PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوت کامپیوتر و سرور ! (سوال در رابطه با کولو کردن !)

lvlehrad
June 24th, 2010, 21:08
سلام

میخواستم ببینم تفاوت سرور و پی سی در چی هست ! من قیمت های سرورهارو نگاه میکردم همه بالای 3 میلیون بود با هارد و رم و cpu خیلی پایین (نسبت به پی سی )

دوستانی که اطلاعات کافی در این زمینه دارن یه توضیح مفصل بدن خواهشا :53:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

در رابطه با سرورخانگی هم چند تا سوال داشتم ... البته قبلا پرسیدم تو تاپیک های دوستان ولی جواب کامل نشنیدم !

من میخوام ببینم اگر یه سرور خریداری کنم ! و شرایطش رو فراهم کنم (از لحاظ برق ! پورت و اتیش سوزی و اینجور مسائل ! )
چه مشکلات دیگه ای امکان داره برام پیش بیاد !!؟

یعنی دیتاسنترهایی که پول برق و پورت میگیرن کار اضافی هم میکنند !؟
اگر من این سرور رو بگیرم و بدم یکی تنضیمات اولیش رو برام انجام بده (چه تنضیماتی نیاز هست ؟؟؟) و بجای اینکه بدم دیتاسنتر ازم پول برق و پورت بگیره بدم به یکی دیگه که تو خونش نگه داری کنه اشکالی داره ؟

ممنون میشم کامل راهنمایی کنید

Sajad
June 24th, 2010, 21:26
من نمونه هایی رو میذارم شما بگردید بیشتر هم پیدا میکنید داخل انجمن

http://www.webhostingtalk.ir/f10/%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F-7405/
البته بین سخت افزارهای سرورها هم خودش بحثه ! چه برسه به مقایسه پی سی با سرور
http://www.webhostingtalk.ir/f10/%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D9%86%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-dell-hp-supermicrp-fujistsu-siements-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-9320/

منظور شما رو از کولو و اینکه خودتون برق و پورت اینا رو فراهم کنید متوجه نشدم. نگه داشتن سرور داخل خونه اسمش کولو نیست.

اینو دقت کنید اینهایی که اسمشون دیتاسنتر هست اکثرا استاندارد کامل برای دیتاسنتر ندارند چه برسه به اینکه داخل خانه شما بخواهید شرایط نگهداری سرور رو فراهم کنید. البته نشد نداره !

LoveLife
June 24th, 2010, 21:33
سلام

میخواستم ببینم تفاوت سرور و پی سی در چی هست ! من قیمت های سرورهارو نگاه میکردم همه بالای 3 میلیون بود با هارد و رم و cpu خیلی پایین (نسبت به پی سی )

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

در رابطه با کولو کردن هم چند تا سوال داشتم ... البته قبلا پرسیدم تو تاپیک های دوستان ولی جواب کامل نشنیدم !

من میخوام ببینم اگر یه سرور خریداری کنم ! و شرایطش رو فراهم کنم (از لحاظ برق ! پورت و اتیش سوزی و اینجور مسائل ! )

اگر من این سرور رو بگیرم و بدم یکی تنضیمات اولیش رو برام انجام بده (چه تنضیماتی نیاز هست ؟؟؟) و بجای اینکه بدم دیتاسنتر ازم پول برق و پورت بگیره بدم به یکی دیگه که تو خونش نگه داری کنه اشکالی داره ؟

اون قدر فرق زیادی که شما فکر میکنید با هم ندارند معمولا سرور ها فضای کمتری اشغال میکنند در حدود 1 تا 2 یونیت و برای همین از نظر هزینه برای کسی که کولو میکنه بصرفه تر هست . و پی سی ها و سرور های تاور در حدود 3 تا 4 یونیت فضا اشغال میکنند. الان خیلی از دیتا سنتر ها هستند پی سی ارائه میکنند پی سی هم خوب و بد داره شما میری برای کامپیوترت رم بخری یه رم هست 1 گیگ 10 تومن یکی دیگه هست 30 تومن هارد و سی پی یو و پاور و مادر برد هم همینطوره بایدئ هزینه زیاد کنی برای پی سی خوب.

