PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سخت افزار های سایت آپارات چیست؟

سیدرضا بازیار
August 12th, 2014, 14:53
من قصد دارم یه سایت تقریبا شبیه به آپارات بسازم (با کمک تعدادی برنامه نویس)
سیستم آپارات از سخت افزار خاصی استفاده میکنه؟

SamaN DL
August 12th, 2014, 15:22
درود

اگر نیاز دارید میتونید با بنده در ارتباط باشید...

سیدرضا بازیار
August 12th, 2014, 16:46
اگه ممکنه همینجا بگید

HPxf
August 12th, 2014, 17:00
یک سری ماژول باید نصب شود برای هاستش هم سرور مجازی کانفیگ شده

سیدرضا بازیار
August 12th, 2014, 17:28
اگه بخوایم یه گروه بزرگ، سیستمی مانند آپارات رو بسازیم، شرکتی توی ایران هست که بتونه امکانات سخت افزاری رو در اختیار ما بزاره؟ (شرکت آسیاتک میتونه همچین سخت افزار هایی رو به ما بده؟)

asdadsdxz
August 12th, 2014, 17:38
اگه بخوایم یه گروه بزرگ، سیستمی مانند آپارات رو بسازیم، شرکتی توی ایران هست که بتونه امکانات سخت افزاری رو در اختیار ما بزاره؟ (شرکت آسیاتک میتونه همچین سخت افزار هایی رو به ما بده؟)

شدنش که میشه
فقط باید خودتون رو برای هزینه های ۱۰۰-۲۰۰ ملییون تومانی اماده کنید

samansystems
August 12th, 2014, 17:43
خودتون برنامه نويس هستيد ؟

سیدرضا بازیار
August 12th, 2014, 18:01
خودتون برنامه نويس هستيد ؟
توسط یه گروه برنامه نویسی 20 نفره اجرا میشه
پروژه توسط من رهبری میشه و احتمالا 2 سال آینده شروع به کار میکنیم
از نظر برنامه نویسی مشکلات رو تا سال آینده تقریبا حل میکنیم
فقط توی سخت افزار ها تجربه زیادی نداریم...

samansystems
August 12th, 2014, 18:08
اين تيم 20 نفره همگی برنامه نويس هستند ؟ يا اشخاص در زمينه های مختلفی فعال هستند ؟
دو سال زمان برای برنامه نويسی هست ؟

سیدرضا بازیار
August 12th, 2014, 18:40
اين تيم 20 نفره همگی برنامه نويس هستند ؟ يا اشخاص در زمينه های مختلفی فعال هستند ؟
دو سال زمان برای برنامه نويسی هست ؟
هر نفر در زبانی از برنامه نویسی تخصص داره
2 سال واسه حرفه ای شدن در زبان برنامه نویسی هست
همچنین زمانی واسه آشنا شدن با سیستم آپارات، یوتیوب و...

RoobinaServer
August 12th, 2014, 19:05
یک سوال :

دقیقا میخواهید مانند آپارات باشه ؟ منظورم هدفتونه.

اگر بله چرا ؟ خب اپارات که هست :)

از نظر سخت افزار هر کسی میتواند تامین کند موضوع هزینه ترافیک و ... موارد هست.

سیدرضا بازیار
August 12th, 2014, 19:36
یک سوال :

دقیقا میخواهید مانند آپارات باشه ؟ منظورم هدفتونه.

اگر بله چرا ؟ خب اپارات که هست :)

از نظر سخت افزار هر کسی میتواند تامین کند موضوع هزینه ترافیک و ... موارد هست.

