PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالاتی چند و وجود ابهام در مورد خدمات شرکت ارائه دهنده خدمات adsl شرکت maxnet

datnet_teh
July 17th, 2014, 22:23
سوالاتی چند و وجود ابهام در مورد خدمات شرکت ارائه دهنده خدمات adsl شرکت maxnet داشتم

سوال و ابهام این هست که در این صفحه تعرفه خدمات ADSL2+‎‎ ‎|‎ ‎ماکس نت‏ (http://maxnet.ir/cost) و قسمت تعرفه ADSL+ نامحدود

و بخش تعرفه سرويس ADSL2+ نامحدود(برنزی) ماکس نت

نوشته شده که

تعرفه سرويس ADSL2+ نامحدود(برنزی) ماکس نت

256Kb
512Kb
1Mb
2Mb

سفارش آنلاين (http://maxnet.ir/adsl/buy?service=68)
سفارش آنلاين (http://maxnet.ir/adsl/buy?service=70)
سفارش آنلاين (http://maxnet.ir/adsl/buy?service=71)
سفارش آنلاين (http://maxnet.ir/adsl/buy?service=72)

یک ماهه
نامحدود
12,560 تومان
یک ماهه
نامحدود
20,480 تومان
یک ماهه
نامحدود
38,320 تومان
یک ماهه
نامحدود
74,560 تومان

∗ ضریب اشتراک پهنای باند سرویس های برنزی یک به هشت می باشد.

سواالم این هست که آیا یک مگ این نباید حدود 100 کیلو سرعت دانلود داشته باشه ؟

پشتیبانی سرویس گفتن که ضریب اشتراک 8 به 1 هست

بنابراین وقتی می تونه سرعت کم بشه که مشتران بیشتری در یک ان وصل شده باشن و ( به نظر و سواد بنده ) تفاوت اون با دو یه یک و چهار به یک در همین هست

اما بنده از روز اول سرویسی که از اینها گرفتم سرعت دانلود 45 تا 50 کیلو به من می ده و بنده با همین توضیحاتی که برای پشتیبانی ارائه کردم قانع نشدن و در واقع حرف بنده رو قبول نکردن

حالا از دوستان عزیز سوالم دو چیز هست اول اینکه ایا بنده درست می گم یا حرف اینها درست هست ؟ اگر بنده درست می گم که موظف هستن سرویس بنده رو به حالتی که باید داشته باشم برگردونن و اگر حرف اینها درست هست که بنده حرفم رو پس بگیرم

چون به هر حال هزینه می کنیم و اگر حرف بنده درست هست این میشه نوعی کم فروشی

دوستان گرامی لطفا حتما نظر خودتون رو بگید تا اگه تخلفی انجام می دن بنده اعتراض خودم رو به سازمان مربوطه اعلام کنم ( هر چند دقیقا نمی دونم باید با کجا تماس بگیرم )

سپاس

kool
July 17th, 2014, 22:52
سلام
فکر کنم سرعت یک مگ باید با 128 دانلود بده - البته اکثرا شرکت ها روی سرویس های نامحدود، محدودیت هایی اعمال میکنن که سرعت پایین باشه که کل نت رو کاربر نتونه دانلود کنه ;;)

armin.m
July 17th, 2014, 23:05
1مگ 40 کیلوبایت دانلود؟! 1 مگ شهراد 500 کیلوبایت دانلود میده :d
حرف شما درسته باید 128 کیلوبایت دانلود داشته باشید. البته حواستون به سروری که دارید ازش دانلود می کنید باشه! ممکنه محدودیت سرعت از سایتی که دارید ازش دانلود می کنید اعمال شده باشه. با idm امتحان کنید.

datnet_teh
July 18th, 2014, 00:06
1مگ 40 کیلوبایت دانلود؟! 1 مگ شهراد 500 کیلوبایت دانلود میده :d
حرف شما درسته باید 128 کیلوبایت دانلود داشته باشید. البته حواستون به سروری که دارید ازش دانلود می کنید باشه! ممکنه محدودیت سرعت از سایتی که دارید ازش دانلود می کنید اعمال شده باشه. با idm امتحان کنید.

ممنون
اینی که دارم میگم کل بازه یک ماه اخیر بوده با هر دانلود منیجر و برواوزر منیجیری

اخه بد بختی ما اینه همیشه باید بخوایم سر هر چیزی سر همدیگه کلاه بزاریم با خودم می گم مرد حسابی اونجا بنویسی 512 چیزی ازت کسر میشه ؟ اقلا رو چیزی که می فروشی رو راست باش چرا با اعصاب مردم بازی می کنید

- - - Updated - - -

سلام
فکر کنم سرعت یک مگ باید با 128 دانلود بده - البته اکثرا شرکت ها روی سرویس های نامحدود، محدودیت هایی اعمال میکنن که سرعت پایین باشه که کل نت رو کاربر نتونه دانلود کنه ;;)

محدودیت اگه بر خلاف اون چیزی که تعهد کرده ارائه بده باشه خلاف نیست ؟

morteza1200
July 18th, 2014, 03:32
مگه نمیگن 1 به 8 است 1024 رو تقسیم به 8 کن سرعت دانلودت میشه 128 کیلو !

