطور در VDS هایی که روی Hyper-V داریم.

اتفاقاً 3 - 4 روز پیش هم یکی از سرور ها رو از 9.3.0 به 9.5.2 ارتقا دادم که ویندوز 2008 R2 داشت و باز هم مشکلی نداشت و به راحتی در حال کار هست.

من هیچ Error Report ای از شما دریافت نکردم که بشه مشخصاً علت مشکل رو بررسی کرد ولی من چند با این پیغام خطا در مورد Memory رو در یکی از سرور ها دریافت کرده بودم که هر بار نیاز به Restart داشتم تا مورد رو حل کنم و هیچ راهی حتی clear idle process هم جوابگو نبود و این در حالی بود که من حدوداً 1.5 گیگابایت RAM خالی روی اون سرور داشتم و پس از restart هم 2.2 گیگابایت خالی میشد که زیاد تفاوتی نخواهد داشت چون Task های Plesk همیشه حدوداً 512MB رم نیاز داره که اون هم on demand هست و بعد از انجام Task ها این مقدار رم مصرف شده، خالی خواهد شد.

بهتر هست سرورتون رو دقیقاً بررسی کنید و ببینید مشکل مشخصاً از کجا هست و همینطور در صورت تمایل، میتونید اطلاعات بیشتری در مورد سخت افزار سرور برای ما مشخص کنید تا مورد در انجمن بررسی بشه.

با تشکر.

درود

من همون دوست جناب یزدی زاده هستم که مشخصات سرور می خواستم , ممنون از پاسخ شما

اطلاعات سرور همانی هست که ایمیل شده بود خدمتتون

Aria
June 29th, 2010, 22:11
سلام.

در این صورت مشکل کاملاً مشخص هست !

سروری که مشخصات آن توسط آقای یزدی برای من ارسال شد، مشکل CPU داشت و باید عرض کنم که برای سرور ویندوز هاستینگ با سیستم مدیریت Plesk هیچ گاه نمیشه از CPU های زیر Quad Core استفاده کرد و در غیر این صورت می بایست منتظر اشکالات بعدی باشید.

ببینید، چند توضیح از لحاظ روش عملکرد سخت افزاری و نرم افزاری هنگام استفاده از سیستم مدیریت Plesk قابل اشاره هست (که البته یک General Practice هم در سرور های هاستیگ اشتراکی ویندوز میتونه باشه)

اینطور تصور می کنیم که سرور مورد استفاده شما برای هاستینگ اشتراکی ویندوز با مشخصات زیر هست:

CPU Dual core
RAM 4 GB ***NON ECC - DESKTOP EDITION ***
Windows Server 64bit
SQL Sevrer with or without advance services
updated OS with latest ***Critical*** Microsoft Updates
Plesk Control Panel

خوب، در سناریو بالا، میشه روش فعالیت سخت افزار رو اینطور محاسبه کرد:

750 ~ 900 مگابایت رم برای استفاده ویندوز در حالت fresh install (نصب تازه)
1 ~ 1.4 گیگابایت رو برای SQL سرور در حالت idle (بی کار)
512 ~ 900 مگابایت مقدار رم مصرفی برای Plesk در حالت idle (بی کار)

شما میتونید حساب کنید که حدوداً 2.2 گیگابایت RAM مصرفی در حالت بی کار نیاز به حداقل 1/10 از همکاری CPU داره که در نتیجه میشه 220 مگاهرتز !

حالا برای اینکه محاسبه توسط خودتون انجام بشه و کمی علت بروز مشکل رو بیشتر لمس کنید، توضیحات زیر رو میدم و محاسبات نهایی رو بر عهده شما میزارم:

تصور کنید که 20 وبسایت که همگی از PHP و ASP و ASP.NET و SQL و MySQL استفاده می کنند، بر روی سرور شما هاست شده اند و در حالت *بی کار* هستند که در نتیجه می بایست مقدار RAM و CPU هر یک از Idle Process های مورد نیاز برای Agent های هر یک از Component های نام برده محاسبه بشند (حدود مصرفی هر Agent برای یک سایت 30 مگابایت RAM هست در حالت بی کار)

آیا با توجه به نتیجه محاسباتی که به الان به دست آوردید، امکان هاست کردن بیش از 5 وبسایت روی این سرور وجود داره ؟

آیا در این حالت، اجرای دستورات Plesk و یا حتی خود ویندوز مثلاً regsrv برای تغییر ورژن پیش فرض ASP.NET تابع در سرور که یک دستور اولیه هست ولی اول کل vhost های موجود در IIS رو بررسی می کنه و Agent خودش رو روی هر vhost میاد و wakeup می کنه ؟

ببینید، منطق اولیه در خرید و راه اندازی یک سرور ویندوز، بدون شک تنها راه موفیت و از دست ندادن پول و همینطور سود کردن در تجارت آنلاین شما هست !!

