PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفتگو : طراحی وب سرور مثل Apache و IIS

mdz72
June 20th, 2010, 15:49
من یه وب سرور طراحی کردم البته خیلی ساده یعنی فقط برای تست طراحیش کرده بودم ، ولی میتونم یه چیزه تاپ طراحی کنم . اما قبلش گفتم با شما هم یه گفتگو و مشورتی داشته باشم که اصلا این کار مفیده ؟ چون فکر نکنم وب سرور ایرانی داشته باشیم ؟ و اینکه اگه طراحی بشه میشه حتی یه زبان تحت سرور هم مثل php براش طراحی کرد و اینکه خود php هم روش نصب کرد و ...

نظر شما چیه ؟

mdz72
June 22nd, 2010, 14:24
ممنون که نظراتتون رو گفتین ! ...

imanegr
June 23rd, 2010, 17:52
وب سرور شما چه زبان هایی رو پشتیبانی می کنه؟
در ضمن میشه بفرمایید که وظیفه یک وب سرور دقیقا چیه منظورم اینه که آیا وظیفه ترجمه زبان های برنامه نویس تحت وب (از نوع server-side) و تبدیل آن ها به HTML به عهده وب سرور هست یا نه؟اگر به این صورت باشه فکر میکنم باید تقریبا مثل طراحی یک کامپایلر باشه .

mdz72
June 24th, 2010, 05:40
وب سرور شما چه زبان هایی رو پشتیبانی می کنه؟
در ضمن میشه بفرمایید که وظیفه یک وب سرور دقیقا چیه منظورم اینه که آیا وظیفه ترجمه زبان های برنامه نویس تحت وب (از نوع server-side) و تبدیل آن ها به HTML به عهده وب سرور هست یا نه؟اگر به این صورت باشه فکر میکنم باید تقریبا مثل طراحی یک کامپایلر باشه .
تبدیل کدهای تحت سرور وظیفه کتابخانه های همان زبان هست؛یعنی وقتی شما php‏ رو تو ویندوز نصب میکنید ؛کتابخانه ها یا dll‏ های php‏ رو به IIS‏ معرفی کردید و وقتی یک صفحه php‏ از سرور درخواست میشه IIS‏ از کتابخانه های اون زبان برای تبدیل و ترجمه اون استفاده میکنه؛
وب سروری رو که گفتم نوشتم هم از PHP‏ استفاده میکرد؛

amiri113
June 24th, 2010, 10:45
وب سرور شما تو چه حالت ها و با چه تعداد بازديد تست شده!
چون اين مهمترين مسئله هستش که سرعت لود شدن بالا و فشاری که روی سرور مياره حداقل باشه!
آيا شما برای اين قضايا هم فکری کرديد !؟

mdz72
June 24th, 2010, 15:05
فکر کنم پست اول منظورم رو درست نرسونده ، من گفته بودم که یه وب سرور ساده طراحی کردم ، اما میشه یه وب سرور خوب طراحی کرد اما قبل از اینکه بخوام روش وقت بزارم میخواستم از بچه ها بپرسم که این کار مفیده یا نه ؟
در مورد سرعتش هم میشه وب سرور رو به صورت پروسس های چند لایه ایجاد کرد که حجم زیاد درخواست ها وب سرور رو دچار مشکل نکنه . فکرش رو کردم چیزهایی که به ذهنم رسید رو تونستم حل کنم اتفاقا اگه شما هم پیشنهاد بدین خوشحال میشم اما اگه بگین کل پروژه مفید هست یا نه خودش کمک بزرگیه

Woshka
June 24th, 2010, 15:31
وب سرور یک نفره نمیشه
یک تیم می خواد

smartieuser
June 24th, 2010, 15:47
وب سرور یک نفره نمیشه
یک تیم می خواد

توی کامپیوتر کار نشد نداره ! شاید سخت باشه اما میشه.

Woshka
June 24th, 2010, 15:52
توی کامپیوتر کار نشد نداره ! شاید سخت باشه اما میشه.

کتاب pressman رو می خوندی این حرف رو نمی زدی
بگیر با سختی یک موتور جستوجو بساز که رقیب گوگب و یاهو و مایروسافت بشه

smartieuser
June 24th, 2010, 16:00
کتاب حressman رو می خوندی این حرف رو نمی زدی
بگیر با سختی یک موتور جستوجو بساز که رقیب گوگب و یاهو و مایروسافت بشه

مخالفم کامل این حرفم.
این کتاب رو من نخوندم اما خوب این مشخص هست که دید این فرد رو داره میرسونه ! شاید نشه واقعا رقابت کرد اما چه طوری توی چین بایدو میاد و جای گوگل رو میگیره ؟
اگر اینجوری بود اصلا نباید بایدویی به وجود می آمد.

