PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تنظیمات مربوط به CPU در vitualizor

alfa5xx
July 22nd, 2014, 17:55
با سلام....

دوستان کسی با کنترل پنل virtualizor

کار کرده تحت مجازی ساز kvm

تو این کنترل پنل دو-3 تا سوال دارم ...

1- my cpu 3075 MHZ and 4core and 8 thread

نو پنل یکجا یک قسمت داره زده cpu unit دو ستان میگن این یکجورایی کش پردازنده ی وی پی اس ای که میسازیم میشه

یک سری دیگه از دوستان میگن این حالت وضعیت نوبت دهی داره هر کدوم عدد وی پی اس بشتر باشه از سی پی یو اصلی بیشتر میکشه

لطفا این رو یک شرح کامل بدهید

مورد بعدی در این پنل cpu %

هست که خود مقدار پیشفرض نوشته بزارید 10 %

الان سوال من اینجاست ..تو خود این پنل و حتی سولوس که نمیشه فرکانس وی پی اس رو ست کرد

اما با درصد من یک چیزی متوجه شدم البته با پشتیبانی اش هم صحبت کردم هر چی میگم اینا میگن نه اینطوری نیست ولی یک سری از دوستان میگن راه حل این هست

فرض کنید ما میخواهیم یک وی پی اس با رم 512 ویک هسته ایجاد کنیم و میخواهیم فرکانس 500 مگا هرتز رو به اون بدهیم ..طی محاسبات من و دوستان ظاهرا راه حلش اینطوری هست که

1core =100%

1core x 3075 /100 = 30.75 MHZ >>>> یک درصد

500/30.75 =16.2 %

اینطوری که من متوجه شدم و دو تا از دوستان گفتن اگر روی این وی پی اس مقدار 16 درصد رو ست کنیم اون وی پی اس 500 مگاهرتز

ماکزیمیم میتونه از سی پی یو اصلی سرور اختصاصی استفاده کنه ... حالا اگر فکر میکنید این اه حل اشتباه هست
را هحل درست رو به ما بگید ما متوجه بشیم

جالب اینکه هر چه این مقدار cpu % را بالا و پایین هم میبرم باز هم تو سرور مجازی ویندوز 2003 همون 3.07 گیگا هرتز سی پی اصلی رو نشون میده و چیزی مبنی بر 500 مگاهرتز شدن سی پی یو در سرور مجازی نمیشه متوجه شد

اگه این راه درست هست پس خودمون پطور متوجه بشیم این در صدی که دادیم الان داره به این سرور مجازی ماکزیمم 500 مگاهرتز سی پی یو میده ؟؟؟؟
مورد بعدی در قسمت cpu usage

در منوی سمت چپ total cpu رو زده 3075
مگه سی پی یو من 4 تا هسته نداره پس با این حساب باید اینجا نوشته باشه 12296

4*3075 = 12296 مگاهرتز دیگه درست میگم ؟؟؟

اگر با

hassanshaikhi
July 22nd, 2014, 22:10
cpu unit مقدار اولویت زمانبندی cpu برای اون vm هست و تاثیرش زمانی بیشتر هست که cpu زیر فشار باشه به فرض دو vm یکی 1000 و دیگری 2000 یونیت اختصاص دادید وقتی Cpu زیر بار میره vm که 2000 یونیت داره دو برابر Vm که 1000 بونیت داره زمان cpu بهش میرسه و باعث میشه vm کند نشه حتی اگه 100% داره از cpu استفاده میشه.
اون محاسبات اشتباست این مقدار که حساب کردید مقدار %freq هست نه cpu%
vm ها از همون سرعت اصلی cpu استفاده میکنند یعنی اگه سرعت cpu سرور 3ghz باشه اونا هم تا 3ghz دارند استفاده میکنند که این تاثیر زیادی نداره چون مقدار استفاده از cpu مهم هست که با Cpu% میتونید محدود کنید.
اینکه 4 هسته باشه پس سرعت cpu باید 12296mhz باشه هم اشتباه هست چون cpu توی این فرکانس اصلا فعالیت نمیکنه بلکه همون 3ghz هست شما 4 هسته دارید که هر کدوم توی سرعت 3ghz داره فعالیت میکنه نه اینکه 12ghz داشته باشید.
واسه اینکه بدونید هر هسته چقر داره استفاده میکنه با putty به سرور اصلی وصل بشید و htop رو نصب کنید و بعد اجرا کنید.
آموزش نصب: آموزش نصب htop در centos « (http://hassansh.ir/?p=164)

