PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه مشکل عجیب و جالب در بانک اطلاعاتی و cpanel

Esi
July 20th, 2014, 00:58
سلام

pid های mysql یکی از سرورهای ما مشکل داشت که درستش کردیم . الان سرور کاملا طبیعی کار میکنه ولی یه مشکل جالبی هست . نه از طریق سی پنل و نه از طریق ssh نمیشه بک آپ اکانتی رو ریستور کرد . در سی پنل این ارور نمایش داده میشه :

Session Error
Unable to create a session object.
Cpanel::DBI::Mysql connect('','root',...) failed: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (111) at /usr/local/cpanel/Cpanel/MysqlUtils/Connect.pm line 135

من رمز روت رو بعد از این ارور از طریق whm تعویض کردم ولی بازهم هیچ تغییری اتفاق نیفتاده . تمام سایت ها طبیعی کار میکنن ولی نمیشه به هیچ عنوان اکانتی رو ریستور کرد.

ممنون میشم دوستانی که میدونن راهنمایی کنید .

mahdiazarnia
July 20th, 2014, 01:02
با سلام
جدا از اینکه نمی تونید ریستور کنید ، فکر می کنم بک آپ هاتون هم ناقص باشه
مشکل pid رو با راه حل اشتباهی حل کردید

apadanaserver
July 20th, 2014, 01:26
احتمالا سرورتون مشکل داره
بکاپ در سرور دیگر بر میگرده؟

Esi
July 20th, 2014, 04:23
احتمال داره بک آپ ناقص باشه ، گذاشتم مجددا بک آپ گرفته بشه ولی ربطی به این مساله فکر نکنم داشته باشه که صفحه ریستور بک اپ توی whm اون ارور رو میده . در حالی که mysql ران هست و کار میکنه .

قبل از اینکه اصلا بخوایم بک اپی رو انتخاب کنیم ارور رو داریم : Cpanel::DBI::Mysql connect('','root',...) failed: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (111) at /usr/local/cpanel/Cpanel/MysqlUtils/Connect.pm line 135

- - - Updated - - -

مشکل pid رو هم طبق راهنمایی مدیران cpanel انجام دادم و حل شد .

احتمالا سرورتون مشکل داره
بکاپ در سرور دیگر بر میگرده؟

بک آپ رو احتمال دادم مشکل داشته باشه یک اکانت دیگه رو تست کردم که بک اپش سالم بود :

/scripts/restorepkg zipco.tar.gz
Attempting restoration of the account backup قzipco.tar.gzق
The account backup to restore is a file: /home/zipco.tar.gz
cPanel restorepkg
Archive user: قzipcoق
estricted: قnoق
noق
/home/zipco.tar.gzق
ArchiveManager
Preparing archive for restoration ق�
ArchiveManager
The system successfully prepared the archive for restoration.
PreRestoreActions
PreRestoreActions
Account
Force Mode: قnoق
noق

...Done
Validating system setup...
...Done
Rebuilding IP Pool...
...Done
Validating IP...
...Done
Validating Username...
...Done
Validating Contact Email...
...Done
Ensuring services are online...
Account
Skipped: The قAccountق
Account failure:
root@s9 [/home]#

مشکل از سرور هست دیگه ولی از کجا هست نمیدونم . گفتم که صفحه ریستور بک آپ سیپنل هم قبل از اینکه حتی اجازه بده اکانتی رو برای ریستور انتخاب کنی اون ارور رو میده

- - - Updated - - -

Up !

meysam021
July 20th, 2014, 04:41
این ارور به دلیل پر شدن فضای tmp هستش.
این کد رو توی ssh بزنید
rm -rf /tmp/*
البته ممکنه مشکل از tmp باشه ، کار کرد ، بعد از 2 روز یا 3 روز دیگه بازم پر میشه که باید دوباره خالی کنید اما با تغییر مسیر میشه از پر شدنش جلوگیری کرد

mahdiazarnia
July 20th, 2014, 04:47
پسورد روت sql رو از whm تغییر دارید ؟
با زدن دستور df -i چک کنید temp رو البته که فکر نمی کنم از اون باشه
داخل ssh بزنید mysql اگر بدون یوزر پسورد کانکت شد که که مشکل از جای دیگست ولی اگر کانکت نشد یعنی cpanel طبق روال خودش به sql دسترسی نداره

Esi
July 20th, 2014, 05:05
این ارور به دلیل پر شدن فضای tmp هستش.
این کد رو توی ssh بزنید
rm -rf /tmp/*
البته ممکنه مشکل از tmp باشه ، کار کرد ، بعد از 2 روز یا 3 روز دیگه بازم پر میشه که باید دوباره خالی کنید اما با تغییر مسیر میشه از پر شدنش جلوگیری کرد

میثم تو یک اعجوبه ای خخخخخخ 4 ساعت بود ور میرفتم خخخخ فکر کنم اوکی شد . صفحه ریستور که اومد حالا گذاشتم رو ریستور ببینیم نتیجش چی میشه .

پسورد روت sql رو از whm تغییر دارید ؟
با زدن دستور df -i چک کنید temp رو البته که فکر نمی کنم از اون باشه
داخل ssh بزنید mysql اگر بدون یوزر پسورد کانکت شد که که مشکل از جای دیگست ولی اگر کانکت نشد یعنی cpanel طبق روال خودش به sql دسترسی نداره

بله . داخل ssh هم به راحتی دسترسی به mysql هست . تمام سایت ها هم بالا میان . اون ارور رو موقع ریستور بک اپ میداد که با توصیه میثم فعلا ظاهرا اوکی هست .

mhiizadi
July 20th, 2014, 05:10
مقداری از فضای هارد رو خالی کنید
مسیر /backup یا مسیری که بک آب گرفته میشه رو چک کنید

meysam021
July 20th, 2014, 06:01
مقداری از فضای هارد رو خالی کنید
مسیر /backup یا مسیری که بک آب گرفته میشه رو چک کنید

عزیز ربطی به فضا نداره اکثر دوستان وقتی پارتیشن بندی میکنند سنتوس رو میان tmp رو 1 گیگ میزنن که 1 گیگ برای حدود 15 سایت کافیه ، ولی تعداد سایت ها رفت بالا فول میشه و باعث پریدن سایت های جوملایی و ایجاد خطاهای فراوان میشه توی سیپنل ، که میشه خالیش کرد ولی کار بی فایده ای هست باید مسیرش رو به var تغییر داد.دیگه مشکلی نخواهید داشت.

mhiizadi
July 20th, 2014, 06:27
عزیز ربطی به فضا نداره اکثر دوستان وقتی پارتیشن بندی میکنند سنتوس رو میان tmp رو 1 گیگ میزنن که 1 گیگ برای حدود 15 سایت کافیه ، ولی تعداد سایت ها رفت بالا فول میشه و باعث پریدن سایت های جوملایی و ایجاد خطاهای فراوان میشه توی سیپنل ، که میشه خالیش کرد ولی کار بی فایده ای هست باید مسیرش رو به var تغییر داد.دیگه مشکلی نخواهید داشت.
کُل ربط به همینه .
گاهی /tmp به دلیل پُر شدن فضای هارد پر میشه و پروسس های موقت سی پنل نمیتونن اجرا بشن که معمولا در هنگام بک آپ این مشکل پیش میاد و mysql یا سایر سرویس ها ران نمیشن.

Yas-Host
July 20th, 2014, 07:31
در صورت حل نشدن مشکل تماس بگیرید.
بشتر از 10 بار به مشکل شما برخوردیم که تونستیم حل کنیم.