PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عوامل موثر در لود سرور

takpar7
August 19th, 2014, 01:58
سلام و خسته نباشید
سروران عزیز من سرور اختصاصی هتزنر 90 دارم که کلی از رم اضافه میمونه و همینطور سی پی یو هیچوقت ظرفیت کاملش پر نمیشه ولی وقتی عملیات خواندن و نوشتن رو دیتابیس صورت میگیره لود خیلی زیاد میره بالا هارد سرور ساتا هستش من خودم فکر میکنم از هارد هستش چون نه رم پر میشه و نه سی پی یو ممنون میشم دوستان هم نظر بدن که هارد چقدر تاثیر داره رو لود سرور سایت های من جوری هستن که باید لود سرور زیر 3 باشه اکثر اوقات
و ممنون میشم بگید هارد اس اس دی تفاوت زیادی خواهد کرد برام یا نه و یا فلش چطور که هتزنر ارائه میده
بیشتر مصرف سایت های من روی دیتابیس هست اگه بخوام تقسیم بندی بکنم
70%دیتابیس
20% وب سرور(آپاچی)
در کل برای اینکه لود گپایین داشته اشم دیتاسنتر هم تاثیر گذار هست یا نه یه راهنمایی جامع بکنید ممنون میشم.

a.e
August 19th, 2014, 02:31
عوامل بسیار زیادی در استاده رم و سی پی یو سرور تأثیر دارند که البته دیتابیس بیشترین تأثیر را دارد. شما برای استفاده بهینه از منابع سرور خود نیاز دارید تا سرور خود را به صورت صحیح کانفیگ نمایید و تمامی سرویس ها مانند sql و دیگر موارد را به صورت صحیح کانفیگ نمایید تا بهترین نتیجه را از منابع سرور بتوانید بدست آورید.

secure_server
August 19th, 2014, 11:16
سلام

هارد ssd در مصرف mysql و لود سرور تاثیر قابل توجهی دارد !
برای مثال اگر با هارد sata لود سرور 20 هست ،‌با هارد ssd لود سرور 2 خواهد بود !
بعد از هارد ،‌شما باید باتوجه به مشخصات سرور mysql را کانفیگ کنید تا لود کمتر شود.

درصورت نیاز در تماس باشید.

LIAN2
August 19th, 2014, 12:11
با سلام وقت بخیر

و ممنون میشم بگید هارد اس اس دی تفاوت زیادی خواهد کرد برام یا نه و یا فلش چطور که هتزنر ارائه میده
Cool Disk ها مناسب بیشتر مناسب هستند به عنوان دیسک میزبان مجازی ساز استفاده کنید. مثل Citrix یا ESXi
در دیتابیس هاستینگ و همینطور سرورهایی که برای سایت های پربازدید و تعداد بالایی وب سایت استفاده میشوند. هارد SSD تاثیر بسزایی میتواند داشته باشد. چرا که حجم IO که توسط این Process ها روی هارد دیسک ایجاد میشود بسیار زیاد است و ظرفیت IOPS دیسک های SSD چند ده برابر هارد های SAS و SATA هستند.
عملیات Disk Caching نوع Writeback نیز تاثیر بسیار خوبی در بهینه سازی سرعت می کند که البته این مورد را در مجازی سازی مثل KVM خواهید داشت.

TN Projects
August 19th, 2014, 12:42
با درود و احترام.
ابتدا بیشترین تاثیر منابع روی سرور داره. مشکل منابع شما در مورد لود که میتونه بهترین حالت لود رو برای سرور شما داشته باشه هارد ssd هست که شما این مورد رو ندارید وگرنه نسبتا تمام منابعتون عالیه اما این مورد برای لود سرور جزو پر تاثیرترین هست.

دومین مورد کانفیگ هست که بعد از منابع بیشترین تاثیر رو خواهد داشت که این مورد شامل انتخاب وب سرور و پیکربندی مناسب و .... هست.