http://8pic.ir/images/99y43v26efhjrg1iqub2.png

در کل بگم توی kvm چیزی به اسم cpu unit یا cpu% وجود نداره این محدودیت ها از طرف virtualizor/solusvm اعمل میشه

http://8pic.ir/images/git7r0hna3a5ltkocekh.png

این به نمونه کد اجرایی یک vm که تحت cli اجرا شده

/usr/libexec/qemu-kvm -name 1111 -S -M rhel6.5.0 -enable-kvm -m 1024 -realtime mlock=off -smp 1,sockets=1,cores=1,threads=1 -uuid cfc46072-d460-416c-a2ff-d31ab1ac4b87 -nodefconfig -nodefaults -chardev socket,id=charmonitor,path=/var/lib/libvirt/qemu/1111.monitor,server,nowait -mon chardev=charmonitor,id=monitor,mode=control -rtc base=utc -no-shutdown -boot order=c,menu=on -device piix3-usb-uhci,id=usb,bus=pci.0,addr=0x1.0x2 -drive file=/dev/virtualizor/vs1111,if=none,id=drive-ide0-0-0,format=raw,cache=none -device ide-drive,bus=ide.0,unit=0,drive=drive-ide0-0-0,id=ide0-0-0 -netdev tap,fd=30,id=hostnet0 -device e1000,netdev=hostnet0,id=net0,mac=00:50:56:06:9b:6 e,bus=pci.0,addr=0x3 -chardev pty,id=charserial0 -device isa-serial,chardev=charserial0,id=serial0 -device usb-tablet,id=input0 -vnc X.X.X.X:111,password -k en-us -vga cirrus -device AC97,id=sound0,bus=pci.0,addr=0x4 -device virtio-balloon-pci,id=balloon0,bus=pci.0,addr=0x5

tizparvaz
July 22nd, 2014, 22:30
virtualizor پنل قشنگیه اما به نظر من solusvm بهتر کار میکنه خوشحال میشم دوستانی که کار کردن تجربشون رو بگن چون بین این دو پنل من هنوز هم دو به شکم اینکه کاربر وقتی پنل قشنگرو میبینه بیشتر دوست داره درسته و همین قضیه انتخاب بین سولوس و ویرچوالایزر رو سخت میکنه من با solus دارم کار میکنم و استفاده میکنیم تا به این لحظه مشکلی نداشتیم به جز اینکه زمان ساخت سرور مجازی لود اوریج سرور اصلی برای چند دقیقه به شدت بالا میره لازم به ذکره داخل سولوس زمان پلن ساختن این چند گزینه وجود نداره و بعد از ساخت وی ام میشه این گزینه هارو فعال کرد ، به عده آی تیم سولوس گفتند که سولوس وی ام در مقوله مدیریت پردازنده kvm از ویرچوالایزر بهتر عمل میکنه

در مورد مسئله پردازنده KVM این مسائل رو ساپورت میکنه اما هنوز من هیچ داکیومنتی پیدا نکردم که به طور دقیق صحبت کرده باشه در این خصوص البته زیاد هم جستجو نکردم فقط یک مورد رو واجب دونستم بهتن گوشزد کنم مقیاس شما کاملا اشتباهه شما با وی ام ویر کار کردید ؟ وی ام ویر اثبات شده هست برای ما که زمانی که پردازنده رو محدد میکنیم به مثلا 200 مگاهرتز اون وی پی اس فط 200 مگ فرکانس سی پی یو داره اما وقتی وارد سرور میشی به قول شما داخل ویندوز باز هم فرکانس اصلی پردازنده سرو رو زده اونجا کاری به میزانی که شما محدود کردی نداره و از روی مشخصات پردازنده داره نشون میده مقدار پردازنده رو حتی اگر شما با استفاده از این % و یونیت بتونی محدودیت ایجاد کنی باز هم از این روش نمیتونی متوجه بشی که محدود شده یا نه

