PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیماری فجیع پاساژ «علاءالدین» را چه کسی درمان می‌کند؟

Ramin
September 2nd, 2014, 14:50
حتما گذ‌ر شما نیز گاهی به پاساژ معروف علاء‌الدین افتاده است. بلی! پاساژ علاء‌الدین بورس فروش گوشی‌های هوشمند و تبلت و لوازم جانبی، واقع در خیابان جمهوری اسلامی شهر تهران. پاساژی که اکنون مدت مدیدی است بیمار شده و بیماری خود را به اطرافش نیز‌ داده است.

به گزارش «تابناک»، اگر برای خرید گوشی هوشمند گذرتان به این پاساژ افتاده باشد،‌ می‌توانید به سادگی حدس بزنید‌ ما از چه بیماری سخن می‌‌گوییم؛ اتفاقی که برای بسیاری از مشتریان این پاساژ هر روزه و بارها رخ می‌دهد و به احتمال بسیار ‌برای شما نیز رخ داده است.

بنا بر این گزارش، پاساژ علاءالدین اکنون برای بسیاری از مشتریان موبایل در سراسر کشور به عنوان بورس اصلی بازار موبایل و تبلت شناخته می‌شود. گذری کوتاه به این پاساژ به خوبی نشان می‌دهد که از همه قشر و از همه جای ایران برای خرید گوشی هوشمند و تبلت به این پاساژ ‌می‌‌روند. شاید هر روزه بیش از دو هزار تن. شلوغی پاساژ این روز‌ها به دلیل استقبال مشتریان و تنوع کم نظیر دستگاه‌های هوشمند بیش از همیشه هم شده است.
http://cdn.tabnak.ir/files/fa/news/1393/6/8/414330_501.jpg

یکی از اصلی‌ترین دلایل مشتریان اما برای مراجعه به این پاساژ این است که معمولا می‌توان گوشی یا تبلت مورد نظر را با بهایی پایین‌تر از سایر مراکز تهیه کرد. از سویی، اگر دنبال یک برند یا مدل خاص باشید، این مدل یا برند در این پاساژ با احتمال بیشتری وجود خواهد داشت.

این موضوع البته از یک نگاه درست است. به هر حال و بر پایه منطق در بورس و بازار اصلی یک محصول، امکان خرید آن محصول با بهایی پایین‌تر بسیار منطقی و محتمل است و همچنین یافتن اجناس نادر نیز در بازار اصلی ممکن‌تر؛ اما آیا به راستی علاءالدین یک بازار و بورس اصلی، شفاف و بر اساس منطق است؟

بگذارید اول از هر چیز با نحوه برخورد فروشندگان در بازار اصلی هوشمندجات ایران شروع کنیم. متأسفانه بیشتر فروشندگان در این پاساژ گویا اساسا دانشی نسبت به مشتری مداری که از اولین و ساده‌ترین اصول کسب و کار آن هم در حوزه خدمات است، ندارند.

http://cdn.tabnak.ir/files/fa/news/1393/6/8/414331_673.jpg

دیدگاه «کاسبی» در این بازار به شدت از سوی فروشندگان نهادینه شده و همه چیز دیگر از جمله احترام به مشتریان تحت‌الشعاع این «کاسبی» قرار گرفته است؛ دیدگاهی که اساسا هیچ سنخیتی با محصولی که در آن به فروش می‌رسد، ندارد. مشتری از آغاز ورود به این پاساژ با این موضوع روبه‌رو می‌شود که فروشندگان چندان حوصله ندارند و اگر پای پول در میان نباشد، کمترین ارزشی برای فروشندگان ندارد!

موضوع دوم بد‌اخلاقی‌هایی است که در این ساختمان چند طبقه گویا دیگر عادی شده است. این بد‌اخلاقی‌ها و بی‌اخلاقی‌ها از درگیری‌های فیزیکی هر چند روز یک بار بین فروشندگان با خود یا مشریان یا مشتریان با هم شروع می‌شود و تا غل و غش در معامله هم پیش می‌رود.

