PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایا سیستم بانکی هک شده ؟!(نیاز فوری)

HRE2012
August 21st, 2014, 14:49
دیروز برای یکی از اشنایامون اس ام اس ارسال شده بود با عنوان اینکه شما برنده دو میلیون تومان جایزه هزاران لبخند همراه اول شده اید که برای دریافت ان با ما تماس بگیرید بعد از تماس با انها ازشون کدملی خواسته بودند که ایشون برای انها ارسال کرده بود بعد بهشون گفته بود که باید برای پرداخت کارت به کارت کنیم که ایشون شماره کارتشونو دادن و گفتند که برای پرداخت باید از طریق خودپرداز پرداخت کنیم بعد انها کارتشون وارد خودپرداز کردند و ازشون خواسته بود که رمزشون تغییر بدن و شماره تلفشون (شماره ای که انها بلد بودن) بزارند بعد از اینکه تغییر دادن انها توانسته بودن کل حسابشونو خالی کنند .
حالا سوال من این است که اینها بدون داشتن رمز دوم کارت چطور تونستند از حساب برداشت کنند.
ایا پلیس فتا می تواند انها را پیدا کند.

i-w2
August 21st, 2014, 14:58
دیروز برای یکی از اشنایامون اس ام اس ارسال شده بود با عنوان اینکه شما برنده دو میلیون تومان جایزه هزاران لبخند همراه اول شده اید که برای دریافت ان با ما تماس بگیرید بعد از تماس با انها ازشون کدملی خواسته بودند که ایشون برای انها ارسال کرده بود بعد بهشون گفته بود که باید برای پرداخت کارت به کارت کنیم که ایشون شماره کارتشونو دادن و گفتند که برای پرداخت باید از طریق خودپرداز پرداخت کنیم بعد انها کارتشون وارد خودپرداز کردند و ازشون خواسته بود که رمزشون تغییر بدن و شماره تلفشون (شماره ای که انها بلد بودن) بزارند بعد از اینکه تغییر دادن انها توانسته بودن کل حسابشونو خالی کنند .
حالا سوال من این است که اینها بدون داشتن رمز دوم کارت چطور تونستند از حساب برداشت کنند.

به فامیلتون سلام برسونید و بگید ...... :|

myserver
August 21st, 2014, 15:03
سلام

این مورد برای یکی از اقوام ما پیش اومده بود که کلاهبرداری بود و اصلا ربطی به شرکت همراه اول نداشت توی اون اس ام اس که میدن یه شماره سامانه هست که میگه باید کد ملی رو ارسال کنید که بعد از ارسال مشخصات خانوار میاد که اصلا هیچ ربطی نداره و فقط برای رد گم کنی هست شما هر کد ملی که ارسال کنی مشخصات خانوار رو میده.

اما وقتی شما کارت رو میزنید که میخواهید رمز رو عوض کنید اونها رمز دوم کارت شما رو دریافت میکنند که نمیدونم چطوری این کار رو میکنند اطلاعات کافی در این مورد ندارم.

ولی حتما هر چه سریعتر به پلیس فتا مراجعه کنید.

وقتی هم میگی بریز میگه 20 هزار تومان ازش بابت کارمزد کم میشه و از این چرت و پرت ها ، مطمن باشید کلاهبرداری هستش و داخل اون اس ام اسی که میدن دوتا شماره هست یک ثابت و یک همراه که ثابت اصلا قطع هستش.

- - - Updated - - -

این نکته رو هم بگم حتما کارت خودتون رو عوض کنید و درخواست کارت جدید کنید.

mahdibt52
August 21st, 2014, 15:04
من زیاد از هک و اینا سر در نمیارم ولی شاید تونستن کارت رو شبیه سازی کنن واسه دستگاه

HRE2012
August 21st, 2014, 15:05
سلام

این مورد برای یکی از اقوام ما پیش اومده بود که کلاهبرداری بود و اصلا ربطی به شرکت همراه اول نداشت توی اون اس ام اس که میدن یه شماره سامانه هست که میگه باید کد ملی رو ارسال کنید که بعد از ارسال مشخصات خانوار میاد که اصلا هیچ ربطی نداره و فقط برای رد گم کنی هست شما هر کد ملی که ارسال کنی مشخصات خانوار رو میده.