hassanshaikhi
July 22nd, 2014, 22:46
virtualizor پنل قشنگیه اما به نظر من solusvm بهتر کار میکنه خوشحال میشم دوستانی که کار کردن تجربشون رو بگن چون بین این دو پنل من هنوز هم دو به شکم اینکه کاربر وقتی پنل قشنگرو میبینه بیشتر دوست داره درسته و همین قضیه انتخاب بین سولوس و ویرچوالایزر رو سخت میکنه من با solus دارم کار میکنم و استفاده میکنیم تا به این لحظه مشکلی نداشتیم به جز اینکه زمان ساخت سرور مجازی لود اوریج سرور اصلی برای چند دقیقه به شدت بالا میره لازم به ذکره داخل سولوس زمان پلن ساختن این چند گزینه وجود نداره و بعد از ساخت وی ام میشه این گزینه هارو فعال کرد ، به عده آی تیم سولوس گفتند که سولوس وی ام در مقوله مدیریت پردازنده kvm از ویرچوالایزر بهتر عمل میکنه

در مورد مسئله پردازنده KVM این مسائل رو ساپورت میکنه اما هنوز من هیچ داکیومنتی پیدا نکردم که به طور دقیق صحبت کرده باشه در این خصوص البته زیاد هم جستجو نکردم فقط یک مورد رو واجب دونستم بهتن گوشزد کنم مقیاس شما کاملا اشتباهه شما با وی ام ویر کار کردید ؟ وی ام ویر اثبات شده هست برای ما که زمانی که پردازنده رو محدد میکنیم به مثلا 200 مگاهرتز اون وی پی اس فط 200 مگ فرکانس سی پی یو داره اما وقتی وارد سرور میشی به قول شما داخل ویندوز باز هم فرکانس اصلی پردازنده سرو رو زده اونجا کاری به میزانی که شما محدود کردی نداره و از روی مشخصات پردازنده داره نشون میده مقدار پردازنده رو حتی اگر شما با استفاده از این % و یونیت بتونی محدودیت ایجاد کنی باز هم از این روش نمیتونی متوجه بشی که محدود شده یا نه
من فقط با virtualizor کار کردم یه چند بار که پنل solusvm رو دیدم از نظر امکانات بهتر بنظر میومد. چیزی که از پنل virtualizor خیلی راضی بودم پشتیبانی عالی اون هست. شما اگه اطلاعات زیادی هم نداشته باشید پشتیبانیش همه کار براتون انجام میده و هر مشکلی بوجود بیاد براتون درست میکنه.
در مورد مدیریت پردازنده چه virtualizor چه solusvm هیچ مدیریت مستقیمی روی پردازنده ندارند اصلا چون اینا فقط یه برنامه مدیریت گرافیکی kvm هستند. شما اگه virtualizor/solusvm هم نصب نکنید باز میتونید vm بسازید یا اگه قبلا vm ساختید virtualzior/solusvm رو پاک کنید اصلا هیچ گونه مشکلی برای vm هایی که در حال اجرا هستند بوحود نمیاد.بجز ip گرفتن خودکار چون virtualzior/solusvm از dhcp server استفاده میکنند.
اگه الان از solusvm راضی هستید بهتره عوضش نکنید چون تفاوت زیادی با هم ندارند.

tizparvaz
July 24th, 2014, 01:09
من فقط با virtualizor کار کردم یه چند بار که پنل solusvm رو دیدم از نظر امکانات بهتر بنظر میومد. چیزی که از پنل virtualizor خیلی راضی بودم پشتیبانی عالی اون هست. شما اگه اطلاعات زیادی هم نداشته باشید پشتیبانیش همه کار براتون انجام میده و هر مشکلی بوجود بیاد براتون درست میکنه.
در مورد مدیریت پردازنده چه virtualizor چه solusvm هیچ مدیریت مستقیمی روی پردازنده ندارند اصلا چون اینا فقط یه برنامه مدیریت گرافیکی kvm هستند. شما اگه virtualizor/solusvm هم نصب نکنید باز میتونید vm بسازید یا اگه قبلا vm ساختید virtualzior/solusvm رو پاک کنید اصلا هیچ گونه مشکلی برای vm هایی که در حال اجرا هستند بوحود نمیاد.بجز ip گرفتن خودکار چون virtualzior/solusvm از dhcp server استفاده میکنند.
اگه الان از solusvm راضی هستید بهتره عوضش نکنید چون تفاوت زیادی با هم ندارند.
با پشتیبانی هر دو پنل صحبت کردم از نظر کمک و راهنمایی سولوس واقعا بهتر بود البته سوالاتی بپرسید که مربوط به سولوس نباشه اصلا جواب نمیدن و این که اصلا کاری انجام نمیدن و فق راهنمایی میکنن شمارو از نظر سطح آگاهی هم همینطور بنظر پشتیبانی سولوس خیلی بهتر مباد یکی از مواردی که داره مارو سمت ویرچوالایزور میکشونه مقایسه ظاهر بینانه کاربر هست ویرچوالایزر واقعا پنل زیباتری هم داخل whmcs و هم پنل مدیریتش داره از حق هم نگذریم ویرچآلایزر داخل whmcs امکانات بیشتری به کاربر میده سولوس اصلا میزان مصرف رم و پردازنده و فکر میکنم هاردرو نه داخل whmcs نه پنل مدیریتی به کاربر نمیده و تنها راه دیدن از داخل او اس هست در حالی که ویرچوالایزر حتی پراسس های داخل vm رو هم از پنل کاربری به کاربر نشون میده