اگه از نظر ظاهر مثل آپارات باشه که این کار ریپ شده هست و از نظز قانونی درست نیست
اگه از نظر امکانات مثل آپارات باشه که آپارات هست و کار ما بیهوده میشه
اگه ما بتونیم یه سیستم بسازیم که کارایی آپارات رو داشته باشه و بتونیم امکانات بیشتری رو بهش اضافه کنیم، موفق شدیم
تلاش ما اینه که یه رقابت سالم با آپارات داشته باشیم که روز به روز بر امکانات سایت خود اضافه کنیم و باعث پیشرفت سایت ما و آپارات بشه

به نظر من آپارات از سخت افزار مخصوصی هم استفاده میکنه. نمیشه با یه سرور همچین امکاناتی رو ساخت

ULTRAWEB
August 12th, 2014, 19:59
سخت افزار خاصی اپارات استفاده نمیکنه فقط تعدادسرورهاشون زیاد است برای اینکار که همه رو باهم کلاستر کردن و استفاده میکنن همین
مثل همین سی پی یوهای سری e3وغیره در ضمن خواستین مشخصات دقیق از جمله هاردرور و نوع توپولوزی و گراف ها و میزان استفاده پهنای باند و
هرچی که نیازه بدونین رو بصورت یک داکیومنت میتونم بهتون بفروشم داکیومنت هایی خواهد بود که واقعا متعلق به بستر سایت اپارات خواهد بود.

majidmajid0098
August 12th, 2014, 20:02
زيادم هزينه نكن .

يه سرور مجازي ايران بگير و مثلا رمش 4 گيگ باشه .

يه سروروه اختصاصي آلمان ( هارد اس اس دي ) هم بگير كارت راه ميوفته .

يه اسكريپت خوب و درست حسابي هم بنويسين ولي توجه كنين روي بهينه سازيش دقت كنين كنين چون انشالله بعد ها كه بازديدت رفت بالا باعثه هزينه اضافه براي رمو و اينا ميشه .

OPENFIRE
August 12th, 2014, 20:03
GlusterFS رو یکم جستجو کنید و سیستم های مشابه به نتایج خوبی در این باره میرسید

البته دست های پشت پرده ی زیادی هست !!! ترافیک نامحدود + روتینگ شبکه + سخت افزار ( روتر + UPS)‌.....

پشتیبانی مالی

بازاریابی تبلیغات ..... --- رقایت با این شرکت ها مخصوصا که برنامه نویس هاشون معروف هم هستند یکم کار سختیه !‌

سیدرضا بازیار
August 12th, 2014, 21:11
از نظر برنامه نویسی که داریم برنامه نویس ها رو کم کم جذب میکنیم (به طوری که اگه پروژه شکست خورد همه ما ضرر کردیم و اگه موفق شد در آمد رو به صورت شفاف از طریق بانک به حساب سزنده ها بریزیم)
از نظر مالی زیاد قوی نیستیم. اما میتونیم پروژه رو راه بندازیم

مشکل اینجاست: فرض کنید یه سرور حداکثر 1 ترابایت حجم میگیره، بقیه فایل ها رو باید روی یه سرور دیگه بزاریم تا از نظر حجمی مشکل پیش نیاد
اما اگه یه سرور حداکثر 1 ترابایت پهنای باند بتونه به ما بده، پهنای باند پر بشه، با مشکل مواجه شدیم. چون حجم رو میشه خالی کرد اما پهنای باند رو نمیشه

مشکل دوم هم در مورد بک آپ هست. باید تعدادی سرور رو توی یه مکان مخصوص در ایران بزارم تا بک آپ های یک ماه رو ذخیره کنه. اما راه اندازی سرور شخصی تقریبا غیر ممکنه (واسه گروه ها کار سختیه)

besthosti.com
August 12th, 2014, 21:41
فکر نمی کنم که سخت افزار آنچنان همیت خاصی داشته باشه به هر حال شما می تونید با کمی هزینه بیشتر از معمول بهترین و با کیفیت ترین سخت افزار ها رو تهیه کنید ولی مشکل اصلی اینجاست که میزان هزینه پهنای باند رپ می تونی تامین کنید؟

iran-developers
August 12th, 2014, 22:39
توسط یه گروه برنامه نویسی 20 نفره اجرا میشه
پروژه توسط من رهبری میشه و احتمالا 2 سال آینده شروع به کار میکنیم
از نظر برنامه نویسی مشکلات رو تا سال آینده تقریبا حل میکنیم
فقط توی سخت افزار ها تجربه زیادی نداریم...
2 سال؟
خفن ترین پروژه های اورگان های دولتی حداکثر 3ماه طولمی کشه

