PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساختمان تجاری ، باز بودن درب اری یا خیر؟!!

DeLtAvPs
August 11th, 2014, 17:37
سلام دوستان
امروز از طرف یکی از اهالی ساختمان تجاری که در اون ساکن هستم بهم گفت که باید درب ورودی رو ببندم!
گفتم در ساختمان تجاری درب باید باز باشه که مشتری راحت بیاد و بره
گفت که ما درو میبندیم هر کی کار داشت در رو باز میکنیم
منم گفتم مشتری های من زیادن من نمیتونم هی در و باز کنم!
حالا برای اینه که قبلا در ساختمون مشکلاتی بوده

به نظر شما این حرف ایشون صحیح هستش؟
البته قبلا که بنده شغلم فقط اینترنتی بود باز بودن و نبودم مهم نبود برام اما الان دیگه من با مردم شهر دارم سر و کله میزنم

مورد دیگه اینکه ایشون میخوان بالای ساختمون برای خودشون تابلوی بزرگ راه اندازی کنند
مگه پشت بام بین اهالی مشترک نیست؟ مگه نباید با رای گیری ساکنین این کار انجام بشه؟

با تشکر

asdadsdxz
August 11th, 2014, 17:45
سلام دوستان
امروز از طرف یکی از اهالی ساختمان تجاری که در اون ساکن هستم بهم گفت که باید درب ورودی رو ببندم!
گفتم در ساختمان تجاری درب باید باز باشه که مشتری راحت بیاد و بره
گفت که ما درو میبندیم هر کی کار داشت در رو باز میکنیم
منم گفتم مشتری های من زیادن من نمیتونم هی در و باز کنم!
حالا برای اینه که قبلا در ساختمون مشکلاتی بوده

به نظر شما این حرف ایشون صحیح هستش؟
البته قبلا که بنده شغلم فقط اینترنتی بود باز بودن و نبودم مهم نبود برام اما الان دیگه من با مردم شهر دارم سر و کله میزنم

مورد دیگه اینکه ایشون میخوان بالای ساختمون برای خودشون تابلوی بزرگ راه اندازی کنند
مگه پشت بام بین اهالی مشترک نیست؟ مگه نباید با رای گیری ساکنین این کار انجام بشه؟

با تشکر
مالک هستید؟

DeLtAvPs
August 11th, 2014, 17:51
مالک هستید؟

بله
هر دو مالک هستیم
مگر به مالک و مستاجر بودن فرقی داره؟

98M!zban
August 11th, 2014, 17:55

با تشکر

اگر ایشون مالک کل طبقه آخر هستند و کل زیر بنای طبقه آخر متعلق به ایشون هست پشت بام هم قانونی متعلق به ایشون می باشد

و اما در مورد در . بله حق با ایشون هست شما باید قوانین ساختمانی رو رعایت کنید و درب رو ببندید و برای مشتریان خود باز کنید

امنیت ساختمان رو پایین میارید اینگونه

یا اینکه به ایشون بگید تعهد کتبی میدم هر اتفاقی افتاد مسئولش خودم باشم

مثلا اگر از سایر مالکین ***ی شد مسئولش شما هستید . می تونید قبول کنید ؟

DeLtAvPs
August 11th, 2014, 18:04
اگر ایشون مالک کل طبقه آخر هستند و کل زیر بنای طبقه آخر متعلق به ایشون هست پشت بام هم قانونی متعلق به ایشون می باشد

و اما در مورد در . بله حق با ایشون هست شما باید قوانین ساختمانی رو رعایت کنید و درب رو ببندید و برای مشتریان خود باز کنید

خیر مالک یک واحد از دو واحد طبقه اخر هستند
این مورد رو مطمئن هستید؟

در مورد درب هم من تا به الان که نمیگم زیاد اما حداقل 50 ساختمون تجاری رفتم درب همشون باز بوده! مگر اینکه ساختمون مسکونی باشه که برخی دارن تجاری استفاده میکنند

asdadsdxz
August 11th, 2014, 18:08
خیر مالک یک واحد از دو واحد طبقه اخر هستند
این مورد رو مطمئن هستید؟

در مورد درب هم من تا به الان که نمیگم زیاد اما حداقل 50 ساختمون تجاری رفتم درب همشون باز بوده! مگر اینکه ساختمون مسکونی باشه که برخی دارن تجاری استفاده میکنند

برای درب باید بین اعضا ساختمون رای بگیرید
برای پشت بام هم اگر موافقت واحد کناری رو بگیره مشکلی خواهد بود

hassanfe
August 11th, 2014, 18:12

سلام
در آپارتمان ها و ساختمان های چند طبقه پشت بام و راه رو ها و راه پله ها مشا هست. مگر اینکه در سند نوشته شده باشه پشت بام مطعلق به فلان شخصه.
حتی پارکینگ هم اگه تو سند قید نشده باشه کدوم قسمت مطعلق به کدوم واحده هرکی هرجا ماشینشو خواست میتونه بذاره