اما وقتی شما کارت رو میزنید که میخواهید رمز رو عوض کنید اونها رمز دوم کارت شما رو دریافت میکنند که نمیدونم چطوری این کار رو میکنند اطلاعات کافی در این مورد ندارم.

ولی حتما هر چه سریعتر به پلیس فتا مراجعه کنید.

وقتی هم میگی بریز میگه 20 هزار تومان ازش بابت کارمزد کم میشه و از این چرت و پرت ها ، مطمن باشید کلاهبرداری هستش و داخل اون اس ام اسی که میدن دوتا شماره هست یک ثابت و یک همراه که ثابت اصلا قطع هستش.

- - - Updated - - -

این نکته رو هم بگم حتما کارت خودتون رو عوض کنید و درخواست کارت جدید کنید.
شماره تلفن همراهشون روشن هنوز و جواب میدن هیچ راهی نیست؟؟

myserver
August 21st, 2014, 15:07
شماره تلفن همراهشون روشن هنوز و جواب میدن هیچ راهی نیست؟؟

بهترین راه این هست که فردا به پلیس فتا مراجعه کنید و تشکیل پرونده بدید.

شماره ثابت رو جواب میدن یا فقط شماره همراه ازش دارید؟

HRE2012
August 21st, 2014, 15:11

پلیس فتا رفته شماره ثابتم الکیه ولی همراهشو جواب میده

myserver
August 21st, 2014, 15:14
خیلی جالبه وقتی زنگ میزنی بهشون میگن طرح طلایی هست اگر پول رو داخل حسابتون نگه دارید سود میاره و از این حرف ها اگر برداری اینقدر ازش کم میشه!!!!!!!!!!!!!!! گول نخورید

- - - Updated - - -

پلیس فتا رفته شماره ثابتم الکیه ولی همراهشو جواب میده

گفتیم شماره ثابت الکی هست فقط همراه رو جواب میدن.

تنها راه این هست اول از طریق فتا تشکیل پرونده بدید و بعد برید به بانک و بررسی کنید و ببینید پول به حساب چی کسی رفته.

اشنامون این مراحل رو انجام داده و پولش رو پس گرفت ولی باید حتما پیگیری باشید.

انشالله که مشکلشون حل میشه.

HRE2012
August 21st, 2014, 15:19
خیلی جالبه وقتی زنگ میزنی بهشون میگن طرح طلایی هست اگر پول رو داخل حسابتون نگه دارید سود میاره و از این حرف ها اگر برداری اینقدر ازش کم میشه!!!!!!!!!!!!!!! گول نخورید

- - - Updated - - -

گفتیم شماره ثابت الکی هست فقط همراه رو جواب میدن.

تنها راه این هست اول از طریق فتا تشکیل پرونده بدید و بعد برید به بانک و بررسی کنید و ببینید پول به حساب چی کسی رفته.

اشنامون این مراحل رو انجام داده و پولش رو پس گرفت ولی باید حتما پیگیری باشید.

انشالله که مشکلشون حل میشه.
ممنون

asdadsdxz
August 21st, 2014, 15:20

پلیس فتا مراجعه کننده نمیپزیره
باید برید دادسرا شکایت بنویسید و مراحل اداری و قانونیش رو رد کنید بعد موقع رسیدگی به پرونده اگر قاضی صلاح دید پرونده رو ارجاع میده فتا و اونا رسیدگی میکنند

myserver
August 21st, 2014, 15:22
پلیس فتا مراجعه کننده نمیپزیره
باید برید دادسرا شکایت بنویسید و مراحل اداری و قانونیش رو رد کنید بعد موقع رسیدگی به پرونده اگر قاضی صلاح دید پرونده رو ارجاع میده فتا و اونا رسیدگی میکنند

والا اون زمان که این اتفاق برای این بنده خدا افتاد رفت فتا و تشکیل پرونده داد الان رو نمیدونم.