بگذارید روشن‌تر صحبت کنیم. از نظر ما لقب پاساژ علاءالدین را باید پاساژی گذاشت که ‌کسی از آن بدون برنامه بیرون نمی‌آید! قطعا متوجه منظور ما هستید. هر روزه مشتریان بارها و به دلیل ناآگاهی و سواد ناکافی در این بازار از سوی فروشندگان فریب می‌خورند.

http://cdn.tabnak.ir/files/fa/news/1393/6/8/414332_452.jpg
اشاره کردیم که گفته می‌شود در این پاساژ می‌توان گوشی مورد نظر خود را با بهایی کمتر پیدا کرد؛ اما داستان از چه قرار است؟ یکی از مشتریان ـ که متأسفانه فرد مطلعی نبوده است ـ برای خرید یک گوشی هوشمند به بازار علا‌ءالدین رفته بود و با کمی گشت و گذار در این پاساژ در کمال ناباوری توانسته بود گوشی مورد نظر خود را با بهایی معادل ۷۰ هزار تومان پایین‌تر از نرخ رسمی آن پیدا کند.

خوشحال از این موفقیت و هنگام پرداخت وجه، فروشنده از وی ‌پرسیده بود ‌آیا تمایل به ریختن برنامه ‌روی گوشی خود دارد یا نه. همچنین توضیح داده بود که اگر برنامه‌ها را ‌روی گوشی خود نصب نکند، امکان استفاده از برخی امکانات گوشی هوشمند را ندارد.

این مشتری نیز به دلیل ‌اطلاع ناکافی ‌خواسته بود، ‌هر برنامه‌ای که لازم است ‌روی گوشی نصب شود و در مجموع فروشنده نیز برای ‌نصب این نرم‌افزار‌ها، هزینه‌ای معادل ۱۲۰ هزار تومان از وی گرفته بود. نتیجه آنکه بهای تمام شده این گوشی برای این مشتری ۵۰ هزار تومان بیش از قیمت رسمی رقم خورد!
http://cdn.tabnak.ir/files/fa/news/1393/6/8/414333_571.jpg

یکی از همین فروشندگان که مدتی در علاءالدین «کاسبی» کرده بود، داستان‌ جالبی تعریف می‌کرد. وی می‌گفت زمانی که مشتری برای خرید گوشی هوشمند تصمیم نهایی خود را می‌گیرد، به وی برای ریختن برنامه‌ها بر روی گوشی توضیحات می‌دادیم و پس از اقناع وی، وارد مرحله دوم می‌شدیم.

اما مرحله دوم چیست؟ وی می‌گفت: به مشتری توضیح می‌دادیم که سه بسته نرم‌افزاری وجود دارد؛ اولی ساده و ۵۰ هزار تومان، دومی متوسط و ۷۰ هزار تومان و سومی کامل و ۱۰۰ هزار تومان‌ و بعد با توضیحات لازم، مشتری را قانع می‌کردیم که بسته کامل را بر روی گوشی خود نصب کند؛ اما این سه بسته با هم هیچ فرقی نداشت و ما یکسری نرم افزارهای مشخص را بر روی گوشی نصب می‌کردیم!

http://cdn.tabnak.ir/files/fa/news/1393/6/8/414334_294.jpg
اما جالب‌ترین این رویدادها دست بر قضا برای خود ما رخ داد! برای خرید یک گوشی از برندی که در خود ایران نمایندگی دارد، تعمدا به پاساژ علاءالدین رفتیم تا عملا تفاوت در نوع خرید را دریابیم. پس از گشت و گذار در بین مشتریان و مغازه‌های شلوغ در طبقه دوم این پاساژ، گوشی مورد نظر را با بهایی ‌حدود ۷۵ هزار تومان کمتر از بهای نمایندگی یافتیم.

اما در حین چک و چانه برای خر‌ید، فروشنده پرسید: راستی گوشی را چند ماهه Activate – فعال – کنم؟ پرسیدیم منظورتان چیست که توضح داد: این گوشی‌ها در مخابرات ایران رجیستر نشده ‌و باید آن‌ها را شش ماهه یا یک ساله و دو ساله رجیستر کنیم تا فعال شود.

پرسیدیم هزینه هر کدام چقدر است؟ گفت: شش ماهه ۶۵ هزار تومان، یک‌ساله ۱۰۰ هزار تومان و دو ساله ۱۵۰ هزار تومان. ما که اصل ماجرا را فهمیده بودیم، پرسیدیم: اگر نخواهیم رجیستر شود، گفت: ما گوشی Active نشده نمی‌فروشیم! از این مغازه بیرون آمدیم و داستان برای ما هنگامی جالب شد که با پرس و جو از چند مغازه دیگر فهمیدیدم که فروشندگان با هم همین ‌را ‌می‌‌گویند!

