PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ریشه یابی دلایل درجا زدن وب ایران (لطفا شرکت کنید)

aalireza439
September 2nd, 2014, 23:01
همونطور که شاهد هستید ، متاسفانه وب ایران فاقد هر گونه خلاقیتی هست ، هر روز هم سایت های و ایده های تکراری بیشتر میشن.

شما اگر سایت های برتر ایرانی رو ببینید به نظرتون چندتاش ایده و استارت آپ های جدیدی بودن ؟

می خواهم نظرتون در مورد دلایلی که همچین اتفاقی در حال رخ دادن هستن رو بدونم .

TN Projects
September 2nd, 2014, 23:13
با درود و احترام.
همونطوری که خودتون هم اشاره کردین متاسفانه مدام تارنماهای (سایتهای) بی کیفیت و نسبتا فاقد خلاقیت روز به روز بیشتر میشن. به بیان دیگه : کمیت بر کیفیت بیش از پیش قدرت گرفته در فضای مجازی ایران.
کیفیت از ایده ها ، تقویت بیشتر ، امنیت و ... در خلاصه همه این موارد کیفیت بوجود میاد و این مورد محورش تخصص هست و بنظر بنده دلیل این آشفتگی جامعه هست و یکسری موارد درست فرهنگ سازی نشده.
الان اگر توجه کنید خیلی از دوستان حتی در این انجمن هاستینگ میزنن بدون اینکه نسبتا چیزی از دنیای علوم فنی رایانه ای بدونن.! متاسفانه این هم از بیکاری هست و هم از بی فرهنگی و در کل بخوایم علت دقیقش رو بگیم مشکلش نابجا بودن جایگاه فضای مجازی در جامعه هست و یکسری افراد بی تخصص جای استادان بزرگوار رو دارن میگیرن البته جا رو نمیتونن بگیرن اما متاسفانه دارن جا باز میکنن.!!!
موفق ترین تارنماها بنظر بنده از دو چیز کانونی بهره میگیرن : "ایده - تخصص". عوامل دیگه نظیر سرمایه صرفا تقویت کننده هستند اما در حال حاضر این موارد جایگاه واقعی خودشون رو گم کردن و به همین دلیل موجب آشفتگی در دنیای مجازی ایران شدن.
قبلا هم فرهنگ استفاده مناسب هم نبود و شاید هم بدتر بود .... اما بخاطر شرایط حاکم بر جامعه اینترنت برای هر کسی در دسترس نبود اما در زمان حال در دسترس همه هست و فرهنگ سازی هیچ که کلا نسبتا میشه گفت صفره بدبختی اینجاست صنعت رایانه و دنیای مجازی در ایران بشدت ضعیف هست.

در کل یک نقل قول از استاد علی شریعتی بگم : "تکنولوژی بدون فرهنگ در جامعه فاجعست".

این مورد تا در ایران درست بشه زمان زیادی خواهد گرفت چون نیاز به تغییرات ساختاری گسترده ای در جامعه داره که بعدش در فضای مجازی هم میتونیم بازتابش رو ببینیم.

باتشکر از تاپیک و مطلب مفیدتون.
موفق باشید.

samansystems
September 3rd, 2014, 00:19
وب ايران و درجا ؟
تو همين چند ماه اخير چندين شرکت سرمايه گذاری و چندين شرکت بزرگ اينترنتی دنيا اومدن و تو ايران سرمايه گذاری کردن.
به نظرم به سرعت تحولات تو سال 93 بالاست.

aalireza439
September 3rd, 2014, 10:42
وب ايران و درجا ؟
تو همين چند ماه اخير چندين شرکت سرمايه گذاری و چندين شرکت بزرگ اينترنتی دنيا اومدن و تو ايران سرمايه گذاری کردن.

میشه چندتا شو مثال بزنید ؟

samansystems
September 3rd, 2014, 15:00
اين دو نمونه:
صندوق سرمايه گذاری سرآوا که روی ديجی کالا و ای نتورک سرمايه گذاری کرده.
راکت اينترنت که فروشگاه اينترنتی باميلو رو راه اندازی کرده.

aalireza439
September 3rd, 2014, 15:49
اين دو نمونه:
صندوق سرمايه گذاری سرآوا که روی ديجی کالا و ای نتورک سرمايه گذاری کرده.
راکت اينترنت که فروشگاه اينترنتی باميلو رو راه اندازی کرده.