Mr.black-hat
August 21st, 2014, 15:22
مستقيم به فتا نريد كلي معطل ميشيد.در دادسرا شكايت تنظيم كنيد اونا خودشون ميفرستن فتا و زودي هم جواب ميده ! تجربه شخصي ثابت كرده

websazha
August 21st, 2014, 15:32
با سلام

اگر انتقال حساب به حساب انجام شده هر انتقال در سیستم بانکی کشور انجام شده و قابل پیگیری هست و ردگیری و دستگیری هست.
اگر با آن محصولی مجازی و یا فیزیکی خرید شده باشد برسی کنند چه بوده پیگیر شوند.
در هر صورت کار دشواری نیست اگر انتقال به حسابی داده باشند ای کاش یکی پیدا بشه به من اس ام اس بده و حساب من رو خالی کنه اگر کسی هست شماره موبایل بنده در امضاء موجود هست.
آنچنان خسارتی ازشون میشه گرفت که تا آخر عمرش فراموش نکنه.

hamid.soltani92
August 21st, 2014, 16:33
کار خاصی نداره. فکر کردید فیلد مغناطیسی پشت کارتتون چه اطلاعاتی رو داره؟
دقیقا همون شماره کارت به صورت دیجیتال ثبت شده اونجا. به سادگی میشه یک کارت خام تهیه کرد و اطلاعات ( شماره کارت) رو کپی کرد روش.
رمز رو هم که میدونن، پس هر چیزی که نیاز دارن فراهمه. میتونن با مراجعه به atm رمز دوم رو هم دریافت کنن!
تنها راه پیگیری استفاده از عکس های خودپرداز(درصورت دریافت نقدی وجه) هست که معمولا مجرمانِ این چنینی با تغییر چهره یا استفاده از کلاه و ماسک میرن پایِ خودپرداز.

- - - Updated - - -

با سلام
اگر انتقال حساب به حساب انجام شده هر انتقال در سیستم بانکی کشور انجام شده و قابل پیگیری هست و ردگیری و دستگیری هست.
در هر صورت کار دشواری نیست اگر انتقال به حسابی داده باشند ای کاش یکی پیدا بشه به من اس ام اس بده و حساب من رو خالی کنه اگر کسی هست شماره موبایل بنده در امضاء موجود هست.
همشهری افتتاح حساب با مشخصات جعلی هیچ کاری نداره.
در صورتی که سارق تازه کار و مبتدی نباشه هیچ راهی برای پیگیری وجود نداره.
پیگیری شماره حساب مقصد (در صورت عدم دریافت نقدی وجه) در اکثر پرونده های این چنینی به بن بست میرسه چون معمولا سارقین از مدارک جعلی برای افتتاح حساب استفاده می کنن.

asdadsdxz
August 21st, 2014, 16:38
با سلام

چند سال که کارت یکی از دوستان ما هم ۳-۴ ملییون خالی شده بود و هیچ کس هم نتونست پول رو برگردونه یکی اومده بود روز دوم های کارت های بانکی رو با فیشینگ زده بود بعد با کارت ها پول انتقال داده بود به حساب صراف های اینترنتی و دلار و... خریده بود بعدشم پول ها رو تو حساب های غییر قابل پیگیری مثل لایبریتی و پرفکت مانی چرخونه بود حالا بعدشم اگر پول رو برگردونده باشه ایران هم دیگه رد پول گم شده بود و هیچ کس هم نتونست پیداشون کنه

OmidX
August 21st, 2014, 17:00

این پیامک برای من هم اومده بود ، اما چون از یک خط ۹۱۰ ارسال شده بود ، فهمیدم سر کاریه !!

http://img.macs.ir/download.php?img=3701 (http://img.macs.ir/download.php?img=3701)

mahdi271
August 21st, 2014, 17:18
حسین جان چقدر حالا برداشتند؟
ولی فتا خیلی دنبال این طور کلاه برداری ها هست.

websazha
August 21st, 2014, 17:23
همشهری افتتاح حساب با مشخصات جعلی هیچ کاری نداره.
در صورتی که سارق تازه کار و مبتدی نباشه هیچ راهی برای پیگیری وجود نداره.
پیگیری شماره حساب مقصد (در صورت عدم دریافت نقدی وجه) در اکثر پرونده های این چنینی به بن بست میرسه چون معمولا سارقین از مدارک جعلی برای افتتاح حساب استفاده می کنن.
سلام
خیلی وقت هست که در زمان افتتاح حساب مدارکی که دریافت می کنند همان لحظه هویت واقعی بودن بر اساس کد ملی و اطلاعات برسی می شود و ارگان های مثل بانک و نظامی و ... اصل سازمان های کشور همه به اطلاعات عمومی و خصوصی افراد دسترسی بر اساس نیاز دارند.
و نمی توان با اطلاعات جعلی کاری کرد.