فاجعه در پاساژ علاءالدین بسیار عمیق، ساختاری و نهادینه شده است. جالب آنکه ‌کسی نیز هیچ توجهی به اجحافی که در حق مشتریان در اینجا می‌شود، ندارد! البته و متأسفانه این نکته بیش از همه ناشی از کم سوادی و بی‌اطلاعی مشتریانی است که بیشتر به این پاساژ سر می‌زنند و فروشندگان نیز از این موضوع سوء‌استفاده می‌کنند.

عمق این بیماری اخلاقی فجیع را زمانی درک می‌کنید که متوجه می‌شوید در این پاساژ رسما مافیا شکل گرفته ‌و همه فروشندگان یک رویه را در برابر فروش با هم هماهنگ کرده‌اند و برای نمونه، هیچ کس نیست که گوشی بدون برنامه و غیر Active ‌بفروشد! شما یا حتما باید برای گوشی خود برنامه بریزید و فعالش کنید و یا قید خرید گوشی را بزنید، چون هیچ کس در غیر این صورت به شما گوشی نخواهد فروخت!

در این بازار عملا غش در معامله می‌شود و گویا فریب دادن مشتریان به شیوه‌ای نو در کسب و کار بدل شده است. این نوع کسب و کار فریبکارانه نهادینه گشته و به قانون کسب و کار در علاءالدین ‌تبدیل شده است، به شیوه‌ای که اگر فروشندگان این گونه نفروشند در رقابت ورشکست می‌شوند!

بدبختانه گویا علاءالدین این بیماری را به اطرافش نیز تسری داده ‌و اطراف این پاساژ تبدیل به بازار حاشیه‌ای دستگاه‌ها و لوازم جانبی قاچاق و ***ی شده است.
http://cdn.tabnak.ir/files/fa/news/1393/6/8/414335_364.gif

هم‌اکنون پرسش ما از مسئولان ذیربط، اعم از دولتی و صنفی این است که آیا قرار نیست کسی با این بیماری شکل گرفته در خیابان جمهوری و زیر پل حافظ مبارزه کرده و آن را درمان کند؟ آیا غش و فریب در معامله به یکی از شیوه‌های کسب و کار رسمی تبدیل شده ‌که این گونه در روز روشن و ‌کاملا رسمی سر مشتریان بی‌اطلاع در این بازار کلاه می‌رود؟

اما تا آن زمانی که مسئولان پاسخ این پرسش‌ها را بدهند، ما بنا به روال هر روزه چند نکته آموزشی برای شما داریم.

نخست: اگر به دنبال خرید گوشی هوشمند یا تبلت هستید، شک نکنید که خرید از نمایندگی‌ها بهترین گزینه است، زیرا دست‌کم از اصلی بودن دستگاه خود اطمینان خواهید داشت. به غیر از آن هرچند به ظاهر خرید متفرقه می‌تواند ارزان‌تر باشد، این اختلاف بها ناشی از اطمینانی است که خدمات پس از فروش و ضمانت دستگاه شما‌ به شما می‌دهد.

دوم: گوشی هوشمند شما برای کار کردن نیاز به هیچ نرم‌افزاری ندارد و شما برای نصب نرم‌افزار نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای ندارید و نصب نرم افزار نیاز به هیچ تخصصی ندارد و هر فردی خود به سادگی قادر به نصب نرم افزار بر روی گوشی هوشمند خود است. اگر برای نخستین بار قرار است یک اندروید یا هوشمند دیگری دست خود بگیرید، این نکات را فراموش نکنید.

سوم: گوشی هوشمند شما به شکل پیش فرض فعال است و نیاز به هیچ رجیستری خاصی ندارد. تنها در صورتی که این مدل برای اپراتورهای خاص تولید شده باشد، نیاز به Unlock ‌دارد که معمولا از سوی خود شرکت و یا پیش از ورود به بازار مقصد این کار بر روی آن صورت گرفته است. در غیر این صورت، گوشی شما قطعا قاچاق است.

چهارم: پیش از خرید گوشی هوشمند مورد نظر خود حتما با افراد آگاه در این باره مشورت کنید‌ و مهم‌تر اینکه خود در مورد دستگاه مورد نظر در اینترنت تحقیق کنید. زمان خرید نیز حتما با فردی مطلع ‌به خرید بروید.