الان اینها کجا ایده و استارت آپ های جدید هستن؟

البته منکر این نیستم که سرمایه گذاری شرکت ها تو اینترنت یکی از مهم ترین چیزهاست که واقعا جای تقدیر داره.

Azarin Web
September 3rd, 2014, 17:12
همه جای ایران درست و بدون مشکل ، فقط فضای مجازی مانده!!! (:|
سوال من از شما این است که چه چیزی در ایران آشفته نیست که فضای مجازی نباشد؟ وقتی برای خودشان مافیای اینترنتی (مافیا تحت وب!) راه انداخته اند و از هرچیزی برای خود درآمد ایجاد میکنند...

aalireza439
September 3rd, 2014, 17:30
همه جای ایران درست و بدون مشکل ، فقط فضای مجازی مانده!!! (:|
سوال من از شما این است که چه چیزی در ایران آشفته نیست که فضای مجازی نباشد؟ وقتی برای خودشان مافیای اینترنتی (مافیا تحت وب!) راه انداخته اند و از هرچیزی برای خود درآمد ایجاد میکنند...

خوب ، تو جاهای دیگه که کاری از دست ما ساخته نیست ، حداقل تو بخشی که هستیم ، یک تلاشی کنیم و به روز های خوب امیدوار باشیم.

farsistar
September 3rd, 2014, 20:01
دلیل اصلی این موضوع این است که بیشتر این وبسایت ها با هدف خاصی راه اندازی نمیشوند و یا اهداف بیهوده را اندازی میشوند
اغلب مسئولان این وبسایت ها توان مالی لازم جهت راه اندازی یک وبسایت مطابق با نیاز ها و هدف خویش را ندارند

- - - Updated - - -

یه مثال ساده : thewebhosting.ir
بنیان گذار این وبسایت معلوم نیست با خودش چه فکری کرده که این وبسایت رو راه اندازی کرده
خیلی از مردم تو رویاهای خودشون غرق میشن مانند ایشون

besthosti.com
September 3rd, 2014, 20:08
به نظر من بستر مناسب برای رشد وب ایران نیست.
وزیر ارتباطات میگه اینترنت نسل سوم ارایه میدیم یکی میاد میگه این کار خلاف هست.
در واقع باید زمینه های توسعه فراهم بشه.
از سوی دیگر اینکه الان جامعه دیجیتالی نیست و نشده و این هم فرصت زیادی نمیده به جامعه وب ایران برای رشد.
مثالی میزنم اینکه الان یه اپلیکیشن هست به اسم ابرو که سهامش تو بازار نیویورک بیش از هفده میلیارد هست. کار این اپ این هست که تاکسی سفارش بدی.
الان تو ایران با این اپ نمیشه موفق شد چون جامعه هنوز دنیای مجازی و ظرفیت های اون رو نشناخته.

omid3963
September 3rd, 2014, 20:20
تا وقتی که فرهنگ استفاده از اینترنت تو ایران جا نیفته اوضاع فرقی نمیکنه.

seo-expert
September 3rd, 2014, 20:20
درود

از این دست بحث ها واقعا لذت میبرم. بنده چند دلیل که بنظرم میرسه رو میگم. موارد رو با مثال میگم

1. چیزی به نام کپی رایت نداریم ( بزرگترین دلیل به نظر من )

تولید محتوا در فضای وب ایران خیلی کم هست چون افراد تضمینی برای حفاظت از محتوا نمیبینند. شاتر استاک با درامد چند صد هزار دلاری اگر در ایران بود و تحت قوانین کپی رایت ما ( که وجود ندارد ) چه وضعیتی داشت؟

2. گوگل نسبت به ما خیلی کم توجه هست

بنده تا الان حدود 10 سایت مختلف خارجی داشتم و تابحال حتی 1 مطلب کپی نداشتم. یادم میاد سایتی دوستم داشت به زبان خارجی که صفحه دوم گوگل بود. بعد از اینکه 3 مطلب از سایت های مختلف کپی کرد کاملا از گوگل حذف شد ( پنالتی ). اما در وب ایران بزرگترین سایت های ما کپی کاران هستند ( بیتوته! )

2. تمایلی به رشد استفاده از اینترنت وجود ندارد ( دولت )

