PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال: ارزیابی درست نیاز هاستینگ سایتم

ali.n
July 9th, 2014, 13:57
سلام

من تو تخمین اینکه سایتم چه نیازی به هاستینگ داره نیاز به راهنمائی دوستان دارم

سایت من الان روی یه سرور اشتراکی هست چیزی که من الان تو کنترل پنل میبینم کمتر از 40 گیگ مصرف ماهانه هست.این مسئله باعث تعجب من شده چون 2 سال پیش نزدیک 200 گیگ بود !در صورتیکه ترافیک من همون قبلی هست.چون فکر کردم 200 گیگ هست و پیدا کردن هاست اشتراکی سخته به تکاپو افتادم . یه شرکت خارجی که قبلا مدیریت سرور منو داشت پیشنهاد داد که با 35 دلار می تونه منو هاست کنه و تا 1000 گیگ رو هم ساپورت میکنه. از 2 سال پیس این پولو بهش میدادم و خوشحال بودم که از سرور گرفتن و پول ادمین دادن معاف شد.

خیلی وقت بود که به کنترل پنل سر نزده بودم امروز که نگاه دیدم میگه کمتر از 40 گیگ هست.خیلی تعجب کردم که ترافیک من همون قبلی هست و کم نشده پس چطور مصرف پهنای باند کم شده ؟ . خوب اگه اینقدر کمه می تونم یه هاست خیلی ارزونتر از 135 ماهانه بگیرم...

حالا سوال من اینه که برای ارزیابی اینکه نیاز واقعی هاست یه سایت چقدر هست باید چکار کرد و به چه آیتم هائی باید توجه کرد؟

ممکنه علت کم شدن پهنای باند من اعمال محدودیت توسط ادمین سرور باشه ؟

Zagrio.com
July 9th, 2014, 16:05
سلام

شما در کنار فضا و پهنای باند با توجه به اسکریپت و بازدید از شما به مواردی همچون CPU و Memory و امثالهم توجه کنید.
اگر اطلاعات فوق هم بزارید راهنمایی های خوبی دریافت میکنید.

با سپاس

Cpt.Liux
July 9th, 2014, 17:09
40 گیگ تا آخر ماه بود یا ماله این ماه؟

omid3963
July 9th, 2014, 17:13
پهنای باند به دوتا عامل بستگی داره!
یکی حجم سایت و دیگری بازدید سایت
احتمالا حجم سایتتو کم کردی

ULTRAWEB
July 9th, 2014, 17:15
شما یک هاست 8هزارتومنی درماه نیازت رو برطرف میکنه!
و داری زیادی پول میدی بیخودی همین سوال دومتم نمیشه چون سایتتت مصرف نداره از لحاط ترافیکی که کسی بخواد محدود کنه یا نکنه

ali.n
July 9th, 2014, 17:34
تا حالا 15 گیگ حدس میزنم تا آخر ماه بشه 40

الان بیشتر توضیح میدم مسئله روشن بشه

من تا 2 سال پیش سرور اختصاصی از آی وب داشتم دیدم دیگه پولشو ندارم دنبال یه سرور اشتراکی میگشتم که کارمو راه بیندازه .یه شرکت خارجی که کارش فقط مدیریت سرور هست و ادمین سرور من بود پیشنهاد داد که با 35 دلار منو هاست میکنه و تا 1000 گیگ منو شارژ میکنه که چون یه سوم قیمت یه سرور مدیریت شده آی وب میشد قبول کردم.اون موقع پهنای باند من کمتر از 200 گیگ بود و حول حوش 30 هزار بازدید کننده روزانه .

خیلی وقت بود پهنای باندمو نگاه نکرده بودم. امروز که نگاه کردم دیدم مصرف ماهانه من شده کمتر از 40 !. تعجب میکنم چطور ترافیک من همون حد دوساله پیشه ولی پهنای باند من اینقدر کم شده ؟! از دیتای من کم نشده.

حالا سوال من اینکه علت این کاهش پهنای باند در عین ثابت بودن ترافیک روزانه چی هست ؟
دوم اینکه اگه واقعا پهنای باند مصرفی من اینقدر ... خوب چرا باید 35 دلار پول بدم... کمتر هم میشه...

Zagrio.com
July 9th, 2014, 17:40
سلام

ممکن هست قبلا پهنای باند شما به هدر میرفته به هر دلیلی، میزان ترافیکتون با قبل هیچ تفاوتی نکرده؟ با چه چیزی کنترل میکنید؟ برید مصرفهای پهنای باند قبلیتون رو تو پنلتون مقایسه کنید

در صورتی که موارد فوق از مصرف شما درست هست سرویسهای ما در این لینک به نظر کفایت کار شما رو میده میزبانی ویژه لینوکس - میزبانی زاگریو (http://www.zagrio.com/specialhosting.php)

با سپاس

ali.n
July 9th, 2014, 17:50
سلام

ممکن هست قبلا پهنای باند شما به هدر میرفته به هر دلیلی، میزان ترافیکتون با قبل هیچ تفاوتی نکرده؟ با چه چیزی کنترل میکنید؟ برید مصرفهای پهنای باند قبلیتون رو تو پنلتون مقایسه کنید

در صورتی که موارد فوق از مصرف شما درست هست سرویسهای ما در این لینک به نظر کفایت کار شما رو میده میزبانی ویژه لینوکس - میزبانی زاگریو (http://www.zagrio.com/specialhosting.php)

با سپاس

مسئله همینجاست که ترافیک من فرقی نکرده همیشه تو همین حده. کنترل پنل پلسک هست.مصرف قبلی رو نمی تونم پیدا کنم فقط مصرف فعلی رو داره.

شما که دستی تو این کار داری ... ممکنه ادمین کاری کرده باشه که این کاهش پهنای باند رو توجیه کنه یا ربطی نداره ؟

Zagrio.com
July 9th, 2014, 19:30
سلام

بعید میدونم حرکتی انجام شده باشه که پهنای باند شما رو کم یا زیاد بتونه نشون بده

با سپاس

ali.n
July 9th, 2014, 20:10
سلام

بعید میدونم حرکتی انجام شده باشه که پهنای باند شما رو کم یا زیاد بتونه نشون بده

با سپاس

من سایتمو میشناسم همیشه در حال رشد مشخصی بود و هیچ وقت متوقف نمیشد. ولی از موقعی که رفته روی این سرور ( از 2 سال پیش ) همیشه رو حد 30 هزار ویزیت روزانه متوقف شده. منظور من از اون سوال این بوده که ممکنه ادمین یه نوع محدودیت و سقفی ایجاد کرده باشه که بمن نگفته باشه ؟ منظورم این نیست که عدد
پهنای باندو دستکاری میکنه...