PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد تاثیر هاست اشتراکی در رنک سایت

fadakweb
July 11th, 2014, 23:31
با سلام .دوستان سوالی دارم که اگر راهنماییم کنید ممنون میشم . بنده مدتی هست که سایت رو به سرور جدید منتقل کردم . رنک الکسا سایت بنده دچار مشکل شده . در سرور پیشین نزدیک به 600 سایت بر روی هاست قرار داشتند . در سروری که سایت رو بهش انتقال دادم فقط 9 سایت میزبانی می شود . بررسی کردم هیچ یک از سایت های روی سرور در لیست سیاه گوگل هم قرار نداشتند . میخواستم ببینم که آیا رنک سایت های روی سرور و کم بودن اون ها تاثیری در رنک سایت بنده داره یا اینکه همه چی وابسته به سایت خودم هست؟ با توجه به وضعیت قبل از انتقال سایت بنده روزانه پست های بیشتر و بهتر قرار میدم همچنین قطعی سرور هم ندارم و میشه گفت آپتایم 99 درصد هست. ممنون میشم راهنمایی کنید. سپاس

Yas-Host
July 11th, 2014, 23:51
خیر ربطی ندارد.
احتمال زیاد در سرور جدید کانفیگ فایروال یا ... بدرستی انجام نشده است و صد البته انتقال سرور باعث افت رنک سایت می شود و تا این افت برطرف شود کمی زمان بر خواهد بود.

a.e
July 12th, 2014, 01:52
به این موضوع توجه داشته باشید پس از انتقال سایت به یک هاست یا یک سرور دیگر به مدت 1 ال 2 هفته نزول رنک الکسا امری طبیعیست.

jahromweb
July 15th, 2014, 21:44
از انجایی که سرور جدید خلوت هست و احتمالا سرعت بالایی داره حتی ممکن هست رنک زیاد بشه (ولی تاثیر ان نزدیک به صفر هست)
همان طور که دوستان گفتند صبر کنید (1 تا 3 هفته) رنک برگشت می کند

CentralClubs
July 21st, 2014, 21:38
هاست اشتراکي بودن به تنهايي مشکلي ايجاد نميکنه و مثلا گوگل يا الکسا کاري به اين ندارند، هر چند داشتن dns اختصاصي يک امتياز محسوب ميشه، اما اگر سرور به خاطر تعداد زياد سايت، کند باشه، روي ترافيک تاثير بسيار زيادي داره. اما با توجه به اينکه ميفرماييد سرور جديد سبک‌تر هست، در مجموع به سود شما خواهد بود :)

TebyanHost
July 22nd, 2014, 17:06
لطفا نمونه سایتی که روی سرور قرار داره اعلام کنید تا آنالیز بشه

raminramz
August 1st, 2014, 17:22
ربط داره
کانفیگ سئو وب سرور
سایت هایی که روی اون ip هستن
آیا اسپم هستن یا ...
سرور تو سئو خیلی تاثیر داره

hannah
August 1st, 2014, 17:30
بستگی به تنظیمات سرور هم داره
آمارتون کمتر شده ؟
توی 3 4 روز اول که طبیعی هست تا دی ان اس ها برای همه ست بشه
ولی امکان داره سرور جدید خوب کانفیگ نشده باشه مثلا فایر وال بد تنظیم شده باشه در بازدید از سایت مشکل به وجود میاره

fadakweb
August 1st, 2014, 19:29
درود

بله با گذشت نزدیک به یک ماه از انتقال سایت کماکان افت رنک سایت مشاهده میشه . بازدید بالا رفته ولی رنک سایت افت شدید داشته . نزدیک به 100.000 در رنک جهانی و 3.000 در رنک ایران در الکسا . درصورتی که سابقا حتی اگر سایت بروز نمیشد رنک سایت بصورت خودکار روز به روز بهتر میشد !

آیا انتقال سایت به یک vps با کیفیت و داشتن دی ان اس اختصاصی میتونه این افت رو جبران کنه ؟ کاری به نظر دوستان میرسه ؟

a.e
August 1st, 2014, 19:52
آی پی سروری که بر روی ان قرار دارید را بررسی نمایید؛ اگر این روند در حدود یک ماه است ممکن است آی پی سرور در گوگل بلاک شده باشد یا به عنوان اسپم شناخته شده باشد.

fadakweb
August 1st, 2014, 20:17
آی پی سروری که بر روی ان قرار دارید را بررسی نمایید؛ اگر این روند در حدود یک ماه است ممکن است آی پی سرور در گوگل بلاک شده باشد یا به عنوان اسپم شناخته شده باشد.

بررسی کردم در بلاک لیست گوگل نبود . در بلاک لیست چندین موتور جستجوی خارجی بود ولی فک نکنم تاثیر چندانی داشته باشه . پیش از این در یه سایت انگلیسی مطالعه کرده بودم که در هاست های اشتراکی سایت های روی سرور تاثیر بخصوصی در رنک سایت دارند و درصورتی که یکی از این سایت ها دارای مطالب اسپم و یا مطالب غیر مفید باشه توسط الگوریتم پاندای گوگل شناسایی میشه و در رنک سایر سایت های روی اون آیپی اشتراکی تاثیر میذاره . کم بودن سایت ها هم پیش از این یکی از دوستان گفته بودند که تاثیر داره چون فقط 9 سایت روی این آیپی میزبانی میشن که از بین این سایت ها فقط سایت بنده دارای مطالبی هست که از طریق موتورهای جستجو بازدید کننده داره

amir_ng
August 1st, 2014, 21:38
ربطی به هاست اشتراکی نداره
کمی صبور باشید پس از مدتی درست میشه

loox2music
August 2nd, 2014, 01:00
هیچ ربطی نداره به غیر از آی پی سرور که میتونه در گوگل اسپم شناخته شده اما افت رنک الکسا یا ورودی گوگل پس از انتقال سایت کاملا طبیعی می باشد