PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چطوری میشه موتور جستوجو ساخت؟

فرهاد م
July 29th, 2014, 00:32
سلام

من چطوری میتونم موتور جستوجو بسازم چقدر هزینه داره هزینه طراحی و غیره اولیه طراحی خاصی تو ذهنم هست
باید سرور گرفت یا هاست؟
فکر میکنید چقدر هزینه داره ساخت چنین موتوری؟

M-Sadeghi
July 29th, 2014, 00:46
یه چیز میگم ناراحت نشید ولی از فکرش بیاید بیرون سودی براتون نداره جز ضرر.و شما نمی تونین با شرکت های گنده رقابت کنید.

فرهاد م
July 29th, 2014, 01:24
نه من نمیخوام رقابت کنم سود هم نمیخوام

ممنون میشم راهنمایی کنید

mrlion
July 29th, 2014, 01:30
یه چیز میگم ناراحت نشید ولی از فکرش بیاید بیرون سودی براتون نداره جز ضرر.و شما نمی تونین با شرکت های گنده رقابت کنید.

بنده هم یه چیزی میگم ناراحت نشید. طرز فکر همه مانند یکدیگر نیست و همه به دنبال سود نیستند برای کاری که می کنند و این رو هم بگم که برای خوب بودن نیازی به شرکت های گنده نیست

M-Sadeghi
July 29th, 2014, 01:31
اگر می خوای هزینه کنی باید بدی یه اسکریپت برات بنویسند با زبان پایتون با php هم میشه ولی سبک نیست نسبت به پایتون.اگرم نمی خوای خرج کنی اسکریپت رایگان هست

mrlion
July 29th, 2014, 01:34
نه من نمیخوام رقابت کنم سود هم نمیخوام

ممنون میشم راهنمایی کنید

خب ببینید دوست عزیز شما با استفاده از Google Co-op می توانید به راهتی یه موتور جستجو برای سایت خود راه اندازی کنید اگر هم به فکر این هستید که کاملا اختصاصی باشد و...

باید با برنامه نویسان PHP صحبت کنید و همچنین می توانید از طریق PHP Search Engine استفاده نمایید جهت راهنمایی های بیشتر با بنده در ارتباط باشید

M-Sadeghi
July 29th, 2014, 01:39
بنده هم یه چیزی میگم ناراحت نشید. طرز فکر همه مانند یکدیگر نیست و همه به دنبال سود نیستند برای کاری که می کنند و این رو هم بگم که برای خوب بودن نیازی به شرکت های گنده نیست

خب دوست عزیز بنده هم میگم نمیشه مفید بود. الان موتور جستجو سلام ، خداوکیلی چند نفر میرن برای جستجو کردن؟ نهایتا در روز بره 1000 نفر. الان این بنده خدا سایت رو بزنه فقط ماهانه پول هاست میده یا سرور و بیکار سایت افتاده.
من خودم بیشتر اوقات خیلی ایده دارم می دونید تا حالا چند تا دامنه بیخودی ثبت کردم؟ فقط ذهنیتی بوده بعد که زدم دیدم فایده نداره بیخیال شدم.

طرز فکر درسته دنبال سود نیست ولی باید حداقل دونفر سودی ببرند یا استفاده کنند. مثل سایتی که بدون محتوا باشه انتظار بازدید هم داشته باشیم.

فرهاد م
July 29th, 2014, 01:40
ببنید من بیشتر شبیه بینگ میخوام بسازم اما با تغییرات منظورم طراحیش بود...

حالا اسکریپ جستوجوش رایگان بود هم مشکل نداره فقط طراحیش اون چیزی که تو ذهنم هست میخوام در بیاره...

M-Sadeghi
July 29th, 2014, 01:41
خلاصه یه چیزی باشه مردم لذت ببرند

فرهاد م
July 29th, 2014, 01:46

برادر من موتور جستوجوی ایرانی کدومش به سود دهی رسید حتی سلام دات ای ار هم فکر نکنم به سود دهی رسیده باشه

مگه بجز طراحیش هزینه دیگه هم داره؟ فکر کنم فقط طراحی و این اسکریپ که میگین خودتون هم میگین رایگانش وجود داره حالا چه بهتر...