این مورد قابل انکار نیست که دولت ما از رشد اینترنت در ایران ترس زیادی داره. اینترنت عامل ارتباط هست و دولت طی چند سال گذشته کاملا نشون داده با ارتباط بر پایه اینترنت ( که برای اونها قابل شنود نیست ) مخالف هستند ( نمونه ***** شدن وی چت و فیسبوک و امثالهم ). مورد دوم محدودیت سرعت اعمال شده توسط دولت هست که واقعا مانع بزرگی برای رشد اینترنت در ایران هست. بنده با نت 512 کیلوبیتی حاضر نیستم فیلم آموزش آپلود کنم وای به حال 128!. مسئولین هم معتقدند "افزایش پهنای باند خیانت به کشور است"

(http://www.shabnamnews.com/news/51020)

aalireza439
September 3rd, 2014, 21:01
دلیل اصلی این موضوع این است که بیشتر این وبسایت ها با هدف خاصی راه اندازی نمیشوند و یا اهداف بیهوده را اندازی میشوند
اغلب مسئولان این وبسایت ها توان مالی لازم جهت راه اندازی یک وبسایت مطابق با نیاز ها و هدف خویش را ندارند

- - - Updated - - -

یه مثال ساده : thewebhosting.ir
بنیان گذار این وبسایت معلوم نیست با خودش چه فکری کرده که این وبسایت رو راه اندازی کرده
خیلی از مردم تو رویاهای خودشون غرق میشن مانند ایشون

پس شما بر این عقیده هستید ، یک نفر میاد ، یک سایت موفق میبینه ، با خودش میگه ، منم مثل همین میزنم ، تا چند مدت پول پارو میکنم !

به نظر من بستر مناسب برای رشد وب ایران نیست.
وزیر ارتباطات میگه اینترنت نسل سوم ارایه میدیم یکی میاد میگه این کار خلاف هست.
در واقع باید زمینه های توسعه فراهم بشه.
از سوی دیگر اینکه الان جامعه دیجیتالی نیست و نشده و این هم فرصت زیادی نمیده به جامعه وب ایران برای رشد.
مثالی میزنم اینکه الان یه اپلیکیشن هست به اسم ابرو که سهامش تو بازار نیویورک بیش از هفده میلیارد هست. کار این اپ این هست که تاکسی سفارش بدی.
الان تو ایران با این اپ نمیشه موفق شد چون جامعه هنوز دنیای مجازی و ظرفیت های اون رو نشناخته.

درسته ، اما هر چیزی باید از یک جایی شروع بشه ، تا همین چند سال پیش مردم ، خیلی ها نمیدونستن ، خرید اینترنتی چیه ، اما الان به سمت اینترنت میان ، مثلا اطرافیان خودم قبلا میترسیدن از اینترنت خرید کنن ، میگتن کلاه برداری ، اما الان اول میرن مغازه قیمت میگیرن ، بعد با قیمت های اینترنت مقایسه میکنن.

درود

از این دست بحث ها واقعا لذت میبرم. بنده چند دلیل که بنظرم میرسه رو میگم. موارد رو با مثال میگم

1. چیزی به نام کپی رایت نداریم ( بزرگترین دلیل به نظر من )

تولید محتوا در فضای وب ایران خیلی کم هست چون افراد تضمینی برای حفاظت از محتوا نمیبینند. شاتر استاک با درامد چند صد هزار دلاری اگر در ایران بود و تحت قوانین کپی رایت ما ( که وجود ندارد ) چه وضعیتی داشت؟

2. گوگل نسبت به ما خیلی کم توجه هست

بنده تا الان حدود 10 سایت مختلف خارجی داشتم و تابحال حتی 1 مطلب کپی نداشتم. یادم میاد سایتی دوستم داشت به زبان خارجی که صفحه دوم گوگل بود. بعد از اینکه 3 مطلب از سایت های مختلف کپی کرد کاملا از گوگل حذف شد ( پنالتی ). اما در وب ایران بزرگترین سایت های ما کپی کاران هستند ( بیتوته! )

2. تمایلی به رشد استفاده از اینترنت وجود ندارد ( دولت )

این مورد قابل انکار نیست که دولت ما از رشد اینترنت در ایران ترس زیادی داره. اینترنت عامل ارتباط هست و دولت طی چند سال گذشته کاملا نشون داده با ارتباط بر پایه اینترنت ( که برای اونها قابل شنود نیست ) مخالف هستند ( نمونه ***** شدن وی چت و فیسبوک و امثالهم ). مورد دوم محدودیت سرعت اعمال شده توسط دولت هست که واقعا مانع بزرگی برای رشد اینترنت در ایران هست. بنده با نت 512 کیلوبیتی حاضر نیستم فیلم آموزش آپلود کنم وای به حال 128!. مسئولین هم معتقدند "افزایش پهنای باند خیانت به کشور است"

(http://www.shabnamnews.com/news/51020)

حالا بحث گوگل خودش یک بحث کاملا جداست تا چند روز میشه درموردش حرف زد.