hassanshaikhi
July 24th, 2014, 01:19
توی virtualizor میزان مصرف ram/cpu/hard رو نشون نمیده پنلش هست اما نوشته ساپورت نمیشه شاید برای openvz باشه

tizparvaz
July 24th, 2014, 02:22
توی virtualizor میزان مصرف ram/cpu/hard رو نشون نمیده پنلش هست اما نوشته ساپورت نمیشه شاید برای openvz باشه
چه جالب ممنون از اطلاعات خوب شما اینطور که به نظر میاد پس ویرچوالازر هیچ فیچر خاصی نسبت ببه سولوس نداره درسته ؟

hassanshaikhi
July 24th, 2014, 02:31
بله امکاناتشون شبیه به هم هست و فقط توی چیزای جزئی تفاوت دارند

LIAN2
July 24th, 2014, 09:04
چه جالب ممنون از اطلاعات خوب شما اینطور که به نظر میاد پس ویرچوالازر هیچ فیچر خاصی نسبت ببه سولوس نداره درسته ؟

Virtualizor در حال حاظر از مجازی سازی های بیشتری نسبت به SolusVM پشتیبانی میکند. مثل Citrix XenServer

همینطور انتخاب اینکه سرورمجازی روی کدام هارد قرار بگیرد هم در نسخه بعدی منتشر خواهد شد.

Virtualizor هماهنگی بسیار خوبی با شبکه های NAT مثل هتزنر و OVH دارد که SolusVM استفاده از پنل را داخل این ۲ دیتاسنتر توصیه نکرده بود.

البته قابلیت هایی همچون ارایه نمایندگی / مانیتورینگ سخت افزار هر سرور مجازی / نرم افزارهای iOS / Android که SolusVM دارند هم قابل چشم پوشی نیست و تا حدی بهتر از Virtualizor عمل کرده.

tizparvaz
July 24th, 2014, 12:51
ذوق مرگ شدم :d بعد از چندین وقت خیلی خیلی طولانی تو این انجمن دارم تاپیک مفید میبینم
ممنون از شما بابت توضیحتون در مورد این بخش میتونید یکم بیشتر توضیح بدید

مانیتورینگ سخت افزار هر سرور مجازی

LIAN2
July 24th, 2014, 17:47
ممنون از شما بابت توضیحتون در مورد این بخش میتونید یکم بیشتر توضیح بدید

مانیتورینگ سخت افزار هر سرور مجازی

منظور بنده از مانیتورینگ سخت افزار هر سرور مجازی ، مشاهده گراف های مختلف در مورد میزان Usage و مصرف Real Time هر سرور مجازی بود.
مثال گراف مصرف حافظه رم / پردازنده / هارد دیسک / شبکه که در تب Performance مجازی ساز ESX یا ESXi موجود هست.

hassanshaikhi
July 24th, 2014, 18:29
Virtualizor در حال حاظر از مجازی سازی های بیشتری نسبت به SolusVM پشتیبانی میکند. مثل Citrix XenServer

همینطور انتخاب اینکه سرورمجازی روی کدام هارد قرار بگیرد هم در نسخه بعدی منتشر خواهد شد.