سومین مورد استفاده سایتها هستند که گاه بعضی از سایتها افزونه هایی رو استفاده میکنند که هیچ روی منابع خیلی تاثیر میزاره باعث میشه حتی اگر ضرفیت منابعتون پر نشده باشه باز هم زمان لود یا بارگزاری بره بالا. این مورد رو علاوه بر مدیریت سایتها منابع که در مورد اول گفتم باید به نسبت کارتون کاملا هماهنگ باشه و ناهماهنگی کار شما هاردتونه و بخاطر این ناهماهنگی و استفاده غیرعادی سایتها باعث میشه بالا رفتن زمان لود سرور دوباره تشدید بشه.

چهارمین مورد هم که بهتون بگم ممکنه حملات ddos یا دیگر حملات باشه که اگر حجمشون خیلی زیاد باشه روی سرعت لود باز هم تاثیر چشمگیری رو میزاره.

پنجمین هم که خودتون پرسیدین بله دیتاسنتر تابع دو شرایط تاثیر گذار هست یکی کیفیت قطعاتش که تاحدودی تاثیر میزاره و یکی هم پینگش پایینش به تمام کشورها مخصوصا کشوری که کاربرها اکثریت توی اون هستند.

این پنج مورد جزو اصلی ترین و اصولی ترین موارد برای موضوعی هست که مطرح کردین.
موفق باشید

takpar7
August 19th, 2014, 12:47
با درود و احترام.
ابتدا بیشترین تاثیر منابع روی سرور داره. مشکل منابع شما در مورد لود که میتونه بهترین حالت لود رو برای سرور شما داشته باشه هارد ssd هست که شما این مورد رو ندارید وگرنه نسبتا تمام منابعتون عالیه اما این مورد برای لود سرور جزو پر تاثیرترین هست.

دومین مورد کانفیگ هست که بعد از منابع بیشترین تاثیر رو خواهد داشت که این مورد شامل انتخاب وب سرور و پیکربندی مناسب و .... هست.

سومین مورد استفاده سایتها هستند که گاه بعضی از سایتها افزونه هایی رو استفاده میکنند که هیچ روی منابع خیلی تاثیر میزاره باعث میشه حتی اگر ضرفیت منابعتون پر نشده باشه باز هم زمان لود یا بارگزاری بره بالا. این مورد رو علاوه بر مدیریت سایتها منابع که در مورد اول گفتم باید به نسبت کارتون کاملا هماهنگ باشه و ناهماهنگی کار شما هاردتونه و بخاطر این ناهماهنگی و استفاده غیرعادی سایتها باعث میشه بالا رفتن زمان لود سرور دوباره تشدید بشه.

چهارمین مورد هم که بهتون بگم ممکنه حملات ddos یا دیگر حملات باشه که اگر حجمشون خیلی زیاد باشه روی سرعت لود باز هم تاثیر چشمگیری رو میزاره.

پنجمین هم که خودتون پرسیدین بله دیتاسنتر تابع دو شرایط تاثیر گذار هست یکی کیفیت قطعاتش که تاحدودی تاثیر میزاره و یکی هم پینگش پایینش به تمام کشورها مخصوصا کشوری که کاربرها اکثریت توی اون هستند.

این پنج مورد جزو اصلی ترین و اصولی ترین موارد برای موضوعی هست که مطرح کردین.
موفق باشید

با سپاس از بقیه دوستان عزیز که لطف داشتنو تو تاپیک شرکت کردن و شما
من سرور اختصاصی رو برای سایت های خودم تهیه کردم و از استفاده سایتها از منابع مشکلی ندارم
از حملات دداس هم مطمئنم که ندارم رو سرور
لود سرور اکثرا بین 2-3 هست ولی وقتی حجم داده که باید رو دیتابیس نوشته بشه بخاطر نوع اسکریپت سایتها یکم زیاد میشه لود میره بالای 10
خواندن و نوشتن اطلاعات تو دیتابیس هم به نظر خود من ارتباط مستقیم داره با هارد میخوام الآن مطمئن بشم که این فکر من درسته یا نه
تا به اشتباه باز سرور دیگه ای تهیه نکنم
ممنون