سیدرضا بازیار
August 12th, 2014, 22:44
2 سال؟
خفن ترین پروژه های اورگان های دولتی حداکثر 3ماه طولمی کشه
درسته
اما این پروِژه داره توسط دانش آموزان و دانشجویان تازه کار ساخته میشه که هنوز هم در حال یادگیری هستن
توسط کسانی که دارن واسه اولین بار پروژه های بزرگ میسازن
از طرفی هم هیچ نهاد خاصی پشت ما نیست!
البته این سیستم فقط یکی از سیستم هاست. موتور جستجوگری هم مانند موتور جستجوگر سلام رو باید بسازیم و یه سرویس وبلاگدهی مانند رزبلاگ

majid1f
August 13th, 2014, 02:48
درسته
اما این پروِژه داره توسط دانش آموزان و دانشجویان تازه کار ساخته میشه که هنوز هم در حال یادگیری هستن
توسط کسانی که دارن واسه اولین بار پروژه های بزرگ میسازن
از طرفی هم هیچ نهاد خاصی پشت ما نیست!
البته این سیستم فقط یکی از سیستم هاست. موتور جستجوگری هم مانند موتور جستجوگر سلام رو باید بسازیم و یه سرویس وبلاگدهی مانند رزبلاگ
در هر صورت خیلی کار پیچیده ایی نیست که 2 سال طول بکشه. یک شخص برنامه نویس می تونه 2-3 ماه یک سایت حد و اندازه اپارات بزنه تیم هم نیاز نداره
راستی در حین یادگیری بد نیست با رندرینگ و برنامه های که نیاز دارید مثل :
ImageMagick: Convert, Edit, Or Compose Bitmap Images (http://www.imagemagick.org/)
FFmpeg (http://ffmpeg.org/)
https://github.com/unnu/flvtool2
...
هم کمی اشنا بشید.
. بحث برای سخت افزار 3-4 سالی حداقل زود هست و تا ان موقع ممکنه خیلی تکنولوژی های جدید امده باشه ( با احتساب 2 سال برنامه نویسی +1-2 سال جا افتادن سایت..)

hbmo
September 21st, 2014, 19:47
هزینه آپارات بعید هست از ماهی 2 ملیون بیشتر باشه :)
سخت افزار رو خودشون خریدن و فقط اجاره سرور میدن
سخت افزار چندان قوی هم نمیخواد
4-5 تا سرور خوب میتونه جوابشو بده
در ضمن اگر کارتون جدی هست میتونم باهاتون حرف بزنم

aligoli
September 21st, 2014, 20:01
از نظر سخت افزاری، شبکه تجارت الکترونیک صبا، خالق کلوب، آپارات و میهن بلاگی که توسط این گروه خریداری شده. سرورهای hp را خریداری می کنند و در دیتاسنترهای که از *****ی که خودشان تهیه کرده اند رد شوند آنجا کلو می کنند.
تا آخرین جایی که بنده اطلاع دارم هم اکنون سرورهایشان را به اتاق روم هاست ایران برده اند.