محور اصلی این حرف های من این هست که اگر ایجوری که شما میگید باشه دیگه رقابتی وجود نداره ! در صورتی که همه چیز امکان پذیر هست !
اما در کل برای طرح وبسرور ایرانی اگه حمایتی وجود داشته باشه حتما به نتیجه میرسه !

amiri113
June 24th, 2010, 19:02
کار نشد نداره!
اما بايد ديد به چه قيمتی!
به نظر من ارزش اين که بخواد روش زمان گذاشته بشه رو نداره!
ببينيد يک مثال ساده، چرخ اختراع شده و ديگه لازم نيست هر شرکت ماشين سازی که مياد يک چرخ خاص رو اختراع کنه و بگه چرخ من با بقيه متفاوت هستش!
مگر اينکه برای مثال bmw اومد و چرخی رو اختراع کرد که با بقيه متفاوت بود.
الان هم تو بعضی کارها همينطور هستش! به نظر من تا بخواد اين وبسرور تکميل بشه و استاندار هاش دربياد زمان خيلی زيادی ميبره و جا انداختنش هم هزينه زيادتر.
فکر ميکنم ارزش زمان گذاشتن نداشته باشه!

راستی با چه زبونی مينويسيد ؟ C ؟

mdz72
June 24th, 2010, 23:23
از همه ممنون .
راستش من با این حرف مخالفم که تنها نمیشه هیچ کاری کرد و یا اینکه بعضی ها میگن ایرانی ها نمیتونن کاری بکنن ، اما مطمئنن وقتی کاری به صورت تیمی اونم یه تیم با تجربه انجام بشه قطعا خیلی کیفیت کار میره بالا همچنین سرعت کار . و زمانی که یه کار تیمی انجام بشه نسبتا انگیزه بیشتر میشه مثلا خود من پروژه های زیادی داشتم اما خیلی هاشون رو به خاطر اینکه مجبور بودم تنها روش کار کنم وسطای کارش دیگه خسته میشدم ، همین الان پروژه های نیمه کاره زیاد دارم .

ه نظر من ارزش اين که بخواد روش زمان گذاشته بشه رو نداره!
ببينيد يک مثال ساده، چرخ اختراع شده و ديگه لازم نيست هر شرکت ماشين سازی که مياد يک چرخ خاص رو اختراع کنه و بگه چرخ من با بقيه متفاوت هستش!
مگر اينکه برای مثال bmw اومد و چرخی رو اختراع کرد که با بقيه متفاوت بود.
ببینید ما باید اول بتونیم همون چرخ رو طراحی کنیم که بعد بیام ایده های جدید رو روش پیاده سازی بکنیم یا نه ! همون bmw هم که از اول ایده های جدید نداشته ، مثل بقیه ماشین میزده اما بعدها ایده های جدید روی طرح هاش پیاده سازی کرده. ما هم اول باید بتونیم یک وب سرور بنویسیم که روش ایده ها و امکانات جدید بزاریم یا با ساختار های جدید و قوی تر طراحی کنیم .

راستی با چه زبونی مينويسيد ؟ c ؟
نسخه اولش رو با #c نوشتم .

amiri113
June 24th, 2010, 23:38
خوب چرا ايده های جديد رو روی چرخی که قبلا اختراع شده پياده نميکنيد !؟؟
چرا ايده های جديد رو مثلا روی آپاچی که امتحان خودش رو داره پس ميده پياده نميکنيد ؟
ببينيد من نميگم بده، اتفاقا خيلی هم خوبه! اما به نظر شما ارزش داره اين مدت زمان بزاريد که مثلا يک آپاچی بنويسيد !؟
به چه قيمت !؟ حتی اگر مجانی هم ارائه بديد با توجه به اينکه رقيبتون هم مجانی و کد باز هستن، خيلی زمان ميبره تا جا بيفته!
خيلی طول ميکشه تا مشخص بشه وب سرور شما تو کاراييش از رقيب ها سرتر هستش! به نظر شما ارزش داره ؟

