PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شبا ( شناسه حساب بانکي ايران)

Mohsen
June 25th, 2010, 17:03
بچه‌ها کسی می‌فهمه اینجا چی گفته:
https://ebanking.bankmellat.ir/ebanking/produceShebaCode.bm

1eng.ir
June 25th, 2010, 17:07
اين شماره در آينده نزديک جهت تبادلات بين بانکي جايگزين شماره حسابهاي فعلي بانک خواهد شد.

برای تبادلات بین بانکی خوبه.
مثلاً من میخوام از بانک ملت یه مبلغی بزنم به بانک ملی (یا هز بانک دیگه) شما، نیازی نیست حتماً تو همون بانک حساب داشته باشم. از طریق شبا میشه انتقال داد.
دیگه نیاز به داشتن شونصد (600!) حساب بانکی نیست. با یکیش میشه با بقیه ی بانکا تبادل داشت.

Mohsen
June 25th, 2010, 17:14
برای تبادلات بین بانکی خوبه.
مثلاً من میخوام از بانک ملت یه مبلغی بزنم به بانک ملی (یا هز بانک دیگه) شما، نیازی نیست حتماً تو همون بانک حساب داشته باشم. از طریق شبا میشه انتقال داد.
دیگه نیاز به داشتن شونصد (600!) حساب بانکی نیست. با یکیش میشه با بقیه ی بانکا تبادل داشت.

آره خوب ولی این چیزی که می‌گین الان هم ممکن هست، مثلا از طریق درگاه آنلاین سامان و پارسیان و اینا که خرید می‌کینم عملا همین اتفاق می‌افته و مبادله بین بانکی هست. یا خود بانک ملت تو بانکداری الکترونیکی امکان انتقال وجه به حساب‌های بانک‌های دیگه رو هم داره فقط حداکثر تا روز کاری بعدی طول میکشه تا اعمال بشه و ... .
بیشتر قسمت دومش که در مورد اقساط و اینا بود برام سوال شد، که با توجه به متن و توضیح شما اونم انگار چیز خاصی نیست و مثلا قسط یه بانک دیگه رو از حساب یه بانک دیگه داد.
کلا انگار چیز جدیدی نیست!

1eng.ir
June 25th, 2010, 17:23
از طریق درگاه آنلاین سامان و پارسیان و اینا که خرید می‌کینم عملا همین اتفاق می‌افته و مبادله بین بانکی هست.
1. یه درصدی از صاحب حساب یا مشتری کسر میشه.
2. اگه کارت به کارت بکنی 500 تومن کارمزد داره.

یا خود بانک ملت تو بانکداری الکترونیکی امکان انتقال وجه به حساب‌های بانک‌های دیگه رو هم داره فقط حداکثر تا روز کاری بعدی طول میکشه تا اعمال بشه
شبا رو اوردن که جای ساتنا رو بگیره.

مزیتشم اینه که نیازی نیست 30 تا بانک حساب باز کنی.

داریم کم کم میریم به سمت الکترونیکی شدن. / چند وقت پیش شنیدم که قراره به صورت آزمایشی همچین طرحی اجرا بشه! (افراد و مکان ها محدود!) "یه کارت بهت بدن که همه ی کاراتو با اون انجام بدی! کارت ملی - شناسنامه - بانکی - پاسپورت - ..."

amiri113
June 25th, 2010, 17:45
تا چند روز قبل از سايت بانک صادرات تراکنش های ساتنا با انتخاب بانک مقصد و وارد کردن شماره حساب تو بانک مقصد ممکن بود.
از دو روز قبل بايد به جای شماره حساب و انتخاب بانک شماره شبا رو وارد کرد.
ظاهرا الان انتقال پول از يک بانک به بانک ديگه دستی انجام ميشه اما با اوردن اين شناسه شبا کم کم ميشه اين کار رو هم ماشينی کرد.

IranianServer
June 25th, 2010, 18:05
یه سوال ؟!
من تو بانک ملت حساب کوتاه مدت دارم ولی تو اینترنت بانکش سانتاش کار نمی کنه ؟ (غیرفعال بود از همون اولش)
نمیشه یا باید فعال بشه ؟ قضیه چیه؟
صادرات هم ساتنا داره ؟

---------- Post added at 06:05 PM ---------- Previous post was at 06:05 PM ----------

یه سوال ؟!
من تو بانک ملت حساب کوتاه مدت دارم ولی تو اینترنت بانکش سانتاش کار نمی کنه ؟ (غیرفعال بود از همون اولش)
صادرات هم ساتنا داره ؟

amiri113
June 25th, 2010, 18:10
یه سوال ؟!
صادرات هم ساتنا داره ؟

معلوم نيست چشه!
منم درخواست ساتنا داده بودم اما الان تو سايت غير فعال هستش!
صادرات هم ساتنا داره رو سايتش، بله!