Virtualizor هماهنگی بسیار خوبی با شبکه های NAT مثل هتزنر و OVH دارد که SolusVM استفاده از پنل را داخل این ۲ دیتاسنتر توصیه نکرده بود.

البته قابلیت هایی همچون ارایه نمایندگی / مانیتورینگ سخت افزار هر سرور مجازی / نرم افزارهای iOS / Android که SolusVM دارند هم قابل چشم پوشی نیست و تا حدی بهتر از Virtualizor عمل کرده.

همین الان هم امکان جابجایی هارد وجود داره خیلی راحت میشه هارد vm ها رو منتقل کرد بدون اینکه قطعی داشته باشند که البته باید اینکارو دستی انجام بدید.
یکی از ضعف های virtualizor همین نداشتن نمایندگیشه که هر بار میگن توی نسخه بعدی قراره اضافه بشه ولی تا حالا چند نسخه که اومده اضافه نشده.
virtualzior هنوز درست کامل نشده دو باگ تا الان بهشون گزارش دیدم یکی مشکل migrate که توی نسخه جدیدی که دادند رفع شد یکی هم مشکل نشون دادن ترافیک که توی نسخه بعدی گفتند رفع میشه.
واسه مونیتورینگ سخت افزار پشتیبان virtualizor گفت که حتما باید مجازیساز openvz باشه. درحالی که توی kvm امکان مونیتورینگ وجود داره و مقدار استفاده cpu hard network در لحظه رو راحت نشون میده که با برنامه نویسی باید بشه همچین چیزی رو توی پنل اضافه کرد.

http://8pic.ir/images/ne058dh00igixjgnbl5x.png

به جز virtualizor و Solusvm پنل های دیگری هم هستند هم رایگان هم پولی

Management Tools - KVM (http://www.linux-kvm.org/page/Management_Tools)

یه پنل دیگه هم proxmox ve هستش که مثل vmware بصورت bar metal بصورت مجزا نصب میشه و از دبیان استفاده میکنه و مانیتورینگ دقیقی هم داره

https://www.proxmox.com/images/proxmox/screenshots/screen-startpage-with-cluster.png

https://www.proxmox.com/images/proxmox/screenshots/screen-node-summary.png

tizparvaz
July 24th, 2014, 20:10
منظور بنده از مانیتورینگ سخت افزار هر سرور مجازی ، مشاهده گراف های مختلف در مورد میزان Usage و مصرف Real Time هر سرور مجازی بود.
مثال گراف مصرف حافظه رم / پردازنده / هارد دیسک / شبکه که در تب Performance مجازی ساز ESX یا ESXi موجود هست.
والا من داخل سولوس همچین بخشی رو ندارم میشه بگید کجاست !

- - - Updated - - -

این عکس مربوط به چه مجازی ساز و چه کنترل پنلی هست ؟
​http://8pic.ir/images/ne058dh00igixjgnbl5x.png

hassanshaikhi
July 24th, 2014, 20:14
والا من داخل سولوس همچین بخشی رو ندارم میشه بگید کجاست !

- - - Updated - - -

این عکس مربوط به چه مجازی ساز و چه کنترل پنلی هست ؟
​http://8pic.ir/images/ne058dh00igixjgnbl5x.png

مجازی ساز همون kvm هست با برنامه virt manager که تحت لینوکس اجرا شده.

Virtual Machine Manager Home (http://virt-manager.org/)

astro.alireza
July 24th, 2014, 20:21
در مورد امکان محدود کردن cpu در kvm باید بگم که این امکان به صورت کامل وجود داره. این که توی پنل هایی که برای kvm ارایه شده چنین چیزی وجود نداره دلیل بر عدم وجود چنین امکانی نیست!
برای اطلاعات بیشتر لینک زیر رو مشاهده کنید:
libvirt: Domain XML format (http://libvirt.org/formatdomain.html#elementsCPUTuning)

tizparvaz
July 24th, 2014, 20:28
جالبه پشتیبانی سولوس میگه kvm ساپورت نمیکنه که یخواد یوزیج هارو نشون بده

