PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در ران شدن دیتابیس سرور مجازی

hesam92
August 2nd, 2014, 12:42
با سلام
بنده دیدم فضای رم سرور پر شده اومدم دیتابیس را ریست کنم ارور زیر را داد و دیتابیس دان شد

error: Found option without preceding group in config file: /etc/my.cnf at line: 4
Fatal error in defaults handling. Program aborted
error: Found option without preceding group in config file: /etc/my.cnf at line: 4
MySQL manager or server PID file could not be found! [FAILED]
Starting MySQL.Manager of pid-file quit without updating fi[FAILED]

- - - Updated - - -

مشکل حل شد خواستم بذارم که کاربران دیگر مشکل پیدا کردن بتونن حل کنن...
فایل /etc/my.cnf را ویرایش کردم
و محتویاتش رو پاک کردم و [mysqld] را قرار دادم

Yas-Host
August 2nd, 2014, 13:44
طبق ارور معلوم هست که فایل کانفیگ درست و صحیح نیست.

می توانید از my-huge.cnf استفاده کنید.

meysam021
August 2nd, 2014, 14:00
tmp رو خالی کنید با دستور
rm -rf /tmp/*

در ssh

این خطو توجه کنید.
MySQL manager or server PID file could not be found!
کلمه قرمز شده رو
احتمالا حل میشه مشکل

Yas-Host
August 2nd, 2014, 14:02
tmp رو خالی کنید با دستور
rm -rf /tmp/*

در ssh

این خطو توجه کنید.
MySQL manager or server PID file could not be found!
کلمه قرمز شده رو
احتمالا حل میشه مشکل

با حذف اطلاعات در /tmp مشکل بیشتر حاد می شود.

عملا حذف کردن همه اطلاعات موجود در tmp یک نوع خود کشی هست!

meysam021
August 2nd, 2014, 14:05
با حذف اطلاعات در /tmp مشکل بیشتر حاد می شود.

عملا حذف کردن همه اطلاعات موجود در tmp یک نوع خود کشی هست!هیچ مشکلی پیش نمیاد ، tmp توی لینوکس مثل کش مرورگر میمونه
شما با حذف هیستوری مرورگرتون ، سیستمون داغون میشه؟؟

Yas-Host
August 2nd, 2014, 14:33
هیچ مشکلی پیش نمیاد ، tmp توی لینوکس مثل کش مرورگر میمونه
شما با حذف هیستوری مرورگرتون ، سیستمون داغون میشه؟؟

/tmp محل ذخیره فایل های مهمی می باشد. از جمله mysql.sock .

میتونید دسترسی روت سرورتون رو ارسال کنید بنده tmp رو حذف میکنم ببنیم چه مشکلی بوجود می آید؟ :)

در سی پنل با حذف فایل ها و سیشن ها بصورت کامل باعث بوجود آمدن مشکلاتی مانند وارد نشدن در phpmyadmin / اجرا نشدن MySQL سرور یا اختلال در روند کلی کار کرنل سرور خواهد شد!

meysam021
August 2nd, 2014, 14:42
/tmp محل ذخیره فایل های مهمی می باشد. از جمله mysql.sock .

میتونید دسترسی روت سرورتون رو ارسال کنید بنده tmp رو حذف میکنم ببنیم چه مشکلی بوجود می آید؟ :)

در سی پنل با حذف فایل ها و سیشن ها بصورت کامل باعث بوجود آمدن مشکلاتی مانند وارد نشدن در phpmyadmin / اجرا نشدن MySQL سرور یا اختلال در روند کلی کار کرنل سرور خواهد شد!
خدمتتون عرض کنم داخل سی پنل وقتی tmp فضاش پر باشه مشکل در اجرا شدن mysql میاد و phpmyadmin در هنگام استارت ریدایرکت استپ میخوره ، این مشکل پر شدن فضای tmp هم زمانی پیش میاد که بعضی از دوستان میان سنتوس رو پارتیشن بندی نکرده هاردو فرمت میزنن ، و یا فضای کمی میدن به tmp ، البته توی wht.com ، یه تاپیک بود قبلا خوندم کرون جابو روی این پوشه میتونی فعال کنی برای خالی کرد خودکارش ، حتما با فعال کردن خودکارش هم همه چی داغون میشه؟؟
با دستوری که بنده فرستادم در پست 3 ، هیچ مشکلی پیش نمیاد ، دوستان تست کردن خودمم تست کردم ، درضمن بهترین راه تغییر مسیر این پوشه هست.
استاد سنجری خوش خنده

Yas-Host
August 2nd, 2014, 14:52
خدمتتون عرض کنم داخل سی پنل وقتی tmp فضاش پر باشه مشکل در اجرا شدن mysql میاد و phpmyadmin در هنگام استارت ریدایرکت استپ میخوره ، این مشکل پر شدن فضای tmp هم زمانی پیش میاد که بعضی از دوستان میان سنتوس رو پارتیشن بندی نکرده هاردو فرمت میزنن ، و یا فضای کمی میدن به tmp ، البته توی wht.com ، یه تاپیک بود قبلا خوندم کرون جابو روی این پوشه میتونی فعال کنی برای خالی کرد خودکارش ، حتما با فعال کردن خودکارش هم همه چی داغون میشه؟؟
با دستوری که بنده فرستادم در پست 3 ، هیچ مشکلی پیش نمیاد ، دوستان تست کردن خودمم تست کردم ، درضمن بهترین راه تغییر مسیر این پوشه هست.
استاد سنجری خوش خنده

:) دوست عزیز بنده بحثم پر شدن فضای /tmp بود؟! پر شدن فضای تمپ می تواند از نصب کش هایی مانند eaccelerator یا nginx یا litespeed cache می باشد و هیچ وقت session ها باعث پر شدن بیش از حد این فولدر نمی شوند.
بله شما می توانید حذف کنید با کرونجاب ولی فقط session هارو نه کل فولدر ها و تمام محتویاتی که در tmp موجود است . علت اصلی اینکه مشکلی وجود نیامده است هم فکر میکنم زیاد نبودن تعداد یوزر های شما و بی اطلاع بودن یوزر های شما از تنظیمات سرور می باشد که هیچ گزارشی ارسال نکرده اند.
بله هیچ مشکلی پیش نمیاد شما حذف کنید و به دوستانتون هم بفرمایید تا حذف کنند مشکلی وجود ندارد :) که در یاهو مستندات وجود دارد.
در اخر بهتر است به جای تیکه انداختن برید اخلاقتون و غیبت کردن پشت سر افرادی مثل بنده رو درست کنید تا بعدا به مشکل نخورید...

پ.ن : توجه کسانی که به دنبال این مطلب هستند که حرف چه کسی درست هست جلب میکنم :

/dev/loop0 (/tmp) is 100% full - cPanel Forums (http://forums.cpanel.net/f189/dev-loop0-tmp-100-full-154501.html)

rm -f -r ses*

http://forums.cpanel.net/f189/dev-loop0-tmp-100-full-154501-p2.html#post1057262

پیروز باشید.

mahdiazarnia
August 2nd, 2014, 15:04
خالی کردن کل tmp مشکل ساز خواهد شد
مواردی رو باید درنظر گرفت برای خالی کردنش