DeLtAvPs
August 11th, 2014, 18:42
سلام
در آپارتمان ها و ساختمان های چند طبقه پشت بام و راه رو ها و راه پله ها مشا هست. مگر اینکه در سند نوشته شده باشه پشت بام مطعلق به فلان شخصه.
حتی پارکینگ هم اگه تو سند قید نشده باشه کدوم قسمت مطعلق به کدوم واحده هرکی هرجا ماشینشو خواست میتونه بذاره

پس با این چیزی که گفتید در مورد پشت بام میشه با مدیریت صحبت کرد و مانع این کار شد؟

hassanfe
August 11th, 2014, 18:45
پس با این چیزی که گفتید در مورد پشت بام میشه با مدیریت صحبت کرد و مانع این کار شد؟

بله اگه ساکنین راضی نباشن میشه

ULTRAWEB
August 11th, 2014, 18:48
پشت بام مال همه هست.
و میتونین شکایت کنین تا به سهمتون برسین
درم میتونین باز بزارین به کسی ربطی نداره ولی بهتره باز کنین ببندین واسه امنیت

asdadsdxz
August 11th, 2014, 18:51
آيين نامه اجرايي قانون تملك آپارتمانها استفاده مي كنيم طبق اين ماده قسمت هاي مشترك عبارتنـد از :
الـف) زمـين زيـر بنـا خ ـواه متـصل بـه بنـا باش ـد يـا بنـا بـه وس ـيله پايـه روي آن قــرار گرفتـه باش ـد .
ب) _ تأسيسات قسمتهاي مشترك از قبيل چاه آب و پمپ، منبع آب، مركز حـرارت و رتهويـه، خـتشـويخانه،
تابلوهاي برق، كنتورها، تلفن مركزي، انبار عمومي ساختمان ، ت ا اق سرايدار در هر قـسمت بنـا كـه واقـع باشـد،
دستگاه آسانسور و محل آن، چاههاي فاضلاب، لوله هـا از قبيـل: (لولـههـاي فاضـلاب، آب، بـرق، تلفـن، حـرارت
مركزي، تهوية مطبوع، گاز، نفت، هواك ، شها لوله هاي بخاري) گذرگاههاي زباله و محل جمع .آوري آن و غيره
پ) اسكلت ساختمان.
ت) درها، پنجره ها، راهروهـا، پلـه هـا و پاگردهـا كـه در خـارج از قـسمت هـاي اختـصاصي قـرار گرفتـه انـد .
ث) تاسيسات مربوط به راه پله از قبيل وسايل تأمين كننده روشنايي، تلفن و وسايل اخبار و همچنين تأسيـسات
مربوط به آنها، به استثناي تلفن اختصاصي، شيرهاي آتش نشاني ، آسانسور و محل آن ،محل اختتـام پلـه و ورود
بـــــــــــــــه بـــــــــــــــام و پلـــــــــــــــه هـــــــــــــــاي ايمنـــــــــــــــي .
-ج بـام و كليـه تأسيـساتي كـه بـراي اسـتفاده عمـوم شـركا و يـا حفـظ بنـا در آن احـداث گرديـده اسـت .
-ح نمـــــــــــــــــــــــ ــــاي خــــــــــــــــــــــــ ـــارجي ســــــــــــــــــــــــ ـــاختمان .
-خ محوطـه سـاختمان، بـاغ هـا و پاركهـا كـه جنبـه عمـومي دارد و در سـند اختـصاصي ثبـت نـشده اسـت .
موارد فوق قسمت هاي مشترك آپارتمان است كه در مالكيت مشاع تمام شركاي ملـك اسـت، هـر چنـد كـه در
قسمت اختصاصي واقع شده يا از آن قسمتها عبور كند. همه مالكين يا استفاده كنندگاني كه نماينده ك مالـ
هستند مانند مستأجرين حق استفاده از اين قسمت هـا را دارا هـستند و هـيچ كـس نمـي توانـد از
استفاده آنها تا حدي كه ضرري به استفاده ديگران وارد نياورد، ممانعت نمايد.گـذاردن ميـز و صـندلي و
هر نوع اشياي ديگر و همچنين نگاهداري حيوانات در قسمت هاي مشترك ممنوع است، مگـر در صـورت جلـب
رضايت تمامي مالكين.

- - - Updated - - -

در ماده دو قانون تملك آپارتمانها ذكر شده است كه بجز قسمتهايي كه در اسناد مالكيت اختصاصي يك يا چند
نفراز مالكين نوشته شده است و يا اينكه طبق عرف و عادت محل آن قسمت متعلق به واحدي خاص باشـد همـه
قسمت هاي يك آپارتمان جزو قسمت هاي مشترك است.

قسمت هاي مشترك آپارتمان بخش هايي از آن است كه به طور مستقيم و يا غيرمـستقيم مـورد اسـتفاده تمـام
ساكنين مي باشد و نمي توان حق انحصاري براي آنها قائل شد. به عبارت ديگر حق اسـتفاده از ايـن قـسمت هـا
منحصر به يك يا چند واحد مخصوص نيست و به كليه ساكنين به نسبت قسمت اختصاصي آنها تعلق مي گيرد