اما دلیل دومتون در مورد قانون کپی رایت ، من هم باهاش موافقم ، اگر یک قانونی باشه که از ایده یک شخص حفاظت کنه ، دیگه اینطور نشه ، بلافاصله ایده طرف رو کپی کنن.

samansystems
September 3rd, 2014, 22:24
وب ايران و درجا ؟

میشه چندتا شو مثال بزنید ؟

الان اینها کجا ایده و استارت آپ های جدید هستن؟
البته منکر این نیستم که سرمایه گذاری شرکت ها تو اینترنت یکی از مهم ترین چیزهاست که واقعا جای تقدیر داره.

شما فرموديد اينترنت ايران داره درجا ميزنه.
من گفتم سرمايه گذارها وارد شدن.
قطعا سرمايه گذارها ايده ها رو برسی کردن و اومدن روی اين ايده ها سرمايه گذاری کردن.
اين نشون ميده در جا زدن نيست و پيشرفت خوبی داخل اينترنت در حال شکل گيری هست.

نمونه اين سايت هایی که روشون سرمايه گذاری شده و ايده داشتن:
ديجی کالا، کافه بازار، ای نتورک و ....

نمونه ايده هایی که با سرمايه وارد شدن:
نت برگ، تخفيفان، باميلو، کلوب و آپارات، چاره و ...

iGeek
September 4th, 2014, 00:43
به نظر من در یک کلام سودجویی. کسی دنبال این نیست که از طریق خلاقیت و زحمت پول در بیاره و همه دنبال کپی کاری از هم هستند. البته این سودجویی منتهی به وب نیست ولی توی اینترنت دیگه خیلی مشهوده!

Azarin Web
September 4th, 2014, 09:45
بازم خوبه که دارن تلاش میکنن وضعیت فروشگاه و هاستینگ ها رو درست کنن ، همین اینماد و... اما مشکل اصلی اینه که آموزش وجود نداره ، فرهنگ سازی وجود نداره ، مردم ایران فکر میکنن اینترنت 1 دنیای مجازی هستن که هر غلطی خواستی میتونی توش انجام بدی!!! ولی در خارج از ایران اینطور نیست ، مردم همون قدر که دنیای حقیقی رو جدی میگیرن و رعایت میکنن ، توی دنیای مجازی هم دقیقا همونطور هستن!

تنها کاری که از دست ما پیش میاد اینه که خدمات خوبی به مردم ارائه بدیم و توی استارتاپ ها شرکت کنید و سایت های مفیدی تولید کنیم (قطعا کسی هم حمایت نخواهد کرد باید با همیشه خودمون این کارهارو کنیم! :|

- - - Updated - - -

قطعا سرمايه گذارها ايده ها رو برسی کردن و اومدن روی اين ايده ها سرمايه گذاری کردن.

حق کاملا با شماست ، وب ایران هرگز درجا نزده ، حتما آقای aalireza439 (http://www.webhostingtalk.ir/member/303/) در جریان وب ایران نیستن. خیلی پیشرفت کردیم و درجا نـزدیم ، اما مشکل نبود فرهنگ ، رعایت نکردن قوانین ، کپی کاری و دلال بازی و خالی بندی دروغگویی و... همچنان در وب ایران وجود داره ، چون مردم ایران دنیای مجازی رو به اندازه ی دنیای حقیقی جدی نمیگیرن... طرف دانش آموزه ماهی 20 تومن باباش پول تو جیبی میده ، قبول دارم که به وب و اینترنت علاقه داره ولی پولش رو درست خرج کنه توی اینترنت ، نه اینکه بیاد با این 20 تومن یه reseller تهیه کنه و هاستینگ بزنه زیر لوگوش هم بنویسه شرکت فلان!!!
این یعنی نبود آموزش ، نبود فرهنگ و جدی نگرفتن دنیای مجازی

هر هفته چندین باز برای من ایمیل میاد یا توی شبکه های اجتماعی پیام میاد یا توی همین وب هاستینگ تاک و انجمن های دیگه ، طرف میگه که آقا من میخوام توی اینترنت پول در بیارم چیکار کنم؟! میگم تخصصی داری؟ دانشی چیزی... میگه نه! میگم سرمایه چطور داری؟ میگه نه!!! میگه اگه داشتم اینترنت نمیومدم که!!! :|

خلاصه وب ایران درجا نزده و خیلی هم پیشرفت کرده ، ولی این مردم هستن که به وقتش براشون فرهنگ سازی نشده و آموزش داده نشده.....

