PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک سوال ساده در مورد ssh

telesmshode
July 15th, 2014, 14:37
سلام و خسته نباشید به کاربران و فعالان عزیز

مشخصات سرور اختصاصی من
رم 4 گیگ
پردازنده 4 هسته ای
دایرکت ادمین ، آپاچی

به مشکلی برخوردم به این صورت که
mysql سرور بشدت به پردازنده فشار می آورد و فشارش روی سرور با استعلام گیری از ssh نزدیک 90% هست معمولا

دستور زیر رو زدم و نتیجه رو گذاشتم :

netstat -atnp -A inet | grep ":80" | awk -F " " '{print $5} ' | awk -F ":" '{print $1}' | sort | uniq -c | sort -nr | head
-20

نتیجه :

26 5.118.11.89
16 5.117.139.142
3 5.237.165.135
3 148.251.96.18
2 5.237.221.9
2 5.121.93.83
2 5.116.65.231
2 46.143.220.150
2 207.46.13.37
1 97.97.210.245
1 5.233.147.164

مدام attach دارم و همچنین Load Average میاد و بین 11 الی 30 ثانیه .. و بعضا 50 و 60 هم اومده
تقریبا هر ساعت 5 تا پیغام Load Average میگیرم

سوال مهمتر

نتیجه دستور watch mysqladmin pr در ssh که خطای زیر در هر 1 ثانیه میاد ..

mysqladmin: connect to server at 'localhost' failed error: 'Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO

ممنون میشم توی این تاپیک عزیزان راهنمایی کنند دعاگوی همه سروران هستم

Zagrio.com
July 15th, 2014, 14:52
سلام

در مورد خطا که کاملا واضح هست، باید رمز عبور root برای mysql رو هم بزنید.

در خصوص مصرف بالای mysql شما هم به موارد زیر می تواند مرتبط باشد:

1- تعداد زیاد تییل ها
2- کد کثیف (Query های بالا به Database شما)
3- تنظیم نبودن درست mysql

پیشنهاد میکنم با استفاده از نرم افزار mysql workbench وضعیت سلامت این سرویس رو Monitor کنید تا مشکلات را بصورت دقیق متوجه بشوید.

با سپاس

telesmshode
July 15th, 2014, 15:24
سلام

در مورد خطا که کاملا واضح هست، باید رمز عبور root برای mysql رو هم بزنید.

در خصوص مصرف بالای mysql شما هم به موارد زیر می تواند مرتبط باشد:

1- تعداد زیاد تییل ها
2- کد کثیف (Query های بالا به Database شما)
3- تنظیم نبودن درست mysql

پیشنهاد میکنم با استفاده از نرم افزار mysql workbench وضعیت سلامت این سرویس رو Monitor کنید تا مشکلات را بصورت دقیق متوجه بشوید.

با سپاس

از شما ممنونم
رمز عبور root برای mysql رو ssh و با همین دستور watch mysqladmin pr باید بدم ؟ ( نمونه اگر بدید ممنون میشم)

Zagrio.com
July 15th, 2014, 15:28
سلام

البته اگر با دسترسی root وارید شوید اصولا نیازی نیست

mysqladmin -uroot -pMYPASSWORD processlist

با سپاس

iran-developers
July 15th, 2014, 16:33
درود اگر بخواید می تونم براتون اوکی کنم و هیج مشکلی نیست و فکر می کنم بیشتر بحث تخریب کنند ها باشه

telesmshode
July 15th, 2014, 19:11
درود اگر بخواید می تونم براتون اوکی کنم و هیج مشکلی نیست و فکر می کنم بیشتر بحث تخریب کنند ها باشه

ممنون میشم راهنمایی کنید
تعداد اتصالات به سرور را با netstat -n | grep :80 |wc -l چک کردم که بالای 500 و حتی نزدیک 700 هست

- - - Updated - - -

ممنون میشم راهنمایی کنید
تعداد اتصالات به سرور را با netstat -n | grep :80 |wc -l چک کردم که بالای 500 و حتی نزدیک 700 هست

a.e
July 15th, 2014, 21:34
پیشنهاد میشود با نصب کردن memcache بر روی سرور سایت های وردپرسی و اسکریپت های مجازی را به memcache سرور وصل نمایید تا مقداری از فشار بر روی سی پی یو کاسته شود و از رم سرور استفاده شود.

Mihan-VPS
July 15th, 2014, 23:55
چک کنید ممکن هست اتک یا دیداس روی سرورتون انجام بشه
فایروال خاصی روی سرورتون هم بهتره نصب کنید

telesmshode
July 16th, 2014, 14:24
چک کنید ممکن هست اتک یا دیداس روی سرورتون انجام بشه
فایروال خاصی روی سرورتون هم بهتره نصب کنید
ممنون
اینها که انجام میشه
درواقع سوال من اینه که چطور جلوشو بگیرم

کسی نیست که جواب این سوالو بده که اینها چی هست ؟
توی ssh دستور watch mysqladmin pr زدم و نتیجه این هست .. ( در هر ثانیه این خطا میاد .. )

8 mysqladmin: connect to server at 'localhost' failederror: 'Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)'
20 mysqladmin: connect to server at 'localhost' failederror: 'Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)'
mysqladmin: connect to server at 'localhost' failed error: 'Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)'4
mysqladmin: connect to server at 'localhost' failed error: 'Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)'6
mysqladmin: connect to server at 'localhost' failederror: 'Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)'8

اون اعداد چی هست که قرمز کردم.. ؟