PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه سوال فنی در مورد سرور مجازی

mgt1234
August 16th, 2014, 23:28
سلام به همگی
یه سوال داشتم :
من میخوام سرور تهیه کنم و ازش بعنوان هاست دانلود استفاده کنم حالا میخوام ببینم سرور لینوکس بهتره یا ویندوز؟
از نظر سرعت دانلود،آپلود،امنیت و کلا همه چی...
بین دو راهی موندم :
1. یه سرور لینوکس تهیه کنم با رم و هارد بالا برای نگهداری فایل ها + یه سرور ویندوز با رم و هارد پایین برای دانلود فایل از سایت ها و آپلود اون توی سرور لینوکسیم
2. یه سرور ویندز با رم و هارد بالا تهیه کنم و روش iis نصب کنم.
خودم راه اول رو بیشتر میپسندم،حالا خواستم بدونم شما کدوم راه رو پیشنهاد میکنید؟
در درجه ی اول میخوام سرعت دانلود بسیار قوی باشه،یعنی کاربر که میخواد فایل رو از سایتم دانلود کنه با نهایت سرعت و بدون قطعی دانلود کنه (می دونم به شرکتی که ازش سرور تهیه میکنم بستگی داره اما جدا از این موضوع میخوام بدونم لینوکس یا ویندوزی بودن وی پی اس روی سرعت تاثیر داره یا خیر؟)
- سرعت
- کیفیت
- امنیت
از این سه جهت،لینوکس رو پیشنهاد میکنید یا ویندوز؟

besthosti.com
August 17th, 2014, 01:07
من برای این که سرور دانلود داشته باشین سرور ویندوز با نصب و کانفیگ صحیح آپاچی ترجیح میدهم.
برای آپاچی میتونید زمپ رو نصب کنید

mgt1234
August 17th, 2014, 13:00
من برای این که سرور دانلود داشته باشین سرور ویندوز با نصب و کانفیگ صحیح آپاچی ترجیح میدهم.
برای آپاچی میتونید زمپ رو نصب کنید

ممنون
کسی دیگه نظری نداشت؟
پس چی میگن لینوکس از هر جهتی پایدارتره مخصوصا از نظر امنیت؟! :-؟

HPxf
August 17th, 2014, 13:03
ویندوز دسترسی بهتر و بالاتری به لینوکس دارید
برای لینوکس بهتر هست کنترل پنل داشته باشد ولی امکانات ویندوز ندارد

mgt1234
August 17th, 2014, 13:13
ویندوز دسترسی بهتر و بالاتری به لینوکس دارید
برای لینوکس بهتر هست کنترل پنل داشته باشد ولی امکانات ویندوز ندارد

ببینید لینوکس رو فقط برای نگهداری فایل ها میخوام،یعنی یه دایرکت ادمین روش نصب بشه برای نگهداری فایل ها
مثل هاست های دانلود
یه وی پی اس ویندوز هم جداگانه بگیرم برای دانلود و آپلود و تغییرات فایل ها
به این خاطر میگم چون اکثر سایت های بزرگ هم اگه اشتباه نکنم از این روش استفاده میکنن گفتم حتما مناسبتره
حالا با این اوصاف،خواستم بازم اینجا بپرسم که از نظر سرعت دانلود،امنیت و کیفیت،کدوم مناسبتره؟

pixell.ir
August 17th, 2014, 14:58
همانجور خودتان عرض کردید
برای دانلود و اپلود و تغغیرات + فایل زیلا نصب بشه روش و مواردش = سرور ویندوز 2008
برای نگهداری هم بکاپ و موارد سرور دانلود هم = لینوکس 6.5 و لاینسس دایراکت ادمین کافیه

sssoheil
August 17th, 2014, 17:08
سلام

امن ترین و بهترین در حین سادگی برای شما ویندوز+iis است.استفاده از wamp,xamp,apache نیز کار را ساده تر میکند.

mgt1234
August 17th, 2014, 20:13
ممنون از همگی
والا من همچنان سر در گمم یکی درمیون پاسخا یکیش ویندوزه یکیش لینوکس :d

98M!zban
August 17th, 2014, 20:15
روش های مختلفی هست من روش اول شمارو بیشتر می پسندم حتی یکی از دوستان رو همینطوری راهنمایی کردم و گرفتن بسیار راضی هستن

hharddy
August 17th, 2014, 20:31
من برای سایت خودم ار ابتین وب هاست دانلود گرفتم سرعتش خوبه یه وی پی اس هم گرفتم که فایل هارو تو هاست دانلود اپلود می کنم به نظرم هاست دانلود بگیری بهتره بعدا اگه سایتت بازدیدش رفت بالا هاست دانلود رو ببر رو وی پی اس

sssoheil
August 17th, 2014, 21:11
ممنون از همگی
والا من همچنان سر در گمم یکی درمیون پاسخا یکیش ویندوزه یکیش لینوکس :d

سلام

دوستان توصیه های سلیقه ای میکنند.در صورتی که به محیط command لینوکس زیاد اشنایی ندارید پیشنهاد ما ویندوز است ولی چیزی که مسلم است لینوکس از پایداری بهتری برخوردار است.

ided
August 18th, 2014, 01:37
سلام به همگی
یه سوال داشتم :
من میخوام سرور تهیه کنم و ازش بعنوان هاست دانلود استفاده کنم حالا میخوام ببینم سرور لینوکس بهتره یا ویندوز؟
از نظر سرعت دانلود،آپلود،امنیت و کلا همه چی...
بین دو راهی موندم :
1. یه سرور لینوکس تهیه کنم با رم و هارد بالا برای نگهداری فایل ها + یه سرور ویندوز با رم و هارد پایین برای دانلود فایل از سایت ها و آپلود اون توی سرور لینوکسیم
2. یه سرور ویندز با رم و هارد بالا تهیه کنم و روش iis نصب کنم.
خودم راه اول رو بیشتر میپسندم،حالا خواستم بدونم شما کدوم راه رو پیشنهاد میکنید؟
در درجه ی اول میخوام سرعت دانلود بسیار قوی باشه،یعنی کاربر که میخواد فایل رو از سایتم دانلود کنه با نهایت سرعت و بدون قطعی دانلود کنه (می دونم به شرکتی که ازش سرور تهیه میکنم بستگی داره اما جدا از این موضوع میخوام بدونم لینوکس یا ویندوزی بودن وی پی اس روی سرعت تاثیر داره یا خیر؟)
- سرعت
- کیفیت
- امنیت
از این سه جهت،لینوکس رو پیشنهاد میکنید یا ویندوز؟

سلام
منظورتون از هاست دانلود استفاده شخصیه یا استفاده سنگینه ؟؟
در دو حالت ویندوز مناسب تره

ولی کانفیگ ها واسه استفاده شخصی یا عمومی فرق داره