TN Projects
August 19th, 2014, 12:52
با سپاس از بقیه دوستان عزیز که لطف داشتنو تو تاپیک شرکت کردن و شما
من سرور اختصاصی رو برای سایت های خودم تهیه کردم و از استفاده سایتها از منابع مشکلی ندارم
از حملات دداس هم مطمئنم که ندارم رو سرور
لود سرور اکثرا بین 2-3 هست ولی وقتی حجم داده که باید رو دیتابیس نوشته بشه بخاطر نوع اسکریپت سایتها یکم زیاد میشه لود میره بالای 10
خواندن و نوشتن اطلاعات تو دیتابیس هم به نظر خود من ارتباط مستقیم داره با هارد میخوام الآن مطمئن بشم که این فکر من درسته یا نه
تا به اشتباه باز سرور دیگه ای تهیه نکنم
ممنون
بله درسته همون مورد سومه بخاطر استفاده های غیر عادی سایتها روی منابع فشار میاد و چون ناهماهنگ هستند زمان لود چند برابر تشدید میشه

بهتون پیشنهاد میدم حتما برای سرور بعدی از هاردهای ssd هتزنر بگیرید و یک مورد که مطمئن باشید فوق العاده تاثیر گذار خواهد بود کانفیگ کامل و امنیتی هست که اگر دغدغده اصلی شما مورد سوم باشه این مورد دغدغه دوم شما خواهد بود بهتره این مورد رو نسبتا کاملا پیشگیری کنید.

takpar7
August 19th, 2014, 13:08
بله درسته همون مورد سومه بخاطر استفاده های غیر عادی سایتها روی منابع فشار میاد و چون ناهماهنگ هستند زمان لود چند برابر تشدید میشه

بهتون پیشنهاد میدم حتما برای سرور بعدی از هاردهای ssd هتزنر بگیرید و یک مورد که مطمئن باشید فوق العاده تاثیر گذار خواهد بود کانفیگ کامل و امنیتی هست که اگر دغدغده اصلی شما مورد سوم باشه این مورد دغدغه دوم شما خواهد بود بهتره این مورد رو نسبتا کاملا پیشگیری کنید.

به طور میانگین مصرف رم من نصف رم یعنی 32 از 64 گیگ با کش و غیره استفاده میشه
سی پی یو هم زیاد مصرف کنه 400-600 درصد از 1200 درصد سی پی یو هستش که 6 هسته با 12 خروجی هستش
حالا یک سایت بازی آنلاین که من دارم برا مثال موقعی از بازی میرسه که باید اطلاعاتی روی سرور نوشته بشه و بعد به دیتابیس وارد بشه که این امر حدود یک دقیقه زمان میبره تو اون موقع لود بالای 15 میره در حالی که استفاده از منابع به اون شکلی هستش که گفتم
این طبیعی هستش(با توجه به استفاده از رم و سی پی یو) یا هارد اس اس دی واقعا رو این مورد تاثیر خواهد داشت؟

