PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست طراحی یک پروژه +نظر دهی

sor
August 6th, 2014, 17:09
با سلام
دوستان یک سوال دارم قصد راه اندازی یک سرویس همانند یاهو ، جیمیل و ... رو داریم

بنظر شما این رو راه اندازی کنم خوبه ، اینده ای داره ؟

نیاز به چه چیز هایی هست و نیاز به چه مقدار هزینه هست؟

هزینه ساخت همچین سیستمی چقدر هزینه داره ؟

لطفا دوستانی که اطلاعات کامل دارند در اختیارم بزارند ممنون

دوستان لطفا نظر بدین (جسارت نباشه مثل بعضی دوستان نباشید یه شماره ایرانسل میدن و میگن در تماس باشید) لطفا نظر خود و راهنمایی های لازم + هزینه رو بگید

تشکر (دوستان اگه ایده چیزی در ذهن دارند ولی نمیتونند راه اندازی کنند در تماس باشند با من یا همین جا ذکر کنند ممنون)

- - - Updated - - -

up

omidrezav
August 6th, 2014, 22:53
سلام دوست عزیز

با توجه به تجربیات مختصری که دارم این موارد رو خدمتتون عرض می کنم. امیدوارم اگر نقصی داره به بزرگواری خودتون ببخشید.

عمده ی چیزی که برای همچین موردی نیازه:

بستر سخت افزاری مناسب
زیر ساخت شبکه ی مناسب
نرم افزار میل سرور مناسب
راهکار load balancing
اسکریپت webmail
نرم افزارهای جانبی مثل آنتی ویروس و آنتی اسپم
فعالسازی و پیگیری راهکارهای جلوگیری از اسپم شدن ایمیل های خروجی
راهکار تهیه و بازیابی پشتیبان

هر کدوم این موارد برای خودش داستانی داره ولی از همه دردسر دارتر قسمت load balancing هست. البته تا تعداد کاربران سیستم به صورت نجومی بالا نره این قسمت ضروری نخواهد بود ولی با توجه به اینکه شما چیزی شبیه به گوگل یا یاهو مد نظر دارید باید از ابتدا این رو هم در نظر داشته باشید تا بعدا دچار مشکل نشید.

علاوه بر این در بحث تهیه ی نسخه ی پشتیبان هم دشواری خواهید داشت. البته شکی نیست که اگر سرویس رایگان باشه خیلی راحت میشه از زیر بار تهیه ی پشتیبان در رفت و مشترک شما هم حق اعتراض نخواهد داشت ولی مساله اینه که از دست رفتن اطلاعات کاربران سیستم باعث از دست دادن کاربران میشه.

یه نکته دیگه هم بحث accessibilty است. کاربر زمانی به سرویس شما اعتماد می کنه که مطمئن باشه می تونه در هر زمانی به ایمیل هاش دسترسی داشته باشه. یعنی سیستم نباید به هیچ وجه قطعی و کندی داشته باشه.

یه بحث دیگه داستان reliability هست. به این مفهوم که کاربر باید مطمئن باشه که سرویس ارائه شده تا ابد ادامه خواهد داشت و فرد می تونه آدرس ایمیل و آرشیو ایمیل هاشو تا همیشه داشته باشه.

arman4343
August 6th, 2014, 23:42
راستش من خیلی وقت پیش این فکر به زهنم رسیده بود.
اما مشکلات زیاد هست. خیلیها رو دوستمون گفتن.
البته ایشون بیشتر نگران لود بالانس بودن ولی اگه دیتابیس و نرم افزاری که استفاده می کنید در یک دیتا سنتر باشن زیاد مشکلی نداری.
بحثهای پایگاه داده توضیع شده و کلا سیستم های توضیع شده رو باید تسلط کامل پیدا کنید

توی این کار مهم برند سازیه. یاهو و گوگل برند معروفی دارند و کسی به این راحتی ازشون دل نمیکنه و بیاد از یه برند ناشناخته استفاده کنه.
پس تنها راه شما متمایز بودن با اوناست.
شما باید چیزی ارائه بدید که اونا ارائه نداده باشند و کاربر رو متقاعد کنید که سرویس شما چیزی بیشتر از اونا داره.
به نظر من چالش خیلی بزرگیه. ایده ای که می خواید ارائه بدید نقطه کلیدی کارتون هست.

امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم.
موفق باشید.

HPxf
August 6th, 2014, 23:47
اسکریپتش هست مگر بخواهی هزینه کنی اختصاصی بشود صرف وقت وهزینه نمیکند این روز ها هم پر شده از ایمیل دهی :|

SamaN DL
August 7th, 2014, 01:42
up

دوست عزیز الان دیگه از این اسکریپت ها زیاد شده! اما هیچکدوم استاندارد نیستن! اگر شما بخوایید هزینه کنید برای این کار... مطمن باشید که پیشرفت خواهید کرد.

sor
August 8th, 2014, 04:40
تشکر از نظر همه دوستان
اگه بخوام این رو به صورت اختصاصی نوشته شود چقدر هزینه داره ؟

* در حال برسی چند سیستم هستم که ببینم کدوم جواب میده که ایرانیش رو بزنیم + این که جدید باشه و پر امکانات

دوستانی اگه ایده . نظر . میتونند همکاری کنند . میتوننید یه سیستم جدید رو راه بندازند و این چیزا در تماس باشید

ممنون بابت نظراتتون

- - - Updated - - -

up