mdz72
June 25th, 2010, 00:04
شما کاملا درست میگید ، ولی من فکر میکنم که اگه ما بتونیم هسته یک وب سرور رو طراحی کنیم خیلی بهتره تا بیایم پروژه های دیگران رو گسترش بدیم ( البته نمیگم خوب نیست ). اما حرف شما هم کاملا درسته و یک ایده هست . اما بنده دوست ندارم پروژه های دیگران رو گسترش بدم و دوست دارم که خودم بتونم اون رو طراحی کنم ، مثلا PHPNuke یک سیستم متن بازه و سیستم خوبی هم هست حالا ما هرچقدر هم گسترشش بدیم باز هم مال ما نیست . و اینکه اگه ما بیام دقیقا همون پروژه های متن باز رو الگو بزاریم فردا میگن که اینو که تو درست نکردی این مال خارجی هاست و شما تغییرش دادین ، مثل همون سیستم عامل ملی !

hamid77
June 25th, 2010, 09:23
هیچ فایده ای نداره. بهتره وقتتون رو برای کار مفید تری بزارید
با عرض معذرت اما اکثرا اینجور کارا که ایرانی ها استارت میزنن برای خودنمایی و معروف شدن هست و بعد از یه مدت هم به امون خدا رها میشن.

fastserver.ir
June 25th, 2010, 09:34
پروژه خوبیه. نمی دونم چرا ما ایرانی ها تا می خوایم کاری رو انجام بدیم بعضیا سنگ اندازی می کنند و به جای تشویق ادمو مایوس می کنند !
امیدوارم در این راه موفق باشید.

hamid77
June 25th, 2010, 10:38
کار اگه مفید و کاربردی باشه چرا حمایت نشه؟ شما 4 تا از فواید این کار رو بگو تا بفهمیم کجای این پروژه خوبه؟ منم نمیدونم بعضیا چرا باید همینجوری رو هوا حرف بزنن که یه چیزی گفته باشن.

mdz72
June 25th, 2010, 12:27
وقتی ما بتونیم یه وب سرور رو خومون طراحی کنیم قطعا میشه یک کنترل پنل هم مثل CPanel براش طراحی کرد ، یعنی بحثی که تو همین انجمن هم در مورد طراحی یک کنترل پنل ایرانی بود رو هم میشه حل کرد . همچنین ما اگه بتونیم ساختار آپاچی رو بررسی کنیم میشه چیزی فراتر از اون طراحی کرد . تازه اگه این کار تیمی هم باشه که قطعا پیشرفت بهتری داره ، مثلا آقای داوری که در زمینه لینوکس فعالیت زیادی دارن میتونن تو طراحی این وب سرور کمک کنن و من هم که بیشتر فعالیتم تو ویندوز هست ، یعنی میشه هر دو سیستم عامل رو در وب سرور هماهنگ کنیم که با هر دو سیستم عامل کار کنه .

aghaee
June 25th, 2010, 15:55
من که میگم فکر خوبیه! یه پیشنهاد! به نظر من شما همین نسخه ساده های که نوشتی بیار عمومی کن بزار تست بشه بعد نسبت به مشکلاتش بشینید برنامه مرتب بنویسید!

هر کی هم میگه نمی شه بدون خودش پشت کار نداره! شما مطمئن باش بخواهی میشه!

IFACO.Net
June 25th, 2010, 19:14
0- ابتدا باید یک زبان قدرتمند و کم نقص مانند پیتون رو انتخاب کنید که کمترین باگ رو داشته باشه و کمترین فشار به سرور و بیشترین کارایی و ...
1- کارهای پیچیده و گسترده ای مانند ساخت وبسرور تنهایی به جایی نمیرسه و نخواهد رسید!
2- شما باید ابتدا یک سایت برای اینکار راه اندازی کنید و پروژه رو معرفی کنید
3- برای سایت تان انجمن بسازید و در مورد پروژه در اون گفتگو بشه
4- از برنامه نویسان و مدیران سرور درخواست شرکت در این پروژه رو بکنید و یک تیم کامل تشکیل بدید
5- تیم تون باید کامل باشه : برنامه نویس-گرافیست-مدیر سرور- مدیر امنیتی و ...

موفق باشید

amiri113
June 25th, 2010, 22:32
5- تیم تون باید کامل باشه : برنامه نویس-گرافیست-مدیر سرور- مدیر امنیتی و ...

و حتی به نظر من تو اين تيم بايد مدير چند تا سايت جون دار هم حاضر باشن و از وبسرور مورد نظر استفاده کنن تا هم مشکلاتش سريع مشخص بشه و هم براش يک تبليغی بشه!