دیتا سنتر ها رو ساپورت به شما امکانات نمیدن ولی بخواهید براتون ساپورت میکنند فکر میکنم ساعتی 50 تا 60 دلار بگیرند قطغات سخت افزاری هم بسوزه باید براتون تعویض کنند ولی پولش رو میگیرند + هزینه تعویض و اینکه اگر موجود نباشه باید براتون سفارش بدن و خریداری کنند.
دیتا سنتر خونگی هم شوخی جالبی بود طرف چند تا سرور گذاشته تو خونش تو کمد خونه اشون یه اینترنت 256 بهش وصل کرده یه پنکه هم گذاشته شده دیتا سنتر خانگی .
در اخر سرور اجاره کنید بهتره هم ساپورت دارید هم پشتیبانی سخت افزاری منیج و اینها هم براتون انجام میدن .
اگه داخل ایران خواستید در خدمتیم

lvlehrad
June 24th, 2010, 22:19
دیتا سنتر خونگی هم شوخی جالبی بود طرف چند تا سرور گذاشته تو خونش تو کمد خونه اشون یه اینترنت 256 بهش وصل کرده یه پنکه هم گذاشته شده دیتا سنتر خانگی .
در کل اینو بهتون بگم برای تعداد پایین کولو زیاد بصرفه نیست دور ایران رو هم خط بکشید اگر نیاز به سرعت بالا دارید امریکا هم که بفرستید ممکنه هیچ وقت سرورتون برنگرده و بلوکه بشه .
در اخر سرور اجاره کنید بهتره هم ساپورت دارید هم پشتیبانی سخت افزاری منیج و اینها هم براتون انجام میدن .

فکر کنم اشتباه متوجه شدید کسی نخواست دیتاسنتر راه بندازه ! فقط میخوام ببینم میشه یه سرور راه بندازم برای سایتم نه مسائل تجاری ...

این رو میدونم که اجاره سرور برای من بهتر هست خواستم ببینم شدنی هست یا نه

LoveLife
June 24th, 2010, 22:38
فکر کنم اشتباه متوجه شدید کسی نخواست دیتاسنتر راه بندازه ! فقط میخوام ببینم میشه یه سرور راه بندازم برای سایتم نه مسائل تجاری ...

این رو میدونم که اجاره سرور برای من بهتر هست خواستم ببینم شدنی هست یا نه
منظورم شما نبودید ! عده ایی که اینکارو کردن

fastserver.ir
June 25th, 2010, 08:11
سرور در مقایسه با پی سی کیفیت بسیار بالاتری از لحاظ سخت افزاری داره و در ساختش از استاندار های ویژه ای استفاده شده. البته اینکه بخواید از پی سی استفاده کنید یا سرور این بستگی به هدفتون داره که می خواهید چه کاری انجام بدید. شرایط نگهداری سرور هم خیلی سخت نیست مهمترین اصل داشتن ups و خنک کننده استاندارد هست.
همکاری داشتم که یک پی سی رو در خونه تبدیل به سرور کرد.

LoveLife
June 25th, 2010, 12:01
سرور در مقایسه با پی سی کیفیت بسیار بالاتری از لحاظ سخت افزاری داره و در ساختش از استاندار های ویژه ای استفاده شده. البته اینکه بخواید از پی سی استفاده کنید یا سرور این بستگی به هدفتون داره که می خواهید چه کاری انجام بدید. شرایط نگهداری سرور هم خیلی سخت نیست مهمترین اصل داشتن ups و خنک کننده استاندارد هست.
همکاری داشتم که یک پی سی رو در خونه تبدیل به سرور کرد.