با تشکر
آرش انوشه

RoobinaServer
September 4th, 2014, 09:58
حق کاملا با شماست ، وب ایران هرگز درجا نزده ، حتما آقای aalireza439 (http://www.webhostingtalk.ir/member/303/) در جریان وب ایران نیستن. خیلی پیشرفت کردیم و درجا نـزدیم ، اما مشکل نبود فرهنگ ، رعایت نکردن قوانین ، کپی کاری و دلال بازی و خالی بندی دروغگویی و... همچنان در وب ایران وجود داره ، چون مردم ایران دنیای مجازی رو به اندازه ی دنیای حقیقی جدی نمیگیرن... طرف دانش آموزه ماهی 20 تومن باباش پول تو جیبی میده ، قبول دارم که به وب و اینترنت علاقه داره ولی پولش رو درست خرج کنه توی اینترنت ، نه اینکه بیاد با این 20 تومن یه reseller تهیه کنه و هاستینگ بزنه زیر لوگوش هم بنویسه شرکت فلان!!!

هر هفته چندین باز برای من ایمیل میاد یا توی شبکه های اجتماعی پیام میاد یا توی همین وب هاستینگ تاک و انجمن های دیگه ، طرف میگه که آقا من میخوام توی اینترنت پول در بیارم چیکار کنم؟! میگم تخصصی داری؟ دانشی چیزی... میگه نه! میگم سرمایه چطور داری؟ میگه نه!!! میگه اگه داشتم اینترنت نمیومدم که!!! :|

خلاصه وب ایران درجا نزده و خیلی هم پیشرفت کرده ، ولی این مردم هستن که به وقتش براشون فرهنگ سازی نشده و آموزش داده نشده.....

با تشکر
آرش انوشه

برای بنده سوال پیش اومده واقعا دوستان خسته نشدند اینقدر از این تاپیک ها بالا اومد ؟ :ی

وب ایران را بنده فقط دوسال پیش قبول داشتم از زمان رشد و مشکلات دلار و ... همه چی گران شده وب ایران ارزان شده.

و فقط هم به خاطر همین دلال بازی ها هست و شرکت های خیلی خوب یا ورشکست شدند یا دارند ورشکست میشوند.

قبلا میگفتیم اگر صنفی درست بیاد روی کار میتونه اوضاع رو کنترل بکنه چون هاستینگ های تابستانی و بچه مدرسه ای ها و ... اومدن به قول شما رسیلر گرفتن و کار رو خراب کردند ولی نیومد

حالا هم بیاد دیگه فایده نداره چون فرهنگش کلا جا افتاد دیگه

یک دوستی داریم مکانیک خونده گیر داده میگه میخوام از نت پول در بیارم : - | یه سایت بزنم میگم خب پولش رو داری ؟ بلد هستی ؟ میگه هاست رایگان میگیرم از پرشین گیگ هم فضای آپلود رایگان میگیرم سایت دانلود میزنم توش تبلیغات کلیکی هم میگذارم کلی پول در میارم :ی

تفکرات کلا داغونه ...

همین بچه مدرسه ای ها هستند که دارن بزرگ میشن و همین افکار هم با آنها پخش میشه و به بچه هاشون منتقل میشه و ...

