PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هزینه گمرک بالای 50 دلار چقدره کسی میدونه؟

danymogh
July 26th, 2014, 15:54
سلام
امروز بسته ای رو که از یکی از سایت های خارجی (مثل aliexpress رو ایناست) سفارش داده بودم رسید. ولی با کمال تعجب پست ازم 18000 تومن گرفت!
منم اون جنسی که خریده بودم 1.4 دلار بیشتر نبود و کلی سوختم (البته این جنس رو برای تست خریده بودم).
مامور پست از اون برگه های رهگیری پستی داد دستم روش نوشته "توزیع بسته ک و امانات خارجه" 3600 تومن و "هزینه ترخیص گمرک مرسولات وارده خارجه" 13000 تومن با مالیات بر ارزش افزوده شده حدود 18000 تومن. بعد کلی زنگ زدم اینور اونور یکی گفت تا سقف 50 دلار به شرط تجاری نبودن اون هزینه 18000 تومن ثابته و برای ترخیصه ولی بالای اون رو گمرک میزنن.

البته اینم بگم روی بسته نوشته قیمت جنس داخلش 1.4 دلاره!! (احتمالا اینوجوری فهمیدن خرید بوده و مثلا کسی برام هدیه نفرستاده)

حالا سوال من اینه که کسی آیا میدونه هزینه گمرک برای بالای 50 دلار چجوریه و چگونه محاسبه میشه؟ حداکثر هم داره ؟

با تشکر

mizbanaval
July 26th, 2014, 16:01
درود
عجیبه ما چندین بار وارد کردیم اما فقط هزینه ی پست اونم 3-4 هزار تومان شده مبلغمونم حدود 30 دلار ایناست ...

pspasp
July 26th, 2014, 16:06
داداش من
همیشه اگر میخوای چیزی سفارش بگیری
باید این کار رو کرد
کد رهگیری که داری لحضه به لحضه چک کنی کی میاد تو گمرک
که بپری اون جا
ولله تا جایی که من اطلاع دارم در سال 50 دلار شما معافیت گمرکی دارید
بعد من خدایی جنس میارم بیشتر هفتصد دلار بیشتر 30 ت نمیدم به ان ها

mizbanaval
July 26th, 2014, 16:10
نمیدونم والا ما که مشکلی تا الان نداشتیم یه جنسم تعداد بالا وارد کردیم فقط یادت باشه اگه خودت مغازه نداری اصلا دنبال این جنس ها نرو ضرر میکنی از ما گفتن بود

danymogh
July 26th, 2014, 16:29
داداش من
همیشه اگر میخوای چیزی سفارش بگیری
باید این کار رو کرد
کد رهگیری که داری لحضه به لحضه چک کنی کی میاد تو گمرک
که بپری اون جا
ولله تا جایی که من اطلاع دارم در سال 50 دلار شما معافیت گمرکی دارید
بعد من خدایی جنس میارم بیشتر هفتصد دلار بیشتر 30 ت نمیدم به ان ها

آدرس اونجایی که باید برم کجاست؟ و اینکه اصلا تاثیری داره ؟ و من فقط برای استفاده شخصی میخوام و مغازه هم ندارم. یک سری جنس می خوام که تو ایران اصلا نیست.
یه سوال دیگه اینکه در سال چطوری حساب میکنن؟ اگر از روی اسم باشه که میشه الکی اسم و عوض کرد یا به اسم اعضای خانواده گرفت.
و سوال آخر اینکه شما 700 دلار میاری میری اون اداره ترخیص چک و چونه باید بزنی؟ چون 30 تومن خیلی خوبه برای 700 دلار.

pspasp
July 26th, 2014, 17:03
گمرک اداره پست مرکزی می ری
سعی کن به اسم های مختلف خانواده بدی

بله رفتی تاثیر داره چک چونه میزنی ادم بی سواد زیاده