یو پی اس چه هزینه ایی می بره ؟
ژنراتور ؟
خنک کننده ؟
اینترنت ؟

fastserver.ir
June 25th, 2010, 12:26
یو پی اس چه هزینه ایی می بره ؟
ژنراتور ؟
خنک کننده ؟
اینترنت ؟

قیمت یو پی اس از 100 هزار تومان هست به بالا.
خنک کننده هم حداقل باید یه کولر گازی باشه که دمای اتاق سرور رو ثابت و خنک نگهداره.
اینترنت هم باید حداقل با پرت 10 مگابیت به بالا باشه که تو ایران خیلی گرون در میاد !

lvlehrad
June 25th, 2010, 12:31
ups چیست ؟

fastserver.ir
June 25th, 2010, 12:34
ups چیست ؟

UPS مخفف عبارت Uninterruptible power supply ، به معناي منبع تغذيه غير قابل قطع است.
در حقيقت UPS يك باتري است، اما باتري كه فقط در زمان هاي خاص، يعني در زماني كه مشكلي براي تغذيه وسايل الكتريكي ايجاد مي شود و ولتاژ ورودي آنها از حدود معيني بالاتر يا پايين تر مي رود، انرژي الكتريكي مورد نياز آن وسايل را تأمين كرده، بدين وسيله، آنها را از شر مشكلات ناشي از افت و افزايش ولتاژ، خلاص مي كند.
زماني كه تغييري ناگهاني در منبع تغذيه ايجاد مي شود، UPS خود به خود روشن مي شود. برق ورودي آن وسيله را قطع كرده، خودش شروع به تغذيه آن از طريق انرژي ذخيره شده در خود مي كند.
اين تغيير ناگهاني علاوه بر تغيير ولتاژ، شامل تغييرات فركانس و نيز به هم خوردن هارموني ولتاژ هم مي شود. در واقع UPS يك محافظ براي جلوگيري از از دست دادن داده ها و نيز خسارات ناشي از اين تغييرات است، البته واضح است كه UPS فقط مي تواندبه عنوان يك منبع موقت عمل كند.
UPS قابل برنامه ريزي هم هست. به اين ترتيب كه مي تواند تجهيزات متصل به آن را خاموش كرده، آنها را در برابر تغييرات ناگهاني برق محافظت كند.
هم اكنون فناوري ساخت UPS روز به روز در حال پيشرفت است و شركتهاي زيادي سعي در طراحي و توليد UPSهاي جديد، با خصوصيات برتر مي كنند.

WebArts
June 25th, 2010, 13:40
چون تو ایران اگر برق بره گاهی 7-8 ساعت طول می کشه بیاد باید ups پرقدرت بخری که بالای یک میلیون تومان است.

LoveLife
June 25th, 2010, 13:43
قیمت یو پی اس از 100 هزار تومان هست به بالا.
خنک کننده هم حداقل باید یه کولر گازی باشه که دمای اتاق سرور رو ثابت و خنک نگهداره.
اینترنت هم باید حداقل با پرت 10 مگابیت به بالا باشه که تو ایران خیلی گرون در میاد !

بله ، می دونم ، منظورم اینه دوستتون چه طور سرور رو راه انداختند !
در ضمن حداقل یو پی اسی که 2 ساعت نگه داره سرور رو 500 هزار تومان هست ، به غیر از مودم یا ....
مورد بعدی خنک کننده خودش هم برق می خوا د ، اینترنت رو چطور تامین کرده

lvlehrad
June 25th, 2010, 13:55
ممنون از اطلاعات دقیقی که دادید جناب فست سرور

fastserver.ir
June 25th, 2010, 14:08
بله ، می دونم ، منظورم اینه دوستتون چه طور سرور رو راه انداختند !
در ضمن حداقل یو پی اسی که 2 ساعت نگه داره سرور رو 500 هزار تومان هست ، به غیر از مودم یا ....
مورد بعدی خنک کننده خودش هم برق می خوا د ، اینترنت رو چطور تامین کرده

این دوستم این سرور رو به عنوان سرور بکاپ برای یه شرکت در خونه اش راه انداخت. سرعت اینترنتشم 2 مگابیت بود که از یکی از isp ها با ارائه مجوز شرکت خریداری کرد.

linkho
June 28th, 2010, 14:02
سلام

در رابطه با سرورخانگی هم چند تا سوال داشتم ... البته قبلا پرسیدم تو تاپیک های دوستان ولی جواب کامل نشنیدم !

بیشترین تفاوت در مین بورده ، ولی در کل به نظر من به قیمتش نمی ارزه