نکته پایانی اینکه نه در علاءالدین و نه در هیچ جای دیگر اجازه ندهید فروشنده از ناآگاهی شما و نه از محصول خود کسب درآمد کند.

منبع : تابناک (http://www.tabnak.ir/fa/news/430305)

samansystems
September 2nd, 2014, 15:03
نکته مهم: سعی کنيد گوشی خودتون رو از اينترنت بخريد. ديجی کالا و چندين سايت معتبر ديگه هستند که شما ميتونيد راحت و با قيمت مناسب از بدون گارانتی گرفته تا گارانتی اصلی رو بخريد.

نکته دوم: اگر تو پاساژ علاء الدين به هر دليلی فريب خورديد :) (از نصب برنامه گرفته تا اضافه کردن ماليات بر ارزش افزوده بعد از روشن کردن گوشی) سعی کنيد با پليس تماس بگيريد. زمانی که پليس بياد در مغازه باعث ميشه حداقل 30 دقيقه تا 1 ساعت بقيه مشتری هایی که تصميم به خريد ازون مغازه ميگيرن پشيمون بشن و باعث ميشه خود فروشنده از کار خودش دست بکشه.

iGeek
September 4th, 2014, 00:46
خرید از اینترنت هم متاسفانه زیاد راه حل مطمئنی نیست. در مورد همین دیجی کالا بسیار تا به حال در فروم های مختلف دیده شده که کاربران ناراضی هستند. از اشتباه فرستادن جنس گرفته تا تاخیر در ارسال و عدم قبول بازگشت. توصیه این هست که تا حد امکان به صورت فیزیکی و جاهای مطمئن خرید کنید مثلا به جای علاء الدین بسیاری از دوستان بازار موبایل ایرانیان رو پیشنهاد میکنند.

reza115
September 4th, 2014, 01:13
خرید از اینترنت هم متاسفانه زیاد راه حل مطمئنی نیست. در مورد همین دیجی کالا بسیار تا به حال در فروم های مختلف دیده شده که کاربران ناراضی هستند. از اشتباه فرستادن جنس گرفته تا تاخیر در ارسال و عدم قبول بازگشت. توصیه این هست که تا حد امکان به صورت فیزیکی و جاهای مطمئن خرید کنید مثلا به جای علاء الدین بسیاری از دوستان بازار موبایل ایرانیان رو پیشنهاد میکنند.

تایئد میشه

هفته پیش یه فلش از دیجی کالا خریدم که تو سایت زده بود ضد آب و ضد ضربه وقتی اومد کلا یه چیز دیگه بود
تماس گرفتم گفتن پیش اومده دیگه . . .

SainaServer
September 4th, 2014, 01:22
متاسفانه متاسفانه متاسفانه فکر میکنید برای چی میگن داخل ایران پول ریخته ؟؟؟؟؟؟؟
از کم و بی اطلاعی مردم سو استفاده میکنند
طرف میره گوشی بگیره آقا مثلا آیفون چند ؟ بیا ما میدیم 500 تومان
طرف هم خوشحال از اینکه به عنوان مثال زیر قیمت پیدا کرده
فروشنده : به اسم آقای کی بنویسم فاکتور رو ؟
آهان راستی اگر بخوایید گوشی روشن شه 400 تومان پولِ اونه
اگر میخواهید برنامه بریزم 200 پولِ اونه
اگر میخواهید با گوشی زنگ هم بزنید 500 پولِ اونه
به همین راحتی دروغ میگند
و من نمیدونم فریب دادن مردم و سو استفاده و پول گرفتن چطوری اون پول رو میتونند بخورند ؟ !!!!
البته و 100 البته مقصر اصلی مردم هستند ، برای اینکه 10 هزار تومان زیر بازار پیدا کنند ، پا میشن میردن جمهوری پول بنزین ، کرایه ماشین ، و ... میدهند وقت خودشون رو تلف میکنند آخر سر هم که اینجوری
برادر عزیزم بشین خونه برو تو سایت دیجی کالا و ... قیمت هاشم والا از اونجا ارزون تر هستش ، سفارش بده فرداش جلو در خونت تحویل بگیر اصلا میگیم 50 تومان گرون تر ، بخدا بری برگردی هزینش بیشتر از این حرفاست
ارادتمند