- - - Updated - - -

در مورد امکان محدود کردن cpu در kvm باید بگم که این امکان به صورت کامل وجود داره. این که توی پنل هایی که برای kvm ارایه شده چنین چیزی وجود نداره دلیل بر عدم وجود چنین امکانی نیست!
برای اطلاعات بیشتر لینک زیر رو مشاهده کنید:
libvirt: Domain XML format (http://libvirt.org/formatdomain.html#elementsCPUTuning)
این داکیومنت رو خود پشتیبانی هم به من اد اما حقیقتش دقیق نتونستم متوجه توضیحات بشم و بتونم ازش استفاده کنم (احتمالا به خاطر اینکه زبانم ضعیفه) شما میتونید یک مثال کاربردی بزنید برامون مثلا اگر بخوایم به یک سرور 1 کور پردازنده 500 مگاهرتز بدیم باید چیکار کنیم ؟

astro.alireza
July 24th, 2014, 21:02
جالبه پشتیبانی سولوس میگه kvm ساپورت نمیکنه که یخواد یوزیج هارو نشون بده

- - - Updated - - -

این داکیومنت رو خود پشتیبانی هم به من اد اما حقیقتش دقیق نتونستم متوجه توضیحات بشم و بتونم ازش استفاده کنم (احتمالا به خاطر اینکه زبانم ضعیفه) شما میتونید یک مثال کاربردی بزنید برامون مثلا اگر بخوایم به یک سرور 1 کور پردازنده 500 مگاهرتز بدیم باید چیکار کنیم ؟

پشتیبانی که نیروی فنی نیست بدونه!
دوتا صفت period و quota میزان استفاده از cpu رو کنترل می کنه.
با توضیحاتی که داده فکر می کنم هر 10000 واسه period معادل یک درصد از quota می شه که اگر quota رو بزاریم -1 (یعنی نامحدود) اون وقت معادل یک درصد از قدرت cpu میشه

hassanshaikhi
July 25th, 2014, 00:56
<cputune>
<vcpupin vcpu="0" cpuset="1-4,^2"/>
<vcpupin vcpu="1" cpuset="0,1"/>
<vcpupin vcpu="2" cpuset="2,3"/>
<vcpupin vcpu="3" cpuset="0,4"/>
<emulatorpin cpuset="1-3"/>
<shares>2048</shares>
<period>1000000</period>
<quota>-1</quota>
<emulator_period>1000000</emulator_period>
<emulator_quota>-1</emulator_quota>
</cputune>

vcpupin که تعداد هسته ها هست.
emulatorpin cpuset تعداد cpu فیزیکی هست.
shares همون مقدار unit هست.
quota همون مقدار %cpu هست اینجا اگه مقدار 100000 باشه یعنی 100% اگه به یه vps مقدار 20% بخای بدی باید 20000 باشه.
period مقدار چرخه هست و مقدار quota به این وابسته هست قبلا گفتم مقدار 100000 واسه qouta میشه 100% از مقدار استفاده cpu زمانی این مقدار درسته که واسه period هم مقدار 100000 باشه یعنی مقدار period میشه 100% quota.ممکنه واسه این توی virtualzior مقدار period رو 100000 گذاشتند که محاسبه درصد راحت تر باشه
میبینید که همه مقادیر توی پنل virtualizor هست و چیزی از قلم نیفتاده و نمیشه مقدار فرکانس رو محدود کرد با این مقادیر

توی سرور اصلی اگه دستور virsh help رو بزنید دستورات جالبی میاد که در واقع virtualzior/solusvm همین دستورات رو بصورت گرافیکی کردند فقط.

Grouped commands:

Domain Management (help keyword 'domain'):
attach-device attach device from an XML file
attach-disk attach disk device
attach-interface attach network interface
autostart autostart a domain
blkdeviotune Set or query a block device I/O tuning parameters.
blkiotune Get or set blkio parameters
blockcommit Start a block commit operation.
blockcopy Start a block copy operation.
blockjob Manage active block operations
blockpull Populate a disk from its backing image.
blockresize Resize block device of domain.
change-media Change media of CD or floppy drive
console connect to the guest console
cpu-baseline compute baseline CPU
cpu-compare compare host CPU with a CPU described by an XML file
cpu-stats show domain cpu statistics
create create a domain from an XML file
define define (but don't start) a domain from an XML file
desc show or set domain's description or title
destroy destroy (stop) a domain
detach-device detach device from an XML file
detach-disk detach disk device
detach-interface detach network interface
domdisplay domain display connection URI
domhostname print the domain's hostname
domid convert a domain name or UUID to domain id
domif-setlink set link state of a virtual interface
domiftune get/set parameters of a virtual interface
domjobabort abort active domain job
domjobinfo domain job information
domname convert a domain id or UUID to domain name
dompmsuspend suspend a domain gracefully using power management functions
dompmwakeup wakeup a domain from pmsuspended state
domuuid convert a domain name or id to domain UUID
domxml-from-native Convert native config to domain XML
domxml-to-native Convert domain XML to native config
dump dump the core of a domain to a file for analysis
dumpxml domain information in XML
edit edit XML configuration for a domain
inject-nmi Inject NMI to the guest
send-key Send keycodes to the guest
managedsave managed save of a domain state
managedsave-remove Remove managed save of a domain
maxvcpus connection vcpu maximum
memtune Get or set memory parameters
migrate migrate domain to another host
migrate-setmaxdowntime set maximum tolerable downtime
migrate-setspeed Set the maximum migration bandwidth
migrate-getspeed Get the maximum migration bandwidth
numatune Get or set numa parameters
reboot reboot a domain
reset reset a domain
restore restore a domain from a saved state in a file
resume resume a domain
save save a domain state to a file
save-image-define redefine the XML for a domain's saved state file
save-image-dumpxml saved state domain information in XML
save-image-edit edit XML for a domain's saved state file
schedinfo show/set scheduler parameters
screenshot take a screenshot of a current domain console and store it into a file
setmaxmem change maximum memory limit
setmem change memory allocation
setvcpus change number of virtual CPUs
shutdown gracefully shutdown a domain
start start a (previously defined) inactive domain
suspend suspend a domain
ttyconsole tty console
undefine undefine a domain
update-device update device from an XML file
vcpucount domain vcpu counts
vcpuinfo detailed domain vcpu information
vcpupin control or query domain vcpu affinity
emulatorpin control or query domain emulator affinity
vncdisplay vnc display

Domain Monitoring (help keyword 'monitor'):
domblkerror Show errors on block devices
domblkinfo domain block device size information
domblklist list all domain blocks
domblkstat get device block stats for a domain
domcontrol domain control interface state
domif-getlink get link state of a virtual interface
domiflist list all domain virtual interfaces
domifstat get network interface stats for a domain
dominfo domain information
dommemstat get memory statistics for a domain
domstate domain state
list list domains

Host and Hypervisor (help keyword 'host'):
capabilities capabilities
freecell NUMA free memory
hostname print the hypervisor hostname
node-memory-tune Get or set node memory parameters
nodecpustats Prints cpu stats of the node.
nodeinfo node information
nodememstats Prints memory stats of the node.
nodesuspend suspend the host node for a given time duration
qemu-attach QEMU Attach
qemu-monitor-command QEMU Monitor Command
qemu-agent-command QEMU Guest Agent Command
sysinfo print the hypervisor sysinfo
uri print the hypervisor canonical URI
version show version

Interface (help keyword 'interface'):
iface-begin create a snapshot of current interfaces settings, which can be later committed (iface-commit) or restored (iface-rollback)
iface-bridge create a bridge device and attach an existing network device to it
iface-commit commit changes made since iface-begin and free restore point
iface-define define (but don't start) a physical host interface from an XML file
iface-destroy destroy a physical host interface (disable it / "if-down")
iface-dumpxml interface information in XML
iface-edit edit XML configuration for a physical host interface
iface-list list physical host interfaces
iface-mac convert an interface name to interface MAC address
iface-name convert an interface MAC address to interface name
iface-rollback rollback to previous saved configuration created via iface-begin
iface-start start a physical host interface (enable it / "if-up")
iface-unbridge undefine a bridge device after detaching its slave device
iface-undefine undefine a physical host interface (remove it from configuration)

Network Filter (help keyword 'filter'):
nwfilter-define define or update a network filter from an XML file
nwfilter-dumpxml network filter information in XML
nwfilter-edit edit XML configuration for a network filter
nwfilter-list list network filters
nwfilter-undefine undefine a network filter

Networking (help keyword 'network'):
net-autostart autostart a network
net-create create a network from an XML file
net-define define (but don't start) a network from an XML file
net-destroy destroy (stop) a network
net-dumpxml network information in XML