شرکت x که خودش 100 تا کارمند داره برای دیتابیس اصلی سایتشون بین دفاتر نمایندگی میگه نهایت 20 ت خرج میخوام بکنم ارزش نداره بابت یه سرور اینقدر خرج کنم تازه چون ایرانه وگرنه خارج کشور 5-6 هزار تومانم رم 2 یا 3 میتونم بگیرم ما هم گفتیم خب امنیت اطلاعات چی ؟ طبیعتا فردا اون شرکت میزبانتون جمع بکنه چی ؟ میگه همیشه بکاب میگیریم میریم رو یه شرکت 5-6 هزار تومان دیگه :)) و حالا اون شرکت x طراح سایت هست. :)

100 تا دیتاسنتر با فلان تجهیزات بیاد بالا 100 تا لینک اضافه بشه و .... چه فایده داره ؟ وقتی نه مشتری درستش هست نه فرهنگ استفادش ؟ خود همین مراکز داده هم با هم درگیر هستند هی با هم روی ماکروویوهاشون لینک داخلی میزنن بعد یوهو میبینی سایت روی دیتاسنتر X برای خیلی ها تو ISP به نام Y باز نمیشه آخر میفهمی ماکروویو ترکیده و چرا این کارو کردند ؟ چون به مخابرات پول ندن بیشتر سود کنند.

هنوز فرهنگ به این صورته که مرکز داده X میگه دان تایم در ساعت مثلا 16:00 برای فلان کار بعد بگیم خب ساعت 4 یا 5 صبح انجام بدید میگن چه خبره مگه خواب نداریم ؟ میگیم خب عزیزم دان تایم مشتری ها چی ؟ میگن مشتری های ما معمولا صبح ها نیاز هست سایتشون بالا باشه نه شب یا عصر و پیک ساعت کاری تا همین 16 میباشد : - | و آخرین جواب هم همینه که بگیم خیلی ممنون اونا هم میگن خواهش میکنیم وظیفست :- |

نت کلا نابوده دنیای حقیقی هم که یه مثال زدم بالا از مراکز داده در کل فعلا بهترین حالت اینه که فقط باید در دنیای حقیقی کار کرد و اکثر شرکت هایی که ورشکست شدند هم علتش این بوده که بیش از 50% کارشون را بر پایه مشتریان اینترنتی برنامه ریزی کردند.

نظرات و مشکلات زیاده ...

موفق باشید

aalireza439
September 4th, 2014, 21:17

بازم خوبه که دارن تلاش میکنن وضعیت فروشگاه و هاستینگ ها رو درست کنن ، همین اینماد و... اما مشکل اصلی اینه که آموزش وجود نداره ، فرهنگ سازی وجود نداره ، مردم ایران فکر میکنن اینترنت 1 دنیای مجازی هستن که هر غلطی خواستی میتونی توش انجام بدی!!! ولی در خارج از ایران اینطور نیست ، مردم همون قدر که دنیای حقیقی رو جدی میگیرن و رعایت میکنن ، توی دنیای مجازی هم دقیقا همونطور هستن!

تنها کاری که از دست ما پیش میاد اینه که خدمات خوبی به مردم ارائه بدیم و توی استارتاپ ها شرکت کنید و سایت های مفیدی تولید کنیم (قطعا کسی هم حمایت نخواهد کرد باید با همیشه خودمون این کارهارو کنیم! :|

- - - Updated - - -

با تشکر
آرش انوشه

به نظر شما ، الان با این وضع گوگل که زبان فارسی اهیمت چندانی نداره براش ، سایت های اسپمر روز به روز زیادتر میشن ،
فروشگاه اینترنتی به جز چند مورد خاص همه جنس های بی کیفیت رو با قیمت کذایی به مردم میندازن
یا اینکه کافیه یک وب سایت با طرح جدید بیاد و موفق بشه ، همه گله ای میرن سمت زدن همون سایت ها ،
یا الان میزان پاپ هایی که وب سایت های ایرانی رو سایتشون میزارن ، کاربر ها اذیت میکنن و ...

کلا رفتار مدیر سایت ، مثل این میمونه تا میتونن ، یک پول به جیب بزنن ، نگاه بلند مدت ندارن و کاربر رو چیزشون هم حساب نمیکنن.

برای بنده سوال پیش اومده واقعا دوستان خسته نشدند اینقدر از این تاپیک ها بالا اومد ؟ :ی

وب ایران را بنده فقط دوسال پیش قبول داشتم از زمان رشد و مشکلات دلار و ... همه چی گران شده وب ایران ارزان شده.

و فقط هم به خاطر همین دلال بازی ها هست و شرکت های خیلی خوب یا ورشکست شدند یا دارند ورشکست میشوند.