ali-rezam
September 4th, 2014, 01:43
بنده یک مدت در بازار خرید و فروش گوشی موبایل بودم
اگر بدونید چه اتفاقاتی از ابتدا که گوشی وارد میشه تا زمانی که خریدار گوشی رو میخره می افته دیگه اعتماد نمی کنید از جایی موبایل بخرید !
تغییر وسایل جانبی ، جابه جایی لوازم ، انداختن گوشه کارکرده و عنوان گوشی نو ، فروختن گوشی هایی که برای تست قرار داده میشن و ساعت ها مورد استفاده قرار میگیرند به عنوان نو و ...
در این بازار حتی به خود نمایندگی ها هم نمیشه اعتماد کرد ولی خوب چاره ای نیست ...

Ashkankamangar.ir
September 4th, 2014, 09:11
در شهر رشت دی جی کالا نمایندگی داره حالا راست و دروغش با خودشون
همون جنس رو با همون گارانتی و همون قیمت داخل سایت میتونیم حضوری بخریم
و حتی از دی جی بن برای تخفیف استفاده کنیم
فاکتور رسمی دی جی کالا رو بگیریم و تمامی مواردی که در خرید از دی جی کالا هست رو داشته باشیم
من تا حالا دو تبلت و یک گوشی و کابل او تی جی و هدست خریدم

Azarin Web
September 4th, 2014, 09:58
خریدهای دیجیتالی فقط دیجی کالا! کسایی که میگن دیجی کالا خوب نیست اشتباه میکنن ، شما 5 نفر اگه پیدا کنی که از دیجی کالا براشون دیر ارسال کرده یا محصول اشتباهی فرستاده ، من 100000 نفر پیدا میکنم که از علاءالدین شاکی ، ناراضی و متنفرند!! بهترین گزینه خرید اینترنتی با اطمینان و خیال راحت هست :57:

CityKala.net
September 4th, 2014, 10:19
من دو هفته پيش رفتم علا‌ءالدين كه يك سري از مدل‌هارو از نزديك ببينم و تصميم گيري كنم.

اوّل وارد مغازه شديم، مدلي كه ميخواستم ببينم رو گفتم؛ طرف گفت يك مدل بهتر داريم! گفت بذار نمونشو بدم ببيني!

آورد من ورداشتم گرفتم دستم؛ حافظه داخلي بايد ۸ باشه چهار بود (روي جعبه ۸ زده بود، توي موبايل هم جالب بود كه ۸ زده بود ولي كلاً ۱ گيگ در دسترس بود كه ما ميگيم ۴ بود)
رم بايد ۲ گيگ باشه كه چك كردم ۱ گيگ بود و جالب‌تر اينكه اينهم دستكاري شده بود ۲ زده ولي ۱ گيگ بيشتر نبود.
Imei دستگاه دستكاري شده بود و مطابقت نداشت.

گفتم خب اگر اينو بخوايم چي؛ طرف گفت، نرم افزار رايگان نصب ميكنيم رايگان پانچ ميكنيم و ... ولي بايد ۱۰۰ ت هزينه كنيد تا نرم‌افزار وي‌آي‌پي بريزم و به نام خودتون ثبتش كنم!! (كه اصلاً به درد ما نميخوره تو ايران)

گفتم صبر كن، رفتم اونور براي لوازم جانبي
۳ تا قاب ژله‌اي مثل هم آورد گفت اين مقاومه، اين مقاوم نيست، اينم آشغاله == به ترتيب ۳۰، ۱۵، ۵!!
روكش صفحه نانو كربن كه مغازه ديگه ۲۰ الي ۳۰ ميدادن (بازار موبايل) داخل علا‌‌ءالدين ميگفتن اين سوپر نانو كربن (خر ميكردن، هيچ فرقيم نداشت، حتي بسته‌اي كه داخلش بود با اوني كه تو بازار موبايل بود يكي بود) خلاصه اينو ميدادن ۶۵ تومن!

خلاصه آخر سر هم گير داده بود كه اگر ميخوايد گوشي رو بيمه ميكنيم، بعد صفحه نمايش حساس هست بايد سوپر نانو كربن بندازيد!!! تا آسيب نبينه چون ممكنه بعد از ده روز خراب بشه!! (خالي ميبندن يعني ....)، كيف ژله‌اي از اون مدل خوبه بندازيد، و ...

