PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شمارش تعداد دانلود از یک فایل

srashedian
June 14th, 2010, 22:46
سلام
من دارم برای یه نفر یه وب سایت طراحی میکنم، یه قسمتی دارن که فایل هاشون رو داخلش آپلود میکنن و جاهای دیگه سایت برای دانلود بهش لینک میدن، این مکان ها متفاوت هست و معلوم نیست دقیقا کجا باشه... ضمنا صفحات هم اکثرا html استاتیک طراحی شدن... حالا من میخوام تعداد دانلود از هر فایل شمارش بشه، یعنی آمار داشته باشن بدونن هر فایلی چندبار دانلود شده... ایده تون چیه؟ چه راهی پیشنهاد میکنید؟

سلام عیلکم و رحمت الله
June 14th, 2010, 23:43
در ادامه صحبت ها این دوستمون ، یک سوال هم من اضافه می کنم

ولی ما یک عکس را داخل صفحات سایتمون می گذاریم ، سایت های زیادی می یاند و از باندواید ما استفاده می کنند و از تصویر سایت ما در سایتشون استفاده می کنند.
چطوری می شه فهمید این عکس در کجا ها وجود داره و تا حالا چند بار دیده شده

مرسی کم اله

mdz72
June 15th, 2010, 00:03
برای اینکار حتما باید از زبان های داینامیک مثل php استفاده کنی.
یکی از راهها اینه که لینکی که به کاربر میدی از یه درگاه ( یه فایل ) رد بشه و اون درگاه ، اول دانلود شدن فایل رو تو بانک اطلاعاتی ثبت میکنه و بعد کاربر رو به محل فایل اصلی هدایت میکنه.
اگه متوجه نشدی بگو تا دقیق تر توضیح بدم.

---------- Post added at 12:03 AM ---------- Previous post was at 12:01 AM ----------

ولی ما یک عکس را داخل صفحات سایتمون می گذاریم ، سایت های زیادی می یاند و از باندواید ما استفاده می کنند و از تصویر سایت ما در سایتشون استفاده می کنند.

این هم به همون روشی که توضیح دادم قابل انجامه

Rezash
June 15th, 2010, 00:23
سلام
من دارم برای یه نفر یه وب سایت طراحی میکنم، یه قسمتی دارن که فایل هاشون رو داخلش آپلود میکنن و جاهای دیگه سایت برای دانلود بهش لینک میدن، این مکان ها متفاوت هست و معلوم نیست دقیقا کجا باشه... ضمنا صفحات هم اکثرا html استاتیک طراحی شدن... حالا من میخوام تعداد دانلود از هر فایل شمارش بشه، یعنی آمار داشته باشن بدونن هر فایلی چندبار دانلود شده... ایده تون چیه؟ چه راهی پیشنهاد میکنید؟
براي شمارش دانلود، مي تونيد با php بنويسيد، يعني مثلا من قديم يك آپلود سنتر نوشته بودم كه فرمت لينك ها به اينصورت م شد:
get-filename.ext
بعد با htacess تنظيم كرده بودم رو يك فايل php،ديتابيس و ... و راحت شمارش حساب مي شد.
اتفاقا بايد تعداد دانلود فايل رو در صفحات استاتيك هم نشون داده مي شد، كه براي حل اين مشكل با php خروجي جاوا اسكريپت گرفتم تا تو صفحات html هم بتونم استفاده كنم.

---------- Post added at 12:23 AM ---------- Previous post was at 12:20 AM ----------

در ادامه صحبت ها این دوستمون ، یک سوال هم من اضافه می کنم

مرسی کم اله

براي جلوگي از اين كار مي تونيد از اسكريپت هاي آنتي ليچر استفاده كنيد،مثلا چك مي كنه كاربر از كدوم سايت اومده بعد فايل لود ميشه يا نه....
مي تونيد هم از ابزارهاي آناليزي ديگه استفاده كنيد(فكر كنم خود سي پنل همچين چيزي داره ولي مطمئن نيستم) يا اينكه بر حسب ارجاع دهنده خودتون بنويسيد...

srashedian
June 15th, 2010, 00:53
براي شمارش دانلود، مي تونيد با php بنويسيد، يعني مثلا من قديم يك آپلود سنتر نوشته بودم كه فرمت لينك ها به اينصورت م شد:
get-filename.ext
بعد با htacess تنظيم كرده بودم رو يك فايل php،ديتابيس و ... و راحت شمارش حساب مي شد.
اتفاقا بايد تعداد دانلود فايل رو در صفحات استاتيك هم نشون داده مي شد، كه براي حل اين مشكل با php خروجي جاوا اسكريپت گرفتم تا تو صفحات html هم بتونم استفاده كنم.