تا همین الان خونه یکی از دوستان با اکانت 128 شرکت *** سرعت دانلود متوسط 200 کیلو هست و یا شاید هم بیشتر اما واسه بنده همون اکانت و از همون شرکت بیشتر از 16تا نمیزنه

کلن داستانی داریم ما با این اینترنت

ms96
July 18th, 2014, 04:03
دوست عزیز حق با اونها هست. شما 1 مگ نامحدود اشتراکی با ضریب اشتراک 1 به 8 خریدید این یعنی اینکه یک هشتم سرعت 1 مگ که همون 128 کیلوبیت در ثانیه باشه بصورت تضمین شده به شما میدند و بیشتر از اون شانس شماست که در چه گروهی از کاربران قرار بگیرید. 128 کیلوبیت در ثانیه سرعت دانلودش میشه 16 کیلوبایت در ثانیه . پس از میزان گارانتی شده به شما بیشتر دادند و شکایت شما به جایی نمیرسه

kool
July 18th, 2014, 07:18
محدودیت اگه بر خلاف اون چیزی که تعهد کرده ارائه بده باشه خلاف نیست ؟
چرا، اما اگه سازمانی باشه که واقعا رسیدگی کنه! حالا تنها سرعت پایین هم باشه مشکل کشنده نیست :)
میبینی 3 روز هفته قطعی هست زنگ میزنی شرکت *** که چرا اینهمه قطعی هست. طرف در کمال پر رویی میگه قطعی لحظه ای بود! ما اصلا قطعی نداریم! انگار آپ تایم سرور داری ازش سوال میکنی!
برخی وقت ها هم که اینترنت اتومات میکنه ... گاه دامین های ir. رو باز نمی کنه و گاه com. رو
فکر کنم بهتره بسازیم و بسوزیم!

armin.m
July 18th, 2014, 10:37
دوست عزیز حق با اونها هست. شما 1 مگ نامحدود اشتراکی با ضریب اشتراک 1 به 8 خریدید این یعنی اینکه یک هشتم سرعت 1 مگ که همون 128 کیلوبیت در ثانیه باشه بصورت تضمین شده به شما میدند و بیشتر از اون شانس شماست که در چه گروهی از کاربران قرار بگیرید. 128 کیلوبیت در ثانیه سرعت دانلودش میشه 16 کیلوبایت در ثانیه . پس از میزان گارانتی شده به شما بیشتر دادند و شکایت شما به جایی نمیرسه

مطمئنید که سرعت ها بر اساس بیت محاصبه میشه؟! بعید می دونما!! آخه اگه اینجوری باشه باید به سرعت اینترنت خودم شک کنم :d چون الآن سرعتش 8 برابر اون چیزیه که شرکت احتمالا بر اساس بیت معرفی کرده! :)
البته حرف شما هم نمی تونه غلط باشه. چون همیشه بیت با b و بایت با B نمایش داده می شه :d
در هر صورت اینترنتی که 1 مگ هست حداقل باید 200 تا دانلود بده، حالا این که شرکت ارائه دهنده با 1 به 8 کردن اشتراک ونمایش سرعت به صورت بیت میاد این مقدار رو به 68 تقسیم می کنه جالب نیست و یک نوع فریب محسوب میشه.

Edwin
July 19th, 2014, 22:27
اینترنت مخابرات که پایین ترین سرعت رو داره . روی سرویس یک مگ نامحدود ؛ سرعت دانلود با idm روی عدد 128 ثابته

ms96
July 19th, 2014, 23:59
مطمئنید که سرعت ها بر اساس بیت محاصبه میشه؟! بعید می دونما!! آخه اگه اینجوری باشه باید به سرعت اینترنت خودم شک کنم :d چون الآن سرعتش 8 برابر اون چیزیه که شرکت احتمالا بر اساس بیت معرفی کرده! :)
البته حرف شما هم نمی تونه غلط باشه. چون همیشه بیت با b و بایت با B نمایش داده می شه :d
در هر صورت اینترنتی که 1 مگ هست حداقل باید 200 تا دانلود بده، حالا این که شرکت ارائه دهنده با 1 به 8 کردن اشتراک ونمایش سرعت به صورت بیت میاد این مقدار رو به 68 تقسیم می کنه جالب نیست و یک نوع فریب محسوب میشه.

همونطور که خدمت حضور گلت عرض کردم حداقل میزان گارانتی شدست. ممکنه تا بی نهایت بره ولی حداقل اونه... یعنی در بدترین شرایط باید اون میزان گارانتی شده رو به شما بده.ی
یه جایی مثل آسیاتک در طول روز تمامی سرویس هاش تا میزانی که خطتون کشش داشته باشه آپ میشه ولی در شب به میزان سرعتی که گفته شما رو لیمیت میکنه .این روی سرویس های حجمی با نیت فروش حجم بیشتر صدق میکنه ولی در سرویس های نامحدود عینا اون حداقل و حداکثر میزان گارانتی شده رعایت میشه. شما اگه فرضا یک سرویس نامحدود واقعی (بدون محدودیت ترافیک و رعایت fair use policy ) پیدا کردید که بیشتراز میزان واقعی به شما سرویس داد حتما آدرسشو به من بدید...