در هر حال من گوشي خودم رو از طبقات ۵ و ۶ ميخرم هميشه، اونجا آشنا داريم گوشي اصلي هست و دروغ هم نميگن ولي قيمتشون قيمت رسمي هست و يك ذره هم پايين تر نميان.

يعني دروغ داريما!!! :)

gigabyte2052
September 4th, 2014, 10:46
دقیقا همینه
من گوشیمو خریدم طرف گفت خوب به نام کی بزنم گفتم یعنی چی؟! گفت انلاک گفتم مگه انلاک داریم واسه این گوشه گفت بله گفتم چقدر گقت 1ماه 20 تومان دائم 50 تومان گفتم ممنون نمیخوام خدافظ گفت کارتن گوشی باز شده نمیشه نبری چون دوس داری این گوشیو شما همون 20 بده واسه دائم :| از همینجا میگم حرموتون اون پول ! واقعا حرومتون !

از علائدین نخرین !!!!

tikweb.ir
September 4th, 2014, 10:46
ضمن تایید صحبت های دوستان
این فروشنده های پاساژ «علاءالدین» اینقدر قشنگ دروغ میگن اینقدر قشنگ دروغ میگن ادم کیف میکنه ! یک چیزایی میگن یعنی خود شرکت سازنده گوشی رو هم به شک میندازه !!
خلاصه ش اینه که رفتید داخل یه مغازه به غیر از خود قیمت گوشی ، چه میدونم حرف از نرم افزار و اکتیو کردن و لایسنس و رجیستر و فعال کردن یه سری چیزای جدید بهتون گفتن سریع بزنید بیرون ، چون اونا اصل سودشون از همین چیزاست و هر چقدر هم باهاشون بحث کنید و یکم بخواید بهشون بگید که دارن دروغ میگن اخرش بهتون نمیفروشن، دروغاشون هم هر روز بروز میشه :)

اما واسه کسایی که زیاد توی مباحث گوشی و... وارد نیستن فروشگاهی مثل دیجی کالا وقتی گوشی میزاره و گارانتی معتبر داره بهتره، شما گوشیت هم اگه مشکل داشته باشه میبری گارانتی اوکی میکنه ، حداقل خیالت راحته که سرت کلاه نمیره...

بد روزگاری شده...

apadanaserver
September 4th, 2014, 11:44
نکته مهم: سعی کنيد گوشی خودتون رو از اينترنت بخريد. ديجی کالا و چندين سايت معتبر ديگه هستند که شما ميتونيد راحت و با قيمت مناسب از بدون گارانتی گرفته تا گارانتی اصلی رو بخريد.

نکته دوم: اگر تو پاساژ علاء الدين به هر دليلی فريب خورديد :) (از نصب برنامه گرفته تا اضافه کردن ماليات بر ارزش افزوده بعد از روشن کردن گوشی) سعی کنيد با پليس تماس بگيريد. زمانی که پليس بياد در مغازه باعث ميشه حداقل 30 دقيقه تا 1 ساعت بقيه مشتری هایی که تصميم به خريد ازون مغازه ميگيرن پشيمون بشن و باعث ميشه خود فروشنده از کار خودش دست بکشه.

من خونم اونجاس
پلیس؟
:))
مرد حسابی پلیس برا کارا مهم تر نمیاد برا این کار بیاد؟
اگرم بیاد 3 ساعت بعد میاد

mrasol
September 4th, 2014, 11:59
فکر میکنید فقط علاءالدین اینجوریه؟!خیلی سادش و در دسترس ما هست همین وب هاستینگ تالک اما به صورت متفاوت تر!ولی کی مقصره؟کسی که میخره...طرف میاد رم یک رو میده 5600 بعد ده روز کاربری ک خریده میاد شروع میکنه به فحاشی و... جالبیش اینجاس که هر سری همون کاربر از اینجور خریدها داره و تکرار این قضیه رو بارها دیدیم... مشکل اینجا رو چجوری حل کنیم؟!

