PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا میشه در هنگامی که لبتاپ خاموش هست از درگاه usb به عنوان شارژر استفاده کرد ؟

hotler
July 23rd, 2014, 21:45
درود دوستان.

مسلماً همه ما به سفر میریم و یکی از مشکلانی که در سفر باهاش رو به رو هستیم شارژ تلفن های همراه یا تبلت هاست در وبسایت بهین . نت در قسمت لبتاپ های فوجیستو گفته شده بود که در هنگامی که لبتاپ خاموش هست این امکان وجود داره که از درگاه usb به عنوان شارژر استفاده کرد.

در لبتاپ بنده که لنووو هست ، بنده موفق نشدم در زمانی که لبتاپ خاموش هست از درگاه usb به عنوان شارژر استفاده کنم.

آیا این ویژگی در تمامی لبتاپ ها موجوده ؟ یا فقط در بعضی سری های خاص ؟

با تشکر.

Abolijoon
July 23rd, 2014, 21:49
درود دوستان.

مسلماً همه ما به سفر میریم و یکی از مشکلانی که در سفر باهاش رو به رو هستیم شارژ تلفن های همراه یا تبلت هاست در وبسایت بهین . نت در قسمت لبتاپ های فوجیستو گفته شده بود که در هنگامی که لبتاپ خاموش هست این امکان وجود داره که از درگاه usb به عنوان شارژر استفاده کرد.

در لبتاپ بنده که لنووو هست ، بنده موفق نشدم در زمانی که لبتاپ خاموش هست از درگاه usb به عنوان شارژر استفاده کنم.

با تشکر.

خیر امکانش نیست موقع اف بودن سیستم جریانی در پورت ها وجود نداره . سیستمی هم که روش این کار امکان داشته باشه قطعا باتری بعد از چندین بار غیر قابل استفاده خواهد بود.

sht-design
July 23rd, 2014, 23:15
من روی لپ تاپ های Dell,Asus,Lenovo امتحان کردم جوابی نگرفتم چون وقتی لپ تاپ خاموشه برقی داخلش جریان نداره
این مورد هم جالبه واسم که شما میگید توی فوجیتسو هست چون دو مدل از فوجیتسو امتحان کردم باز اونم جواب نگرفتم :)

مثل سیستم های شخصی وقتی که خاموشه نمیشه از اون به این عنوان استفاده کرد این هم همینجوره

kool
July 23rd, 2014, 23:51
درود دوستان.

با تشکر.
سلام
در بعضی سری های خاص شاید بشه.
معمولا این امکان وجود نداره.
ممکنه با برخی نرم افزار ها هم بشه این امکان رو فعال کرد.
ولی کلا این کار انجام ندید به نظر من. چون این حالت استفاده باعث کم شدن عمر باطری شما خواهد شد. همچنین شارژ لپ تاپ نیز کم میشود که در این صورت نیز در استفاده از لپ تاپ به مشکل خواهید خورد.
بهتره از باطری یدکی برای همراه خود استفاده کنید و یا از شارژ کن های مسافرتی که میفروشن برای این کار استفاده کنید.

mohsen_sh
July 24th, 2014, 00:05
به صورت طبیعی این امکان رو لب تاپ ها ندارن!
ولی با تغییر در تنظیمات می شه این کار رو کرد!
دقیق یادم نیست چ جوری ولی یادمه واسه ی لب تاب یکی از دوستان این کار رو انجام دادم!
یعنی ارسال برق رو در هنگام خاموشی دستگاه آزاد کردم!
یادم بیاد می گم!
ولی یه مسئله ای هست :
باطری لب تاب به شدت دچار مشکل می شه!
اصلا به صرفه نیست!
جریان برقی هم ک ارسال می کنه جریان خیلی خوبی برای شارژ موبایل نیست!

ms313
July 24th, 2014, 00:35
تو بضیاشون هست .
نشل های قدیمی این تگنولوژی رو نداشتن .

agarb98
July 24th, 2014, 00:41
خیر امکان پذیر نیست به هیچ صورتی

ms313
July 24th, 2014, 00:42
رو سیستم خونگی من هم این امکان هست رو خود pc بستگی به مادربوردتون داره .
رو اکثر لپ تاپ ها هم هست .
21699

hamid53214
July 24th, 2014, 01:00
سلام
من لپتاب ایسوز دارم
یه نرم افزار تو سی دی اون بود که این امکانو برقرار کرده
مدل n56vb

hotler
July 24th, 2014, 02:47
با تشکر از دوستان.

شایان ذکر هست که این امکان از طریق پورت usb3 این عمل انجام میشه.