با تشکر.

amirhkh
June 29th, 2010, 22:20
سلام.

در این صورت مشکل کاملاً مشخص هست !

سروری که مشخصات آن توسط آقای یزدی برای من ارسال شد، مشکل CPU داشت و باید عرض کنم که برای سرور ویندوز هاستینگ با سیستم مدیریت Plesk هیچ گاه نمیشه از CPU های زیر Quad Core استفاده کرد و در غیر این صورت می بایست منتظر اشکالات بعدی باشید.

ببینید، چند توضیح از لحاظ روش عملکرد سخت افزاری و نرم افزاری هنگام استفاده از سیستم مدیریت Plesk قابل اشاره هست (که البته یک General Practice هم در سرور های هاستیگ اشتراکی ویندوز میتونه باشه)

اینطور تصور می کنیم که سرور مورد استفاده شما برای هاستینگ اشتراکی ویندوز با مشخصات زیر هست:

CPU Dual core
RAM 4 GB ***NON ECC - DESKTOP EDITION ***
Windows Server 64bit
SQL Sevrer with or without advance services
updated OS with latest ***Critical*** Microsoft Updates
Plesk Control Panel

خوب، در سناریو بالا، میشه روش فعالیت سخت افزار رو اینطور محاسبه کرد:

750 ~ 900 مگابایت رم برای استفاده ویندوز در حالت fresh install (نصب تازه)
1 ~ 1.4 گیگابایت رو برای SQL سرور در حالت idle (بی کار)
512 ~ 900 مگابایت مقدار رم مصرفی برای Plesk در حالت idle (بی کار)

شما میتونید حساب کنید که حدوداً 2.2 گیگابایت RAM مصرفی در حالت بی کار نیاز به حداقل 1/10 از همکاری CPU داره که در نتیجه میشه 220 مگاهرتز !

حالا برای اینکه محاسبه توسط خودتون انجام بشه و کمی علت بروز مشکل رو بیشتر لمس کنید، توضیحات زیر رو میدم و محاسبات نهایی رو بر عهده شما میزارم:

تصور کنید که 20 وبسایت که همگی از PHP و ASP و ASP.NET و SQL و MySQL استفاده می کنند، بر روی سرور شما هاست شده اند و در حالت *بی کار* هستند که در نتیجه می بایست مقدار RAM و CPU هر یک از Idle Process های مورد نیاز برای Agent های هر یک از Component های نام برده محاسبه بشند (حدود مصرفی هر Agent برای یک سایت 30 مگابایت RAM هست در حالت بی کار)

آیا با توجه به نتیجه محاسباتی که به الان به دست آوردید، امکان هاست کردن بیش از 5 وبسایت روی این سرور وجود داره ؟

آیا در این حالت، اجرای دستورات Plesk و یا حتی خود ویندوز مثلاً regsrv برای تغییر ورژن پیش فرض ASP.NET تابع در سرور که یک دستور اولیه هست ولی اول کل vhost های موجود در IIS رو بررسی می کنه و Agent خودش رو روی هر vhost میاد و wakeup می کنه ؟

ببینید، منطق اولیه در خرید و راه اندازی یک سرور ویندوز، بدون شک تنها راه موفیت و از دست ندادن پول و همینطور سود کردن در تجارت آنلاین شما هست !!

با تشکر.

سلام مجدد

خیر سرور اشتراکی نیست کاملا Dedicated هست . در مورد CPU و پلسک هم باید عرض کنم که قبل از این ویندوز که 2003 هست ویندوز من 2008 استاندارد بود و پلسک روی همین سرور فعلی با همین CPU بدون هیچ مشکلی کار می کرد

Arashdn
June 30th, 2010, 10:29
با سیستم مدیریت Plesk هیچ گاه نمیشه از CPU های زیر Quad Core استفاده کرد و در غیر این صورت می بایست منتظر اشکالات بعدی باشید.

یعنی اجبارا باید سی پی یو 4 هسته ای داشته باشیم ؟؟!!؟؟

Aria
June 30th, 2010, 12:41
سلام.

اجبار نه ! استاندارد !

طبق استاندارد های ویندوز، بله، بهتر هست از Quad به بالا باشه.

با تشکر.