توی آپلود سنتر شما از یه صفحه واسط (صفحه دانلود) استفاده میکنید، این یه سایت معمولی هست، ضایع است که کاربر بخواد هربار به صفحه رابط دانلود بره، از اونجا دانلود رو شروع کنه...
اما استفاده تون از htaccess رو متوجه نشدم، با htaccess چکار کردید؟

برای اینکار حتما باید از زبان های داینامیک مثل php استفاده کنی.
یکی از راهها اینه که لینکی که به کاربر میدی از یه درگاه ( یه فایل ) رد بشه و اون درگاه ، اول دانلود شدن فایل رو تو بانک اطلاعاتی ثبت میکنه و بعد کاربر رو به محل فایل اصلی هدایت میکنه.
اگه متوجه نشدی بگو تا دقیق تر توضیح بدم.

این هم به همون روشی که توضیح دادم قابل انجامه

منظورتون اینه که وارد یه صفحه رابط بشه، بشماره، بعد از اونجا لینک دانلود در اختیارش قرار بگیره؟ (مثل پرشین گیگ فکر کنم)

khudeman
June 15th, 2010, 01:14
WebLog Expert - Powerful log analyzer (http://www.weblogexpert.com/)
برای آمارگیری از فایلهای دانلود شده و دیگر کارها خوب است. مناسب برای سایتهای html ایستا
نرم افزارش را دانلود میکنید و میگذارید توی فایل مخصوص به خودش
البته نسخه کاملش چند چوق خرج داره
فایلهای قابل دانلود در هر کجای سایت که باشه همه را زیر هم بر اساس پسوند فایل فهرست میکنه

Rezash
June 15th, 2010, 01:26
لزومي نداره كاربر بخواد وارد صفحه ديگه اي بشه...
ببينيد مثلا من فايل ها رو در پوشه اي به نام uploads مي ريزم، بعد اگه لينك مستقيم فايل رو بدم كه خ نمي شه كليكش رو شمارش كرد و ...
براي حل اينكار يك برنامه با php نوشتم مثلا به صورت زير ورودي مي گرفت
get.php?filename=test.zip
كه اين برنامه مي رفت تو ديتابيس به تعداد كليك هاي test.zip يك واحد زياد مي كرد و بعد از اون فايل رو خط به خط مي خوند و با ارسال هدر هاي مناسب اونو براي دانلود مي فرستاد به خروجي
در واقع لينك دانلود براي كاربر مستقيم هست،ولي به جاي اينكه ما اول بيايم مستقيم فايل رو بگيريم با پي اچ پي پردازشمون رو انجام ميديم و بعد فايل رو مي فرستيم،در واقع كاربر اين وسط متوجه هيچي نميشه...
اتفاقا آپلود سنترش رو طوري نوشته بودم كخ دو حالته بود، در يك حالت لينك غير مستقيم بود و كد امينيتي هم براي دانلود مي خواست و در حالت دوم مستقيم مستقيم بود.
در مورد htaccess هم چون فرم لينك به صورت
get.php?filename=test.zip
زياد جالب نبود ، اونو تبديل به اين صورت كردم:
get-test.zip
كلا روال كاري همين طوري هست، اگه آپلود سنترم رو تو آرشيوم پيدا كنم براي دمو آپ مي كنم تا ببينيد ;)

mashiat
September 11th, 2010, 06:13
WebLog Expert - Powerful log analyzer (http://www.weblogexpert.com/)
برای آمارگیری از فایلهای دانلود شده و دیگر کارها خوب است. مناسب برای سایتهای html ایستا
نرم افزارش را دانلود میکنید و میگذارید توی فایل مخصوص به خودش
البته نسخه کاملش چند چوق خرج داره
فایلهای قابل دانلود در هر کجای سایت که باشه همه را زیر هم بر اساس پسوند فایل فهرست میکنه

من اینو دانلود کردم و نصب کردم . موقع ساخت پروفایل آدرس فایل log رو میخواد. فایل log رو باید از کجا بیارم ؟؟ لطفا واضحتر توضیح بدید
ممنون