TN Projects
August 19th, 2014, 13:22
به طور میانگین مصرف رم من نصف رم یعنی 32 از 64 گیگ با کش و غیره استفاده میشه
سی پی یو هم زیاد مصرف کنه 400-600 درصد از 1200 درصد سی پی یو هستش که 6 هسته با 12 خروجی هستش
حالا یک سایت بازی آنلاین که من دارم برا مثال موقعی از بازی میرسه که باید اطلاعاتی روی سرور نوشته بشه و بعد به دیتابیس وارد بشه که این امر حدود یک دقیقه زمان میبره تو اون موقع لود بالای 15 میره در حالی که استفاده از منابع به اون شکلی هستش که گفتم
این طبیعی هستش(با توجه به استفاده از رم و سی پی یو) یا هارد اس اس دی واقعا رو این مورد تاثیر خواهد داشت؟
در این مورد 100% تاثیر چشمگیری خواهد داشت جالبه بدونید خیلی زیاد در این مورد بحث شده که هارد ssd خیلی از موارد گاه کار سی پیو رو انجام میده اما منظور از این مورد چی هست؟
سرعت انتقال به صورت متمرکز در بازی در سی پیو خیلی بیشتر تاثیر داره اما شما خودتون دارید میگید این منابع تقریبا 50% رو پر میکنه پس مشکل منابع برای موارد دیگه نسبتا ندارید و لود کیفیت هست اگه خوب توجه کنید. و به این موضوع هم کاملا واقف هستیم که کیفیت تابع منابع کافی و "هماهنگ و با کیفیت" هست سرعت لود شما به هارد خیلی بستگی داره یعنی سرعت انتقال که روی سی پیو انجام میشه برای انجام فرآیندهای بعدی و سرعت لود نسبتا بصورت متمرکز هارد ssd بخاطر یکسری موارد تخصصی کاملا سرعت فرآینده رو چندین برابر میکنه و یک هماهنگی خاصی ایجاد میشه. و به همین دلیل هم میگن هاست مخصوص چت روم ، بازی و.... که باید پربازدید باشن باید 100% هاردش ssd یا کمتر از اون نباشه! چون طوری روی منابع دیگه تاثیر میزاره که میشه گفت کار منابع دیگه رو هم انجام میده. :)
اما اگه بصورت نسبتا متمرکز روی هارد بحث بشه باید حتما از مواردی نظیر کانفیگ و اونهایی که گفتم مطمئن باشید اگر مطمئن شدین از اونها میشه گفت نسبتا تمرکز اصلی روی هاردتون هست.

takpar7
August 19th, 2014, 13:28
در این مورد 100% تاثیر چشمگیری خواهد داشت جالبه بدونید خیلی زیاد در این مورد بحث شده که هارد ssd خیلی از موارد گاه کار سی پیو رو انجام میده اما منظور از این مورد چی هست؟
سرعت انتقال به صورت متمرکز در بازی در سی پیو خیلی بیشتر تاثیر داره اما شما خودتون دارید میگید این منابع تقریبا 50% رو پر میکنه پس مشکل منابع برای موارد دیگه نسبتا ندارید و لود کیفیت هست اگه خوب توجه کنید. و به این موضوع هم کاملا واقف هستیم که کیفیت تابع منابع کافی و "هماهنگ و با کیفیت" هست سرعت لود شما به هارد خیلی بستگی داره یعنی سرعت انتقال که روی سی پیو انجام میشه برای انجام فرآیندهای بعدی و سرعت لود نسبتا بصورت متمرکز هارد ssd بخاطر یکسری موارد تخصصی کاملا سرعت فرآینده رو چندین برابر میکنه و یک هماهنگی خاصی ایجاد میشه. و به همین دلیل هم میگن هاست مخصوص چت روم ، بازی و.... که باید پربازدید باشن باید 100% هاردش ssd یا کمتر از اون نباشه! چون طوری روی منابع دیگه تاثیر میزاره که میشه گفت کار منابع دیگه رو هم انجام میده. :)
اما اگه بصورت نسبتا متمرکز روی هارد بحث بشه باید حتما از مواردی نظیر کانفیگ و اونهایی که گفتم مطمئن باشید اگر مطمئن شدین از اونها میشه گفت نسبتا تمرکز اصلی روی هاردتون هست.

ممنونم از وقتی که گذاشتید
خیلی کمک کردین
سپاس.

pourghaderi
August 19th, 2014, 13:32
در صورتی که cpu , ram به اندازه ی کافی باشه فقط با جایگزین کردن هارد ssd می تونی کیفیت بهتر بگیری
اگر raid 10 ssd استفاده کنی سرعت را به راحتی میتونی لمس کنی.

takpar7
August 19th, 2014, 14:01
یه سوال دیگه
دوستان با توجه به اینکه نصف منابع سرور من در حالتی که فشار سایت ها در نهایت خودشون هستن به نصف منابع هم نمیرسه
به نظرتون سرور
ex40ssd هتزنر برای من خوب هستش یا نه؟