قبلا میگفتیم اگر صنفی درست بیاد روی کار میتونه اوضاع رو کنترل بکنه چون هاستینگ های تابستانی و بچه مدرسه ای ها و ... اومدن به قول شما رسیلر گرفتن و کار رو خراب کردند ولی نیومد

حالا هم بیاد دیگه فایده نداره چون فرهنگش کلا جا افتاد دیگه

یک دوستی داریم مکانیک خونده گیر داده میگه میخوام از نت پول در بیارم : - | یه سایت بزنم میگم خب پولش رو داری ؟ بلد هستی ؟ میگه هاست رایگان میگیرم از پرشین گیگ هم فضای آپلود رایگان میگیرم سایت دانلود میزنم توش تبلیغات کلیکی هم میگذارم کلی پول در میارم :ی

تفکرات کلا داغونه ...

همین بچه مدرسه ای ها هستند که دارن بزرگ میشن و همین افکار هم با آنها پخش میشه و به بچه هاشون منتقل میشه و ...

شرکت x که خودش 100 تا کارمند داره برای دیتابیس اصلی سایتشون بین دفاتر نمایندگی میگه نهایت 20 ت خرج میخوام بکنم ارزش نداره بابت یه سرور اینقدر خرج کنم تازه چون ایرانه وگرنه خارج کشور 5-6 هزار تومانم رم 2 یا 3 میتونم بگیرم ما هم گفتیم خب امنیت اطلاعات چی ؟ طبیعتا فردا اون شرکت میزبانتون جمع بکنه چی ؟ میگه همیشه بکاب میگیریم میریم رو یه شرکت 5-6 هزار تومان دیگه :)) و حالا اون شرکت x طراح سایت هست. :)

100 تا دیتاسنتر با فلان تجهیزات بیاد بالا 100 تا لینک اضافه بشه و .... چه فایده داره ؟ وقتی نه مشتری درستش هست نه فرهنگ استفادش ؟ خود همین مراکز داده هم با هم درگیر هستند هی با هم روی ماکروویوهاشون لینک داخلی میزنن بعد یوهو میبینی سایت روی دیتاسنتر X برای خیلی ها تو ISP به نام Y باز نمیشه آخر میفهمی ماکروویو ترکیده و چرا این کارو کردند ؟ چون به مخابرات پول ندن بیشتر سود کنند.

هنوز فرهنگ به این صورته که مرکز داده X میگه دان تایم در ساعت مثلا 16:00 برای فلان کار بعد بگیم خب ساعت 4 یا 5 صبح انجام بدید میگن چه خبره مگه خواب نداریم ؟ میگیم خب عزیزم دان تایم مشتری ها چی ؟ میگن مشتری های ما معمولا صبح ها نیاز هست سایتشون بالا باشه نه شب یا عصر و پیک ساعت کاری تا همین 16 میباشد : - | و آخرین جواب هم همینه که بگیم خیلی ممنون اونا هم میگن خواهش میکنیم وظیفست :- |

نت کلا نابوده دنیای حقیقی هم که یه مثال زدم بالا از مراکز داده در کل فعلا بهترین حالت اینه که فقط باید در دنیای حقیقی کار کرد و اکثر شرکت هایی که ورشکست شدند هم علتش این بوده که بیش از 50% کارشون را بر پایه مشتریان اینترنتی برنامه ریزی کردند.

نظرات و مشکلات زیاده ...

موفق باشید

من نظرم کل سایت هاست ، نظر خاصی رو صنف هاستینگ ندارم.

Azarin Web
September 5th, 2014, 01:23
به نظر شما ، الان با این وضع گوگل که زبان فارسی اهیمت چندانی نداره براش ، سایت های اسپمر روز به روز زیادتر میشن ،
فروشگاه اینترنتی به جز چند مورد خاص همه جنس های بی کیفیت رو با قیمت کذایی به مردم میندازن
یا اینکه کافیه یک وب سایت با طرح جدید بیاد و موفق بشه ، همه گله ای میرن سمت زدن همون سایت ها ،
یا الان میزان پاپ هایی که وب سایت های ایرانی رو سایتشون میزارن ، کاربر ها اذیت میکنن و ...

کلا رفتار مدیر سایت ، مثل این میمونه تا میتونن ، یک پول به جیب بزنن ، نگاه بلند مدت ندارن و کاربر رو چی###(زشته دوست عزیز)###ون هم حساب نمیکنن.

من نظرم کل سایت هاست ، نظر خاصی رو صنف هاستینگ ندارم.

همه جای ایران این اخلاق وجود داره ، که از هرچیزی میخوان پول در بیارن! :-|