hamid.soltani92
August 21st, 2014, 17:30
سلام
خیلی وقت هست که در زمان افتتاح حساب مدارکی که دریافت می کنند همان لحظه هویت واقعی بودن بر اساس کد ملی و اطلاعات برسی می شود و ارگان های مثل بانک و نظامی و ... اصل سازمان های کشور همه به اطلاعات عمومی و خصوصی افراد دسترسی بر اساس نیاز دارند.
و نمی توان با اطلاعات جعلی کاری کرد.
تنها سیستمی که شبکه بانکی برای تایید هویت داره، تشخیصِ صحت کد ملی هست.
بنده به واسطه شغلم درگیری زیادی با اینجور مسائل دارم، برای مثال کارمندِ یکی از نمایندگی های ایرانسل کپی مدارک مردم رو نگه میداشت و ازشون سوء استفاده می کرد. سیم کارت های زیادی با مشخصات این افراد ثبت شده بود و حتی حساب بانکی افتتاح شده بود. خودِ شما هم میتونید با کپی کارت ملی یا شناسنامه و کمی مهارت، برای خودتون حساب باز کنید. کافیه نام و مشخصات یک فرد حقیقی رو داشته باشید.
ضمنا، اینجا ایران هست و بانک، NSA نیست!:d

aminrt4
August 21st, 2014, 17:33
چه جالب :d یعنی اونی که به این شکل سرچ کلاه میره کلاش پس معرکس !

websazha
August 21st, 2014, 17:44
تنها سیستمی که شبکه بانکی برای تایید هویت داره، تشخیصِ صحت کد ملی هست.
بنده به واسطه شغلم درگیری زیادی با اینجور مسائل دارم، برای مثال کارمندِ یکی از نمایندگی های ایرانسل کپی مدارک مردم رو نگه میداشت و ازشون سوء استفاده می کرد. سیم کارت های زیادی با مشخصات این افراد ثبت شده بود و حتی حساب بانکی افتتاح شده بود. خودِ شما هم میتونید با کپی کارت ملی یا شناسنامه و کمی مهارت، برای خودتون حساب باز کنید. کافیه نام و مشخصات یک فرد حقیقی رو داشته باشید.
ضمنا، اینجا ایران هست و بانک، NSA نیست!:d
خوب دیگه!
کد ملی وارد بشه! نام و نام خانوادگی دارند کمتر 2 ماه هست معاون بانک برای تایید هویت پرینت کرد مقابل خودم عکس هم داشت.
بانک دیگه کارمندش باشد ... باشه که بخواد کسی که صاحب بون کارت ملی نباشه حساب افتتاح کنه.
گر چه خارج از ایرانش این کار می کنن چه برسه به اینجا!

p0lice
August 21st, 2014, 17:47
دوست من همینطور که دوستان گفتن میری از طریق دادگاه شکایت تنظیم میکنی اونا ارجاع میدن پلیس فتا برای رسیدگی

asdadsdxz
August 21st, 2014, 17:49
چه جالب :d یعنی اونی که به این شکل سرچ کلاه میره کلاش پس معرکس !

مشکل از طمع افراد هست
واسه یک وام ۱ ملییونی باید ۱ ماه بدویی
بعدش میان زنگ بزنن بگن شماره کارت بدین همین الان براتون x قدر پول میریزیمْ!

majidisaloo1
August 21st, 2014, 18:10
جالبه برایم
چند هفته پیش یکی از دوستان داستان مشابهی را تعریف میکرد والله باورش سخت است
شماره کارت را دارند و میگن رمز را تغییر بده اونوقت این رمز را که به اونا نمیگی اونا چطور میخواهند رمز را متوجه بشوند؟

haftsepehr
August 22nd, 2014, 00:06
متاسفانه مورد مشابهی در پلیس فتا داشتیم که هنوز تحت پیگیری هست...