TN Projects
August 19th, 2014, 14:07
یه سوال دیگه
دوستان با توجه به اینکه نصف منابع سرور من در حالتی که فشار سایت ها در نهایت خودشون هستن به نصف منابع هم نمیرسه
به نظرتون سرور
ex40ssd هتزنر برای من خوب هستش یا نه؟
پلن EX40SSD میتونه بصورت خیلی خوب و مناسبی جوابگوی کارتون باشه و انتخاب بسیار ایده آلی هست.
اما اگر میتونید بیشتر هزینه کنید و مشکل هزینه ندارید و هزینتون در میاد پلن px60ssd فوق العاده هست و بصورت بسیار عالی جوابگو هست چون کیفیت قطعاتش عالیه و هاردش هم از نوع کاملا جدید هست اما خب بعضی از مشتریامون رو دیدم بشدت راضی بودن و بعضیها هم گفتن در عمل تفاوتشون چندان نیست این مورد به یکسری موارد خاصی بستگی داره.
اما پلن ex40ssd برای شما یه گزینه ایده آل هست و میتونید به عنوان یک سرور موقت تا مدت نسبتا زیادی ازش استفاده کنید.

takpar7
August 19th, 2014, 14:11
پلن EX40SSD میتونه بصورت خیلی خوب و مناسبی جوابگوی کارتون باشه و انتخاب بسیار ایده آلی هست.
اما اگر میتونید بیشتر هزینه کنید و مشکل هزینه ندارید و هزینتون در میاد پلن px60ssd فوق العاده هست و بصورت بسیار عالی جوابگو هست چون کیفیت قطعاتش عالیه و هاردش هم از نوع کاملا جدید هست اما خب بعضی از مشتریامون رو دیدم بشدت راضی بودن و بعضیها هم گفتن در عمل تفاوتشون چندان نیست این مورد به یکسری موارد خاصی بستگی داره.
اما پلن ex40ssd برای شما یه گزینه ایده آل هست و میتونید به عنوان یک سرور موقت تا مدت نسبتا زیادی ازش استفاده کنید.

درسته هاردهای px60ssd مخصوص دیتاسنتره ولی رمش مشکل داره به نطرم
رم های این سرور ECC هستش که من جستجو کردم دیدم بخاطر رفع ارور در این نوع رم ها سرعتشون از رم های دیگه کم تر هستش که این خودش میتونه سرعت رو پایین بیاره و با سرور ex40 ssd برابری کنه این سرور

LIAN2
August 19th, 2014, 14:17
رم های این سرور ECC هستش که من جستجو کردم دیدم بخاطر رفع ارور در این نوع رم ها سرعتشون از رم های دیگه کم تر هستش که این خودش میتونه سرعت رو پایین بیاره و با سرور ex40 ssd برابری کنه این سرور

سلام
بنچمارت رم های ECC همیشه از غیر ECC ها بیشتر هست.
منبع: https://www.pugetsystems.com/pic_disp.php?id=29408

TN Projects
August 19th, 2014, 14:24
بله درست میفرمایید این نوع رم ها بخاطر تصحیح خطا در خود رم و به همین دلیل هم هست اسمش ECC هست اما اگر این مورد زیاد مشکل ساز میشد اینقدر پیشرفت نداشت :).
این مورد بستگی به چندین عامل دیگه هست که باید بررسی بشن و اگر یه هماهنگی نسبی ایجاد بشه فوق العادست و لود هم درست میگید تا حدودی شبیه به ex40ssd هست اما کیفیت انجام فرآیندها چندبرابر خواهد شد و یکسری مزیتها رو برای هر کاری داره
:)
این نوع سرورها به علت کیفیت و کار حرفه ای طبیعتا نیاز به بررسی حرفه ای تری داره و همونطوری هم که گفتم خدمتتون این مورد اگه بخواید عالی ازش بهره برداری بشه نیازمند هزینه بیشتری برای شما هست .... این مورد بماند اما گفتم خدمتتون :
بنده هم پلن ex40ssd رو بصورت موقت اما برای مدت زمان زیادی بهتون پیشنهاد میدم و برای کارتون نسبتا عالیه