PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Permition ها در فایل و پوشه ها

با سلام
سوالم این بود که منظور اگه مثلا یک فایل رو با دسترسی 777 و یا 644 قرار بدهیم چه فرقی می کنند
و سایر دسترسی ها با تشکر

srashedian
June 17th, 2010, 11:30
با سلام
سوالم این بود که منظور اگه مثلا یک فایل رو با دسترسی 777 و یا 644 قرار بدهیم چه فرقی می کنند
و سایر دسترسی ها با تشکر

همرو میخوای؟ :70::112:

000 بدون دسترسی (همون زرشک خودمون... تهطییییییل)
400 دسترسی خواندنی برای صاحب فایل
200 دسترسی نوشتنی برای صاحب فایل
100 دسترسی اجرایی برای صاحب فایل
40 دسترسی خواندنی برای گروهی که صاحب فایل در آن است
20 دسترسی نوشتنی برای گروهی که صاحب فایل در آن است
10 دسترسی اجرایی برای گروهی که صاحب فایل در آن است
4 دسترسی خواندنی برای همه
2 دسترسی نوشتنی برای همه
1 دسترسی اجرایی برای همه

حالا اگه بخوای یه دسترسی بدی با ترکیبی از اینا فقط کافیه با هم جمعشون کنی...
مثلا من یه فایل دارم، میخوام خودم بتونم بخونمش و تغییرش بدم (بنویسم) و ضمنا میخوام همه هم بتونن بخوننش... خوب دسترسی خواندنی برای خودم که صاحب فایل هستم میشه 400، چون میخوام تغییرش هم بتونم بدم، پس باید عدد دسترسی نوشتنی برای صاحب فایل که 200 هست رو هم بهش اضافه کنم... تا اینجا میشه 600، حالا چون میخوام همه هم بتونن بخوننش، دسترسی خواندنی برای همه رو هم بهش اضافه میکنم که میشه کلا 604...

حالا توی مثال شما، 777 رو نوشتی، پس اولا رقم یکانش جمع 4 و 2 و 1 هست، پس همه دسترسی ها به همه داده شده... رقم دهگانش هم جمع 4 و 2 و 1 هست پس همه دسترسی ها به گروه هم داده شده، رقم صدگانش هم جمع 4 و 2 و 1 هست پس همه دسترسی ها به صاحب اصلی فایل هم داده شده... پس دسترسی 777 یعنی هر کسی هرکاری دلش خواست بتونه انجام بده (هتل، صفاسیتی)
یا عدد دیگه ای که گفتید، 644، رقم یکانش عدد 4 هست، پس یعنی به افراد عادی دسترسی فقط خواندنی داده شده، رقم دهگانش هم 4 هست، پس به گروه هم دسترسی فقط خواندنی داده، رقم صدگانش جمع اعداد 4 و 2 هست، پس صاحب فایل هم دسترسی خواندنی داره، هم نوشتنی...

امیدوارم دیگه مشکلی توی درک و تنظیم دسترسی ها نداشته باشید...

ممنون از شما
مثلا من یک سایت جوملا دارم اگر دسترسی فایل ها رو 777 قرار بدهم یعنی سایتم هک میشه منظور این هست که امنیت سایت میاد پائین

srashedian
June 17th, 2010, 15:21
ممنون از شما
مثلا من یک سایت جوملا دارم اگر دسترسی فایل ها رو 777 قرار بدهم یعنی سایتم هک میشه منظور این هست که امنیت سایت میاد پائین

بله، اگر تمام فایلهارو 777 کنید معنیش اینه که به هر کسی که از راه میرسه اجازه میدید به سادگی فایلهاتون رو تغییر بده... دسترسی 777 بسیار کم و معمولا برای فولدرهایی مثل فولدر کش استفاده میشه که هر کاربر مواردی رو داخلش مینویسه... بقیه فایلها باید حداکثر دسترسی 775 داشته باشن.

میبخشید این دیگه اخرین سوالم هست
شما گفتید اگه 777 باشه همه می تونند اون فایل رو تغغیر بدن
مثلا ما فرض کنیم یک فایل با پسوند txt در هاست هست و دسترسی اون هم 777 هست خوب یعینی الان که 777 هست کسی می تونه اون فایل رو بازش کنه و درش متن یا هرچیزی بنویسه منظورتون اینطور هست بعد هم در هاست ذخیره کنه این هم بگید دیگه ممنون میشم خیلی تشکر