Mr.Roham
September 4th, 2014, 17:29
بیماری علا الدین بزودی با پاساژ روبروش خل میشه مجبور میشن درست رفتار کنن

CityKala.net
September 4th, 2014, 17:43
من خونم اونجاس
پلیس؟
:))
مرد حسابی پلیس برا کارا مهم تر نمیاد برا این کار بیاد؟
اگرم بیاد 3 ساعت بعد میاد
تماس بگير بگو اينجا تو موبايل مواد جاساز مي‌كنن ميفروشن، همچين مثل جت مياد :)
ما يك موقع پليس لازم داريم (مزاحمت و ...) زنگ ميزنيم ميگيم اينجا مواد مخدر ميفروشن تو كوچه :)

netmelli
September 4th, 2014, 18:04
دقیقا همینه
من گوشیمو خریدم طرف گفت خوب به نام کی بزنم گفتم یعنی چی؟! گفت انلاک گفتم مگه انلاک داریم واسه این گوشه گفت بله گفتم چقدر گقت 1ماه 20 تومان دائم 50 تومان گفتم ممنون نمیخوام خدافظ گفت کارتن گوشی باز شده نمیشه نبری چون دوس داری این گوشیو شما همون 20 بده واسه دائم :| از همینجا میگم حرموتون اون پول ! واقعا حرومتون !

از علائدین نخرین !!!!

مهندس جان رسم بازار از قدیم همین بوده و میمونه
رسم بازار ایران همین گونه هست
و فقط در کار گوشی اینطور نیست
در هر کاری همین مورد را داریم

ULTRAWEB
September 4th, 2014, 18:44
مختص علا الدینم نیست خیلی فروشنده ها حتی نمایندگی ها هم دست به این بازی های مسخره میزنن
ن

4n0nym0us
September 4th, 2014, 18:59
دیجی کالا علائدین مدرن شدست ، کلاه برداری به شیوه شیک و امروزی نه سنتی

Aguila*Roja
September 4th, 2014, 19:49

سلام من از دیجی کالا تا به حال 3 هارد اکسترنال خریدم 2 لپتاپ 1 سونی و اون یکی هم مک بوک ایر - یک ای مک - یک ایپد ایر - تبلت اسمارت تاچ - و یک درایو نوری و یک موس اپل که همیشه راضی بودم

به فامیل هم معرفی کردم و اونا هم مشکلی نداشتن . حرفم اینه که از جای مطمئن اگر بخری چه اینترنتی چه حضوری فرقی نداره فقط شناخته شده و معتبر باشه

shahab-f
September 4th, 2014, 22:38
علاءالدین نیست بنداز الدینه !
شاید باورتون نشه اما مورد بوده ماکت اپل رو جای گوشی به یه بنده خدای ساده فروختند و بهش گفتند برو بزن تو شارژ روشن میشه :| اینو یکی از دوستانم که تو یکی از مغازه های اونجا شاگرده برام تعریف کرد افتخارم میکردن !!
من و یکی از دوستان چند سال پیش برای خرید یه گوشی رفتیم اونجا خداشاهده گوشی ای که مدنظرمون بود رو آخری نتونستم تو دستمون بگیریم و ببینم خوش دسته یا نه تا بخریمش :| تو 4 تا مغازه رفتیم به هر کدوم میگفتیم جناب لطف بفرمایید این گوشیو بیارید ببینیم اولین جوابشون این بود اگه واقعا خریداری و پول داری بیارم ما هم در جوب میگفتیم شما بیار اگه مورد پسند بود هزینش تقدیم خواهد شد و مغازه دار گرامی هم میگفت برو بیرون آقا خریدار نیستی.!طرز برخورد ها هم که افتضاح در حدی که یکی از دوستانم نزدیک بود با یکشون درگیر بشه . خلاصه منصرف شدیمو اومدیم از منطقه خودمون خریدیم ...

hoka
December 23rd, 2014, 15:35
من که خداروشکر گذرم نخورده به این پاساژ ولی دوستم رفت یه 5s gold بگیره طرف خیلی راحت بهش گفته اگر میخوای لوازم و بند و بساتشم از خودم بخری بهت میفروشم . گوشی خالی نمیده کسی توی این پاساژ به کسی
با چیزایی که دوستان گفتن از این پاساژ فکر کنم اون فروشنده بهترین فروشنده اشون بوده توی اون پاساژ که لا اقل راستش رو گفته به مشتری

Forozan
December 23rd, 2014, 16:39
موبایل فروشی سر کوچه شرفش بیشتر از علاالدین هست

Ramin
January 1st, 2015, 23:54
تخریب طبقه هفتم علاءالدین با یک تماس متوقف شد

این روزها بازار اخبار و شایعات درباره تخریب بزرگ‌ترین مرکز تجاری موبایل تهران داغ‌ است.