HPxf
August 22nd, 2014, 00:11
جالبه برایم
چند هفته پیش یکی از دوستان داستان مشابهی را تعریف میکرد والله باورش سخت است
شماره کارت را دارند و میگن رمز را تغییر بده اونوقت این رمز را که به اونا نمیگی اونا چطور میخواهند رمز را متوجه بشوند؟

بهشون گفته رمز رو شماره موبالیتبزار احتمالا مز ایرنترنت بوده رمز کارت به درد کسی نمیخورد :|

jaygah.ir
August 22nd, 2014, 00:43
بهشون گفته رمز رو شماره موبالیتبزار احتمالا مز ایرنترنت بوده رمز کارت به درد کسی نمیخورد :|

کپی کردت کارت های اعتباری یکی از سرقت های پیش پا افتاد در کشورهای اروپایی و آمریکایی است. دستگاه هایی هستند که در کوتاه ترین زمان اطلاعات کارت کپی و با این اطلاعات میشه کارت جدید ایجاد کرد. به همین دلیل در کشورهایی که گفتم به همه مردم گفته میشه به هیچ عنوان کارت دست کسی ندید و جلوی چشمتون کارت کشیده بشه که با دستگاه های کپی از روش کپی نکنند.

این روشیم که دستمون گفت احتمالا از رو کارت صادر می کنند و با رمز اولی که میدونن شما گذاشتید میرن از خودپرداز یا از ‍pos ها خرید می کنند.

elementary
August 22nd, 2014, 00:48
Amazon.com : CR80.030 (30 Mil) White PVC Cards Mag Stripe 2 Track - Qty. 500 : Identification Badges : Office Products (http://www.amazon.com/CR80-030-White-Cards-Stripe-Track/dp/B0054QJA8I)

Amazon.com : MSR605 HiCo Magnetic Card Reader Writer Encoder MSR206 MSR606 : Bar Code Scanners : Electronics (http://www.amazon.com/MSR605-Magnetic-Card-Reader-Encoder/dp/B00DE8248Q)

MSR905 Magnetic Stripe Card Reader Writer MSR206 U​sb | eBay (http://www.ebay.com/itm/MSR905-Magnetic-Stripe-Card-Reader-Writer-MSR206-U-SB-/300485563488)

اطلاعات شماره کارت شمارو وارد یک کارت دیگه کرده و ...

asdadsdxz
August 22nd, 2014, 00:53
کپی کردت کارت های اعتباری یکی از سرقت های پیش پا افتاد در کشورهای اروپایی و آمریکایی است. دستگاه هایی هستند که در کوتاه ترین زمان اطلاعات کارت کپی و با این اطلاعات میشه کارت جدید ایجاد کرد. به همین دلیل در کشورهایی که گفتم به همه مردم گفته میشه به هیچ عنوان کارت دست کسی ندید و جلوی چشمتون کارت کشیده بشه که با دستگاه های کپی از روش کپی نکنند.

این روشیم که دستمون گفت احتمالا از رو کارت صادر می کنند و با رمز اولی که میدونن شما گذاشتید میرن از خودپرداز یا از ‍pos ها خرید می کنند.

بله همین طور هست چند وقت پیش هم یک رستوران ایتالیای در تهران از همین روش از کارت های مشتری ها کپی میگرفته
و رمزم که از مشتری میپرسیده

HRE2012
August 22nd, 2014, 04:22
حسین جان چقدر حالا برداشتند؟
ولی فتا خیلی دنبال این طور کلاه برداری ها هست.
3000000t

iran-developers
August 22nd, 2014, 05:00
درود
این کار که یه باگ بانکی هست
البته مخ زنیش کاره سختیه 1 در هزار اتفاق میوفته
خودم تست کردم شده
به وسیله ی کپی از یه کارت بانکی و همزمان سازی اطلاعات ارسالی می تونید یه حرکت فوق باورنکردنی بیاید
دوستان این جو چیزا رو دیگه باید بلد باشید اصولا !

arc1o0
August 22nd, 2014, 16:11
سلام

یک قعطه بسیار کوچک هست که به پی او اس ها یا دستگاه های عابر بانک متصل می شود ( در بخش ورودی)

اگر از پی او وس خرید کنید که یا فروشنده رمز رو از شما می پرسد و وارد می کند

اگر هم خودتون مستقیم وارد کنید باز فروشنده یا دوربین مدار بسته فروشگاه رمز وارد شده توسط شما را می بیند.!

در عابر بانک هم معمولا یکی عین کنه به شه چسبیده و وقتی می خواهید رمز را وارد کنید، رمز شما را می بینید، کارت را هم که به سادگی آب خوردن کپی می کنند!