hbmo
September 21st, 2014, 20:21
بله چون سرمایه داشتند سرور رو خریدند و فقط هزینه پهنای باند میدن
هر ترابایت 50 هزار تومن که احتمالا برای این ها ارزون تر هم در میاد !
تعرفه میزبانی سرور Co-Location (http://www.asiatech.ir/%D8%AA%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%87-%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1)
تخمین من این هست که کل هزینه این مجموعه (آپارات - کلوب - میهن بلاگ و ... ) ماهی زیر 8 ملیون تومان هست و در آمدی حدود 60-70 ملیون تومانی دارند در ماه (البته اینو باید از اون پیج تبلیغات صبا رفت و تعرفه های تبلیغشون رو دید و محاسبه کرد )
در کل برای پردازش - ذخیره سازی و بک آپ 15 سرور داشته باشند و هر سرور رو 25-30 ملیون تومان در نظر بگیریم هزینه 300-400 ملیون هزینه کردن و دیگه تا آخر عمر با ماهی 10 تومن قضیه حله
البته من این رو تخمین زدم شاید کمتر شاید بیشتر باشه و من هیچ آگاهی نسبت بهشون ندارم
ولی در کل راه اندازی همچین سایتی حتی اگه خودمون سرور نخریم و اجاره کنیم فقط از ماهی 5 ملیون بالاتر نمیره
کار رو میشه با یه سرور اختصاصی 500 هزار تومنی هم شروع کرد
کانورت ویدئو هم سخت افزاری نیست و به صورت نرم افزاری صورت میگیره با ffmpeg
آپارات هیچ امکانات و ویژگی خاصی نداره آپلود ویدئو و تماشا ! در مقایسه با سایر سرویس ها خیلی از هر نظر عقب هست فقط داخل ایران رقیب نداره و سرور داخل ایران هست و مسدود نیست مزیت خاص دیگری نداره
البته این گروه نفوذ زیادی دارند و رقابت باهاشون سخت هست
به هر حال اگر مسئله جدی هست من هم بیکارم و پایه دردسر
ولی اول باید ببینم تیم چجوری هست کشکی و بچه بازی هست یا جدی حداقل دو تا برنامه نویس خوب داشته باشید نیازی به 20 نفر نیست
2 نفر حرفه ای در پی اچ پی همین و بس

Azarin Web
September 22nd, 2014, 12:10
درود بر شما,
لطفا کنار 20 نفر برنامه نویس ، 2 نفر هم متخصص سخت افزار و... برای کار با سرورها و کارهای مربوطه استخدام کنید! به نظر بنده با اینکار راحت تر خواهید بود.

موفق باشید

سیدرضا بازیار
September 22nd, 2014, 12:34
من این مورد رو جدی پیگیری میکنم
در حال حاضر به دلیل تحریم ها نتونستم استارت رو بزنم
واسه این کار تونستم نهاد های زیادی رو پیدا کنم که از ما حمایت میکنند...
فقط اگه تحریم بانک ها برداشته بشه، میتونم مقداری پول به دلار رو خیلی سریع واسه این کار تهیه کنم
اگه تحریم برداشته نشه مجبورم کار رو 4 سال عقب بندازم تا از ایران خارج بشم و استارت رو اونجا بزنم و برگردم
قصد دارم یه سیستم بهتر از آپارات رو راه اندازی کنم

irsrev
September 22nd, 2014, 12:49
درود

رقابت با چنین سایت هایی که از امکانات مالی و نفوذ برخوردارند، بدون پشتوانه مناسب ، به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.

امیدوارم در این راه موفق باشید

iran-developers
September 22nd, 2014, 12:50
درود
1 میلیون دلار برابر با حداقل 3 میلیارد تومان آپارات خودشو کشته باشه
اولش کمتر از 120 میلیون هزینه کرده و کلی هم تو قرض رفته
جای دور نریم بزرگ تر از یوتوب؟ با سرمایه بسیار اندک شروع کرده چرا ما می خوایم از 100 شروع کنیم
بزرگ اندیش باشید تا بزرگ شوید !

