PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سَر بازی !!

ShahroKH
June 27th, 2010, 20:40
سلام
بچه ها یک چند تا سوال دارم

اگه کسی ( با خودش ) 4 تا بچه باشن

1-یعنی 1 خواهر - 3 برادر ( با خودش ) و اون برادر سومی کوچیک تر از همه باشه سربازی معافه ؟

2- اگه داداش اول رفت سربازی - داداش دوم هم بره سربازه سومی معافه ؟

؟؟؟

skrsoft
June 27th, 2010, 20:59
اين طرح تصويب شده
ولي هنوز اجرايي نشده
بايد صبر كنيد

ShahroKH
June 27th, 2010, 21:01
کدوم طرح ؟ 1 یا 2 ؟

asrhosting
June 27th, 2010, 21:09
نترس عزیز معاف می شی !!!

پسر من موندم که سال دیگه 18 سال می شه باید برم سربازی اون هم بچه اولیه ام آسمون به زمین بیاد باید برم خدمت مقدس سربازی سر ِ بازی !

1eng.ir
June 27th, 2010, 21:14
نه معاف نمیشی!
طرحشو جمع کردن رفت!

قبلاً همچین طرحی بود:
1. اگه 3 تا از برادرات سربازی رفته باشن شما معاف میشی (که بعداً به 2 برادر کاهشش دادن)
2. اگه سه خواهر داشته باشی و تک پسر باشی معافی!

ShahroKH
June 27th, 2010, 21:22
من امروز یه حاجی تو خیابون دیدم و ازش پرسیدم گفت آره معافی پس اون چی میگه ؟

saeed_061
June 27th, 2010, 21:25
نه معاف نمیشی!
طرحشو جمع کردن رفت!

قبلاً همچین طرحی بود:
1. اگه 3 تا از برادرات سربازی رفته باشن شما معاف میشی (که بعداً به 2 برادر کاهشش دادن)
2. اگه سه خواهر داشته باشی و تک پسر باشی معافی!

کاملا تایید میشه جمع کردن رفت این طرح رو...
یکی از دوستان چند روز پیش از حوزه سوال کرد...!
ما که 1389/8/1 اعزام می شیم8-|#-o:-s

Rezash
June 27th, 2010, 22:40
1. طرحشو جمع كردن رفت
2.دوستم تك پسر بود باباش سكته قلبي زده ولي بردنش!ميگفتن بابات تقريبا بايد رو به موت باشه تا معاف شي :دي
3.ديگه كشكي كشكي كسي و معاف نمي كنن.

من امروز یه حاجی تو خیابون دیدم و ازش پرسیدم گفت آره معافی پس اون چی میگه ؟
قصد مزاح داشته يا مي خواسته حالت و بگيره :D
داداش خودم سر همين مسئله كه فقط تاريخ اعزامش رو از يك افسر معمولي پرسيده بود، 3 ماه اضاف خورد(چون افسره چرت گفته بود!)بعد هم شانسش عفو نزدن + 3 ماه خدمت اضافي به خاطر جرائم متعدد در اونجا = 6 ماه اضاف كشيد!
خلاصه از من ميشنوي : 1. در مورد تاريخ و شرايط فقط و فقط دفترچه بگير و درست و حسابي بخون + با افراد كاملا مطلع حرف بزن 2. اونجا كه رفتي بچه خوبي باش 3 ماه اضاف نخوري :-j

ShahroKH
June 27th, 2010, 22:55
تو رو خدا نگید ! :(

تازه امروز کلی خوشحال شدم که معافم

باید برم از کی بپرسم که مطمئن باشه ؟

Rezash
June 27th, 2010, 22:59
تو رو خدا نگید ! :(

تازه امروز کلی خوشحال شدم که معافم

باید برم از کی بپرسم که مطمئن باشه ؟
بهتر از اينه كه بعدا بفهمي 3 ماه اضاف خوردي و ...
حتما دفترچه رو تهيه كن
مگه امسال كنكور نداشتي؟!درسي رو نگه نداشتي؟اگرم نگه نداشتي و مي دوني كه امسال نمي توني قبول شي و ميخواي برا سال بعد بذاري،خودت رو تو يك دانشگاه غير انتفاعي مشغول كن،بعد يك ترمش رو بگذرون،يك ترمم مرخصي بگير ، خلاصه برا كنكور سال بعد خودتو آماده كن!ولي از من ميشنوي همين امسال قبول شو كلكش رو بكن!

ShahroKH
June 27th, 2010, 23:10
چرا کنکور دارم

و میخوام تا آخر هم بخونم

این سوال هم پرسیدم که خیالم راحت بشه که سربازی معاف بشم

tar.gz
June 28th, 2010, 02:00
این طرح تصویب نشد. ولی طرح معافیت سه برادری (یعنی سه تاش بره و شما چهارمی باشی) تا آخر امسال معتبره بعدش معلوم نیست جمعش کنن یا نه.من پارسال با همین طرح معاف شدم. البته 6 ماه خدمت بودم و سه ماه هم اضافه داشتم از شانس من پارسال رهبر عزیز سربازان رو مورد عنایت قرار ندادن و عفو رهبری شامل حالم نمیشد.و چون تو شهر خودمون هم بودم باید 18 ماه+3 ماه هم اضافه خدمت میکردیم که خدا رو شکر اونطور شد.
یادش بخیر هم دوره ایهای آموزشیم که همشهریم هم بودن هر کدوم اینقدر از پارتی و اینا میگفتن که میموندم. چون کسی رو نداشتم که منو هم بالاخره یه جای بی دردسر بیاره گفتم خدایا به امید تو بالاخره آخرش مرگه دیگه (شهر ما نزدیک مرزه و مصیبتش زیاد) از شانسم زد و افتادم ع.س. فرماندهی استان صبح میرفتم ظهر هم قبل فرمانده و اینا برمیگشتم خونه :d اون یکیا هم رفتن لب مرز! خوش گذرونی. مونده بودم تو کار خدا .بالاخره هم ۶ ماهم تموم نشده بود که معاف شدم. زیاد نگران نباش فقط آموزشیش سخته یگان که بیای تلافیشو در میاری ;) سربازی یه روز اضافه موندن مثل یه ساله چه برسه 3 ماه هم اضافه بخوری. حتما پیگیر شو که یه روز هم واقعا سخته اضافه خدمت کردن.

it-net
June 28th, 2010, 02:48
عزیز من سینم ایراد مادر زادی داره یعنی با قلبم 1 سانت فاصله داره و همه دکترا و متخصص ها می گفتن که100 به توان n معافی ولی نشدم و نامه اعزامم نیومده خدا رو شکر از دانشگاه در اومدم و رفتم پی درس و 2 سال سربازی رو عقب انداختم که یکمی دانشگاهم طول میدیم میشه 3 سال.
بعد اونم خدا رو چی دیدی از کارشناسی ارشد در میایم بازم نمیریم سربازی:d

ShahroKH
June 28th, 2010, 11:09
پاک نا امیدمون کردین رفت !

من از 2 چیز سربازی بدم میاد

1- کچل میشم
2- تفنگ دستم میگیرم

be099
June 28th, 2010, 11:35
پاک نا امیدمون کردین رفت !

من از 2 چیز سربازی بدم میاد

1- کچل میشم