OPENFIRE
July 24th, 2014, 02:51
USB Hot Plug یا USB Debugging يا USB Waking Support هر 3 تا جایی که یاد دارم در مادربرد و تنظیمات BIOS اکثر پی سی ها و لپ تاپ ها وجود داره و از قدیم هم وجد داشته و G500 Lenovo ‌هم این مورد رو به صورت حرفه ای داره یعنی جریان رو موقعی نیاز هست وصل میکنه .....

Yas-Host
July 24th, 2014, 03:03
دقیقا مسافرت بودیم دو گوشی رو با USB به لپ تاپ asus وصل کردیم لپ تاپ روشن بودند ولی در حالت sleep قرار داشتند و گوشی ها بطور کامل شارژ شدند.

hotler
July 24th, 2014, 03:11
من روی لپ تاپ های Dell,Asus,Lenovo امتحان کردم جوابی نگرفتم چون وقتی لپ تاپ خاموشه برقی داخلش جریان نداره
این مورد هم جالبه واسم که شما میگید توی فوجیتسو هست چون دو مدل از فوجیتسو امتحان کردم باز اونم جواب نگرفتم :)

مثل سیستم های شخصی وقتی که خاموشه نمیشه از اون به این عنوان استفاده کرد این هم همینجوره

بهین تکنولوژی,لپ تاپ فوجیتسو,لپ تاپ لنوو,تبلت فوجیتسو,تبلت لنوو, سرور فوجیتسو,Atrust تین کلاینت,Atrust زیروکلاینت,لپ تاپ,تبلت,قیمت لپ تاپ,قیمت ت� (http://behin.net/fa/shop/detail1245/AH544i5G32/)

کاربری آسان

این دستگاه 15.6 اینچی با 2.4 کیلوگرم وزن تنها در رنگ مشکی مات طراحی شده است. نمایشگر ضد تابش نور خورشید و Anytime USB chargeبرای شارژ تلفن و دستگاه های مدیا حتی زمان خاموش بودن سیستم، وب کم HD و LED، صفحه کلید مجزا و بسیار راحت همه و همه از AH544 دستگاهی ارگونومیک و دوست دار کاربر ساخته اند.

:) :) :)

- - - Updated - - -

USB Hot Plug یا USB Debugging يا USB Waking Support هر 3 تا جایی که یاد دارم در مادربرد و تنظیمات BIOS اکثر پی سی ها و لپ تاپ ها وجود داره و از قدیم هم وجد داشته و G500 Lenovo ‌هم این مورد رو به صورت حرفه ای داره یعنی جریان رو موقعی نیاز هست وصل میکنه .....

مال ما G580 هست ، جواب نمیده ؟

sht-design
July 24th, 2014, 13:48
بهین تکنولوژی,لپ تاپ فوجیتسو,لپ تاپ لنوو,تبلت فوجیتسو,تبلت لنوو, سرور فوجیتسو,Atrust تین کلاینت,Atrust زیروکلاینت,لپ تاپ,تبلت,قیمت لپ تاپ,قیمت ت� (http://behin.net/fa/shop/detail1245/AH544i5G32/)

کاربری آسان

این دستگاه 15.6 اینچی با 2.4 کیلوگرم وزن تنها در رنگ مشکی مات طراحی شده است. نمایشگر ضد تابش نور خورشید و Anytime USB chargeبرای شارژ تلفن و دستگاه های مدیا حتی زمان خاموش بودن سیستم، وب کم HD و LED، صفحه کلید مجزا و بسیار راحت همه و همه از AH544 دستگاهی ارگونومیک و دوست دار کاربر ساخته اند.

:) :) :)

- - -

جالبه!
من با این مدل کار نکرده بودم
موفق باشید!

daving
July 24th, 2014, 13:53
سلام

اگه خاموش باشه و به برق وصل باشه میشه شارژ کرد .

hamid.soltani92
July 24th, 2014, 15:17
سلام.
توی بعضی از لپ تاپ ها این قابلیت به صورت پیشفرض وجود داره و یک پورت usb زرد رنگ برای مشخص کردن پورتی که برقش همیشه وصله وجود داره.
همچنین اکثر قریب به اتفاق مادربورد ها این قابلیت رو دارند.
در مورد مصرف باتری و یا اینکه فشاری روی باتری میاد یا نه، نمیشه نظر داد،‌ ولی در حالت کلی اگر شدت جریان مصرف کننده از باتری کمتر باشه، مشکلی پیش نمیاد. که البته با توجه به اینکه اکثر منابع تغذیه لپ تاپ ها شدت جریان پورت های usb‌ رو محدود کردن، اصولا فشار خاصی بر روی باتری اعمال نمیشه و کارایی باتری هم کاهش نخواهد یافت. مگه زمانی که سیستم شما روشنه، کمتر از یک گوشی موبایل مصرف میکنه؟!