hbmo
September 22nd, 2014, 17:20
توی کشور های خارجی به غیر از یوتیوب 20-30 مورد وب سایت این شکلی هست (که بعضا خاص تر فعالیت میکنن در موارد ویژه خودشون)
فقط میشه همیچین سایت های لوکال ایجاد کرد بخصوص در ایران چون مسدود هستن سایت های خارجی
شما حتما باید سرور هاتون ایران باشن و نمیتونید خارج سرور بگیرید جون سرعت تغیر میکنه و اگه بهتر یا هم تراز با آپارات نباشه سرعت مردم ز همون که سرعتش بهتره استفاده میکنن
نباز به دلار و ... نداره
قرار نیست هیچ نهاد ارگان و سازمانی ازتون حمایت کنه
این یک رقابت شخصی و تجاری هست بین شما و آپارات
از بزرگی آپارات هم نترسید بلاخره جایگاهی رو برای خودتون پیدا خواهید کرد
میتونیم با اجاره یه سرور 400 هزار تومنی در ماه شروع کنیم و از ماه های بعد تمامی در آمد سایت رو خرج خود سایت و گسترش بکنیم
و لازم نیست از قبل یه بستری آماده کنیم
شما کم کم با بزرگتر شدنت پهنای باند و سرور هاتو میبری بالاتر
این کار رو که میخوای 2-3 سال بعد شروع کنی همین امروز هم میشه شروع کرد
سرمایه بالا هم نمیخواد 10 ملیون تومن هم زیاده شما 5 ملیون هم داشته باشی بعدا از 2-3 ماه در آمدی هم اضافه میشه به سایت میتونی از اون هم برای خود سایت خرج کنی
از همون روز اول که چند ملیون نفر بازدید کننده نخواهید داشت
من قبلا تجربه راه اندازی سیستم های اشتراک ویدئو داشتم
حتی همچین برنامه هایی در وب به صورت اپن سورس هم موجود هست شما 2-3 نفر برنامه نویس برای پشتیبانی و شخصی سازی داشته باشید و 1 نفر برای مدیریت سرور کافیه یا میتونید از خدمات و پرسنل خود دیتاسنتر استفاده کنید و پشتیبانی رو به عهده شرکت هایی دیگه میزبانی قرار بدین (هاست دی ال - هاست ایران و .... که افراد حرفه ای دارن و با دریافت هزینه پشتیبانی سرور هاتون و نصب اولیه موارد لازم رو انجام میدن)
اگر خواستین با من تماس بگیرید بیشتر حرف بزنیم (براتون ایمیل و آی دی پخ میکنم تا اگه مایل بودین بیشتر حرف بزنیم)

ourweb
September 22nd, 2014, 17:33
نیازی نیست سرورهای که برای شکوری گرفتیم رو میتونیم براتون بگیریم همچنین اجاره فول رک در دیتاسنتر برای کارتون هیج مشکلی نیست با من در ارتباط باشید فاکتور خرید سرور های شکوری هم هست من در خدمتم

- - - Updated - - -

فقط اگه تحریم بانک ها برداشته بشه، میتونم مقداری پول به دلار رو خیلی سریع واسه این کار تهیه کنم
اگه تحریم برداشته نشه مجبورم کار رو 4 سال عقب بندازم تا از ایران خارج بشم و استارت رو اونجا بزنم و برگردم
برای تحریم هان هم مشکلی نیست من دفتر خم در دبی دارم و هم در انگلیس با هویت ما میتوانید هر کاری کنید.

aligoli
September 22nd, 2014, 23:05

اگر تمایل داشتید می توانم در این حوزه به عنوان یک مشاور و راهنمای شما و پروژه را به ثمر برسانم.

- - - Updated - - -

درود

رقابت با چنین سایت هایی که از امکانات مالی و نفوذ برخوردارند، بدون پشتوانه مناسب ، به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.

امیدوارم در این راه موفق باشید

دقیقا، اما شما فراموش کردید اشاره کنید به خلق امکانات مالی و نفوذ که می توانند ایجاد شوند تا این کار به ثمر برسد. :53: هر کاری راهی دارد.

------------------------
توجه فرمایید :
افرادی ممکن هست ادای بزرگ اندیش ها را در بیاورند و با وعده های واهی، احساس بزرگ اندیشی به شما دهند، از رابطه های مستقیم با مدیران صحبت کنند.
در صورتی که قبلا از سرویس دهنده های معتبر وب هاستینگ نمایندگی هاست داشته اند.

اگر قصد چنین کاری راواقعا دارید، با افراد با تجربه صحبت و مشاوره بگیرید.