در حالی که شهرداری تهران یک ماه فرصت داشت تا پاساژ علاء الدین را تخریب کند و این مهلت ظرف چند روز آینده به اتمام می‌رسید، ابوالفضل قناعتی، عضو شورای شهر تهران خبر از تخلیه و سپس تخریب طبقات در طول 4 یا 5 روز آینده داد.

حکیمی‌پور در یکصد و نوزدهمین جلسه شورای شهر تهران درباره تخلف در طبقه منفی 3 پاساژ علاءالدین گفت: بر این اساس چندصد مامور شهرداری برای اجرای حکم به پاساژ علاءالدین رفتند تا جلوی تخلف را بگیرند، اما ساعت 10:30 دوشنبه شب حکم پاساژ علاءالدین لغو شد.

ظاهرا موضوع تخلف علا‌ءالدین فقط به طبقه هفتم ختم نمی‌شود و طبقه منفی ۳ این پاساژ نیز باید تبدیل به پارکینگ شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه طبقه ۷ طبق طرح تفصیلی و مباحث شهرسازی ساخته نشده، اعلام کرده بود که در این پاساژ باید ۶ طبقه ساخته می‌شد و هر گونه بارگذاری در این ساختمان باید با اجازه شهرداری انجام می‌شده که نشده است.

http://www.ictna.ir/assets_c/2014/12/alaedin-thumb-300x225-1777.jpg (http://www.ictna.ir/assets_c/2014/12/alaedin-1777.php)

به گفته قناعتی، ۶ طبقه دیگر پاساژ هم شرایط مفیدی برای پاسخگویی به نیاز شهروندان را ندارد و سازمان آتش نشانی هم ایمنی این ساختمان را تایید نکرده است.

وی با بیان این که طبق آیین‌نامه کمیسیون ماده ۱۰۰رای به قلع و قمع این ساختمان داده شده، اعلام کرد: ابتدا دیوان عدالت اداری کار را متوقف کرد، اما با پیگیری‌های صورت گرفته دیوان هم رای را تایید کرد.

عضو شورای اسلامی شهر اعلام کرده بود که به شهردار تهران مهلت یک ماهه داده شده بود تا این کار را انجام دهد و چند روز بیشتر از این مهلت باقی نمانده و باید این حکم اجرا شود.

بر این اساس قرار شد پاساژ علاء الدین تا بامداد روز گذشته تخریب شود. بر این اساس طبقه هفتم پاساژ با حکم کمیسیون ماده 100 تخلیه شد و اعلام شد ظرف چند روز آینده نیز طبقات غیرقانونی آن تخریب می‌شود. حتی ماموران شهرداری منطقه 11 با حکم کمیسیون ماده 100 وارد عمل شدند و قرار شد تخریب بعد از تخلیه کامل صورت گیرد.

اما عضو شورای اسلامی شهر تهران روز سه شنبه اعلام کرد که ساعت 10:30 شب گذشته با وی تماس گرفته شده و حکم تخریب پاساژ علاءالدین لغو شده است. بنابراین وی تقاضای برگزاری جلسه خصوصی و غیرعلنی داده تا به زوایای آن پرداخته شود.

حکیمی‌پور در یکصد و نوزدهمین جلسه شورای شهر تهران درباره تخلف در طبقه منفی 3 پاساژ علاءالدین گفت: بر این اساس چندصد مامور شهرداری برای اجرای حکم به پاساژ علاءالدین رفتند تا جلوی تخلف را بگیرند، اما ساعت 10:30 دوشنبه شب حکم پاساژ علاءالدین لغو شد.

بر اساس گزارش فعالان بازار علا‌ءالدین، همه فروشندگان طبقه هفتم در حالی که روز دوشنبه فروشگاه‌های خود را تخلیه و محل را ترک کرده بودند، دوباره به پاساژ بازگشته و کار خود را آغاز کرده‌اند و هنوز مشخص نیست که موضوع تخریب طبقاتی که خلاف ساخته شده، به کجا خواهد رسید و تکلیف کسانی که این مغازه‌ها را خریداری کرده‌اند چه می‌شود.