- - - Updated - - -

برادر من موتور جستوجوی ایرانی کدومش به سود دهی رسید حتی سلام دات ای ار هم فکر نکنم به سود دهی رسیده باشه

مگه بجز طراحیش هزینه دیگه هم داره؟ فکر کنم فقط طراحی و این اسکریپ که میگین خودتون هم میگین رایگانش وجود داره حالا چه بهتر...

iFire
July 29th, 2014, 01:46
سلام

من چطوری میتونم موتور جستوجو بسازم چقدر هزینه داره هزینه طراحی و غیره اولیه طراحی خاصی تو ذهنم هست
باید سرور گرفت یا هاست؟
فکر میکنید چقدر هزینه داره ساخت چنین موتوری؟
سلام

اگر میخواید با ساختار و نحوه کارکردش آشنا شید و یه پروژه ساده با بازدید کم بنویسید با زبان هایی مثل همین php و دیتابیس های رایج مثل mysql میتونید استارت کار رو بزنید. فقط باید اطلاعاتتون رو در مورد اسپایدر ها و در کل داده کاوی ( data mining ) بالا ببرید. به مباحث سئو مسلط باشید و اطلاعاتی در همین حد جواب کار شمارو میده و حتی روی هاست یا یه vps میتونید بالا بیارید...

اما…
اما اگه میخواید یه محصول حرفه ای بزنید جز مواردی که گفته شد باید
با حداقل یک زبان تحت سیستم مثل ++c حرفه ای کار کرده باشید و بتونید تحت شبکه برنامه نویسی کنید…
با کلاسترینگ و طراحی شبکه های کامپیوتری اشنایی داشته باشید
با دیتابیس های NoSQL ( دیتابیس های بدون رابطه ) بصورت حرفه ای کار کرده باشید
خودتون رو با جدیدترین الگوریتم های بهینه سازی و رنکینگ و … بروز نگه دارید
با هوش مصنوعی ( البته الان به نظر من شبکه های عصبی خیلی بهتر جواب میده و آینده واسه شبکه عصبی هست ) کار کرده باشید
باید در مورد امنیت، بهینه سازی و … هم کار کنید
و خیلی چیزای دیگه که الان حضور ذهن ندارم ...

پول زیادی داشته باشید واسه خرید سخت افزار و یا اجاره اونها! چون با یکی دوتا سرور نمیشه کار بزرگی کرد!

و نهایتا خدمتتون عرض کنم بنده حدودا یک سال از وقت صرف یک موتور جستجو و مقوله های داده کاوی شده و به نظرم بهتره سمت این چیزا نرید چون هیچکس گوگل رو ول نمیکنه بیاد از یه موتور جستجوی معمولی!! استفاده کنه و در نهایت وقت و هزینه خودتون از بین بیره ولی خود مباحثی که آدم یاد میگیره تو این راه واقعا ارزشمنده ...

به هر حال سوالی چیزی باشه در خدمتم
موفق باشید...

w.h.t
July 29th, 2014, 02:17
سلام.عزیز حد اکثر بودجتون رو اعلام کنین یکی از دوستام برنامه نویس هست میگم براتون بنویسه.بودجتون رو توی پ.خ ارسال کنین چون فکر نکنم دیگه توی این تاپیک بیام
بروز باشید

M-Sadeghi
July 29th, 2014, 06:31

فرهاد جان نگاه کن شما یه مشت گندم رو توی یه جا میریزی میبینیش ولی وقتی تو یه کویر بندازی دیگه نمیشه برش داشت. مثلا شما دیدید میرید تو یه وبلاگ از مطالبش لذت می برید ولی وقتی مطلبی نداشته باشه اصلا نگاه می کنید بهش؟نه!
الان شما پول خرج کنی از الان میگم ماه بعدش بستی سایت رو.

ولی میل باخودته فرهاد جان.

الان اسکریپت رایگان هست نصب کن ببین چجوری اگر کارت با قالبش راه افتاد که چه بهتر اگر نه طراحی