به قول قدیمی ها، همه پول ها تون رو تو یه جیب نزارید، بین بانک ها و کارت های مختلف پخش کنید ;)

elementary
August 22nd, 2014, 16:24
سلام

یک قعطه بسیار کوچک هست که به پی او اس ها یا دستگاه های عابر بانک متصل می شود ( در بخش ورودی)

اگر از پی او وس خرید کنید که یا فروشنده رمز رو از شما می پرسد و وارد می کند

اگر هم خودتون مستقیم وارد کنید باز فروشنده یا دوربین مدار بسته فروشگاه رمز وارد شده توسط شما را می بیند.!

در عابر بانک هم معمولا یکی عین کنه به شه چسبیده و وقتی می خواهید رمز را وارد کنید، رمز شما را می بینید، کارت را هم که به سادگی آب خوردن کپی می کنند!

به قول قدیمی ها، همه پول ها تون رو تو یه جیب نزارید، بین بانک ها و کارت های مختلف پخش کنید ;)

یک راه خیلی ساده تری هم هست :D

من چند بار دیدم افرادی وارد فروشگاه میشند و با لبتاب فریمور دستگاه های pos رو چک میکنند و شایدم ابدیت میکنند .
اگه تو دوستان و اشنایان یکی از دستگاه ها کسی داشته باشه میشه با دستگاه ایسی پروگرمر یا ... فریمور دستگاه رو ذخیره کرد و سره فرصت روش کارکرد و با مهندسی مع*** خیلی کارها انجام داد
مثلا یک فریمور رو ادیت میکنم و شماره حساب خودم رو میزنم . با عنوان شخصی که مسئول این دستگاه ها هست وارد فروشگاه میشم و شروع به فلش کردن دستگاه میکنم .
هرکی هر خریدی از فروشگاه انجام بده پول به حساب من واریز میشه و فاکتور هم به اسم این فروشگاه صادر میشه .
حتی میشه با چند خط ادیت کردن رمز و شماره کارت طرف رو هم ذخیره کرد و همه رو برای من ایمیل کنه :D
--
یک مورد دیگه هم که دیدم هتل ها بودن . یک هتلی رفته بودم که دستگاه atm داخل هتل رو به شبکه داخلی هتل وصل کرده بودن ( نمیدونم چرا ) - خب خودتون بهتر میدونید الان همه atm ها ایران هنوز windows xp هستن و این سیستم عامل دیگه پشتیبانی نمیشه و امنیت هم نداره . خب اونجا میشه با گوشی موبایل یا تبلت به وای فای وصل شد . و به سیستم windows xp دسترسی پیداکرد و با کمی ور رفتن به سیستم به دیوایس پول شمار دسترسی پیداکرد و خلاصه چیزی شبیه Watch Dog ( اخر هم به مدیر هتل گفتم چرا این کار رو کردید و دستگاه رو به شبکه هتل وصل کردید در جواب به من گفت : برای امنیت بیشتر :| )

HRE2012
August 22nd, 2014, 16:55
درود
این کار که یه باگ بانکی هست
البته مخ زنیش کاره سختیه 1 در هزار اتفاق میوفته
خودم تست کردم شده
به وسیله ی کپی از یه کارت بانکی و همزمان سازی اطلاعات ارسالی می تونید یه حرکت فوق باورنکردنی بیاید
دوستان این جو چیزا رو دیگه باید بلد باشید اصولا !
اگه باگ بانکی باشه بانک باید جوابگو باشه یا لاقل رفعش کنه

kool
August 23rd, 2014, 13:53
خلاصه چیزی شبیه Watch Dog

Watch Dogs جالب بود.

ولی نمیدونم چرا با اینهمه اطلاع رسانی باز مردم عزیز ما به دام میوفتن.

اصلا هیچ مکان رسمی به هیچ عنوان رمز . اطلاعات حساب و یا رمز هیچ چیزی رو از شما درخواست نمیکنه. و معمولا یا میگن به همراه مدارک بیان به صورت حضوری، چک اش رو دریافت کنید. و یا فقط شماره حساب میگیرن و وجه رو واریز میکنن.

یا اون افرادی که میگن مبلغی جهت ارسال جایزه ارسال کنید ... اینا هم همه دام هستن. کسی که مثلا می خواد یه جایزه 1 میلیونی بده ... نمیاد 20 تومن هزینه ارسال رو از خود برنده دریافت کنه که.